Masový vrah z Tunisu vraj zastrelený

Talianske a nemecké média píšu, že predpokladaný kamiónovy vrah, Anis Amri, bol dnes v noci zabitý v Miláne. Policajná hliadka na stanici Sesto San Giovanni o troch v noci chcela skontrolovať totožnosť samostatne cestujúceho muža. On siahol do ruksaku a s výkrikom "Alah akbar" začal strebu. Polícia v Taliansku je ale asi svižná a pripravená, ako sa hovorí, streľbu opätovala a dotyčného zabila. 

Talianske média sa zhodujú, že je to Anis Amri a nemecké to od nich opatrne preberajú. Dotyčný ale nemal pri sebe doklady (akoby aj mohol, veď ich nechal na mieste činu), mal len lístok indikujúci, že pricestoval z Francúzska.

Príbeh sa skončil, zabudnite?

 

V Berlíne včera otvorili opäť aj dotyčný vianočný trh, kde moslimský radikál zabil 13 ľudí. Chce to byť gesto toho, že "sa nebojíme". Mne to ale pripadá podobne nechutné, ako zobrať mŕtvolu babky a ísť sa s ňou prechádzať do mesta, len aby sa ukázalo, že nás jej smrť nezlomí. Je to nechutné, je to hyenistické, je to nekrofilné. Trh na ešte čerstvej krvi desiatok ľudí. Hnus. A zároveň aké príznačné pre túto vládnucú globálnu anglosionistickú moc.

 

 

 

 
balu

kwa, hej, zabili ho. Všetko je konečne jasné, tá mrtvola môže za všetko, už to mal takta, na jazyku. Nikdy som ničom podobnom nepočul a nedovoľujem si vo vlastnom záujme pochybovať o oficiálnej verzii. Z toho vychádzaam, je to origo môjho svetonázoru. Nepýtaajte saa ma, môj názor je už predsa napísaaný v Novom Čase.

Normane, furt si myslíš že neni na čase neejaké osobné stretnutie? Bez mobilu?

Norman

ty si nejaký organizátor stretnutí.
A bez mobilu? Hm, ale veď ja nemám čo tajiť, ja proste len nevidím žiaden dôvod vyliezť z domu. Všetko, čo viem, som už napísal tu (až na pár vecí, čo by nikoho nezaujímali:)
To je ako ísť na rybačku či polovačku: máme udice, máme červíkov? Ak áno, poďme, ak nemáme, nemá zmysel o rybačke debatiť.

balu

veď ja viem, že nie si nijako extra nadšený z opakovane sa vynárajúceho nápadu stretnutia. Ani ja neočakávam od toho, že zrazu spasíme svet. Len som na teba zvedavý po x rokoch virtuálneho vykecávania. Ísť si niekde sadnúť a pokecať sa o kadečom, Trumpovi-Putinovi, rybačke, babách je rádovo efektávnejší spôsob komunikácie ako toto týranie klávesnice.

Norman

chodili sme na manifestácie, hm, teda ja ...
Aj dnes, ak bude ničo konkrétne, tak treba ukázať, že má človek vôľu, to nie je samozrejmosť, to treba mať, byť ready.
Ale čisté socializovanie pre socializovanie - na to ja v tejto situácii predsa len moc nie som. Vieš ako, pohody je dosť, chýba nám nepohoda, akcia. Posledný projekt, čo som robil (aby som sa vyjadril posratou dnešnou rétorikou) je tento portál. Nie sú prostriedky ani ľudia na nejaké nové veci. Žijeme v totalite, nemáme slobodu - to je fakt, za to sa netreba hanbiť - to je naša realita.
Hej, niekedy by sme na pivo mohli skočiť, ale to by sme kurva hodne nadávali. Ešte by sme sa opili a začali strielať z Auróry - a vieš ako to minule dopadlo:-)
Čo sa týka týrania kláves - mne tento spôsob kontaktu s priatelmi vceľku vyhovuje. Ale čo naopak nevyhovuje, to je to, že internet je úplne nevhodný nástroj na kontakt s nepriateľmi. To vôbec nefunguje, to vôbec nie je ono, sú príliš ďaleko. Chcem sa stretnúť s nepriateľmi.
Ja viem že sa to nemá, ale myslím to v podstate vážne: ak budeš mať nápad, ako a kde a kedy niekomu "rozbiť hubu", tak sa ozvi, to dobehnem.
He, aká pekná vianočná myšlienka.
Priam želanie do nového roka:-)

balu

musím priznať, že sa necítim dobre v dave. To nie je nejaká fóbia, len to nie je môj štýl. Naposledy som manifestoval tuším na SNPčku, zvonil som kľúčama ostošesť... a tiež ako dopadlo.

