Kultúra smrti

Nórsky súd odsúdil Breivika na "maximum",  21 rokov plus nejaká záruka, že aj potom ho nepustia. Tento trest odráža slabosť a zvrátenosť spoločnosti a nečudo, že je Breivik spokojný - choré je, že podľa vyhlásení, "aj príbuzní obetí sú spokojní".  Z priebehu procesu sa zdá, že takýto priebeh súdu bol od začiatku súčasťou plánov extrémistu na výsmech zdegenerovanej spoločnosti, v ktorej žil (a žije a bude žiť).
 
Breivik zavraždil 77 ľudí a jeho čin je tak nechutný, že je samozrejme nielen odmietaný, ale dokonca ani nie je používaný na diskreditáciu politických oponentov, aspoň nie nejako výrazne. Možno je to aj tým, že Breivik bol podľa vlastných slov sympatizant  sionizmu a slobodumurárskych sietí, takže sa moc nedalo pichať ani do jeho "xenofóbie", "rasizmu" a iných motívov, ktoré bezpochyby tiež motivovali jeho myslenie a vraždenie. Možno sa to nerozoberalo aj pre to, že problematika prisťahovalectva je naozaj vážna a systém sa klasicky tupo stavia k  problému tým, že o ňom chce mlčať – a to aj po tom, čo spôsobil  takú tragédiu.
 
Ale napriek týmto povedzme politickým aspektom relatívneho ticha okolo masakru a súdu je tu predsa len ešte jeden samostatný faktor tohto činu, o ktorom sa nehovorí a ktorý tu preto chcem vysloviť. Aby bolo jasné, ja sa nemienim štylizovať do pozície citlivého empatického spolutrpiaceho, nemienim fňukať ako nórsky premiér a ďalšie pseudoosobnosti – na to je tento svet príliš krutý a bankovo-armádny komplex dokáže podobný masaker usporiadať každý deň, a nik ani okom nemykne, nieto aby bol niekto potrestaný. Ide tu o inú objektívnu do neba volajúcu nechutnosť a zločin v zločine, ktorý Breivik spáchal – vybral si absolútne zle ciele. Obviňujem Breivika z toho, že bol zbabelec a vo svojej "vojne" si nedokázal vybrať skutočné vinných, politikov a ich zmrdokomplicov . Azda ich nie je dosť? Azda sa k nim nedokázal dostať? Je v Nórsku chránený vstup do parlamentu tankami?

Útočiť na dorastencov, v podstate ešte deti – to dokazuje, že tento masaker bol len ďalší nechutný fraškovitý výplod hollywoodskej kultúry smrti, nič iné.

Autor: 
jean

Za jeden kus tri mesiace a jeden tyzden. To sa oplati.

Norman

Ten čo poslal Valka do pekla nesedel ani chvílu.

( nie, páni policajti, ja s tým nič nemám, len obdivujem veľkolepé Božie dielo :-))

 

piskorka

V tom co uvadzas "vybral si absolútne zle ciele" s tebou nesuhlasim. Treba sa pozrieť na koho deti to strielal. Kto organizoval ten tábor. Toto je uryvok z https://en.wikipedia.org/wiki/2011_Norway_attacks:

...to the island of Utøya, the location of the Norwegian Labour Party's AUF youth camp, which is organised there every summerand was attended by approximately 600 teenagers.

AUF stránka momentálne nefunguje.
http://web.archive.org/web/20110517070315/http://www.auf.no/ - tu je kopia z maja 2011
https://en.wikipedia.org/wiki/Workers%27_Youth_League_(Norway) - tu je AUF wiki stranka

Bola to politicky aktivna mladez strany, ktorá sa najviac angazuje v norskom multikulti. Cize ludia, ktori ked dorastu, preberu kormidlo. Presnejsie 600 deti elity z ich 13,922 clenskej zakladne. Taketo podujatia sa organizuju, aby sa vytorila socialna siet (ludi rovnako zmyslajucich) uz v mladosti. Nasledne v buducnosti sa zjednodusi spolupraca.

Podla mna je chore, ze sa mlady ludia (ludia neschopni si vytvorit vlastny nazor) zucastnuju aktivit akejkolvek politickej strany. Taketo pestovanie, slachtenie (breeding) este mladych dusi, ktore nie su schopne branit svoje vedomie, je chore a pripomina mi to Hitlerjungen.

Norman

že to bol politický tábor, školiaci a indoktrinujúci dorastencov, nových "politikov". Tie decká tam sú výkvet najhorších podlízavých mentalít, tomu verím. Súhlasim, že je to choré.  Ale stále sú to len dorastenci. Aj keď, opakujem, si odmyslíme neodmyslitelné, teda humanistický rozmer a dopad, stále platí: Hydra sa sa seká od hlavy.

