Koniec slobody slova na verejnom podujatí

Na feministické zhromaždenie v Bratislave prišla s mikrofónom Livia z Kultrblogu, aby zistila ich názory, aby vznikol dialóg. 

Reakcia: najprv nadávky, vyhadzovanie, potom fyzické násilie a napokon zavolanie polície (ktorá nič nevidela, ale napriek tomu neoprávnene zastávala názor jednej strany).

Celé sa to dialo na námestí SNP, kde aj pri organizovaní demonštrácií musí byť umožnený voľný pohyb osôb. Nehovoriac o tom, že vidno, kto sa bráni dialógu, ktor sa vyjadruje o oponentoch akoby to boli podľudia, ako by nemali občianske a ľudské práva. Každý má právo prísť na akékoľvek otvorené podujatie a klásť otázky, to je základná sloboda slova.

Na druhej strane sa môžu ľudové a nezávislé sily presvedčiť, že schovávať sa alibisticky za náhradné témy potratov im nepomôže, že cielom a motívom anglosionistov je zničenie oponentov, nech sa budú zbabelo skrývať za hocičo. Anglosionisti vás neocenia za vaše váhanie a prikrčanie sa, pochopia to ako vašu slabosť a o to viac sa na vás vrhnú.

Ale aj preto v tomto prípade treba túto akciu Kulturblogu oceniť a pochváliť. Lebo tam išli. A robili to dobre. To treba robiť. 

Nech si ale zoberú viac kamier a aj nejaký pár nenápadných bodygardov. Mali by záber na Mihályho, ktorý na nich fyzicky zaútočil.

Navrhujem sťažnosť na políciu (ten poliš bol evidentne dementný) - hrubý, nneslušný a porušoval zákon. Rady o tom, že majú "byť múdrejší", nech si nechá pre svojeho nadriadeného - predtým, než ho vyhodí z práce. Toto by mal KB žalovať, podať sťažnosť.

 

 zdroj KB

Autor: 
téma: 

nové