Kolíková zriadila komisiu na vyšetrenie Lučanského

Práve sa skončila tlačovka morálnej vrahyne Kolíkovej po zriadení komisie na vyšetrenie mimoriadnej udalosti smrti exprezidenta polície Milana Lučanského.

Základná vec:

Do komisie bolo parlamentu daných 6 miest: 3 za koalíciu (Olano, Sme rodina, SaS), 3 za opozíciu (Smer, Hlas a ĽSNS).

Zdá sa to vyrovnané a úmerné politickým silám? Bude môcť politická opozícia plnohodnotne hlasovať?

Nie!

Kolíková zas drzo skúša verejnosť podviesť absolútne lacným trikom - k takto vyváženej skupine pridala skupinu ľudí z prorežimných mimovládok, médií a podobne. Dohromady bude v komisii 17 ľudí, čím sa sila 3 opozičných politikov stáva prakticky nulitná. O prípade majú rozhodovať cudzinci, prosytémoví overení agenti, vlastne spriatelené sily Kolíkovej.

To je ďalší škandál.

Kolíkova by len za návrh takejto komisie mala okamžite odstúpiť. Komisiu má obsahovať poslancov, a tí môžu pozvať externe, bez hlasovacieho práva, prípadných expertov. Alebo, ak má byť viac členov komisie, má si základné jadro zvoliť pár ďalších členov - určite nie množstvo, ktoré absolútne deformuje rozdelenie politických síl.

Čo dodať.

Všetko ostatné sú len detaily. Nik z novinárov nepripomenul Kolíkovej, že o prípade zranení Lužanského z 9. 12. explicitne klamala.

Tá vrahyňa nebude môcť chodiť po uliciach.

 

Roland Edvardsen

Som sledoval tú tlačovku, ale naozaj nie celú, lebo to bolo jednoducho niečo neuveriteľné a nepozerateľné....čo tam ten hermafrodit zase nažvástal a predvádzal. A ten agresívny tón a neúcta k Lučanskému a k jeho rodine. Som si myslel, že Naďa hocikto v arogancii len tak nedobehne. Babochlap to dokázal - a to už je čo povedať. On je na 100% presvedčený, že to musela byť samovražda, len a len samovražda - ešte pred samotným vyšetreným prípadu, hermoš to už všetko vie, vie ako to dopadne, A áno, tá komisia je fraška, ako si už spomenul.

Norman

mám k tomu popísané aj ďalšie poznámky, ale už som to nedával - nech sa to nerozptyluje. Nadrbať do komisie množstvo členov je tá najprimitivnejšia metóda, ako ju zabiť.
Tkže ešte krátko
-kamerový záznam neposkytne
- za všetko môže súd a prokurátor, ona samozrejme nič - ona nechápe, že ako ministerka je zosobnením sily a slabosti právneho systému.
- novinári jej samozrejme nepripomenuli explictné klamanie o stave Lučanského v prvom incidente
- ona videla len písomné záznamy aj o vyjadrení samého Lučankého k tomu prípadu - teda nič nevidela sama, za nikým nebola, len písmenka a písmenká. Ale bohaisto brzdí akékoľvek obvinenie či vyšetrovanie.
- v polovici dosť stratila nervy a hádzala všetko zas na súdy a podobne. No veď uvidíme, čo súdy na to.
- mala tú drzosť, že motívom Lučanského samovraždy vraj boli nové zákony o zhabaní majetku, ale že nechce k tomu hovoriť. Smiešna pokrytecká fiča. K súdu a nejakénu záveru bolo ešte ďaleko, Lučnaský nemal dôvod predpokladať, že príde o majetky. Dokonca o svoj byt za 70 000 na Floride (v Blave za to fakt nekúpiš ani jednoizbový, na Floride kupovali domy a byty takpovediac menej situovaní Slováci, lebo boli lacné, ale často to oľutovali, lebo kto by sa tam stále prevážal, nieto ešte v tomto čase.
- oháňala sa argumentom, že veď keď ho zatkli, dali mu kolúznu väzbu, nevznikla žiadna vlna protestu (verejnosti?), čo by bola proti. Ona sa hrá na totálne blbú, takéto doslovne dedinské, nie detinské ale dedinské "argumenty".
- najhoršie bolo to, že na otázku o balíku s dopisom, ktorý chce dať vdova Lučanskému do rakvy, že ona nevie, že by sa niekto oficiálne domáhal balíka. Aj posledná bachárka by povedala - jasné, viem o čo ide, a už som to pripravila a dovezieme to rodine domov, alebo prinajhoršom - aha, pozriem na to a urobíme všetko, čo sa dá, aby sme aspoň takto stlmili žiaľ toho dieťaťa... Nie, ona ako poštársky robot povie: formálne neevidujem, chodte aj s vdovou a sirotou do piče!

