Kežmarkský škandál nebude maličkosť

Čo vieme: Kežmarok nesedí s číslami, ktoré uverejnilo ministerstvo zdravotnístva.

Podľa ministerstva je v Kežmarku 95 hospitalizovaných s covidom. Podľa Kežmarku, ktorý má iba jednu nemocnicu, je  11 hospitalizovaných. To je jediná nemocnica v okrese.

Dnes prišiel duch boží Krajčí s vysvetlením, že oni rátajú príslušnosť pacientov k okresu podľa "trvalého bydliska". A že pacienti z Kežmarku boli prevezení do iných nemocníc.

Je to čistá adhoc lož ministerstva, ktoré bolo práve prichytené pri ťažkom falšovaní údajov? 

Nemocnica v Kežmarku nikdy nemala 95 pacientov, ich počty sa pohybujú v jednotkách. Nemocnica má stále voľné kapacity. Naopak, nejakí pacienti boli prevezení do Kežmarku.

Chce Krajčí povedať, že vyhodnocujú trvalé bydlisko - a tak ak žije Kežmarčan v Bratislave, tam skončí v nemocnici, tak je zarátaný do okresu Kežmarok? Za prvé by to bol do neba volajúci nezmyselný spôsob. Ale možno je to tak - tento spôsob zaraďovania pacientov do okesov by bol totiž hlavne neoveriteľný a možno preto ho minister Krajčí cielene zvolil - aby sa mohol vyhovárať, ako to robí práve teraz v prípade Kežmarok. 

Kežmarčanom ide len o zaradenie svojeho okresu do voľnejšej kategórie covid automatu. Tu ale ide o oveľa horšie veci. To, že vláda takmer určite klamala pri prvom plošnom testovaní, je takmer isté, ale na to možno kývnuť rukou. Toto tu ale už svedčí o naozaj trestuhodnom zločine klamania, alebo bordelu. Kedy skončí minister Krajčí v base za zanedbanie či zneužitie svojich povinností?

 

 
slaven1

Česko ruší výnimočný stav. Spočítali si veci a zistili, že nemajú toľko peňazí, aby mohli tak dlho corona-šaškovať. Na Slovensku vláda zatiaľ počíta chorých na virózu, pričom za znamienko rovná-sa si vládni úradníci po ministerstvách dosadia čo potrebujú. Robia to tak vypuklo, až sa v Kežmarku dožadujú aby im ich chorých prišli z Bratislavy ukázať:

„Pred dvoma týždňami po celoplošnom testovaní, som sa ohradil voči klamlivým dátam, následne to hneď opravili a vyradili okres Kežmarok z plošného testovania. Po terajšom víkendovom testovaní nám opäť klesol počet pozitívnych na 0,31%. Tak sa pýtam, na základe čoho nás preradili nie nižšie, ale vyššie medzi viac-rizikové okresy a zároveň aj poprosím vysvetliť, kde máme tých 95 hospitalizovaných pacientov z okresu Kežmarok?“ pýta sa Ferenčák na sociálnej sieti.

Nie je to prvá informácia, že vláda nespôsobilá riadiť našu krajinu manipuluje s číslami: Bratislavskému Vállovi nesedia vládne čísla s výterom hláv.

Ako sa vraví, je klamstvo, veľké klamstvo a potom je štatistika :-)*

--
Zo štatistík zvláda najväčšie divy čínska štatistika ;-)

slaven1

Ja to skrátim. Údaje, ktoré zverejňuje vláda nie je možné overiť. Vládni úradníci ich zverejňujú tak, že radový občan nemá možnosť ako ich prevereriť:

„Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že z Kežmarského okresu je hospitalizovaných 95 pacientov a preto treba prijať v okrese tvrdé opatrenia, vrátane povinného týždenného testovania a zatvorenia škôl. Na konkrétne otázky, odkiaľ ministerstvo zobralo tieto dáta, keďže v Kežmarskej nemocnici je len hospitalizovaných 11 pacientov na covid, a stále sú tam voľné lôžka, nám doteraz neodpovedali. Minister Krajči tvrdí, že dáta kontroluje RÚVZ. Oni zas tvrdia, že dáta o hospitalizovaných má len ministerstvo. Tak všetci teraz hľadáme, kde na Slovensku je hospitalizovaných tých zvyšných 84 pacientov na covid z okresu. Dopad na bežný život to má ale na všetkých občanov,“ upozorňuje na sociálnej sieti Ferenčák.

