Krym - sme s tebou!

V nedeľu sa konala v Moskve oslava zjednotenia s Krymom. Krátke video ukazuje silu uzdravujúceho a oslobodzujúceho sa národa!

zdroj: Saker

 

Autor: 
Saker
Sinuhe
koľko smradov sa vynára na slovenských serveroch a pokúša sa presvedčiť občanov, že vznik Kosova (alias Bond Steel ) bola humanitárna akcia,  ale Krym  je agresia či "okupácia". Mali by sme si mená tých smradov ozaj pamätať, aby sme vedeli kto je kto, keď príde na skladanie účtov...
Náhodný okoloidúci
Takže je nad Slnko jasnejšie, že román 1984 bol naozaj o Západe a nie o stalinovom Rusku, ako sa nás ktosi stále snaží presvedčiť.
Buheh
čiže Oceľová obruč. Okolo čoho, milí priatelia? Hm, aký názov by v tejto súvislosti mohla mať námorná základňa na Kryme? Nožnice na železo? Alebo Vztýčený prostredník? Inak, je naozaj nehorázne prirovnávať Krym ku Kosovu. Kosovo bolo odjakživa srbské, je to jadro historického územia Srbska. Počas niekoľkých desaťročí sa tam premnožili Albánci, ktorí za pomoci veďviemekoho tam robili bordel. A keď miestne úrady primerane zareagovali, prišlo humanitárne bombardovanie, genocída Srbov a vybudovanie najväčšej vojenskej základne a najväčšieho drogového biznisu v Európe. Je cynické porovnávať to s Krymom, ktorý bol a je jasne ruský, Ukrajina ho dostala len nezmyselným administratívnym rozhodnutím a jeho obyvatelia sa jednoznačne rozhodli sami v referende vrátiť tam, kam patria.
Buheh
Alebo to je v skutočnosti Bond steal, ukradnutie slovanskej previazanosti, vzájomnosti...? ...a ešte som zabudol tam horevyššie pri vymenovávaní tých rôznych sociálnych istôt na obchod s bielym mäsom a orgánmi. Nech je to komplet.
Le Bleu
Prípadne ešte viac komplet, ani som zatiaľ akosi nezaznamenal niekoľkomesačné bombardovanie Kyjeva ruským letectvom, ani hony na krymských Ukrajincov. Aj keď to paradoxne "oni" uvádzajú práve ako jeden z dôvodov výnimočnosti kosovského prípadu. Zaujímavá logika.
Le Bleu
"G8 mínus jeden" si pri tých svojich vyhrážkach o vylučovaní neprečítali stanovy spolku a až teraz zistili, že taká možnosť tam ani nie je. Nuž ale nezľakli sa, hlavy dokopy dali i napokon riešenie našli: v rámci oného obetavo vylúčili sami seba. Nekecám. "We suspend our participation in the G8 until Russia does not change its course and the political climate returns to a state in which G8 is possible. In order to continue the meaningful discussion we will meet as G7 in Brussels in June." Tie dve vety si viac-menej protirečia. G8 de jure už neexistuje, jedine že by v ňom bolo Rusko samé. Napadá ma pár tipov na ďalšie organizácie, ktoré by mohli zmiznúť zo sveta. http://voiceofrussia.com/news/2014_03_25/G7-countries-have-suspended-their-own-membership-in-the-G8-the-final-statement-2388/
Kolodej
http://rt.com/politics/putin-weapons-military-crimea-909/ Putin nariadil vratit vsetok vojensky material (tanky, lode, atd. ) spat Ukrajine. Vyfukol vietor z plachiet Rusofobom na Ukrajine.