vrbovčan

jej vytkol, že v komisii je Saková a to bude príčina destabilizácie komisie.
Hádam niekto z alternatívnych novinárov by snáď už vzhľadom na správanie sa novinárov mal otočiť kameru na nich. Aby sme tej bande videli do ksichtov.

Norman

všimol som si, že medzi mikrofónmi svietil aj mikrofón s portrétom Igora Jurečku. Nuž, pekne sa tam vynímal, je to humorista, gratulujem mu ku vtipu, ak by som toto nepovažoval za tragické, dal by som aj smajl. Na jeho kanale youtube či FB či kde sa nájde kopa vecí (on chodí vždy s aspoň dvoma kamerami-mobilmi), možno aj tá banda novinárska je tam. Je to proste prestitútske seno, tí novinári.

Tí novinári sa už tuším ani nepredstavujú pred otázkou, aspoň to nie je v TV počuť, ešte aj formálne to celé upadá.
Aha, to som vlastne ešte chcel - prečo tam nepríde aspoň v takýchto extra prípadoch aj niekto z politickej opozície, nejaký poslnec. Blaha, Taraba ... tlačovky sú otvorené formálne KOMUKOLVEK. Pisať po webe .... to do chuja vieme aj my, od nich čakáme viac.

Ema

Dnešná správa z TASR: Občianske združenie Klub generálov SR vyzýva generálneho prokurátora SR a znalcov z odboru súdneho lekárstva na dôsledné vyšetrenie udalostí, ku ktorým došlo krátko po uväznení zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského 9. decembra a po jeho návrate do prešovskej väznice 29. decembra 2020. S výsledkami majú oboznámiť verejnosť. 

Udalosti, ku ktorým došlo vo väznici v Prešove a viedli k smrti Lučanského, podľa generálov vyvolali množstvo otáznikov a vyžadujú si dôsledne vyšetrenie. A to bez ohľadu na to, či sú podozrenia voči Lučanskému dôvodné. "Vec nemožno považovať za uzavretú tým, že politickú zodpovednosť prevzal generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS), náš kolega generál Milan Ivan," dodali.

Klub pripomenul, že mnohí z jeho členov, ale aj viacerí prokurátori a policajti, koaliční aj opoziční politici hodnotili jeho úsilie v boji s organizovaným zločinom vysoko pozitívne. Prispel podľa nich k odhaleniu a usvedčeniu nemalého počtu páchateľov závažných zločinov. "Poznali sme ho ako priameho človeka a odhodlaného bojovníka proti zločinu. Veľmi nás preto prekvapilo jeho stíhanie, zatknutie a vzatie do väzby," dodali.

Ema

s najhoršou mafiou, s akou mal kedy do činenia.

Tak ako predošlé boje, aj tento bude víťazný. Odutá gamba spolu s odpudivými prízrakmi, ktoré sa tu teraz pretŕčajú na najvyšších politických postoch, nakoniec padnú tam, kde je ich miesto.

Náhodný okoloidúci

Kde je istota alebo záruka, že celý ten čas po prvom úraze nebol generál v bezvedomí alebo v kóme na hadičkách? Čo ak to je tá príčina, prečo nemal na hrdle stopy po obesení. Načasovanie teplákovej "samovraždy" a následná smrť (odpojením z hadičiek???) na druhý deň sú až podozrivo načasované na tvrdý "lokdaun". Ale toto by museli objasniť bachari, teda ak vôbec bol celý ten čas v Prešove. Alebo obhajcu ex-offo posadiť na detektor lži.
Viacero ľudí na webe to vidí podobne.

