Ježiš s Hitlerom v kostole

O tom, ako musia byť bratia sionisti bdelí, aby odhalili zákernosti nacistickej propagandy, hovorí aj najnovší článok Eretz.cz (a predtým Suddeutsche Zeitung z 10.11.2014 „Das ist keine Hitler-Hommage“ ).

V nemeckom meste Hof je na kostolnej maľbe vedľa Ježiša postava, ktorá pripomína nacistického vodcu. Táto podobnosť bola vraj odhalená pred rokmi, pri čistení malieb.

 

 Ježís a Hitler

 

Evanjelický pastor Martin Gölkel tvrdí, že sa nejednalo o adoráciu Hitlera, ale naopak o nenápadnú kritiku, protože v centre diania je na obraze Ježiš, ktorý sa venuje mužom hladajúcim  pomoc, zatiaľ čo Hitler s panovačným výrazom stojí bez pozornosti vedla. „Obraz je ústrednou výzvou nacizmu: v strede je Kristus“ povedal.

Takému vysvetleniu treba oponovať, že kým "muži hľadajúci pomoc" prichádzajú zľava, napravo sú tí, čo pomoc poskytujú, vyššie osobnosti - Ježiš, Hitler (a nejaký učeník). Títo evanjelickí pastori - prefíkané je to ako nejaký židovský talmudista. Ups.

Obraz bude onedlho určite zmenený.

Teraz ma napadlo ... ten Ježiš vyzerá ako Lenin (v mladosti). Scheisse, tí Nemci si nedajú pokoj!

 

Autor: 
Sinuhe

správne malo byť napísané Lenin s Hitlerom.

baloo

ale takéto dačo viem aj ja namalovať (ja nevým, satana s 12 rukami - v každej jedna žltá päťcípa hviezda - hlavou barrosa/róčilda/bárskoho a pod. + pár filtrov vo photoshope + nejaká báchorka o tajnej kaplnke vo švajčiarskych Alpách, čo nikto nebude preverovať). Dokonca takúto kaplnku môžem aj sám štýlovo postaviť, namalovať to tam, odfotiť a pomaaaličky a po kúskoch púšťať do internetu. Najprv na ksichtoknihu akože som sa na to náhodou natrafil a či niekto o tom viac nevie - ako poznám internet, hneď sa to rozletí. A potom už len vyberať vstupné a do roka budem chodiť do roboy na Maserati. Alebo to urobme spolu. Maľbu môžeme ináč každý druhý rok meniť, tí, ktorí prídu satana velebiť, neprídu, keď tam nájdeme napr. islamské nápisy z 8. storočia alebo starogrécke predpovede o apokalypse alebo zaručene originálne vyobrazenia ufónov nad stredovekým Prešovom. Ľudia sú sprostí jak poleno. Peniaze môžeme dať na nejaký dobročinný účel, napr. na čierno nakúpiť AK-čká pre prípad potreby. Alebo venovať hladujúcim niekde, len k tomu musíme vymyslieť aj celý reťazec, kde sa peniaze budú strácať, ale na druhej strane možno dáke groše vytiahneme aj od profesionálnych ľudomilov.

Norman

ten kostol postavili za hitlerových čias, nie je dôvod o tom pochybovať, nik tam vstupné nevyberá:)

Sinuhe

tak baloo sa zaskvel. Nepôjdeme s ním do toho? :-)

baloo

tam sú, ale priznaj sa, koľko daždoviek a slimáčikov si už nechtiac ušliapol. Any nevýš.

Niekto (Einstein? Frank Zappa?) povedal, že dve veci sú nekonečné: Vesmír a ľudská stupidita. V nespočítaných kvantách ludé lejú do systému stupidity svoje peniaze, kupujú Nový Čas, kukajú Markízu. Keď si položím otázku, čo je pre moju karmu prospešnejšie: neodrbať tých, ktorí odrbaní chcú byť a správať sa čestne alebo im dať po čom túžia, vyplatiť hypotéku a vychovať normálne deti, tak som vážne naklonený k druhému riešeniu.