Kniha Prípad Zakázané Hlavné správy

Morfické polia mi už pred časom doniesli informáciu, že vyjde kniha o Hlavných Správach. A ajhľa, naozaj v týchto týždňoch vychádza Prípad zakázané Hlavné správy. Autorom je známa osobnosť slovenskej kultúrnej (alternatívnej) scény, hlavný redaktor Hlavných správ, Ivan Lehotský.

Tu je link na knihu na stránke vydavateľa TORDEN

Kniha vznikla ako reakcia na nezákonné odstavenie portálu HS v marci 2022, spolu s portálmi Info vojny a Hlavného denníka. Medzičasom sú síce portále zas bežiace, ale zákon o možnosti zavrieť hockomu ústa len na základe svojvôle polovojenských štátnych inštitúcií, ten platí. Sme aj oficiálne už totalitný policajný štát bez normálnej slobody slova.

Ivan Lehotský v knihe zhrnul svoje skúsenosti a históriu práce v Hlavných správach. Ako sám píše

Táto kniha vznikla ako vedľajší produkt zablokovania jedného z hlavných mienkotvorných internetových denníkov na Slovensku, portálu Hlavné správy (ďalej HS) cenzorským úradom. Keďže v súvislosti s príbehom HS je naozaj dosť vecí, o ktorých si myslím, že má zmysel, aby sa o nich dozvedeli nielen čitatelia HS,
ale možno aj iní, a to aj „z druhého brehu“ – lebo aj tam sú takí, ktorí hľadajú pravdu – rozhodol som sa spísať aspoň to, čo viem a na čo si ešte dokážem spomenúť.

V knihe je určite zachytená atmosféra týchto rokov a odhalené aj reálne zákulisie alternatívy.  To skutočné,  drsnosť a normálnosť každodenného boja za slobodu. Možno je úplné iné, možno je metóda boja úplne iná, ako si ľudia myslia. Tu majú možnosť prečítať si o tom priamo od autora tisícov článkov, ktorého mnohí už dobre poznajú z webu, niektorí nielen zo stránok HS.

 

 

 

 
0
slaven1

Otrčil kopytá najznámejší herec v reklame na Pizzu. Existuje taká fotka z jeho reklamnej kampane na značku LojzoViton.

Prvý a posledný prezident ZSSR, neohliadajúc sa späť, sedí v odchádzajúcom aute na zadnom sedadle idúcom pri ošarpanej, deindustrializovanej stene. Pod rukou zviera tašku LojzoViton v ktorej má zbalené ponožky, košeľu, holiaci strojček a kódy od účtov vo švajčiarskych, britských a amerických bankách.

Záber sa vola: Zdrhá s nakradnutým.

https://www.nytimes.com/2007/11/05/business/media/05vuitton.html

Norman

Ty odoberáš či pozeráš The New York Times a z neho čerpáš rozumy?
Aha.

http://www.nadhlad.com/content/zomrel-michail-gorbacov

slaven1

Článok je strata času.

slaven1

USA sa včera "evakuovali" na spôsob minuloročného Afganistanu z veľvyslanectva Iraku v "Zelenej zóne" Bagdadu.

Všimpli sme si nejakú správu? Toto je regulérna otázka, ja oligarchické redakcie vytvarájúce pomyselné (virtuálne) svety nečítam. Dali dačo?

Norman

a tamto máš odkiaľ? Zrejme z Ruska, ale aj tak môžeš dať link. Aby sme mohli posúdiť, nakoľko je to virtuálna správa.
V každom prípade, prítomnosť US vojakov v zelenej zóne je už len druhoradá, nepodstatná vec. V Iráku sú ťažké nepokoje, to v správach bolo.

Všeobecne:
Američania ujdú odvšadiaľ.
Aj od nás.
Dúfajme nie všetci, určite nie všetci (rátam do "američanov" všetkých proamerických vlastizradcov).

slaven1

https://www.youtube.com/watch?v=ytS2CCFOYvU - Iraq: U.S embassy staff evacuated from Baghdad? Fall of Kabul-type video viral | Truth Revealed ( Hindustan Times)

"Serious wave of violence erupted in the Iraqi capital as supporters of Muqtada Al Sadr, an Iraqi parliamentarian and firebrand Shi'ite cleric, stormed the Green Zone in Baghdad and burst into the Presidential Palace there. Soon, rumours of an evacuation order by U.S embassy began to swirl. This afteer after a video clip showing a Mi-8/Mi-17 Hip-type helicopter on top of a building, which appears to be inside Baghdad's Green Zone, began circulating on social media. It drew comparisons to images from the fall of Kabul last year. Watch this video to find out what U.S state department said about the viral video."

https://www.aa.com.tr/en/middle-east/us-denies-evacuating-embassy-person...

Pri čítaní treba mať na mysli vetu "Afgánsky jaskyniari 2 lietadlami zbúrali v NYC 3 budovy" :-)

Norman

no, hindustán news potrebujú tiež robiť z komára somára ... :)
To ešte nie je ten útek. Ale hovorím, nakoniec usákom zostane iba jedna ambasáda, a to tá v Bratislave. Ha ha, čierny humor, vraj kúpili ďalšiu budovu v centre, pri Eurovei, tu budovu Sporiteľne, hneď vedľa Národného divadla (toho nového - ktorý národ doboha má dve národné divadlá? to nechápu, že národné divadlo je iba jedno a nemení sa, ani keď vyhorí alebo čo?). Neviem a nechce sa mi to hľadať. Možno US režim skončí aj v samotnej Amerike, bude nahradený niečím iným, ale na Slovensku bude mať stále svoju pevnosť. Alamo. Hrôza.
Alebo nie a Slováci spravia konečne svoje naozajstné národné povstanie.

slaven1

Takí sú Kanaďania chromí, do vedúcich pozícií už nemajú koho nominovať, tak tam dávajú rôznych kriplov s podlomeným zdravím :D

https://nypost.com/2022/09/01/canadian-junior-hockey-player-eli-palfreym...

...alias šmakuláda zaúčinkovala. (Po)slušný vzorový režimový káder si zabili.

Norman

masové očkovanie prináša vždy riziká a je naozaj zločin, že sa všetci oficiáli tvária, ako by pri tomto anticovid nebolo.
Ale na druhej strane je šport sám o sebe zrejme nebezpečná činnosť a je vždy trápne, až tragikomické, ako týchto "sportovcov" drbne (aj bez očkovania sa to stáva dosť často). Oni sa tam naozaj kvôli prachom pchajú rôzni kripli. Teda nielen mozgoví kripli, ako donedávna.

Norman

https://t.me/LubosBlahaSmer/386
Blaha:
Temná čaputovsko-matovičovská éra... Ivan Lehotský o nej napísal skvelú knihu. Ak je nejaký slovenský novinár, ktorého si úprimne vážim, tak je to Ivan. Píše pre Hlavné správy perfektné články, je vzdelaný, má silné hodnoty a výborné pero.

nové