A ešte by ma zaujímali tí lekári, ktorí boli podľa Žitného zhrození z toho, aký bol dobitý. Prístup k nemu mal obmedzený počet ľudí. Ozve sa niekto z nich?

Roland Edvardsen

Len pre zaujímavosť pozoruhodný článok dezoláta Arpiho o Lučanskom: https://www.noviny.sk/komentare/578848-general-lucansky-bol-kontroverzny...
Samozrejme, to je Soltész, takže také to všeobecné pitchovanie na Slovensko tam musí byť, ako aj tradičné mainstream naratívy. Ale aj on, pri nejakom svojom elementárnom svedomí a férovosti, musel uznať zásadný prínos Lučanského a ostudu Kolíkovej, ktorá nebola schopná vyvodiť elementárnu politickú zodpovednosť akú požaduje vyššia politická kultúra, ktorou sa jej strana stále oháňa. Aspoň trochu nejaký rozdiel oproti takému Nko, ktoré Kolíka bráni zubami nechtami, až to pôsobí, že je to nejaký ich blízky príbuzný.

Truhlík

"Nie preto, že by mali na smrti Milana Lučansakého rovnaký podiel zodpovednosti, ako Mečiar na vražde Remiáša, či Fico na vražde Jána a Martiny, ale preto, že reagujú na vzniknutú krízu s rovnakou aroganciou a nedostatkom sebareflexie."
- je to ideologickoindoktrinačná zlátanina v boľševickom štýle. Volalo sa to generálna línia strany. To je tak ako som sa učil zo skrípt kde v úvode bolo poďakovanie súdruhovi Stalinovi.
Teraz ešte nevedia čo majú robiť s Matovičovou vládou lebo nedošli inštrukcie. To tak chodí. Keď som na fotografiách z Krymu jasne videl, že sú to ruskí výsadkári tak v novinách bolo ticho. Nevedeli čo majú písať. Tak nepísali nič. Títo tu zaklínajú Mečiara a Fica. Lebo iné inštrukcie nemajú. A smrť generála vo väznici je silné kafe na to aby to mohli zamiesť pod koberec. Lebo to je rovníková Afrika. Čo aj je. Dozorujúci prokurátor Lučanského kandiduje na Špeciálneho prokurátora.

Náhodný okoloidúci

Ak sa niekedy v neurčitej budúcnosti a v neurčitej galaxii budú poctivo vyšetrovať údajné korupčné kauzy a výpovede kajúcnikov budú primerane korigované, to by teda bol poprask, keby sa ukázalo, že generál Lučanský bol čistý a krivo obvinený. To matelkovláda nemôže pripustiť.

Roland Edvardsen

Je toho veľa, čo by matovičovci nemohli pripustiť - dnes už nemôžu pripustiť ani len to, že nejaká druhá osoba "dopomohla" Lučanskému k tým zraneniam. Bolo tu už príliš veľa sebavedomých a vehementných popretí Kolíkovej (bože, tá bola dnes inak nervózna, akoby si ju niekto zavolal na koberček a povedal jej: "musíš vehementne len jednu líniu - sebevražda, všetko si spôsobil len Lučanský sám, všetko jeho vina"). Myslím, že tieto čistky, čo tu rozpútali, ich ešte veľmi škaredo dobehnú. Matovič naozaj verí, že ak sa zmení vládna garnitúra, že sa mu toto čo stvára, nevráti ako bumerang?

Náhodný okoloidúci

Bol som na chvíľku pozrieť našich, tak bezpečne medzi dverami, a tí mi povedali, že Jana Teleki kdesi vyhrabala, že generál zomrel na krvácanie do mozgu a že počas prepravy z Trenčína ho dvakrát oživovali. Počuli to v nejakom nezávislom rádiu, myslím, že to povedala v rozhovore s Vincourekovou.

P.S. doplnenie
Práve teraz o tom Jana Teleki hovorí na Infovojne a číta zo správ, ktoré mala dostať z nemocnice a zo ZVJS. Generál vraj bol vo veľmi zlom stave. Je presvedčená, že po operácii sa neprebral.

