Kotleba: soplíček-chripôčka sa už nespomína

Kotleba opísal vo videu svoje skúsenosti s Covid-19.

Do 48 hodín zmizlo z Facebooku, tu je jeho terajšia adresa na vimeo. Cenzúra takýchto vecí či osôb je jedna vec, o ktorej by sa malo hovoriť, čo by sa mala zastaviť - ale holt do takého stavu sme dospeli, respektíve sme v ňom stále.

Zdvihla sa oficiálna kritika, že tam "propaguje" používanie alkoholu - vodky. Ale to je len taká bokovka, také hranie sa na mužné liečenie, nuž, so sirupom proti kašlu, hm.

Potom ku koncu spomína nejaký okultizmus: o tom, že "korona" je "královná" a podobne. K tomu škoda niečo hovoriť - nie je to jeho parketa, nevie to, robí si politicky iba zle. 

Ja myslím, že to video určite nie je na mazanie, a určite nie je ani nezodpovedné. Naopak, v podstatných veciach to video odvoláva Kotlebov predošlý nezodpovedný prístup a svojím spôsobom varuje.

Kotleba patril k popredným popieračom ťažkosti choroby covid. Je na čele celého hnutia, ktoré to tvrdí, ktoré covid "popiera". Napriek tomu, keď to chytilo jeho, pristúpil "k liečeniu zodpovedne" - jeho vlastné slová. Nevidel epidémiu v Čiernej Hore, vlastne nikde na svete ju nepovažoval za nejak reálnu - ale keď sám pocítil príznaky, prestal hrať machra. To je naozaj dôkaz nezodpovednosti - jeho predošlej nezodpovednosti.

Potom popísal, že mal cirka tri dni teploty 38,5 až 38,7. Nuž, také teploty pár dní po sebe, u dospelého človeka, veru podľa mňa nie sú žiadna maličkosť. Takú teplotu som nemal odkedy si pamätám, teda od detstva (ale nie že by som si teploty pri nejakých chrípkach vždy presne meral). Zvlášť pri novom víruse, ktorý naozaj môže vyvolať náhle zhoršenie, 39 stupňov už nie je žiadna veselá situácia. Ako to Marian psychicky znášal? Nuž, to radšej explicitne nepovedal, ale keď hovoril o tom, ako lieky nezaberali, práve pri tej spomienke sa na videu (okolo 4:30)  tváril takto.

 kotleba cobvid

Toľko teda covid.

Vyše tri dni horúčka a kašlanie, potom test, ďalších 10 dní v karanténe - keď už cynicky vynecháme úmrtnosť, dokonca aj keď vynecháme ťažké prípady v nemocnici, na JISke, toto by čakalo značnú časť populácie pri rozšírení SARS-CoV-2, pri zamorení. Zvlášť v verziách vírusu z jari, ale aj teraz to stále je zrejme podobné. Ako sme už hovorili - v prípade nehatenej expanzie epidémie by hrozili výpadky v základnej funkčnosti štátu a spoločnosti, za druhé v zdravotníctve. Ochoreli by samozrejme nie všetky, ale lokálne mnohé celé rodiny a tie by mali problém so svojim základným fungovaním, o prípadnej strate zamestnanie a podobných tragédiach sa dá tiež hovoriť.

Verte, ak by toto nehrozilo, štát a mocní by sa o populáciu nestarali a nechali to premoriť. Také sú to svine. Ale nemôžu, proste to (zatiaľ, pri tejto sile vírusu) nejde.

Toto všetko mi vyplýva z prejavu minulého popierača vážnosti epidémie. A to je len štyridsiatnik, teda údajne mladý chlap, takže mu vlastne moc nehrozilo..

 

Je možné, že keď mu otrnie, vráti sa ako Trump a zabudne či poprie na svoje obavy. Želám mu ale, aby nezabudol. Aby bol chlap a hovoril pravdu. Lebo je už nahratá na videu. 

 

 

sandro

A to je dobre lebo bol uz neskutocne vyzraty(evidentne zla zivotosprava a vela stresu).

nové