Dáta majú úradníci a manipulujú s nimi tak ako to im nadriadeným vyhovuje.

mino

Ako sa akurátni a hygienickí kaviarenskí povaľači vytešovali skraja jesene, že COVID postihuje hlavne voličov Fica, Mečiara, Kotlebu a Danka, tak dnes je to naopak. Ale stále je tu snaha trestať voličov SMER a i. A odmeniť progresívnych BA voličov. Preto nesedeli čísla Valovi, ktorý mal čušať a tiež povodne SMER primátorovi LM a i.

Náhodný okoloidúci

Tak, a máme tu COVID-automat, čiže Alert systém pre monitorovanie vývoja epidémie aprijímanie protiepidemických opatrenia v závislosti od intenzity šírenia SARS-CoV-2 (Covid-19).

Nachádza sa na tejto stránke ako PDF a dá sa stiahnuť.

https://korona.gov.sk/wp-content/uploads/2021/02/covid_automat_2_2_2021.pdf

 

Veľmi zaujímavo vyzerá inštrukcia v kapitole Regionálne indkátoryEpidemiologická situácia na strane 4. Citujem:

Vyjadruje dynamiku ochorenia na danom území. Štandardné ukazovatele, ktoré sa používajú na takýto účel, sú (a) kumulatívna vekovo vážená denná incidencia za 14 dní (prípad nad a vrátane 65 rokov sa počíta za 4 prípady), (b) dynamika v 7 dňovej incidencií z týždňa na týždeň, (c) počet hospitalizovaných na 100.000 obyvateľov z daného okresu, a (d) lokálne zhodnotenie epidemiologickej situácie epidemiológmi na RÚVZ (napr. super-šírenie v populácii, charakter ohnísk, vekovo špecifická dynamika a podobne).


Najzaujímavejšia je veta v zátvorke (zvýraznil N.O.) - prípad nad a vrátane 65 rokov sa počíta za 4 prípady.


Dajme tomu, že máme DSS - Domov dôchodcov a v ňom 100 klientov nad 70 rokov. 50 z nich dostane koroňu. Podľa COVID-automatu a vyššie uvedeného pokynu prípad nad 65 rokov počítame za 4 prípady, z čoho vyplýva, že v Domove dôchodcov so 100 klientmi máme 200 prípadov nákazy, čo je 200% pozitivita, a to ešte stále máme 50 klientov negatívnych a zdravých.

Podľa takto získaných výsledkov sa potom navrhujú opatrenia. Ktorý debil toto vymyslel?

iris

.

iris

( smiech cez slzy)

Norman

To je priradenie váhy koeficientu, LEN pre účely toho posúdenia, či je okres na tom zle. To je pri posudzovaní významu vcelku normálna vec.

Problém toho "automatu", a všetkých podobných spiskov je v tom, že sú plné presných čísiel vycucaných z prstu. Samé "bulharské konštatnty", koeficienty. Taký návod by bol prínos, ak by to už bol výsledok dlhodobej skúsenosti. Toto, čo zosmolila asi Klárka sediac tatinovi na nohách, je v podstate bezcenné - čo vidno aj na tom, že to stále menia, ako sa im práve hodí. Ten automat je vlastne ukážka modernej "demokracie" - zákony nie sú výsledok objektívnej znalosti, ale svojvôľa stáda idiotov.

Náhodný okoloidúci

Takže bez koeficientu by neboli schopní posúdiť závažnosť?

Mne to skôr celé pripadá ako vystrihnuté z tohto návodu:

Zmatek: Udržujte je v neustálém stavu nejistoty. Vědomá mysl na to reaguje tím, že „přejde do režimu offline“, zatímco hledá vhodnou odpověď na něco, pro co neexistuje precedens. Potom bude pro manipulátora mnohem snazší získat přístup k nevědomé mysli a změnit systémy víry. Například pravidla lockdownu se mění prakticky na každodenní bázi; žijeme ve světě, ve kterém jsme nikdy předtím nežili, každý tápe a nikdo netuší, jak se má chovat. Na boj s našimi utlačovateli nám nezbývá žádná energie.

http://zvedavec.org/komentare/2021/02/8602-masova-manipulace-jak-to-fung...

