Kto má vyššie číslo?

Kto bol na základnej vojenskej službe si pamätá, že medzi záklaďákmi najsilnejší argument bolo takzvané "číslo". Bolo to číslo počtu dní do civilu a hlavne mazáci, tí, ktorí to už nemali za veľa, sa ním oháňali ako vojenskou hodnosťou.

Bol to proste pecking order, sociálny poriadok, niečo, čo homo sapiens ustanovuje vždy a v každej spoločnosti. Od tých najmenších po najväčšie, od tých najneoficiálnejších až po tie najformálnejšie. Pecking order - tento anglický výraz je príhodný, lebo sa týka slepíc a iných vtákov a určuje, kto prvý .. zobe.

V súčasnej hustej a komplikovanej spoločnosti určuje pecking order jediné - peniaze.

Peniaze si mafia píše sama. Preto nikdy nebude mať žiaden vrabec šancu, že si nahrabe viac čísiel, ako si ich supi napíšu. Ak si to niekto myslí, je naivný ako blbec v  tej hre: myslím si číslo do 10 a ty hádaj, ktoré to je. Aj keby sa dalo všetko zlato a diamanty sveta dohromady, mafia si napíše nejaký väčší googel a zas má navrch.

V tejto spoločnosti sa možno ujať moci len neekonomickou, teda politickou silou. Považoval som za zbytočné to písať, lebo to klasici napísali už pred sto rokmi, ale vhzľadom na to, že scéna sa teraz zas zavlnila a prejavila svoje tendencie, som dosť zhrozený zaevidoval, že dráma sa naozaj začína opakovať, ale podľa známeho pravidla, ako fraška.

Politická sila, to je organizácia, pružná ale pevná sieť. Nie my chceme byť zadusení, oni majú byť zadusení. Do siete aj keď strelíš, nič netrafíš. Sieť dokonca ani nepotrebuje vodcu, ten zlý zlý nacistický princíp. Od toho sa dištancujeme. Na vodcu v tomto regione proste nik nemá, ani na menších vodcov, na to tu boli celé generácie vymývané submisívnou ideológiou. Akýkoľvek vodca by bol slabý, vždy bol, to sú hlúposti historickej propagandy - vskutočnosti boli všetky úspešné organizácie, všetky, založené na iniciatíve a nebojácnosti všetkých prvkov a koordinoval ten, kto bol vpredu.

Aby som ale nebol zle interpretovaný - tak, ako som proti násiliu, neuznávam ani revolúcie. To nie je názor, to je vedecké skonštatovanie. Revolúcie vždy zlyhali a zlyhajú. Nikdy nedosiahnu svoj ciel. Žial, aj keď svoj ciel nedosiahnu, a sú hrozné, dosť často sa ináč nedá. Keď chcete mať v stene dvere, neurobite ich čakanom. Ale čakanom urobíte otvor, ktorý potóóóm..., neskôr, môžete a musite sformovať.

Štvrť storočia sa tu nič nedialo. Som znudený. Táto spoločnosť má nízku úroveň a klesá.

Začnite hladať čakan.

 

 
N

Táto spoločnosť je na tom horšie: http://snippits-and-slappits.blogspot.ca/2012/10/requiem-for-degenerate-... (angl.)

http://perevodika.ru/articles/22372.html ( preložené do ruštiny)

 

A tiež je to vec pohľadu na pohár - je poloplný alebo poloprázdny?

Norman

Ak, tak ma trápia iní.

Ale maš pravdu, že s trápením treba prestať. Ako som napísal, už ma to nudí. Kde je ten čakan? Kde sme ho odložili... hm ... .)