Kotleba a Harabin - no, dobre tak

Štvrtkové stretnutie Harabin - Kotleba dopadlo tak, ako všetci čakali - nedohodli sa na ničom. Obe strany tam išli len formálne, bolo dopredu jasné, že sa nemôžu a nechcú dohodnúť. Kotleba sa ale premohol, odsunul iné termíny a dal si poradiť, že tam má ísť osobne. a nie len poslať nejakého podpredsedu, ako chcel pôvodne. Naopak, Harabin je zas za blbca, kedže jeho banda vyhodila tlačovú správu o nedohodnutí sa ešte počas sedenia.

Harabinova Vlasť je  pseudoprojekt. Harabin by bol politicky vhodnejší prezident, ako Čaputová, ale jeho reálne nejestvujúca strana nie je dobrý projekt na politickej scéne. Naopak, je to zlý projekt, zaberajúci miesto pre podobné sily, ktore by to mysleli úprimne. Terajší Harabin len ničí volebné hlasy. A nielen voličov  - napríklad komentátor Michalko "vstúpil do politiky" a to rovno do hovna - do Harabinovej strany. To je proste nešťastie, a aj keď to svedčí o jeho slabšom odhade, predsa len je jeho a podobných ľudí škoda. Aj keď sa poučia, venujú svoju energiu na zbytočnú vec. A úprimne - ak by sa aj Harabin dostal do parlamentu, len by tam škodil.

Kotleba a jeho strana, ku ktorej sa nedávno pridali aj nejaké mini strany, naopak prosperuje. Ono sú to ministrany, ale ich "multikulti" sa v tomto prípade prejaví pozitívne - lebo tieto ministrany sú ako soľ, ktorá môže ĽSNS vylepšiť chuť, aj keď sú to volebne len zlomky percenta. Toto píšem bez toho, aby som bol nejako zainteresovaný v niektorej z tých strán, s ktorými ĽSNS uzavrelo nedávno dohodu o spoločnej kandidátke (alebo ako to nazvali).

Pravda, reakcia Kotlebu aj na tlačovke s Harabinom svedčí o tom, že ten človek má naozaj problém s nervami. Koluje o tom šuškanda a je možné, že je to jeho výrazná slabosť. A potom, samozrejme, ešte minulosť - ak by dnes Kotleba nebol Kotleba, mal by pred sebou jasnú cestu. Takto ... neviem, okrem iného je naozaj už okukaný, je na scéne už mnoho rokov.

V podstate by ale mal byť Kotleba Harabinovi vďačný, že zaberá miesto pre skutočnú národnú opozíciu voči ĽSNS. Konieckoncov, Haraiínova Vlasť neberie ani tak hlasy Kotlebovcom, ale viac hlasy voličov Smeru a SNS. A to je negatívne, pretože Vlasť je len nové Sme-Rodina. Je to proste pseudostrana, hraná umelá opozícia.  

 
Autor: 
téma: 
forma: 
Roland Edvardsen

Čistá komédia. Od začiatku bolo veľmi nepravdepodobné, že by sa nejako spojili. Harabin je naozaj nepoužiteľný tragéd, kombinácia nastupujúcej senility a nezvládnuté pitie robia svoje a po tomto jeho fraškovitom výstupe (ten ESET valcoval :-D) to budú mať jeho priaznivci ešte ťažšie v jeho obhajobe. Kotleba bude z tejto úbohosti Harabina len profitovať. Chudák Michelko, lebo je to jeden z mála inteligentne pôsobiacich ľudí na tejto scéne.

Ale tiež sa musím pozastaviť nad tým, že Kotleba sa zase rozčuľuje, že Harabin chce ísť so Smerom a SNS (čo nie je inak vôbec nič nové. Harabin nikdy tieto strany nevylučoval zo spolupráce a nepozýval k stretnutiu len Kotlebu), keď on sám si vopchal do strany mečiarovských pohrobkov a chcel spolupracovať s Harabinom, na ktorého predtým LSNS neskonale kydala, že je to človek systému (a to by ma ešte zaujímalo, ako to teda je s tými stretkami so smerákom Stromčekom). Tak o čom táto tzv. anti-systémovosť LSNS akože má byť? LSNS je dnes asi tak anti-systémová ako Sme-rodina. Pokiaľ niekto uvažuje v rovine vzniku ako tak pro-národnej koalície, ktorá bude predstavovať hrádzu voči "liberálnej" opozícii (PS, žaludi, KDH, SaS, Oľano) po voľbách, tak musí chápať základnej matematike, že v takejto koalícii treba počítať so Smerom. Kotlebovým cieľom je čo presne?