Norman

ja som to s koeficientom dal iba tak na vysvetlenie drobnosti, aby človek zbytočne nekritizoval neoprávnene nejaké nepodstatnosti

Ten článok v Zvedavcovi je zaujímavá téma - ale poznáš môj názor - áno, tamtie manipulačné techniky mocní sveta ovládajú a používajú - ale práve preto nepotrebujú žiadne skutočné (či povedzme vymyslené) pandémie. To aplikovanie na protipandemické opatrenia je dosť ...no slabé, smiešne (Toto ma rozosmialo: "Při prvním lockdownu jsem si řekl - dávej pozor, určitě bude druhý a třetí." Nuž, prekukol to :-D )

Náhodný okoloidúci

Nemám dôvod popierať existenciu vírusu, odležal som si ho a napríklad mojej sestre dorazil svokru (76, dlhodobé zdravotné problémy, tzv. komorbidity), ktorá by sa inak ešte mohla nejaký čas tešiť z vnúčat.
Ale to, čo predvádza Matelko, to už presahuje všetky rozumné medze. A tie manipulačné technológie sa síce celosvetovo používajú a zneužívajú dlhé roky, ale asi nikdy nie v takom rozsahu ako v súčasnosti.

Norman

veď svoje názory poznáme. Ale pozri sa aj na Zvedavca debata k tomu článku. Viacerí tam hovoria o "covid sekte" ako o fanatikoch - pritom na nich platí, že sú vyplašení a fanatickí. Ich viera je, že žiaden skutočný problém Covid nie je - ale to z nich hovorí práve strach pred uznaním reality. Hovorím, v lete, keď tu covid nebol, tak sa to ešte dalo ako tak akceptovať - teraz ale tí blbci popierajú nos medzi očami.

Len dodám ako disclaimer, že aj keď som predtým sledoval vývoj a pokúšal sa predostrieť či spoločne hľadať akési racionálne rady, teraz, aj kvôli jasnej fanatickosti podobných typov, ako na Zvedavcovi, je už neskoro a tak to už nerobím a nejak mediciínsky či ako ma covid-19 prestal zaujímať - lebo už prešiel z fázy určitej prevencie len do fázy nájdenia liečenia prípadne vakcíny. Nič iné tejto mentálne a kultúrne rozbitej populácii už nepomôže.

kali

Ten zmätok sa nevyvoláva zámerne a planovane, on ide za chodu je to len reakcia ktorá odzrkadluje stav, funkčnosť, riadenie a usporiadanie tejto modernej volno trhovej spoločnosti. Ono ja neviem ale niekedy mi príde ako keby Norman s takýmito úvahami http://nadhlad.com/content/svine-na-slovensku-uz-predavaju-aj-zdravie-deti hádzal hrach o stenu. Problém neni v elitách a vo vládcoch sveta ale v prvom rade v ľuďoch. Čisto hypoteticky ak by bol človek natoľko vyspelí racionalne a duchovne na vyššej úrovni tak pri vzniku potencionálneho pandemického ochorenia by vedel isté opatrenia dodržiavať dobrovolne sám od seba bez nejakého nariadenia autority ako je štát. Tým pádom by tu žiadná pandémia nebola a tým pádom by elity nemuseli znova zotročovať ľudí.
Civilizácie prechádzajú nejakými prirodzeným vývojom a cyklicky vznikajú a zanikajú. Vždy pred zánikom sa takáto civilizácia nachádza v dekadentnom a spoločensky v morálnom rozklade ktorý sa dá charakterizovať jedným slovom a to je zmätok alebo chaos a to aj napriek tomu, že sa táto civilizácia znova ponára do autoritatívneho usporiadania v podobnom strihu ako keď vznikala a dosiahla svoj vrchol, ale zrazu to nefunguje a tá sa ešte viac rozpadá. Nefunguje to preto, lebo aj keď forma je rovnaká, hodnoty na ktorých bola postavená už dávno neexitujú, lebo sa stali nepotrebnými, víťazí utilitarizmus, ľud je zhyčkaní slobodou a pohodlím, degeneruje a chradne, produkuje neschopných a hlúpych lídrov a prevláda individualizmus.
A ja sa teraz pýtam čo sa asi deje s dnešnou západnou civilizáciou? To že tu teraz nejaké elity vyvolávajú zmätok znamená, že keby tu oni nebolo tak je tu poriadok? Vážne si toto niekto myslí? To že sa niekto snaží upevňovať svoje mocenské pozície a zneužíva pri tom aj prírodné katastrofy neni vôbec nič nové a ai žiadné spiknutie ale práveže prírodzene vyplývajúce zo spoločnosti ktorá je slabá a hodnotovo vykorenená na pokraji svojho zániku. Západná spoločnosť už nefunguje, a všetko čo vyzerá ako uzurpácia a upevňovanie moci je len jej posledný bolestný výkrik pred smrťou.

