Minúta ticha na Krasnoj ploščadi

Dnešná slávnostná prehliadka na Červenom námestí v Moskve bola ovela autentickejšia, reálnejšia, silnejšia, ako tie v minulých rokoch. Napriek tomu, že bola skromnejšia a jednoduchšia, bez lietadiel, ba práve možno preto, mala v sebe väčšiu silu.

Najsilnejšia bola minúta ticha za všetky obete minulej a hlavne  tejto vojny. Minúta prázdnoty, ktorá dunela ako hrom. Hromové ticho.

Na Donbase sa vedie svetová vojna behemota USA s Ruskom. Kto je tam doma a kto je agresor? No Američania tam doma určite nie sú, nemajú tam čo hľadať, ani ich zbrane, ani ich žoldnieri. Ani zbrane ich poskokov z NATO. Na Donbase a na pôde posvätnej Kyjevskej Rusi, vedie NATO pod vedením USA nezákonnú agresívnu vojnu proti Rusku.

Nie v mojom mene.

Motív tejto vojny je najprimitívnejší chtonický materializmus, chaldejská nenávisť. S tými my nemáme nič spoločné, to by sme nikdy podporovať nemali. Tú vojnu treba zastaviť, čo najskôr. A každého, kto tú vojnu podporoval, čo ju kedykoľvek za 8 rokov podporoval, postaviť pred súd za zločin proti mieru.

Začať treba od tých najvyšie postavených. 

 

Putin prejav napríklad na TA3

 
slaven1

- Bola značne ubraná symbolika vlajky Vlasovcov https://yandex.ru/search/?text=%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B...
- Mauzóleum bolo zo zadnej strany vo farbe Vlasovcov
- Prvý pochodoval dorast v červenými (krásnymi) vlajkami. Režisér, keď si to všimol, okamžite prepol na inú kameru a už ich neukázal. Naozaj mali dať tomu človeku režírovať maximálne prehliadku LGTB.
- Lietadlá neboli ani v Petrohrade
- Putinova reč ako pokračovanie jeho prejavu na Mníchovskej konferencii z 2007
- Na čele nejakej divízie bol „olympionik“
- Šojgu za zas žehnal :-)
- atď.

buko

symboliky coho a zmena k comu? mozes to trocha vyspecifikovat? dik

slaven1

V tomto odkaze je viac-menej všetko https://yandex.ru/search/?text=%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B...

Súčasná ruská vlajka je vlajka, s ktorou pod Hitlerom proti Sovietom bojovala ROA gen. Vlasova (vlasovci), je to defakto protiruský symbol na poste štátnej vlajky. Symbol zrady.

Je to niečo také keď v štátnom prevrate z min. roka v Bielorusku "demonštrujúci" išli pod rovnakou bielo-červeno-bielou vlajkou ako mala Weißruthenischer Zentralrat https://en.wikipedia.org/wiki/Belarusian_Central_Council

Alebo rovnaký prípad ako vlajka "tejto krajiny". Slovensko má rovnakú vlajku ako mal nacistický satelit Slovenský štát (1939-45).

Na prehliadke bol boj kosák-kladivo (znak víťazstva) vs. zdegenerovaný dvojhlavý orol z čias porazeneckej, aristokratickej monarchie. Kosák a kladivo má v znaku aj Rakúsko, ale nemajú zdegenerované dvojhlavého orla ale nejakého normálneho holuba. https://en.wikipedia.org/wiki/Coat_of_arms_of_Austria

buko

ako pises, aj mne sa zdalo ze to bolo take realnejsie, silnejsie, autentickejsie, ale zaroven komornejsie, ako ked si rodina spravi oslavu pre seba a nie "pre svet"
Co bolo tento rok tiez specificke, ze k oslavam sa pripojili uz oslobodene mesta na Donbase a nikto ich k tomu nenutil a hlavne za to neterorizoval a nekaral.

Dva momenty ktore sa mi mimoriadne pacili:
1. vojaci ukazuju ze to nie su len stroje na zabijanie a spontanne salutuju naspat malemu chlapcovi
https://t.me/DonbassDevushka/5643
2. Norilsk, sibirske mesto ako keby z inej planety a obrovska ucast napriek arktickej snehovej burke
https://t.me/intelslava/28379

Dusanbe

bez lietadiel ?
Počasie ?
Veď už pred týždňom boli na web-e presné grafikony jednotlivých prelietavajúcich zostáv !

