Moskva má informácie, že sýrske opozičné sily bojujú pod zahraničným velením

Sýria je na pokraji občianskej vojny, ktorá hrozí destabilizáciou celému regiónu, aj celému svetu. Vyriešenie sýrskej krízy bude mať vplyv na to, či bude svet civilizovaným miestom, alebo barbarským prostredím ovládaným právom silnejšieho. Moskva naliehavo zvoláva konferenciu, ktorá posadí za rokovací stôl všetky strany konfliktu a prinúti ich začať plniť šesťbodový plán vyslanca OSN Kofiho Annana. Oznámil to minister zahraničných vecí RF Lavrov na tlačovej konferencii.


Počas tlačovej konferencie Lavrov opakovane prirovnal situáciu v Sýrii k situácii v bývalej Juhoslávii a Líbyi a tvrdo vystúpil za to, aby bola táto konferencia jediným formátom podporujúcim úsilie o splnenie rezolúcií BR OSN, ktorými bol schválený plán Kofiho Annana. Zdôraznil, že za rokovacím stolom musian byť všetky strany konfliktu. "Nebude to stretnutie Priateľov Sýrie, ktorí sú len skupinou priateľov Sýrskej národnej rady," povedal Lavrov. Rusko je presvedčené, že opozícia sa musí zlúčiť na platforme pripravenej na dialóg, pretože to od nich požaduje rezolúcia BR OSN. "Hovoríme čestne a otvorene, že táto konferencia - ak s tým budú kolegovia súhlasiť - sa stane jediným formátom na podporu plnenia rezolúcií BR OSN, ktorými bol odsúhlasený Annanov plán."

Sýria je na pokraji vojny, región v nebezpečenstve

Súčasná situácia v Sýrii je mimoriadne nebezpečná a ohrozuje mier v regióne. "Zdá sa, že Sýria je na pokraji totálnej občianskej vojny. Môže to viesť k hrubému narušeniu stability v regióne, ktorá je už aj tak vážne narušená. Následky sú nepredvídateľné, zasiahnu mnoho štátov regiónu a centrom bude zlom vo vnútri islamského sveta - medzi sunnitmi a šiítmi," povedal Lavrov. "Moskva predpokladá, že tí, ktorí tlačia na zmenu režimu v Sýrii, toto nechcú. Naše analýzy však hovoria, že takýto vývoj je veľmi pravdepodobný, ak hneď teraz všetci neprijmeme skoordinované kroky pri ovplyvňovaní strán sýrskeho konfliktu, aby si sadli za rokovací stôl." Lavrov zároveň jasne a jednoznačne povedal, že Ruská federácia disponuje informáciami o tom, že sýrska opozičná armáda bojuje pod zahraničným velením. "Máme dosť údajov o vyzbrojovaní opozície a ďalších dodávkach potrebných na udržiavanie bojaschopnosti. Slobodnej sýrskej armáde tiež zahraničie pomáha s informáciami. Vieme, kde sa nachádza štáb Slobodnej sýrskej armády a ktoré štáty jej pomáhajú. Nakoniec, tieto štáty - naši saudskí kolegovia, naši katarskí kolegovia - o tom otvorene hovoria. Pokiaľ viem, včera sa v Istanbule uskutočnil zjazd sýrskych biznismenov, ktorí vytvorili fond na financovanie Slobodnej sýrskej armády." Lavrov vyjadril presvedčenie, že všetky tieto informácie majú aj tajné služby štátov NATO. "Všetky informácie sú dostupné a naši kolegovia, keď nie sú prítomní žurnalisti, prejavujú vskutku veľkolepú informovanosť o tom, čo sa v Sýrii naozaj deje. Pred žurnalistami však hádžu všetku vinu na Assada a volajú po jeho odchode."

Tlačiť treba na všetkých

"Zodpovednosť za to, čo sa deje v Sýrii, nie je len na sýrskej vláde. V mnohých ohľadoch je to, čo sa deje, výsledkom aktivít tých, ktorí nezastavili ozbrojovanie nezákonných ozbrojených skupín a verbujú žoldnierov, pomáhajú ich prechodu cez hranice a zahrávajú si s extrémistami najrôznejšieho druhu, aby dosiahli svoje politické  ciele," povedal Lavrov. "Je nevyhnutné tlačiť na všetky strany konfliktu, aby na základe Annanovho plánu prestali s násilím." Po tom, ako všetci účastníci sýrskeho konfliktu prejavia politickú vôľu a sadnú si za rokovací stôl, bude možné začať s politickým dialógom podľa Annanovho plánu, ktorý od opozície jednoznačne vyžaduje spoločnú paltformu ako základ pre takýto dialóg medzi vládou a všetkými opozičnými skupinami.