Norman

Teleki aj ostatní by si mali dávať bacha na podhodené falošné veci.
Keď sa ich chytia, a onedlho sa ukáže, že to nie je pravda, budú všetky alternatívne verzie pošpinené ako výmysly. To je tiež jedna zo štandardných metód, ako zničiť vyšetrovanie, ako zničiť alternatívne hypotézy Ako zničiť akúkoľvek kredibilitu variantných verzií.
Po operácii sa neprebral? Typická pasca - čo ak majú nejaké video ako sa rozpráva s tou komisiou v TN? Pozor na takéto prehnané tvrdenia. (Teleki mala na stránke už aj to, že Markíza klame v dátumoch - pritom naopak sa sama Teleki mýlila. Určite to nemyslí zle, len je príliš zapálená a dôverčivá)

Ale je možnosť, že zomrel na krvácanie do mozgu. Síce po 20 dňoch od úrazu je to menej pravdepodobné. Ale možné je, že ho po 22.12 v Prešove zas neoficiálne spracovávali a zas to prehnali. Tentoraz si dali povedzme viac pozor na viditeľné zranenia, ale úder do hlavy môže byť vždy smrteľný. Možno ho tam mlátili dennodenne.

Preto som aj spomínal v tom sumáre, že aj v tej verzii z Denníka N nie je nikde spomenuté, že čo mal uviazané na krku keď ho objavili ako nereagujúceho. A či vôbec niečo. Nikde to tam nebolo ani naznačené, že ho "odrezali" alebo niečo také. To všetko vykotila len Tódová ma začiatku, aj verziu o bunde.

Ak má Teleki už nejakú správu, a on naozaj zomrel na krvácanie do mozgu, je to absolútny dôkaz dlhodobého mučenia Lučanského vo väznici. Samotná táto príčina smrti je absolútny dôkaz, že ho zavraždili.

Tak či tak ho zavraždili.

Náhodný okoloidúci

Nedávno som čítal článok, v ktorom Janu Teleki ktosi označil za "kráľovnú konšpiračných webov". Práve ona a jej manžel však majú priamu osobnú skúsenosť s konšpiráciami konkurznej mafie voči ich firme.

Norman

Asi je Slovensko taký malý turkistan, plný drobných kšeftov a prízemnosti. To my, ľudia žijúci mimo ten svet, dosť dobre ani neveríme. Ale to je mentalita, príliš mnoho turkov padlo na poniki. I keď inde to nie je lepšie.

Viem málo o Teleki, ale ona očividne nemá strach pred Lipšicovou mafiou. O Kočnerovom monstprocese dávala dobré veci. Ale v tomto prípade vraždy L majú všetci záujem objaviť podstatu a tak uveria mnohým pascám (viď aj tá fotka zmláteného, čo prebehla médiami - to bol takmer určite zámerný klam na alternatívu). Ideológovia anglomagorov nespia, oni sú na to školení, na manipuláciu a pasce. Podhadzovanie blbostí.
Ich hlavným cielom je teraz ukázať, že (niektoré) hypotézy o zločine sú falošné. A teda že je všetko OK.

sandro

Niekde som zachytil pred casom, ze HBO o Teleki toci/bude tocit dokument. Skusil som trochu hladat, ale nic som k tomu aktualne nenasiel. Ak mate nieco, hodte sem. Je to obrovsky silna zena, aj ked presne tu je problem, ze ked je na cloveka vyvijany obrovsky tlak, tak obcas proste pusti aj hoax. Je to taka nasa Tereza Pergnerova aj ked ta robila uplne iny typ zurnalistiky.
Najhorsie pre nu musi byt, ked si o nu dokola obtieraju papulu hovoriace hlavy ako npr. Hanzelova https://www.infovojna.sk/article/video-filmarka-dokumentu-o-kocnerovi-ol...
Teleki je podla nej clovek s pochybnou motivaciou a zivotnym pribehom. Na to aby bol novinar respektovany, musi podla tejto blondiny asi zacat spavat s kolegami v praci pod priemyselnymi kamerami:)
Tu v tomto pripade narazila. Slnieckarka Piussi sa nakoniec uplne ako slnieckarka neukazala, zrejme vela pochopila aj pocas procesu s Kocnerom, kde bola s M.Danom ako dovernicka.