Norman

to my nedopátrame..
Buď chceli prehliadku udržať krátku a komornú,
alebo to mohol byť určitý druh trestu pre letecké velenie (čistá hypotéza).

Dusanbe

veď to tuším už aj nacvičovali, či nie ?

No, nezdá sa mi to ako drobnosť, takáto zmena na poslednú chvìľu.
Možno sa nakoniec naozaj rozhodli pre menší rozsah prehliadky, práve kvôli prebiehajúcim bojom,
zomierajú im tam chlapci a kedy a aká bude pobeda - povedať teraz nevedia.

Trest pre velenie letectva - akože za nedostatočné výsledky na Ukrajine ?
No, neviem to posúdiť, ale podľa toho, čo sa dozvedáme, nie je letecká podpora práce pozemných síl moc veľká. Ale takýmto zrušením paradu, by sa to snáď neriešilo ?!?

Niekoľko ďalších, na jednu aj obe nohy krívajúcich hypotéz:
- negatívne nálady obyvateľstva vzhľadom na určitú stagnáciu operácie na Ukrajine /dôvera v ruskú armádu/- preto radšej zvolili menší rozsah
Oficiálne prieskumy tvrdia iné, ale najmä Moskva môže byť v tomto odlišná.

- rozpory v najvyššom vedení štátu, armády - kvôli Ukrajine. Brŕ - to snáď nie.

- letecké sily poslali urýchlene nacvičovať nejaký dôležitejší ostrý "parad" - to by sme sa už dozvedeli.

Dusanbe

"Участниками Парада Победы 9 мая 2022 на Красной площади в Москве стали 11 тысяч военнослужащих и 131 единица наземной техники. Воздушную часть парада, на которой должны были представить 77 самолетов и вертолетов, отменили из-за погодных условий."

Norman

Nechceli robiť parádu bombastickú, vhzľadom na bojový stav.
Čo sa týka rozporov vo vedení štátu a armády - také niečo je vždy, je to aj pozitívne, ide len o mieru.

Ale najviac pravdepodobná je ďalšia hypotéza, že tam mohlo ísť o bezpečnosť preletu. Také pomaly letiace lietadlá či helikoptéry sú v meste dosť zraniteľné, a predsa nebudú na prehliadke vyhadzovať tie odpútavače. A nejakú protivzdušnú ručnú zbran prepašovať do Moskvy nemusí byť pre Ukrov až takú problém. Je teda možné, že to nakoniec zrušili z bezpečnostných dôvodov. Západniari by vytiekli od radosti, keby sa im podarilo zostreliť niečo priamo na prehliadke - to riziko bolo možno priveľké. Je to nová neobvyklá hrozba v neobvyklej dobe.

Zrejme zo všetkého niečo.

sandro

Presne tak. To je pravy dovod, mozna sabotaz. Zrejme FSB dostala dobre info.

buko

pozeral som video zo vcera z tej novej ortodoxnej katedraly ruskej armady - spevacky zbor stal vonku na schodoch, zenam viali vlasy, drzali si veci aby im nedfuklo. Naozaj tam silno fucalo. V takom pocasi sa pre paradu nelieta.

Sabotaz samozrejme tiez mohla byt v hre. Minimalne vyhrazky urcite boli, a nejaky premotivovany zaskodnik s rucnym raketometom by sa tiez nasiel.

Ema

Z echa sa zrejme nedalo určiť, kde je naplánovaný teroristický útok.

Šlo pravdepodobne o Moskvu. Podporuje to divné správanie západného korporátneho mediálneho hnoja, ktorý nabádal - pod zámienkou, že Putin vraj oznámi niečo bombastické - manipulovateľné západné teľce, aby sa dívali. Bolo by to pre Rusko veľmi ponižujúce - a to šlo, pretože ponižovania Ruska nikdy nie je dosť, všakáno. To je pravý dôvod existencie EÚ pod kuratelou americkej obludy.

Zábavné je sledovať, ako mediálny korporátny hnoj analyzuje každý Putinov pohyb. Nás by skôr zaujímalo, v akom stave je geront Biden.

Dusanbe

takto to naozaj mohlo byť.

Dusanbe

Ukrajinci začali zrazu zase nejako veľmi aktívne lietať na Mig-29, zatiaľ čo na Sliači sa už prakticky prestali objavovať.
Dva kusy išli včera do šrotu:

https://t.me/casusbellichat/255856

Slizký agent Nagy si môže odfajknúť ďalšiu splnenú úlohu vo svojom zväzáckom zápisníčku.