Merkelka - rok po fatálne zlom rozhodnutí - ešte horšie postoje

Nemecká kancelárka má tradíciu, že raz za rok usporadúva špeciálnu letnú tlačovú konferenciu o aktuálnom stave  spoločnosti a odpovedá na otázky novinárov.  Tentoraz to pripadlo práve na dnes.

Práve na tejto letnej tlačovke minulý rok (vtedy to bolo 31. augusta 2015) Merkelová oznámila Nemcom, že do Nemecka prídu státisíce cudzincov (číslo mierne upravila nadol) a že majú pred sebou "veľkú národnú úlohu"  (eine große nationale Aufgabe). Kto ich ňou poveril, prečo by ju na seba mali Nemci brať - o tom sa zrejme nediskutovalo. Následne tam vyslovila údajne prvýkrat to známe nešťastné heslo "my to zvládneme" (wir schaffen das).

Nemci ale aj Európania čakajú, čo vykotí dnes. Čakáme, čo sa budú pýtať média, prípadne či sa neprejaví politická aktivita nejakej opozície. Čakáme, ako bude reagovať na posledné masakre, aj tie priamo v Nemecku. Nemecko je výrazne pod tlakom - priloží Merkelka ešte do ohňa alebo nastane pokus o vypustenie pary? Bude drzo alibisticky hádzať len frázami, ako to robila celá život, keď sa čosi dialo?

Budeme sledovať.

----------------

Tak sme videli.

Najprv mala Merkelová prejav, kde okrem všeobecných fráz predložila akýsi 9-bodový plán na potlačenie terorizmu. Musím sa vyjadriť, že túto časť mohol predložiť posledný poštár - všeobecné bláboly, žiaden osobný postoj od kancelárky. Za upozornenie stojí azda len to, že podľa tohto plánu sa umožní zapojenie armády do bezpečnostných operácii v samom Nemecku a že sa zosilnia vnútroštátne sledovacie operácie, a to explicitne aj za pomoci služieb USA.

Merkelová viackrát spomenula éru "globalizácie", v ktorej vraj žijeme a je evidentné, že toto diktuje jej postoje. Ona chápe svet a Nemecko revolučne, ako prechod do nového stavu a od toho nemieni ustúpiť. Napriek tomu jej unikli aj pri vlastnom prejave termíny ako "nová situácia", teda tá, ktorá nastala teraz, po týchto posledných krvavých útokoch.

Potom nastala hodina otázok a vieme, že od Luegenpresse sa nedá čakať veľa. Niektoré otázky boli za tejto situácie len do počtu, napríklad o reformách dôchodkov, alebo o Turecku, kde sa obkecal stav, ktorý každý pozná a posotoje, ktoré tiež každý pozná.

Ale niektoré otázky išli k osobnej zodpovednosti Merkelovej. Napríklad sa jej ktosi spýtal, či nie je nadmieru fyzicky a psychicky preťažená. A čo vlastne mieni povedať zneistenej republike, a dokedy mieni stáť v ceste prípadnej novej politike.

Zhrnuté - Merkelka buď  tieto priame zamerané podotázky obišla tým, že hovorila frázy o nekritických veciach, alebo keď už musela, reagovala s tým, že neurobila chybu, že "vítacia kultúra" bolo správne rozhodnutie (ale hodila do luftu, že to vraj nebolo len jej rozhodnutie, ale "kolektívne". Aha). Nie je vraj preťažená, je vraj v pohode (ergo žiadne odstúpenie zo "zdravotných dôvodov" nebude). Tá sa tam mieni držať svojho kresla ako pavúk, všetkými ôsmymi paprčami.

Keď padla otázka, že ďalšie útoky môžu byť oveľa horšie, naozaj zlé, odpoveď bola ako za komunistov - veď z toho bordelu aj pochádza - "Pracujeme a staráme sa". Asi tak.

Keď sa jej pýtali, či toto považuje za najťažšie obdobie odkedy je v úrade, z jej odpovede bolo evidentné, že vôbec nechápe kritickosť súčasnej situácie.  

Za zmienku azda stojí, že na dve otázky k Trumpovi v podstate neodpovedala - táto osoba evidentne nemá nikdy vlastný názor, ale sa riadi povelmi z pozadia, riadi sa tými, čo sú pri moci.

 

Mám dojem, že aj prvé reakcie na jej prejav v nemeckých médiach boli nespokojné, odmietavé až zlostné.

Merkelová a jej banda ani po týchto tragédiách nie je na reformnej vlne, naopak, mieni dalej smerovať do tragédie, a to na plný plyn. Dante tvrdil, že nad dverami pekla je nápis "Zanechajte všetky nádeje". Táto veta bol skutočný obsah dnešného Merkelkinho divadla. 

Je to jednoznačné, toto je koniec akýchkoľvek nádejí, že je schopná jednať aspoň pod vplyvom vlastnej sebazáchovy. Nie je toho schopná, nech už s ňou spravili čokoľvek, ale je plne v rukách svojich anglosionistických otrokárov a ich zločinnej ideológie.

 
Aman Againsttime

Tá starena je naozaj zlý vtip. Opäť vidno, že ide o kompletne nesvojprávnu chuderu bez vlastného názoru - absolútnu neosobnosť, ktorá si nezaslúži žiaden rešpekt, ale len nenávisť a opovrhnutie. Nemci už naozaj potrebujú povedať tejto špine rázne NIE, skôr než ho povedia moslimovia. :-)

Ľubov

Aj nenávisti je škoda na taký odpad. Zanechajme všetky nádeje. Nie,nie sme Nemci,nádeje sa nevzdajme.

V septembri sú volby v Rakúsku,to je ešte také malé svetielko.
Na niečo sa čaká v polovici septembra ,no a potom 2017 je za dverami.Buďme pripravení.

Aman Againsttime

Súhlas, je to klišé, ale nádej naozaj zomiera posledná. Inak včera tisícky Nemcov - unavených zo znásilňovania a zabíjania moslimami - protestovali proti Merkelbabe a volali po jej odchode: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3715877/Thousands-German-protest...

Ľubov

Stále to nie je bežné slovo,nemali by sme to brať ako klišé.(nádej)
Inak,Dante ,určite lepšie podkutý v znalosti Biblie ako my,keď chcel opísať peklo bežnému gramotnému renesančnému človeku,musel vedieť,čo znamená koniec nádeje.

Je to zo sv.Pavla,volá sa to Hymnus na lásku. (,trocha pochybujem ,že autor je práve on,bude to určite niečo staršie) Ak chceš,niekedy si to prečítaj,je to pekné.On tam relativizuje ,skutočne s nadhľadom rôzne hodnoty a "hodnoty". Celkom moderné.

Záver je taký polooptimistický."Všetko je pominutelné,znalosti,moc,bohatstvo,krása,všetko skončí.To,čo nikdy neskončí,je viera,nádej láska"Citujem volne. Aha,ako nádej strácame,ako sa stráca viera,v čokolvek,nielen ideálom , už ani elektrospotrebičom,a dokonca sa niekedy zdráham veriť vlastným myšlienkam,čo ak sú to nejaké umelé bloky. Nuž a vidíme,čo sa deje s láskou,anomálie chcú za normu,bastardi.
Preto nepovažujme slovo nádej za klišé,musíme ju držať pri živote za každú cenu.

nové