Malé paradoxy disidencie

Je sranda, koľko je zrazu všade po webe disidentov. 

Nesúhlasia s vládou, otvorene si otvárajú hubu na nejaké tie vládne výnosy, hovoria úplne otvorene o niekom medzinárodnom, kto nás všetkých manipuluje, ovláda a všetko to má premyslené - čoho dôkazom je "takzvaná" pandémia.

 

Vidím to tak, že ľudia majú svoju predstavu, do čoho si môžu kopnúť a do čoho nie. Medzinárodné korporácie, banky, sieť médií a rôzni metafyzický ideológovia? To nie, to treba tolerovať, bez toho by to nešlo. Tý by mohli úder vrátiť.

Epidémi, pandémia či len nejaké rozšírenie chrípky? Áno, to je to správne miesto, ked každé lajno sa môže hrať na hrdinu a frflať na čokoľvek, čo ho tak alebo onak obťažuje. A nie je to ani tak vláda - proste sú zrazu z nich disidenti, oponujú všetkému, lebo podvedome vedia, že pandémia im len za to frflanie úder nevráti. Korporácie by vrátili, pandémia reči netrestá - trestá len tých nešťastníkov, čo sa tými rečami riadia.

Nevráti - lebo títo epidemy disidenti zväčša naozaj len frflú. Jasné, koronavirus je len drobnosť niekde z Ázie. Ale poslúžiť ako nejaký testovací prípad - to by určite odmietli. Proste sa spoliehajú na štatistiku. Nosiť rúšku? Veď to je ochrana skôr iných - to disident odmieta sám nosiť, ale je rád, že to tí iní majú. A keď už to prikazuje aj zákon, tak dobre ... ale disident aspoň zafrfle.

Ale kašlať na týchto nových alternatívcov, čo vyrástli ako huby po daždi a vyrazili do boja s nevyhnutnosťou. Do boja s naozajstným zlom si nikdy netrúfnu - to ich nebavíííí, to to sú nezmysly alebo sa to minimálne nedááá.

 

Toľko môje postrehy k jednej vrstve, ktorú vyplavila či vytvorila pandémia.

 

 
Autor: 
téma: 
toptema: 
forma: 

nové texty