Od hlavy - čokoľvek iné je teatrálny exhibicionizmus. Ak by sa mu podarilo vykynožiť zopár politikov, tiežby to síce asi nemalo moc zmysel, ale možno by sa začali aspoň trocha báť.

A možno - len si spomenme  - v Nepále bola vyvraždená (vraj zo súkromných dôvodov) celá královská rodina, a krajina naozaj odvtedy upadá do chaosu, čiže systém sa zrútil. Pre Nepálcov podľa mňa k horšiemu, ale vidno, že niekedy udreť na správnom mieste spustí lavínu.

Ale Breivik namiesto toho zvolil exhibicionizmus. Je to typické decko dnešnej doby napodobovačov. Celebrita za každú cenu. V tomto zmysle dostala spoločnosť len to, čo sama seje. A vlastne aj to, že sa jej Breivik bude smiať z útulnej pracovne a telocvične, študujúc a píšuc pamäti a nové traktáty, si tí hlupáci zaslúžia.

Raz sa ovšem dúfam spamätajú.

 

 

Norman

píše sa to Hitlerjugend - a neporovnával by som to s tamtým táborom. Hitlerjugend boli Scauti, odkukaní z medzinárodného  scautingu - nič viac a nič menej. Pokial viem, ten tiež doteraz veselo decká "vychováva".

piskorka

Tych miest kam udriet je vela. Ty by si radsej sekal politikov, ja zasa media (podla mna im to tam funguje podobne) no a on si vybral buducich politikov. Nie je nahodou hydra zviera, ktoremu zotnes hlavu, a vyrastu 2 nove?

Jedna s teorii, ktore sa ku mne dostali je taka, ze su Nori Breivikovi svojim sposobom vdacny. Velmi nevhodnym sposobom upozornil na problem, ktorí v norskej (skandinavskej, europskej) spolocnosti bubla pod povrchom.

http://www.youtube.com/watch?v=dlG75wb7lLw
http://www.youtube.com/watch?v=wum9f5zBLC0
http://www.youtube.com/watch?v=fIrcNL9PfUU

Norov je 4 342 942. Spolu s nimi tam zije 335 000 imigrantov zo zapadnych krajin (Australia, North America, Europe, to je to breivikovo "cultular cristian") a 325 000 z nezapadnym pozadim (Turkey,Morocco,Iraq,Somalia,Pakistan,Iran). Dokopy to mame 5 milionov, pekne ako na Slovensku.

https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Norway

Hitlerjugend bol len taky rychly priklad. O tom Nepale som nevedel, ale tam mozu byt aj ine tlaky a dovody preco sa im krajina ruti (Maoisti podporovany Čínou, CIA v Tibete).

Norman

Ale kto sa dnes bojí nových breivikov? 17 roční aktivisti? Existuje nejaké nové hnutie? Zmenili pasívni a slepí ľudia svoje názory?

Neviem, ja s realitou Nórska nemám kontakt, isté je len to, že tam tá korózia prekvitá.

No, je nám zakázané podporovať násilie - násilie máme len nechať páchať na nás - takže ďalšie teórie už dávať nebudem. Náhodou by ma obvinili, že chcem napodobňovať americký film, v jednom som tiež práve videl najmenej 50 zabití(a to som videl len druhú polovicu)  - a taký neľudský predsa nie som:) Zlí ruskí assasíni chceli oklamať svet, zabiť US prezidenta a hodiť americké atómky na Teherán, Mekku .... brr, ešte že to nie je realita. Sekta, ktorá chce kôli svojmu šialenstvu zničiť celé kontinenty - taká blbosť, že. .)

Dabog

http://www.sme.sk/c/6510333/iran-obvinil-izrael-zo-svetoveho-terorizmu-a-tragedie-palestincanov.html

 

Sprava zastrcena medzi autonehodu v Cine a rumazganim, ze Cina nechce predlzit nemeckym korporatnym novinarom viza.

Na titulnej strane je Armstrong a zufale vyvolavanie spomienok na zaslu slavu Ameriky, ktora je rovnako mrtva ako namesacny symbol jej volakedajsej sily.

Americka kultura smrti zabila cely zapad a rozoziera aj nas zijucich v strede a na vychode.

 

 

piskorka

A zopokovali aj tu svoju mantru:

Sálehí na summite vyzval členské štáty, aby odmietli medzinárodné sankcie, uvalené na Teherán pre podozrenie z vývoja jadrových zbraní.

Drzia sa presne navodu: Médiá ako zbraň hromadného ničenia | háčky a udice

nové texty