Na každú sviňu sa voda varí - Matovič v parlamente obliaty Sujom

Na Slovenslu sa dejú viaceré turbulentné procesy, ktoré by stáli za urovnanie myšlienok a vysvetlenie nieltorých ich aspektov - ale je to v podstate len zákonitý proces, zvyšovanie teploty a smerovanie k záveru. Nič neobvyklé.  Zato dnes sa udiala udalosť, ktorá pre svoj symbolický význam stojí za zaznamenanie.

Matovič bol obliaty vodou.

Matovič, ktorému bola odobrané priame vládnutie sa očividne rád vracia do parlamentu, kde sa zas hrá na akéhosi opozičného poslanca -  ako za starých dobrých čias. Uráža poslancov, vyskakuje v priestore pred kecpultom a podobne. Tak aj dnes urážal poslancu Suju, ktorý sa chystal vystúpiť. Suja, ktorý sa nedočkal pomoci od vedúceho schôdze, Grendela, stratil kľud a chrstol Matovičovi do ksichtu pohár vody. (celý popis aj s videom)

Akcia bola očividne nepripravená a náhodná vec okamžiku. Podobné fyzické akcie vniesol do parlamentu práve Matovič - on vysypal na Poliačika striekačky a podobne. Aj tentoraz bol provokatérom blázon z Trnavy a reakcia Suju je ľudsky pochopiteľná a poučením pre všetkých. Z toho hľadiska v podstate banalita.

Ale je tu niečo viac.

Vedúci schôdze Grendel vyhlásil: "Dávame istý príklad ľuďom, ktorí nás sledujú a tento príklad považujem za neprijateľný". Je na čase povedať, že Grendel zas nechápe situáciu a daný príklad je naopak prijateľný až žiadaný. Je na čase dať ľuďom príklad a v tomto smere si môže Suja gratulovať, že to urobil.

Je nádherný máj a epidémia opadla, všetci ľudia sa akosi dávajú do poriadku a zdá sa, že vládne pokoj. Je to ale naozaj len zdanie, všetci majú pod povrchom stále napäté nervy a udalosti ani v budúcnosti nebudú idilické, takže sa nespokojnosť bude znova dvíhať. Tak, ako obliatie pohárom vody je vec nečakaná a nik ju nechcel, presne tak ľahko sa udejú iné, oveľa tvrdšie veci. Rovnako ľahko a rýchlo, rovnako nečakane, ako dnes. Ale oveľa bolestivejšie.

A tak to má byť. Už aby to bolo.

 

 
slaven1
Včera som išiel okolo zapnutého debilizátora a išli tam "Správy". Tak označuje TV Narkóza, zahraničný agent, svoj hlavný informačný produkt. Konkrétne išla "reportáž", že vo Vietname je nová verzia starej pesničky vírusu. Nejaké kombo indickej a laponskej verzie. Režim (nadnárodní bankári, Američania, svetová oligarchia...) sa nechce dymovej clony "pandémie" vzdať. Pekne udržujú pahrebu, aby na jeseň, keď príde hospodársky prepad (inflácia), ju zase rozdúchali. Keďže do jesene sa minú krajiny, ktorými by sa dali označovať mutácie, v Reuters radia aby sa prešlo na označenie planétami a následne galaxiami. Že vraj takto by mali stačiť označenia nových modifikácií starej pesničky do roku 2142. Takže na jedeň sa pripravme na hyper-smrteľnú modifikáciu "onoho" vírusu z Marsu. Dúfajme, že do roku 2142 kríza ekonomického modelu trvať nebude :) https://www.rt.com/news/525160-europeans-beach-covid-contagion/   --Nič, užite si pekné tri mesiace. Potom zase mantáci budú likvidovať naše životy a budúcnosť našich detí.  
Norman

popierači tvojho typu zabili -spolu s Matovičom - na Slovensku 12 000 ľudí. Možno na jeseň ste si mohli otvárať huby, lebo Slovensko bolo takmer nedotknuté, ale po zime je jasné - ste vrahovia.
Matovič a jeho banda na seba zobrala hlavnú vinu, ale vy anarchisti a iracionalisti ste hneď druhí v poradí. Ste vinní, máte na rukách krv, mnoho krvi.
Ste vrahovia - a navyše, ako vidno, bez sebareflexie, bez svedomia.

slaven1

Som bol obvidený zo všetkých smrteľných hriechov. A teraz vázna otázka: Čo myslíš, po akej krajine pomenujú jesennú mutáciu "onoho" vírusu?

