KĽDR učí svet demokracii

Nie je žiadnym tajomstvom, že globálny parazit USA uznáva iba to, čo vyhovuje mocenským záujmom najvyšších predstaviteľov. Ak si obyvatelia nejakého štátu zvolia vládu, ktorá pracuje pre vlastný národ a táto vláda je pre vládcov USA nežiadúca, títo nemajú žiadne zábrany a urobia všetko pre to, aby demokraticky zvolenú vládu zvrhli. Nemajú však ani najmenší morálny problém spolupracovať s vrahmi a hrdlorezmi a organizovať násilné prevraty, len aby mohli do vedenia iného štátu dosadiť bábky, ktoré im umožnia okupáciu a vyrabovanie obsadenej krajiny.

Nie je tajomstvom, že vojenskí predstavitelia USA mali v úmysle zriadiť na Kryme vojenskú základu, vyštuchať z krymského Sevastopoľa ruskú vojenskú základňu a získať tak pod kontrolu jediný významný ruský prístav v teplých južných vodách.

Krym má pohnuté dejiny. Počas tisícročí sa na ňom usídlili záhadní Kimmeri, Skýti, Gréci, Arméni, Rusi, Tatári, Góti, Nemci, a krymskí Tatári dokonca podnikali lúpežné otrokárske výpravy až na naše územie. Dlhý čas Krym ovládala turecká Zlatá horda a Osmanská ríša, ale v roku 1783 sa po rusko-tureckej vojne stal súčasťou Ruského impéria. V roku 1921 bola v rámci RSFSR vytvorená Autonómna Krymská SSR. V roku 1954 vtedajší najvyšší predstaviteľ ZSSR Nikita Sergejevič Chruščov, pôvodom Ukrajinec, rozhodol podarovať ruský Krym Ukrajine, zdôvodňujúc to tesnými ekonomickými, územnými a kultúrnymi vzťahmi medzi Ukrajinou a Krymom.

Namieste sú vážne pochybnosti o zákonnosti prevodu Krymu zo zostavy RSFSR do zostavy Ukrajinskej SSR, keďže územné zmeny neboli v zákonnej právomoci Prezídia Najvyššieho Sovietu ZSSR a navyše na takýto prevod bol potrebný súhlas Najvyššieho Sovietu republiky Krym. Z pohľadu platných zákonov ZSSR sa preto javí odovzdanie ruského Krymu Ukrajine ako nezákonný akt a ak sa v roku 2014 po protiústavnom prevrate (ukrajinskom Majdane) obyvatelia Krymu v referende rozhodli o odčlenení sa od Ukrajiny a o následnom pričlenení sa Republiky Krym do zostavy Ruskej federácie, čo prebehlo pod ochranou ruskej armády legálne umiestnenej v Sevastopoli na základe ukrajinsko-ruskej dohody, dá sa to oprávnene chápať ako oslobodenie Krymu od nezákonnej ukrajinskej okupácie a záchrana v poslednej chvíli pred genocídou zo strany banderovcov.

Oslobodením Krymu od ukrajinskej okupácie prestala byť Ukrajina dôležitá tak pre USA, ako aj pre bábkové režimy v západnej Európe a celkovo v EÚ a stala sa skôr príťažou, aj keď stále sa s ňou počíta ako s bojiskom a zdrojom vojakov vo vojne všetkých vazalov USA proti Rusku.

Pod tlakom USA väčšina štátov sveta odmieta uznať legitimitu krymského referenda o zlúčení sa s Ruskom, preto príjemne prekvapil postoj najvyššieho vedenia Severnej Kórey (KĽDR), ktoré, naopak, legitimitu krymského referenda uznalo a pokladá Krym na integrálnu súčasť Ruskej federácie.

O KĽDR si môžeme myslieť čo len chceme, aj tak všetko, čo je o nej u nás známe, je jednostranná propaganda, diktovaná podráždenosťou USA, ktoré okupujú južnú časť Kórejského polostrova a chceli by sa zmocniť aj severnej časti a nastavať tam svoje vojenské základne.

KĽDR v otázke Krymu ukázala, že je slobodná, suverénna a nezávislá.

 

Viac v článku od agentúry Sputnik:

https://cz.sputniknews.com/svet/201710126118644-severni-korea-krym-souca...

slaven1

Bude Vladimír Putin kandidovať v ruských Prezidentských voľbách 2018 alebo nie - takto znie jedna z hlavných svetových otázok jesene 2018. Svet očakáva, že áno. Ak sa však Vlado povie nie, tak.. sa všetci ... [dolnte si].

Norman

Zas ťa bude Ema chváliť :-)

Norman

No ale neviem, Okoloidúci, či zrovna Severná Kórea je krajina, ktorou sa možno oháňať a ktorá pomôže uznaniu Krymskej situácie.
V každom prípade: Krym bude určite uznaný ako ruský jednou krajinou - Ukrainou, z Kyjeva. A to v historicky neďalekom čase.
Možno predtým ho uzná Nemecko a iné krajiny Európy.....

Náhodný okoloidúci

Nemaj bojáš, nerobím si ilúzie, že by občania KĽDR mohli ktovieako vyskakovať. Išlo mi len o poukázanie na paradox, že "vyspelé demokracie" na čele s USA majú plné zobáky demográcyje a ľudských práv, ale len čo ide o Rusov alebo ich spojencov, tak voľa ľudu neplatí a "vyspelé demokracie" hľadajú zámienky na útoky a sankcie. Naproti tomu práve Severná Kórea sa v tomto prípade zachovala veľmi seriózne a naozaj demokraticky.
Hň hň, to jsou, hň hň, pagadoxy, hň hň... slovami klasika.

Čo sa týka Ukrajiny, tá to možno uzná, keď sa zbaví majdanom osprostených ukropitekov a povešia banderovcov.

Norman

samozrejme, tak som myslel, uznajú staro-nové hranice bez Kriyu, keď budú v Kyjeve visieť tamtí kreténi na stromoch.