Margaret Sanger a eugenika

V rámci vzdelávania tunajšieho osadenstva o eugenike prichádzam s ďalším videom. Tentokrát sa pozrieme trochu do histórie eugeniky v Spojených štátoch. Konkrétne sa budeme venovať prípadu Margaret Sanger, americkej zdravotnej sestry, feministky a aktivistky za kontrolu pôrodnosti a eugeniku. Jej pôsobenie je opradené viacerými mýtmi, ktoré rozširujú predovšetkým rôzne kresťanské pro-life zoskupenia.

Video o.i. zachytáva rané eugenické pokusy riešenia černošského problému v USA, ktoré by i dnes mohli byť inšpiráciou napr. pri riešení nášho cigánskeho problému. Dozvieme sa, že i mnohí černošskí intelektuáli v týchto časoch podporovali eugeniku a chceli vyriešiť problémy svojich ľudí touto cestou. Ďalším zaujímavým aspektom je i zapojenie Židov do hnutí za kontrolu pôrodnosti a alibizmus dnešných kresťanských organizácií, ktoré na to neupozorňujú a namiesto toho sa len donekonečna oháňajú Sangerovou a Hitlerom. Viac už vám prezradí video.

 

téma: 
Aman Againsttime

Na toto začínam byť už naozaj alergický. Hitler naozaj slúži ako novodobý satan a každý, kto chce očierniť nejakú skupinu, ktorú má v žalúdku, ju bude prirovnávať k Hitlerovi a NS namiesto toho, aby sa trochu hlbšie zamyslel a našiel nejaké adekvátnejšie prirovnanie. Preto neustále čítame, že islam je ako Hitler, feministky sú ako Hitler, katolíci sú ako Hitler, vegáni sú ako Hitler, Antifa je ako Hitler, všetci sme ako Hitler. Ono, keď sa veľmi chce, tak podobnosť sa dá nájsť naozaj s čímkoľvek. Je to fakt už dosť trápne.

Jozef Novak

No spočiatku ten kult osobnosti ktorí demokrati pestujú Hitlerovi, hoc v negatívnom zmysle slova ako o najväčšom zle ktorí kedy ľudstvo stihlo, a niele jeho pestovaný kult, ale aj kult osobnosti Stalinovi, ktorého štafetu prevzali po komunistoch, tak to aj mne spočiatku liezlo na nervy. Raz som si však prečítal debatu jedného Bosenského moslimáka - migranta na Slovensku, s jedným tunajším naším Slovákom. V niečom mu nevyhoveli po jeho vôli a tak sa Bosenský moslim zúrivo rozčuľoval: "...ste rasisti ako Hitler...!". A ten Slovák mu Boho-rovne odpovedal: "Už len netrep somariny kamarát! Hitler bol s Vami cez vojnu zadobre, to on bol prvý, ktorý vás Európe predstavil ako národ!". Od vzniku druhej Slovenskej republiky som začal pochybovať nad tým propagandistickým klišé na ktorom sa demokrati a komunisti zhodli a dohodli na Hitlerovi a jeho politickom hnutí. Ale táto debata Slováka a Bosenského moslimáka ma už skutočne úplne dostala:-)!

Norman

nerozumiem, ako ťa tá debata dostala? Prestal si ceľkom veriť tej propagande o Hitlerovi?

Norman

zaujímavo je vo filme spomenuté, na čo človek zabúda, že v Nemecku v čase Hitlera neboli černoši ani semiti (aškenázi sú semiti naozaj len čiastočne, to bol hlavne politický problem) ani iné cudzie rasy, tak je jasné, že eugenický program bol zameraný čisto na zlepšenie vlastnej populácie.

Aman Againsttime

Áno, predovšetkým eugenika nikdy nemala nič spoločné s nejakým vyhladzovaním. Nikto nikdy nechcel vyhladzovať čiernych či niečo podobné (málo sa spomína, že ani za apartheidu v JAR neboli černosi nijako vyvražďovaní), ale išlo tu naozaj o to pomôcť národu i ľudstvu ako celku.

A ešte jeden zaujímavý aspekt: raní ľavičiari a liberáli v skutočnosti eugeniku podporovali. Eugenika bola vnímaná ako moderná a progresívna záležitosť v týchto časoch. O to bizardnejšie je, ako sa dnes celá situácia otočila (a k tomu prispeli, v rámci ľavičiarskej strany, najmä šarlatáni typu Goulda). Dnešní liberáli sú fakt idioti, a ešte nechutnejšie na tom je, ako sú schopní to ospravedlňovať nejakou racionalitou (viď druhý, v skutočnosti pekne debilný a ignorantský, komentár v tejto diskusii :-): https://www.protiprudu.org/zatracovana-eugenika/) Nemám k tomu, čo viac povedať.

frooyo

ak niekto chce vediet ako povrchne sa rozobera tato tema v mainstreame. https://www.youtube.com/watch?v=oHFMBgJoM04
ak sa vam to nechce pocuvat cele tak specialne v 37min, v podstate hovori ,ze vsetci mame predkov v afrike a ze je to jedno. Po vojne je toto dalsia "zakazana tema "

Norman

Je to proste sekta (veriacich), treba to deťom a adolescentom nabíjať do hlavy celé dve hodiny.
Utopické dogmy: ľudia sú si rovní (tá 37 minúta), hurá-základné ľudské práva, argument-"hrúza, padne na vás hrúza"-čiže získaný emočný komplex, ten hlupák sa ani netají, že bol emočne spracovaný, zhypnotizovaný, a to vždy, keď ide do (novopostavených) komôr v Osviečime (už tam bol 17 krát) ( 1hod 02 min ). ... (samozrejme som to nepozeral celé, len námatkovo).

Takto: s takýmito tézami a takýmto slabým výkonom títo extrémni dogmatici nič nedokážu. Aj tak sa krúti.

nové