O Kotlebovi koluje kadečo, ten človek je...proste trochu zvláštny a podozrivý. Napr. mám informáciu, že pôvodne nebol veriaci a je relatívne len nedávnym katolíckym konvertitom (resp. nebral to náboženstvo tak intenzívne ako dnes). O dosť zaujímavejšie sú však pre mňa informácie, že sa mal zúčastňovať aj nejakých seansií sekty Milosť (sekta v mnohom podobná jehovistom či letničiarom), ktorá má centrum práve v BB (mám jednu známu v tejto sekte a šibe jej teda riadne z toho :-D). Hmm? Ono tá zmena charakteru LSNS nemusí byť nevyhnutne len nejaký kalkul, aby boli prijateľnejší. Tieto typy ľudí, čo zvyknú konvertovať a spirituálne hľadajú bývajú ideologicky nestále. Kotleba možno naozaj dnes úprimne ľutuje svoju radikálnu minulosť, vzťahy s tínedžerkami, možno aj šek na 1488, Mazureka (ktorý vraj bude posledný na kandidátke), tvrdšiu rétoriku voči cigánom a iné veci a stáva sa z neho kresťanský demokrat. Ktovie? :-)

Norman

Tieto ich "vylučovania zo spolupráce" sú len predvolebné keci. Sú ako plachty, ktoré pred voľbami strana rôzne nastavuje tak, aby chytila najsilnejší vietor, ale po voľbách ich prestaví úplne inak. Kotlebovcom sa zdá ovela prínosnejšie, chytať ako voličov tých, čo teraz Smer a SNS nenávidia. Kotlebovcom pri takomto postoji o situáciu po voľbách ani nejde, oni koalície uzatvárať nebudú. Ak by sa vyjadrili zmierlivo, ako Harabín, stratili by nejaké to percento, si myslia. Ale to je taktika krátkozraká - aj keď budú v opozícii, musia si pestovať väzby. Lenže o to im zrejme nejde - je naozaj otázka, načo nakoniec poslúži ĽSNS. Harabín a jeho Vlasť je umelá opozícia, s ĽSNS je to o niečo zložitejšie. Stále ale platí, že je to dikobraz, ktorého treba hodiť medzi tie parlamentné holé zadky. Tak sa aj ĽSNS čo najskôr prejaví, čo v nej naozaj je.

Čo sa týka náboženského zápalu - konvertiti sú najväčší fanatici. Ono to, čo vidno u Kotlebu, nie je kalkul - kalkul chodenia do kostola to je tak u Danka, Pellegriniho, Kisku, Trubana a podobných ateistov. U Kotlebu už nastáva opitie mocou a úspechom. Pre úplnosť treba ešte zas spomenúť jeho úzkoprsosť pri nachádzaní spolupracovníkov. Ale na Slovensku ťažko hľadať :-( Ale je to výsledok tej despocie, ktorá tu vládne - príliš ich vystrčila na radikálnu cestu. V každom prípade je u nich určitá dynamika - a niet väčšej sily, čo by ma motivovala, ako zvedavosť - ak by boli kotlebovci akékoľvek bomba, ešte podpálim knot a hodím ich do parlamentu. Smeráci ako Blaha dnes síce bohovsky milujú svoje detičky a chodia nás prosiť, aby sme kotleby nevolili, ale ONI PREMARNILI SVOJ CAS. Za to sa platí. Aj ich deti ešte za to budú platiť. Smeráci boli naivní ako slniečkari - nech sa teraz nečudujú, nech neskučia a nech už doboha nevyťahujú toho Marxa, kreténi. Teda ten jeden z nich.

