Lišiak čo rozumie ekonomike

 Kým tečie krv, paraziti si už delia vládu:

Jacenjuk je malý židovský lišák
http://www.zvedavec.org/komentare/2014/01/5823-janukovicuv-posledni-krok-by-mohl-ucinit-rozdeleni-ukrajiny-nevyhnutelnym.htm

Nulandová v Kyjevě řekla, že skandál její vztahy s ukrajinskou opozicí určitě nepoškodí, i když říkala, že ve vládě by neměl být Vilalij Kličko, ale spíše Arsenij Jaceňuk, který rozumí ekonomice.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/327040-nulandova-se-omluvila-eu-za-vulgarni-slova-merkelova-je-pobourena.html

Kličko jednal s Merkelovou
http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-61716170-ukrajina-vstupuje-v-platnost-amnestie-pro-demonstranty-berlin-klicko-merkelova

 "To by bolo skvelé, myslím, pomôcť to zlepiť, s pomocou OSN, však viete, sr*ť na EÚ (f**k the EU)," hovorí Nulandová.
"Nemyslím, že Klič (Kličko) by mal ísť do vlády. Myslím, že to nie je dobrý nápad," poznamenala Nulandová.
http://aktualne.atlas.sk/fuck-the-eu-americka-diplomatka-v-telefonate-nadavala-na-europsku-uniu/zahranicie/amerika/
 
Už sa zbavili tretieho hráča:
 
 
Oleh Ťjahnibok, ještě donedávna člen "vůdčí trojky" opozice, kterou vedl s Vitalijem Kličkem a Arsenijem Jaceňukem.
Tjagnibok (jehož stoupenci již napadli židy v Kyjevě, což vedlo k vyjádření obav izraelskou vládou)
 
Autor: 
afík
Takže máme tu "nacistu" spolupracujúceho zo Židom ekonomickej klaky, "nacista" burcuje dôverčivých Ukrajincov na pogromy proti židom a sám seba tým odstrelí pred "demokratickým západom". Kličko síce nosí jarmulku, ale je taký nemastný neslaný, nerozumie sa "vysokej ekonomike" a možno by začal špárať do obchodu z orgánmi a deťmi. Takže jebať EU.
afík
Beo sa situácií venuje, ale vidí to akoby zo svojej strany: http://beo.sk/udalosti-zo-sveta/1800-ukrajina-je-vo-vojnovom-stave http://beo.sk/udalosti-zo-sveta/1801-boje-pokracuju-nielen-v-kyjeve načrtnutej v tomto liste: http://beo.sk/udalosti-zo-sveta/1784-ukrajinci-bojuju-za-samostatnu-ukra... Prečo by nacionalista zabíjal otcov rodín? Ako to,  že ak majú zbrane nevyužijú chaos a nejdú po "oligarchoch"? Príde mi to presne ako v knihe Rudá symfonie - bankových domov a ich majiteľov sa každý bojí dotknúť.
Prasiatko
Dnešným dňom sa začína protiteroristická operácia voči Vandalom v Kyjeve. Už špeciálne oddiely armády - vysádkári si nebudú nečinne váľať šunky kroch v kasárňach. : D :D
Neprihlásený
Výsadkári  boli povolaní hlavné preto aby si válali (strážili) šunky v muničných skladoch a kasárniach v okolí Kijeva pre prípad, že by Američania dali príkaz svojim tlupo-bojovníkom na zmocnenie sa týchto priestorov.
Norman
Zmena vlády sa dá občas urobiť aj násilím, možno, ale určite nie robením bordelu na ulici. Opozícia v Ukrajine je diskvalifikovaná z 2 dôvodov. 1. vedú ju hajzlíci explicitne pod taktovkou EU a USA, ktoré pre Ukrajinu a Rusko nechcú nič dobré. 2. nech by motívy či ciele ľudí na ulici boli akokoľvek pozitívne, ten bordel je totálne nezmyselný a ničiaci a nebyť jasne čudnej váhavosti Janukoviča (prípadne iných dôvodov - ZOH a poddobne) boli by tí militanti bažiaci po krvi už dávno rozohnaní. Určite má aj Ukrajina nejedného Pinocheta, ktorý by ochranu ukrajinskej demokracie, slobody a voľného trhu neváhal presadiť odjebaním pár tisíc teroristov. Bodka.   Nemá príliš zmysel komentovať geopolitické posuvy, možno ani žiadne nie sú - ale poučný je práve prístup k téme. Beo vyzerá byť pod vplyvom niekoho, kto sa zanietenie na mieste chce stať hrdinom - bez ohladu na to, pre koho by to spravil. A to je hlúposť. Ale je to jedno, to prejde.  
Náhodný okoloidúci
Na beo.sk síce vychádza dosť veľa poučných a oči otvárajúcich článkov, ale celkovo sa mi ten web zdá byť prudko katolícky a občas skryto alebo aj otvorene protiruský. Netreba zabúdať, že Vatikán skryto podporoval mohamedánskych Turkov v boji proti pravoslávnej Byzancii, aj proti pravoslávnemu Rusku. Dôsledky znášame doteraz. Netreba zabúdať ani na to, kto kontroluje Vatikán.
Norman
Hej, Beo zrejme má taký vatikánsky charakter. Zrejme preto v tomto konflikte podporujú banderovské sentimenty - z princípu a bez pohľadu na realitu. Ja by som im odporučil sa ani nie tak pozreť, kto kontroluje Vatikán, ale najprv na to, kto kontroluje ukrajinyských "banderovcov". Nakoniec, po urobení poiadku,  aj tak všetko násilie bude zvalené na nich, na "extrémistov banderovských ".  
stefan
Poznáte ma, na katolicizmus nedám dopustiť, ale o tej sviňačine ako sa spolčili s turkami proti Byzancii a celému pravosláviu a zapredali "neveriacim psom" Konštantínopol o tom viem, upozornil ma raz nato sused. Beo som si z lenivosti neprečítal. Viem si však živo predstaviť aké duchaplné výpotky tam môžu byť, ak ich písali kresťania. Čítaval som čosi podobné na stránkach Magnificat, o vojne v Juhoslávii. Tie články akoby bol redaktor písal nie pod vplyvom Ducha Svätého, ale pod vplyvom alkoholu.
Tuor
John McCain asi zabudol ze v USA bolo predminuly rok nasilne rozprasene hnutie Occupy Wall-Street. http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/37924-policejni-tezkoodenci-rozprasili-demonstranty-proti-wall-streetu/
Neprihlásený
http://afinabul.blog.cz/1402/teoria-brzdenia  - eštes som nezistil čo je to teória brzdenia
Norman