Norman, idú nám 3 mesiace pekné letné. Skús požiť aspoň 30 dní mimo hlavného mesta, niekde napr. v Poprade (Tatry)

Norman

Toto ty považuješ za vážnu otázku?
A čo sa týka pekných mesiacov - tak málo ti stačí ku šťastiu? To je to, o čom tu písal E. minule - stačí, že sa môžete ožrať a ste spokojní otroci.

ilusion

Ako vieme, že zomrelo skutočne 12 000 ľudí? A ako vieme, že zo zomrelých všetci zomreli na covid? Vo filme Matrix ľudia zomierali na zásahy guliek, ktoré v skutočnosti neexistovali. To preto, lebo pre myseľ boli skutočné. Ale to je samozrejme len film. Existuje ale aj masová hystéria. Ako keď niekto hovorí o všiach a každého začne svrbieť hlava. Preto sú podľa mňa v tejto veci hlavný vinník médiá.

Mnoho ľudí napríklad verí, že Ježiš uzdravoval ľudí. Možno aj to je pravda, ale on vo väčšine prípadov vravel: "Tvoja viera ťa vyliečila." Keď silná viera dokáže liečiť, nemôže aj naopak silná viera ochorievať, možno aj zabíjať?

Norman

Masová psychóza postihla v okolí najmä Čechov, ktorí sú už svojím historickým osudom šaška kverulanti a anarchisti. Toto sa ale prelialo do submisívneho materiálu slovenského (ktorý je zas historicky voči Čechom stále nenormálne kultúrne podrobený ).
Táto psychóza spôsobila nielen ťažký priebeh covidu , ale táto psychóza je sama o sebe dôkazom zlého stavu tejto spoločnosti. Táto psychóza je sama sebe choroba a problém. Problém o to horší, že má tendenciu sa šíriť v mimorežimných okrajových vrstvách, kde naopak by mali vznikať nové zdravé sily. A tak nevznikajú.

Ľudia, čo majú anarchistické sklony, patria k českým Pirátom a podobným zhnitým prvkom. "Národná" tradícia spočíva naopak v tom, že sa treba držať toho objektívne zdravého, a že zdravie spoločnosti je reálna hodnota, reálna politická hodnota.
V tejto spoločnosti ale už aj slovo "hygiena" či "disciplína" znie ako nadávka, a preto dopadol covid tak, ako dopadol. Ale pripomínam - nejde len o tento priebeh, tých mŕtvych, tých chorých, to objektívne ochromenie života, ale aj o to, že "obrané sily" národneho organizmu sa zmôžu len na anarchizmus, blabotanie. Na koordinované organizovanie sily, nehovoriac na akcie - na to proste nemajú, podobne ako slepé mača, ktoré ešte nič nevie o svete okolo seba.

slaven1

Čo myslíte, pustia nám cez zimné sviatky 2021/2022 oligarchovia (ultra-bohatí) cez svoje infozbrane (TV Narkóza, Nova, JOJ) film Pelíšky, ktorý sa vysmieva pracujúcim ústami herca Jiřího Kodeta: "Proletáři všech zemí, vyližte si prdel!"

Nadnárodná oligarchia, rozprávkovo zbohatnutá z procesu globalizácie, sa filmom vysmieva pracujúcemu ľudu:

Proletári (ľudia žijúci z nájomnej mzdy) vylížte si prdel (na nás aj tak nemáte). Pekne sme vás oklamali a pokračujeme klamať.

V hlavnom vysielacom čase Českému a Slovenskému národu priamo do tváre. Po x-tý raz film maskujúci „ich víťazstvo“ ako „naše víťazstvo“.

A niektorý si vskutku riť aj vylížu. Pokým minulý režim učil mladých chlapcov v krúžkoch napr. rádiových amatérov, dnešný režim učí mladých chlapcov prostredníctvom mimovládok ako si správne natiahnuť kondóm aby sa nenakazili pri vzájomnom análnom sexe.

Čo myslíte, zaradia televízie vlastnené super-bohatými klanmi tento film cez sviatky opäť do vysielania?

https://www.theguardian.com/business/2020/oct/07/covid-19-crisis-boosts-...

Norman

pred nejakým časom si svoju príslušnosť k najhoršej komunistickej čvarge skrýval, teraz, ako vidno, si sa odtrhol z reťaze.
Neviem, komunisti už nevládnu ani v Rusku - aj keď by súčasný režim chcel, aby tam zas vládli. Asi si teraz môžeš naozaj len tú prdel vylízať. S týmto tu nenájdeš pochopenia ani priestor, dal si sa zlým smerom.

slaven1

Dobre, jednu reakciu sme si prečítali. Ešte niekto pred tým než koment do zimných sviatkov zapadne?

ilusion

Mohli by. Aby sme si zopakovali, že všetko americké je najlepšie. Preto 30 rokov po Nežnej si chcem kúpiť konečne niečo americké, ale nikde nemôžem nič nájsť. Všetko je Made in China. Tak reku, že aspoň tie americké sirky, ktoré sú samozrejme najlepšie, si kúpim. Ani tie som nezohnal. To tí Američania už ani obyčajné zápalky nevedia vyrobiť?

nové