Roland Edvardsen

Veru, boja sa toho, že by prišli o voličov. A je to aj tak, že voliči LSNS sú z veľkej časti ľudia, ktorí v minulosti nechodievali voliť (nemali veľmi koho) a nemajú až tak radi Smer (a zároveň ani voliči Smeru nemajú Kotlebu až tak v láske. Ono je to trochu mýtus, že Kotleba bude kradnúť voličov Smeru v nejako väčšom rozsahu, ak by sa Smer napr. rozpadol).

S Blahom je to tak, že výborné statusy sa striedajú s tými trápnymi a infantilnými - a tiež už je dosť okukaný. Podľa mňa je taký Erik Tomáš lepší, pokiaľ ide o obhajobu Smeru, než preexponovaný marxistický kaviarnik, ak už sme pri tom. Naozaj, ďalšia dobrá ukážka, že menej je veľakrát viac.

Konvertiti sú najväčší fanatici, presne tak - musia dohnať zameškané. A bolo by rozhodne lepšie, ak by bol Kotleba radšej ateista/agnostik, pre ktorého je kresťanstvo kultúrna záležitosť (niečo ako Orbán a tebou spomenutí, kde si ešte zabudol napísať birmovaného komunistu/presvedčeného ateistu Fica, ktorý si napriek tomu dobre rozumel s kardinálom Korcom - a tak to má byť, cirkev je lepšia mať na svojej strane a aj pod istou kontrolou), než reálne zapálený veriaci - lebo tým chýba povestný nadhľad. :-) Tento kresťanský fundamentalizmus je tiež problém (naozaj by som tu nerád videl, že sa tu budú vyhadzovať doktori za odborné názory. Už dnes sa viacerí doktori boja aj prehovoriť, povedať svoj odborný pohľad na rôzne témy kvôli tomu, čo tu rozpútavajú agresívni katolibanci). Naozaj to už radšej Blahov anti-globalistický marxizmus, ako tento tupý, poverčivý "klérofašizmus" (či ako to vlastne nazvať).

Slovensko je dnes veľmi rozdelené, na jednej strane je tu tento agresívny neoliberalizmus prepojený s kultúrnomarxistickými záležitosťami na ďalšej zase bujnia kdejaké radikálne mysticizmy. Aký to rozdiel oproti roku 2015, kedy ešte aj liberálni voliči na Smečku písali v komentároch Balogovej nech už ide konečne do riti s tým neustálym slniečkárskym fňukaním za migrujúcimi agresívnymi hnedoidmi. Vtedy bol národ naozaj zjednotený. Dnes to magori z PS spoločne s katolibancami vyhrotili tak, že naozaj len čakám na ten výbuch, o ktorom tak často píšeš. A tých, ktorí hľadajú nejakú racionálnu tretiu cestu a národný zmier, tí sa podobajú na uhynutý druh. :-(

Norman

Zaujímavá téma. "Dohnať zameškané" ... kvôli tomu azda ani nie, ale sú to ľudia, ktorí sa sami nejak dostali k predefinovaniu svojich hodnôt. Preto sú si potom v nich viac sebaistí a viac si ich cenia a držia sa ich, ako niekto, kto sa len vezie v tom, do čoho sa narodil a nevie ani prečo, ani načo. Ono som nemenoval ešte mnohých ľudí, väčšina poliikov, vôbec ľudí, ba aj kňazov, z mnohých uhlov pohľadu na náboženstvo neverí. Neveria na vyšší zmysel vecí, povedzme.

Čo sa týka roku 2015, ja to vidím tak, že naopak, vtedy bolo vela slniečkárov a odvtedy sa mnohí poučili a dnes sú skoro všetci občania proti imigrácii. Samozrejme, nechcú byť "fašisti", ale ....
Ale súhlasím, že radikálne delenie na libtardov a katolibáncov je škodlivé. Je to dosť umelé, väčšina ľudí nie je tak vyhradená. To ich len tak popisuje démonizuje druhá strana. Cesta je v strede, ako vždy.