Náhodný okoloidúci

Stačí vyhľadať články o Teleki Holding International.
Manželia Telekiovci sa nejaký čas dokonca ukrývali v zahraničí, reálne im hrozilo zavraždenie alebo "zmiznutie". Janu T. sa konkurzná mafia pokúsila vyhlásiť za blázna, aby sa dostali k majetkom firmy.

Truhlík

Pekne sa Hanzelová aj Piussi zhodli, že za zavretím Kočnera NIE JE americký žid Lauder (inak expredseda Svetového kongresu židov - tam sa chodia pokloniť kandidáti na prezidenta USA). No ale potom za čo sa žid Kočner dostal na Magnitského zoznam ?
Zaujímavé aké klamstvá sú na wikipédii o Kočnerovi. Ale Magnitského zoznam je tam spomenutý. Na výstrahu a ako orientačný bod.
Ja na obrátenie Piussiovej neverím. A nemyslím si, že sa niekedy prinútim pozerať niečo od Piussiovej. Stačil mi ten pamflet Nemoc tretej moci kde ospevovala sudkyňu Najvyššieho súdu, predsedkyňu Základnej organizácie Komunistickej strany Slovenska na Ministerstve spravodlivosti Slovenskej socialistickej republiky, Idu Hanzelovú. Ida Hanzelová a krivý prokurátor, Kočnerov kokot (hodinový záznam kde hodinu Kočner nadáva Trnkovi do kokotov), Dobroslav Trnka, zrušili Slovenskú pospolitosť národnú stranu.

Norman

1. Na obrátenie KOHOKOLVEK z tých zmrdov nemožno veriť, nie je naozajstné, ani nemôže byť naozajstné..
2. Ľuďom ako Piussi by som nezveril ani zametať ulicu - sú to trosky v určitom zmysle narkomanské, mentálne upadnuté, choré.

Už som tu predviedol, že dokážem sledovať z rôznych dôvodov aj najhoršie sračky, ale duo Hanzela-Piussi som nedokázal.

Truhlík

Príde babka na MNV a pozdraví Na stráž ! Predseda: Babka, ale doba sa zmenila, čo neviete ?
Doba áno, ale ľudia nie.
Ja som sa v minulom režime koľkokrát v duchu pýtal, či tí ľudia veria tomu čo hovoria. A teraz mám deja vu.

sandro

Tak bolo to okunania a vykrucania. Je to vonku, kamerovy zaznam neexistuje: Kolikova: Poznamenala ďalej, že kritický 10-minútový úsek odkedy sa vo väznici podávala večera, až pokým bol Lučanský nájdený je na zázname „skoro celý zachytený“. Chýba vraj len pasáž, keď na chodbe nebol pohyb.
https://www.hlavnespravy.sk/ministerka-kolikova-opisala-incident-pri-kto...

Je naozaj smiesne ako sa kazdou jednou dalsou vecou kompromituju a zamotavaju. Kolikova povedala : ''Neexistuje spôsob, aby ja som rozhodovala, že niekto bude nonstop monitorovaný, lebo to je vlastne mučenie.''
No a toto je zase co za argument, predpokladam, ze urcite existuje zaznam chodby. Alebo chce niekto povedat, ze neexistuje 24h zaznam vnutra vaznice?? To moj dom je potom lepsie monitorovany(mam 3 online kamery, dnes uz naozaj nie je ziaden problem s uloznym priestorom) ako prisne strazena vaznica v republike, kde sa nachadza policajny prezident?

