Koľko je 1488 a 1984?

Sudkyňa Sabová má toho veľa.

Len minulý týždeň musela podpísať rozsudok v konaní proti Kočnerovi a Zsuzsovej, a dnes mala súdiť predsedu strany ĽSNS Mariána Kotlebu za manipuláciu s číslom 1488. Ten ale dosiahol odsunutie pojednávania, lebo je v karanténe po návrate z Balkánu. Hm, nie zlé, palec hore za túto fintu. Bol by naozaj zlý čas dať sa teraz do rúk Sabovej, ktorá to pravdepodobne cíti tak, že sklamala svojich krstných otcov v prípade Kočner, a mohla by si to teraz na Kotlebovi, minimálne podvedome, vynahradiť. Naštvatá fúria nie je zrovna zárukou spravodlivosti.

Kotleba sa včera mihol v TV s maskou s veľkým čitateľným číslom 1984. Je to známe číslo  -meno protitotalitného románu od Orwella. To je tiež správna demonštrácia - číslo ako číslo, nie? Čo ak by niekto nosil masku, na ktorej by mal 1984 a na druhej strane by bolo 1488? A čo ak bude nosiť číslo 3472?

Ale vidno, že by títo aktvisti a politici urobili lepšie, ak by sa viac sústredili na tieto snahy zavrieť predsedu ich strany, ako na nezrovnalosti okolo protipandemických opatrení. Politika parlamentnej strany idú strčiť do basy - včera v tv veľkohubo zaznelo, že môže dostať 8 rokov - a oni rozprávajú o čipoch, robia si starosti o cestovanie do Chorvátska, bojujú proti akýmsi rúškam, vložkám či nejakým iným prezervatívom ... s týmto, vážení, rešpekt a uznanie nezískate. 

Nuž ale nech už sú hrdí bojovníci proti vložkám akokoľvek smiešni, jedno vám poviem - keď včera zaznelo vo verejnoprávnej tv to číslo 8 rokov, aj ja, ako človek otužilý a rátajúci skôr s horším vývojom, som si povedal - no, tak toto by som nikomu robiť neodporúčal. To, čo by to postupne znamenalo, to by som naozaj aj ja len nerád videl.

Mimochodom, ak sa nemýlim, a ak mi web neklame, v base stále sedí Rudo Vasky. A slovenská spoločnosť nič. Liberáli nič. Kresťania nič. Údajní tvrdiaci bojujú dychovkami Ďuricu a kresťania gýčom akejsi slniečkárky, ktorá rada niečo drží v rukách a rada sa nechá odmeňovať. Ale nehnevajte sa, ja mám právo na toto grcať. S týmto mi dajte pokoj, jedni aj druhí. Najprv oslobodte aspoň deda Kleky Petra Vaského, aspoň sa vyjadrite za jeho oslobodenie - až potom onanujte okolo slniečka.

 

 
 
Autor: 
téma: 
forma: 
afinabul

od 31.08.2020 s rovnakými obmedzeniami ako 22.1.2020.
https://www.youtube.com/watch?v=MDU0D16iLsY

Norman

He, to je dobrá správa, to mi fakt uniklo, to je minulý týždeň, to sa ani nečudujem.
Dík za odpoveď na moju otázku. :-)

Vasky Jugend je už riadne v rokoch, ale sú to kolíci. Dosť pochudnutý, ale aspoň nie je zlomený.
Daňov pobočník tam, bol, Daňo nie.

Norman

tuším nie som jediný, čo si nevšimol prepustenie Kleky Petra.
HS dnes dali o tom správu, podľa textu prvé info
https://www.hlavnespravy.sk/krajsky-sud-v-bratislave-prepustil-rudolfa-v...

nové texty