Annanov plán si vyžaduje konkretizáciu

Lavrov zdôraznil, že plán špeciálneho vyslanca OSN Kofiho Annana nestratil nič zo svojej aktuálnosti, ale vyžaduje si konkretizáciu. Moskva je jednoznačne proti umelému stanovovaniu termínu jeho splnenia. "Čo sa týka dopracovania Annanovho plánu, rád by som hovoril o jeho detailoch. Nemyslím si, že je neaktuálny. Naopak, vo všetkých svojich bodoch si zachováva svoj význam, najmä v časti, ktorá nariaďuje zastavenie krviprelievania," povedal Lavrov. Konkretizácia plánu je jednou z úloh konferencie, ktorú navrhuje Moskva. Je to nevyhnutné na stanovenie kontrolných mechanizmov, či všetky strany ukončili násilie a sú pripravené na dialóg. Čo sa týka termínov plnenia Annanovho plánu, je to len priehľadná snaha zaviesť ultimátum." Takéto ultimáta nikdy nefungovali. Je to čitateľná hra, povedal Lavrov.

Minister zahraničných vecí RF opätovne zdôraznil, že stanovisko RF k sýrskej kríze sa nezmenilo.

Spolupráca

Podľa návrhu Ruskej federácie by malo prísť na konferenciu, ktorá by sa konala pod záštitou OSN, 15 štátov, vrátane stálych členov BR OSN a štátov susediacich so Sýriou, ale tiež Saudská Arábia, Katar a Irán. Zúčastniť by sa mali aj medzinárodné organizácie, najmä EÚ, Organizácia islamskej spolupráce a Liga arabských štátov. "Irán je jednou z krajín, ktoré majú na Sýriu vplyv, a preto by mal byť na konferencii," povedal Lavrov. "Povráva sa, že Irán nemá na konferencii čo robiť, pretože je aj tak za všetko vinný - a toto je časť problému, nie jeho riešenia. S pohľadu serióznej diplomacie je to ľahkomyseľné." USA kategoricky odmietajú, aby sa do riešenia sýrskej krízy zapojil aj Irán. "Poznáte stanovisko Hillary Clinton k Iránu," povedal Lavrov novinárom. "Jasne sa vyjadrila teraz v Istanbule. Obdobné stanovisko tlmočila aj hovorkyňa amerického ministerstva zahraničných vecí Victoria Nuland. Hillary Clinton sa v Istanbule bavila s Annanom prakticky len o stratégii odovzdania moci opozícii."

Svetový poriadok

Lavrov je presvedčený, že spôsob riešenia krízy v Sýrii bude mať vplyv na rozloženie síl vo svete a na to, či sa svet bude riadiť Chartou OSN, alebo sa stane miestom, kde rozhoduje právo silnejšieho. "Nechránime nejaký režim, ale stabilitu v regióne a v islamskom svete. Chránime medzinárodné právo," povedal Lavrov.

 

(Dúfam, že naše novinárske vemená vedia po rusky aspoň toľko ako ja a láskavo si sami preložia závažné vyjadrenia ministra zahraničných vecí RF Sergeja Lavrova, sprostredkované oficiálnou tlačovou agentúrou RIA Novosti a si ich nielen prečítajú, ale najmä sprostredkujú ľuďom na Slovensku. Je to ich psia povinnosť.)

 
Buheh

Aká náhoda: zhodou okolností vždy presne vtedy, keď je veľká beštia s krvavými paprčami pripravená sa vrhnúť na nejakú krajinu, miestny diktátor (ktorý inak predtým bol vždy brilantným politickým stratégom) zrazu stratí súdnosť a usporiada masové vraždenie, alebo sa o ňom prevalia iné hrôzostrašné informácie.

Ak je tu náhodou ešte niekto, kto pochybuje, nech sa skúsi na vec pozrieť očami „diktátora“, ktorý v uplynulých rokoch a desaťročiach videl, ako sa viacerým jeho kolegom kotúľajú hlavy po ropou nasiaknutom piesku, a čo tomu predchádzalo. Čo by získal brutálnou popravou stoviek civilistov, či akýmkoľvek iným škandalóznym činom – a čo by mohol stratiť? Komu by to v konečnom dôsledku prospelo?

Ak je tu náhodou ešte niekto, kto pochybuje, nech sa rozpomenie (len námatkovo z novšej histórie) na masové hroby Slobodana Miloševiča (o ktorých sa potom ukázalo, že neboli jeho), na jadrové zbrane Saddáma Husajna (kde sú?), na Kaddáfího chemické zbrane (kde sú?), na Afghanistan (kde je nepriateľ, kua?), atď.

Už len čakám na mediálnu správu, že Ahmadínežád zaživa zožral stovky svojich občanov a slastne sa okúpal v ich krvi.

No ľudia, veď uznajte, môže „medzinárodné spoločenstvo“ ostať bokom, keď diktátor vraždí nielen svojich ľudí, ale je šialený a ide zaútočiť na celý svet?

Moji milí, tieto akcie, robené ako cez kopírák, nie sú žiadnymi povstaniami či rebéliami, ale sú to skutočné a plnohodnotné vojny beštie proti štátom – len sa zmenil spôsob. Beštia sa poučila. V minulosti (napr. vo Vietname) nemohla svoju demokratickú misiu splniť, lebo verejná mienka doma za morom bola silno proti. Tak sa rozhodla na to ísť inak. Verejná mienka nebude proti, keď nebudeme držať nad hlavou vlajku s pásikmi a množstvom päťcípych hviezdičiek, resp. jednou šesťcípou. Beštia zistila, že lepšie než bojovať otvorene a niesť zodpovednosť za svoje zločiny, je bojovať v prestrojení, pod baránčím rúchom opozície.