Norman

Čo sa týka záberov z kamery z chodby pred celou dodala: „Je tam kamera, ale treba povedať, že tá kamera reaguje na pohyb. Ale v zásade, keďže ten pohyb je tam častý pred celami, ten priestor, ktorý je kritický, domnievam sa, že zachytáva v celosti.“
--------------
Riešili sme tu krátko, či sa dá prehodiť záznam, zostrihnuť a inzertovať iný.
Ale ako vidno, načo, netreba. Prakticky stačí, keď sa na nejaký čas vyradí pohybový senzor kamery. Alebo keď sa kritická časť vystrihne. Nevidím možnosť, ako by sa to na predpokladanej úrovni systému v base východnej európy nemalo dať spraviť.
(plus ten jeden či dvaja bachari, chlapi čakajúci na penziu, s obavou o svoj život. no, ako to vyriešili, to nedokážem pochopiť, to je ťažký oriešok)

A ešte:
--------
Poznamenala ďalej, že kritický 10-minútový úsek odkedy sa vo väznici podávala večera, až pokým bol Lučanský nájdený je na zázname „skoro celý zachytený“. Chýba vraj len pasáž, keď na chodbe nebol pohyb. Priznala, že ak by došlo k manipulácii so záznamami, išlo by o trestný čin.
----
V kocúrkove sa proste nedá nič normálne čakať. Takže by to bol trestný čin? No to sa určite tie sily, ktoré robia po svete farebné revolúcie, určite zlakli.

To, že záznam zrejme doteraz nik nevidel, ma tiež neprekvapuje. A kde ho skladujú? Spravil Žilinka už nejaký zákrok, alebo sú záznamy stále na jednom disku tam v počítači, hneď vedľa drevenného stola?

Čierna komédia.
Lučanský bol cielene zavraždený.
To je najprvadepodobnejšia, popravde jediná racionálna verzia. Veriť v čokoľvek iné môže iba spolupáchateľ, niekto vinný aspoň zanedbaním svojich povoinností.

Kolíková je vinná zabitím z nedbalosti. Po prvej výnimočnej udalosti, ktorú ONA vyšetrovala, mala dať človeka do inej väznice. Zamlčuje zločin, lebo považuje zločin vlastnej politickej "strany" za akceptovateľný, aj keď sa jedná o vraždu nevinného!!!

sandro

updatol som este svoj prispevok vyssie. ale vidim ze uz si reagoval. Toto su tak neuveritelne blaznive veci, ze by to normalne omhlo byt nametom na nejaku ciernu parodiu typu Policajna akademia.. Ako jeden spickovo vycviceny policajt v kuse pada a ublizuje si a nakoniec sa zavesi na teplakovu bundu poleziacky v cele.

Norman

Najprv neuveriteľne padne v cele (dozorca si vymyslel, že "na papuči")
Následne, hneď druhý deň spadne s vozíkom (osem hodín po operácii hlavy v narkóze, so zalepeným jedným okom, si sám sadá na vozík? nuž, tak je si sám na vine)

Toto sa snažiť prezentovať je naozaj čierna komédia.

Kolíková, Matovič. Ako hovorí ten čurák výrobca testov" "pôjdu dole". Neviem, čo to znamená, ale keď sa to hovorí, tak to bude pravda.

vrbovčan

na tlačovke po zasadaní branno bezpečnostného výboru vyhlásil, že má v ruke dva dopisy od Milana Lučanského jeho matke a zrejme druhý manželke. Ministerku táto informácia evidentne zaskočila. Pritom Min. spravodlivosti tvrdí, že jeden list Lučanským poslaný "kedysi v polovici decembra" (tak sa vyjadril gen. riaditeľ väzenskej sústavy) dali posúdiť vyšetrovateľovi a verdikt bol doručený 31.12., teda až po jeho smrti. A neviem, či nezaskočila aj prokurátora a vyšetrovateľa. To napovedá, že Lučanský mohol poslať nejaké informácie za účelom, aby boli zverejnené v prípade jeho smrti. Radačovský ako skúsený človek informáciu o týchto listoch zverejnil na výbore. Aby nebolo možné ju spochybniť, zverejnil ju na výbore. Odmietol prezradiť, ako k nim prišiel a zároveň deklaroval, že ich poskytne gen. prokurátorovi. Dôležité je, že existencia týchto listov je zverejnená a nebude možné ju zatajiť.

https://youtu.be/fnDoO3gopNw?t=1197

nové