Tento portál je skvelý a veľká vďaka ti za to, podľa mňa je aj veľmi potrebný. Len tiež má svoje limity. Trebalo by ísť na to pifko, kľudne nadávaj, ja, jakožto maďarisko sa budem tváriť, že daný pičung nepoznám. Ale keby sme aj zastrieľali z Avrory... kde sú tí vtedajší proletári, ach... tí dnešní? Nesranduj. Ach, to boli časy, stačil jeden výstrel (asi náhodou, postláčali debili všetky gombíky), basa lacnej vodky a pomme písať dejiny zablatenými bagandžami na kobercoch Zimného paláca.

No. Nápad, komu rozbiť hubu by som aj mal. Samozrejme to tu nenapíšem. Pomme na pivo, našepkám ti do ucha :-)

Sinuhe

sledujúc trendy v ostatných týždňoch, rôzni jasánkovia a podobné pačmagy pod rôznymi zámienkami čoraz častejšie volajú po cenzurovaní internetu a blokovaní podobných portálov ako tento tu. Napokon, nejaké tie výpadky sme tu už zaznamenali. Takže aby sme raz nečumeli ako sprostí, keď sa po kliknutí na nadhľad objaví: "access denied" , alebo "the page is blocked by Advocates ot the Truth" a pod.
Viem, že ty vieš, kto som ja, ale ja neviem, ktosi ty. Stretnutie nás, čo sem chodíme už roky, by bolo dobré (a zo spoločenského hľadiska aj slušné), ak na nič iné, tak aspoň na to, aby som prestal mať pocit, že tento portál slúži len ako ventil pre nespokojných a na ich podchytenie ... :-P

Norman

Vy sa možno niektorí poznáte, ale ja som nikdy nikoho identitu nedostal a ani sa o ňu nezaujímam - ako vidíš, práve naopak. Takže nie som nikomu nič dlžný.

Hm, to nie je paradox - ja si robím srandu zo všeliakych žitňaňnských totalitných zákonov -ale to je ako vysmievanie sa dažďu, ak mám pršiplášť a obuté dobré izolačné topánky, vtedy si to môžem dovoliť. Nemožno sa ale smiať z dažďa a zároveň sa vyzuť či vyzliecť. Ten dážď nie je nebezpečný len dovtedy, pokiaľ sa rozumne správame. On nie je vlastne vôbec nebezpečný, ale ak naozaj začne liať, nemienim byť zbytočne mokrý a podobné nepríjemnosti.

Ja si myslím, že väčšina z vás, čo tu občas debatíte, ste dobre usadený stredný stav a by ste so mnou nemali mať nič spoločného, a že tak je to pre vás lepšie. V podstate o to ide - nechcem, aby mi potom neskôr niekto po webe niečo pičoval za svoju bývalú vlastnú nerozvážnosť.

Rosemary

Necitlive, neeticke, neeuropske, nechutne. Neviem ako vam, ale mne z toho beha mraz po chrbte.
Snad ak pochopite toto:

Let nothing disturb you,
Let nothing frighten you,
All things are passing away:
God never changes.
Patience obtains all things
Whoever has God lacks nothing;
God alone suffices.

-- St. Teresa of Avila

Rosemary

Necitlive, neeticke, neeuropske, nechutne. Neviem ako vam, ale mne z toho beha mraz po chrbte.
Snad ak pochopite toto:

Let nothing disturb you,
Let nothing frighten you,
All things are passing away:
God never changes.
Patience obtains all things
Whoever has God lacks nothing;
God alone suffices.

-- St. Teresa of Avila

nové