Milí moji, sú to plnohodnotné vojny so všetkým, čo k tomu patrí, o tom nepochybujte. Veď si všimnite ako rýchlo prebiehajú. Hoci sú to vojny „ľudu“ proti štátu, proti regulérnej a dobre vyzbrojenej armáde, za pár týždňov je armáda porazená. Rýchlejšie zvyknú prebiehať iba vojny/spontánne povstania ľudu proti štátu: tie zvyčajne trvajú cca hodinu, kým ich rozprášia vodné delá.

 

P.S. Keď som bol pred niekoľkými rokmi v trochu prispatej a skostnatenej, ale priateľskej a jednoznačne mierumilovnej krajine zvanej Irán, rozprával som sa s istým sympatickým učiteľom, veteránom z vojny s Irakom. Prisahal mi na svoju islamskú česť, že na irackej strane proti nim (aj proti nemu osobne) bojovali izraelskí žoldnieri (pod ich velením, samozrejme, aj rôzni iní). Čo myslíte, mám veriť Peržanovi celému poleptanému od napalmu?

 

fon

Vietname, zvolili nixona, nadšenie neskôr navonok nesúhlasných klesalo s výrazným návratom hérosov v drevenom pyžame, čo im sprostredkovala televízia, v bedni nevídali víťazstvá v potýčkach a preto menili „názor“ lebo si niekto dovolil kilerovať amerických prinášateľov slobody. Novo sa objavených „nepriateľov“ vojny len ťažili pribúdajúce americké zdochliny. Priali si bleskovú vojnu bez vlastných obetí. Boli ešte väčší psychopati, ako tí čo obhajujú vojnu ešte aj dnes.
http://www.usatoday.com/news/polls/2005-11-15-iraq-poll.htm
http://www.aei.org/article/politics-and-public-opinion/polls/how-patient...
Ak by bol opak pravdou, má to znamenať, že hrdlorezovia prehrali preto, lebo niekto v usa si neželal víťazstvo? Boli zločinci a preto prehrali, vrah nepobudne na zemi pridlho, aspoň si našli výhovorku pre porážku, protivojnové hnutie, vnútorný nepriateľ, ktorý znemožnil na diaľku konečné víťazstvo.
Odmietli použiť jadrové zbrane, ďalší vinníci, aj Kissinger, noviny, lebo neprinášali správy o víťazstvách a tým napomáhal zbabelosti.
Dokonca som čítal, čo je dôkazom úplného rozhlodania takzvaného hnutia proti nwo v usa, že najvyzbrojenejšia, najprekypujúcejšia hrdinstvom armáda sveta prehrala na pokyn zlých bilderbergovcov, ktorí ju zámerne predhodili komunizmu.

-eru-

Na Baltskym morom bolo zostrelene lietadlo NATO

http://fognews.ru/nad-baltijskom-sbit-istrebitel-nato-f-15c-eagle.html

Grigoriy

Nechcem tvrdiť, že by som sa antropologiou alebo lingvistikou nejako zvlášť zaoberal, mám vsak svoje súkromne pozorovania v tomto smere.

Mam vypozorovane, že niekedy relatívne nedávno (mám na mysli posledné dve dekády) opustil poddruh homo tatrica laziensis svoje povodne územia v horských oblastiach Karpat a presťahoval sa do výškových budov sídliska Petržalka. Nahla zmena prostredia v súčinnosti so zmenou stravovacích a dietarnych návykov (prechod od jedenia kyslej fazulovej polievky z hlineneho kvetinaca k hltaniu hamburgera v mekdonalde, podavaneho na polystyrenovej tacke) revolucne urychlilo vyvoj tej casti mozgu,ktorá je zodpovedná za kvalitu verbalnych prejavov. Prichadzam dokonca s hypotezou, že v tomto procese vznikol nový poddruh: homo petrzaliensis disidentus.

Priznam sa, hoci pôvodom patrim do vyššie uvedenej skupiny ľudí, ich revolucny vývoj posledného obdobia ma vyčlenil z ich spolocenstva natolko, ze im uz prestavam rozumiet.

Vezmite len niekoľko výrazov zaradenych do nového slovníka homo petrzaliensis disidentus: "lol", "btw" a "hold". (Pri tom poslednom si myslim

,ze chceli napisat holt.)
Jedine, čomu z predchádzajúceho možno rozumiem, je to "lol", lebo som raz videl niekde na Slovensku peknú budovu s červeným neonovym nápisom Eroticky salon Lola.

lecce

:loI:

to je tik

aky mal MJ

ked si chytal rozkrok

Avsak na nete sa

sa  uvedie iba graficky symbol

rozkroku

po kazdom podarenom prispevku

 

 

 

 

nové