Nuž holt, nepresný preklad niekým, kto tiež nemá šajnu, o čom je reč.

A reč je zrejme po slovensky o "politike zadržiavania komunizmu" - jednej z doktrín studenej vojny. Druhou doktrínou mierne protikladnou k tejto, bolo tzv. "stavanie mostov", keď sa proste snažili komunizmus infikovať (viď ČSSR 1968). Ako vidíš, "informačná vojna" je prastarý-prastarý koncept, je až s podivom, ako ho dnes niekto mohol prevzať s predstavou, že je to nejaké nóvum.

Po páde ZSSR začali USA Rusko ďalej zatláčať - tým definitívne dokázali, že im nešlo a nejde o "demokraciu" a "slobodu", ale len o to, kto ich poslúcha a kto nie.

Neprihlásený
Informačná vojna je stará technológia - jedna zo základných princípov ako ovládať :)
stefan
Každej ideológii ide o to dosadiť poslušné bábky a predstierať pritom v len a výhradne pravdu, lásku, slobodu, víťaziace nad nenávisťou a lžou. Ak takto má demokratizmus a sloboda vypadať, tak potom to aj sloboda a demokratizmus určite je. Či? Veď komúnizmus hlásal to isté, demokratický centralizmus a slobodu! A teraz je spájaná táto ideológia len so všetkým možným negatívnym.
Náhodný okoloidúci
Ja som teóriu brzdenia pochopil tak, že ide o sabotáž pokroku určitej krajiny. Napríklad - nie tak dávno Rusm zlyhalo viacero kozmických rakiet, vždy keď sa nachádzali na tej strane Zemegule kde ležia USA. Jeden vysoko postavený ruský predstaviteľ vyslovil názor, že všetky tie kozmické lode boli úmyselne poškodené nejakou technológiou zo strany USA (tipujem to na nejaký silný elektromagnetický impulz), aby sa poškodil a zabrzdil ruský vesmírny program a aby iné štáty neposielali svoje družice do vesmíru ruskými raketami. A našlo by sa toho oveľa viac. 
Norman
Trocha sa potlačia a asi tisícka kličkovcov sa tam ešte zmestí. Ale myslím, že Poľsko má veľké rezervy - Polsko má tradíciu v umiestňovaní rôznych cudzincov do svojich cudzineckých táborov.