Náhodný okoloidúci

Koho z terajšej vlády alebo spomedzi europapalášov je možné označiť za autoritu hodnú nasledovania? Ako majú ľudia rešpektovať vládu, ktorá sama nedodržiava svoje vlastné opatrenia a sama sebe udeľuje výnimky bez opory v zákonoch? Ja som týchto magorov nevolil a niekoľko mojich kolegov si teraz trhá vlasy (obrazne povedané) za to, že im vo voľbách dali hlas. Takže súhlasím, problém je v ľuďoch.

Norman

Tak otvorený, ako v tom článočku, bývam aj ja málokedy.
Ale celkovo je to tak, ako hovoríš - ľudí nezaujíma hľadanie nejakej objektívnej a odhaľujúcej pravdy o človeku, spoločnosti.
Oni hľadajú iba "vinníka", pevne sa držia viery, že svet a ľudstvo je v poriadku, len niektorí jedinci to kazia.

A ak sa určitá malá časť predsa len zaujíma o nejaké abstraktnejšie zákony antropológie, zväčša zostáva na starých zaručene nefunkčných triviálnych dogmách (napr. marxizmus, kapitalizmus a podobne), alebo ešte horšie, podľahnú tým istým trivialitám, len premaľovaným či premiešaným do guláša (KOB a podobne).

Nuž, tak ich to učia v školách - nehľadať poznanie, len nejaký výsledok, nejaké takzvané riešenie.

Ľubov

Práve čítam,ze Slovensko v počte úmrtí na kovid je absolútne a suverénne so 17 timi mŕtvymi denne na prvom mieste na svete...ja to nechápem.Čo ak je to lož ? Tamer dvojnásobok,ako ostatní.
Je to preto,aby sme sa stali laboratórnymi vzorkami ,vhodným biomateriálom na testovanie účinkov vakcíny...

Norman

Písal som to, keď USA trhala rekordy, malo to svoje dôvody v ich spoločnosti.
Tieto počty nie sú falošné - sú preto také, lebo Slovenská spoločnosť, vrátane cigánskych génov a degenerovanej kultúry, je taká.
Čo sa týka testov vakcínou - tie sa predsa nedejú, najviac očkovaní sú židia v Izraeli - z čoho vyvodzujem že nik nepotrebuje testovať vakcíny.
Slovensko sa proste nevie vysporiadať so špinou.

Ema

Hovado cestuje rovno z Anglicka, žiadne rúško na papuli a dobrácke teliatka - prevažne tiež bez rúšok - mu idú ochotne pomáhať.
Čas 36:10
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13982/259699#2175

Koho by za týchto okolností prekvapovali počty nakazencov.

Ema

Jediní sme použili atómovú bombu.

Ľubov

Zodpovednosť za to nesie vláda na čele s Matovičom. On nie je iba spolupáchateľ,ako to chce ten zbabelec uhrať.
Myslím si,že v závere sám bude źiadať o zbavenie svojprávnosti, stretne sa psychiatrické konzílium a Matovič dostane papiere na hlavu.

Snáď štipka optimizmu je v tom,že odteraz.keď africkí mladíci budú počuť "Slovakia welcome",s vreskotom sa vrhnú do Stredozemného mora a zastavia sa až na Sahare.
Po týchto hanebných časoch by mala byť z preventívnych dôvodov zrušená aj funkcia prezidenta. Je to vždy iba druhé centrum moci,pelešia sa tam mimovládky,nie je to len o chrochtomile .

Takže sme najhorší na svete . A vśade ticho.

Ema

od počtu úmrtí a počtu novonakazencov za predošlý deň. Včerajšie čísla zverejnia až v pondelok, lebo Národné centrum zdravotníckych informácií má odstávku systému. Upgradujú ho podľa nového SBK (SalaraBanda koeficient), a zároveň čakajú, či medzi obete započítať aj Františka Böhma.

Patologička: Kolega, akú príčinu úmrtia mám napísať do úmrtného listu?
Patológ: Napíšte Covid-19.
Patologička: No dobre, ale čo ten čistý priestrel hlavy?
Patológ: Hm. Tak napíšte Covid-19 s komplikáciami.

Náhodný okoloidúci

Viacero médií prinieslo odkaz na článok kanadského spravodajského portálu breaking-news.ca, ktorý praktiky Matelkovej vlády voči populácii prirovnal k nacistickým experimentom.

Odkaz na originálny článok:
https://breaking-news.ca/slovakian-government-now-force-testing-entire-p...

Preklad článku do slovenčiny:
https://zemavek.sk/v-kanadskom-mediu-nazvali-slovensko-nacistickym-exper...

No, this is not a sick joke, this will be reality from tomorrow in Slovakia!

Igiot nás opäť preslávil po celom svete. Ďakujeme.

nové