Roland Edvardsen

Ja si toto obdobie pamätám inak - výrazná väčšina bola proti invázii. Slovákov po nejakom čase opäť niečo spojilo a ich hlas sa premietol aj do politiky - od Fica cez Matoviča až po Sulíka.
Dnes už tá téma migrácie až tak nerezonuje (aj keď stále sa o tom hovorí, bol tu aj Migračný pakt a iné veci, ale nie je až také silné), do popredia prišli viaceré iné témy, rôzne tie kultúrno-nábožensko-etické a samozrejme aj Kočner, aj Gretka a. i. Proste atmosféra je dnes iná - a akási blbá (blbšia než inokedy).

Norman

No hej, masová migrácia ako v 2015 bola stopnutá a tak išla do pozadia v povedomí ľudí. V tom zmysle hej, máš pravdu.
Ale medzitým sa udiali rôzne masakre a sa vysvetlilo, že migrácia je šialenstvo a pochopili to takmer všetci dospelí ľudia. V tom zmysle mám zas pravdu ja.

Horšie je, že proti migrácii sú naoko už dnes všetky strany - takže skutočný odpor stráca silu. Dnes už až na výnimky nie je vidno masové pochody invázistov - ale všetky negatívne zákony sú pripravované a podpisované potichu. A proti tomu ozaj ťažko zmobilizovať davy - tie reagujú iba na jednoduché a viditeľné podnety (hm, do pekla, "davy reagujú iba na jednoduché a viditeľné podnety", človek už musí byť riadny znalec, aby si uvedomil, že cituje Hitlera - ešte že to Benčík nevie - ten človek by si mal prečítať Mein Kampf, mohol by udať 90% ľudí za propagáciu nacizmu :-)

Ema

https://twitter.com/i/status/1195269480693276672
Títo domov dobrovoľne nevypadnú.

slaven1

V rýchlosti som si preklikal video zo statusu na tvajtery, v ktorého závere nejaká ošetrovateľka z Američanmi rozdrbanej Juhoslávie konštatuje "people are going to suffer a lot". Asi má na mysli nás, Európanov.

afinabul

Som momentálne vyťažený v práci, takže nestíham, PLS, urob článok interaktívnym. napr toto:
reakcia Kotlebu aj na tlačovke s Harabínom
Keby to tam bolo ako link, bych si ušetril čas, teraz to idem hľadať ...
Všimli ste si, že som predbehol:
22 h:
https://www.facebook.com/transparencysk/photos/a.464749149455/1015787468...
12.11 afinabul
http://afinabul.blog.cz/1911/narod-sobe-ii-preco-je-caputova-pr-kampan
https://vimeo.com/372589733

Norman

no veď si sem dal linky.
Rozumej, nie je to také dôležité, tieto kocúrkoviny (ozaj, včera bola v Inkognite Kocúrková - milá zabudnutá pani :). Kramár chýbal, "opica zo Zoo" ho príliš usvedčila z primitivizmu.

Načo zbytočné linky. Stačí zaujať postoj, aby tí pri kormidle vedeli, čo si myslí národ. :-)

afinabul

Toto bude nehorázna sranda, nedávno:
X: dal som oskenovať https://www.martinus.sk/?uItem=9984
Y:Som to iba prelustroval, ale vydala OSF, židia boli spomenutí iba okrajovo ...
"Chcem jeho hlavu ...." nespomenuté
Ale popri tom som našiel: https://www.martinus.sk/?uItem=54446

afinabul

Našiel som to, komu veriť, komu veriť ...
Hmmm, nejaké prezentovanie Arménov v TV nezaznelo
http://afinabul.blog.cz/1911/2009-holokaust-sk

Náhodný okoloidúci

Harabin má veľké ego a rád sa predvádza, spomeňme si, bol hviezdou Smotánky na TV Narkóza. Ja viem, že som tu vlani napísal príspevok "Pišta na hrad", ale v porovnaní s tým, aká kreatúra hrad okupuje teraz, by Pišta bol vynikajúci prezident. Doteraz najlepším povojnovým prezidentom, ktorého sme ako národ mali, bol nedocenený a zatracovaný Gustáv Husák.

nové texty