NAKA a jej pôsobenie

Nie je to tak dávno, čo nám politici ukázali skupinu maskovaných ozbrojených magorov ako členov NAKA. Skupinu anonymných zabijakov, ktorých hodlali vypustiť na bežných občanov, v ich žargóne na "extrémistov".

O tom, ako NAKA "úspešne" funguje, svedčí aj dnešná tragédia. Jaroslav G. je  šéf Národnej kriminálnej agentúry, expozitúra Východ - dnes ráno o piatej bola v jeho byte jeho zbraňou zastrelená jeho žena.

Je načase, aby slovenská vláda prestala zneužívať toto gestapo na občanov a poverila ich len tým, čo majú robiť - naháňať skutočných kriminálnikov. Očividne ani to nezvláda. Predstava, že NAKA naháňa alternatívne mysliacich občanov, a pritom jej šéf si nevie dať pozor ani na vlastnú maželku, je hrozivá (o verzii, že ju zabil on sám, ani zatiaľ neuvažujem, to azda naozaj nie).

Máme pochopenie pre tragédiu, ktorá sa stala, ale nie je to súkromná vec - je to hanba celej agentúry NAKA.

 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/457058-po-strelbe-v-byte-sefa-nak...

 

Autor: 
téma: 
forma: 
slaven1

Pred tým než vynesieme rozsudok, tak je dobré prešetriť prípad. Samozrejme, že aj mne napadlo ako prvé, že ju odpravil manžel, ale keď máš zdrojové zabezpečenie určitých kruhov, nie je problém sa dostať k niekomu do bytu (všetky tie "smart-zariadenia") a narafičiť udalosť tohto typu. 2 možné závery takto z odstupom týždňa:

1. Bola to narafičená vražda. Zabili manželku vrchného predstaviteľa polície v druhom najväčšom meste v SR. Je to útok na štát. Deň pred tým "elitné policajné zložky" (NAKA?) zasahovali v Poprade, kde zhabali rádioaktívny materiál (pravdepodobne) z Ukrajiny.

https://spis.korzar.sme.sk/c/20751442/v-poprade-a-kezmarku-zasahovali-el...

2. Zabil ju manžel. Je to otázka kádrovej politiky súčasného režimu. V prípade, že smrť manželky bola "práca" šéfa NAKA, by ma zaujímalo do akej miery "zabíjala televízia" (informačné prostredie - "však ten tvoj manžel posluhuje Kaliňákovi zo SMERu, kde sú všetci zlodeji, ako do nás tlačia od rána do večera z televízie, novín i rádií") a do akej miery povaha manžela/manželky.

Norman

V prvom rade je podozrivé, aké hlboké ticho okolo prípadu nastalo. je evidentné, že systém si svoju politickú políciu chráni nad líniu zákonov.

Čo sa týka možností:
1. Nič nenasvedčuje, že by to bola nejaká pomsta vyšetrovatelovi. Okrem iného, NAKA vyšetruje len hovadiny (amten príad s pašovaním, ak som to pochopil, dodali info Nemci takže to bolo v ich réžii )
2. Nik nepovedal, že ju zabil on - je to len jedna z možností. Bola to jeho zbraň, jeho žena, jeho byt - nerozmýšlať priamo o ňom by bolo iracionálne. Mlčanie polície toto podozrenie len podporuje. O nedávnom prípade v Petržalke oznámili o dva dni, že to bola vražda a samovražda - tu nedokážu samovraždu potvrdiť? Zaujímavé. Veď napríklad stopy prachu na prstoch dnes dokážu jasne identifikovať, či nebohá sama strielala. Ale zrejme to, na rozdieľ od prípadu Petržalka, nie je také jasné.

3. Ak aj sa žena zabila sama, čo berieme ako najpravdepodobnejšie, vrhá to zlé svetlo na toho chlapa, na jeho držanie služobnej zbrane a vôbec na jeho ľudský rozmer. Tvárenie sa, že je všetko v poriadku, to veci len zhoršuje.

Zaujímavé je aj mlčanie súčasnej opozície. Inokedy vreštia pre oveľa menšie veci. No ale veď oni si so Smerom v podstatných veciach rozumejú.

Tu ma napadá, aké je relatívne ticho aj okolo prípadu Valko, kde sa posledné priznanie dvoch basistov nejako nevydarilo. Kto mal záujem také niečo zinscenovať? Kto chce, aby bol prípad šťastne a definitívne uzavretý? Kto dokáže odsúdeným vrahom sľúbiť ako odmenu za falošné priznanie slobodu?

slaven1

Tak iste, že je okolo prípadu manželky šéfa košickej NAKA ticho. Jednak je to "výnimočne citlivý" prípad, jednak prebieha vyšetrovanie (so skorej všetkého známym záverom, takže tuho dúmajú ako to "informačne spracovať").

Okolo prípadu Valko nie je ticho. Hovorí o ňom Harabin vo svojej relácii "S Harabinom o práve" na SV. Teda, občas prípad spomenie, hlavne keď príde reč na Lížpičisa, ktorý chce obhajovať toho "dobrého" "basistu". Harabin spomína, že po Valkovej smrti neboli v jeho dome vykonané procesné úkony na zaistenie stôp (obhliadka miesta činu) a pozor, na mieste činu sa objavil Lížpičis, vtedajší minister vnútra, ktorý tam nemal čo robiť.

Lipšic nie len že nemôže zastupovať svedka, ale ani celkovo v tejto veci zastupovať nemôže, lebo ako minister bol na obhliadke miesta činu, keď sa stala vražda, čo bolo v rozpore so všetkými zákonmi, za čo mal byť vtedy odvolaný, lebo minister nesmie vstupovať do trestného konania. Tam mali byť len vyšetrovatelia, prokurátor a technici mali spisovať. Lipšič sa tým pádom diskvalifikoval na akúkoľvek pozíciu v trestnom konaní. Či už budúceho vyšetrovateľa, prokurátora, ale aj ako obhajcu. On môže maximálne vystupovať ako svedok.

Lipšic keď tam vtedy bol, protizákonne došlo k zmareniu obhliadky miesta činu a potom sa tam robila doobhliadka miesta činu, ktorú trestný poriadok nepozná.

Lížpičis sa nechal počuť, že boli s Valkom v priateľskom vzťahu pričom jeho dcéra tvrdí, že boli v nejakom (aj právnom) spore. Lížpičis  sa od vtedy ako mu to Harabin vytkol neobjavil na verejnosti.

Apropo Harabin, v jeho najnovšom videu vnáša viac svetla do prípadu pozemkových banditov, na čele ktorých stojí Kiska - najvyšší beneficiár lúpeže. To je neuveritelné, akému zlodejovi americká ambasáda kúpila titul prezidenta:

Stál Kiska v Tatrách na čele organizovanej zločineckej skupiny podvodne prevádzajúcej pozemky?

Kalmusa obhajuje Lížpičis

Norman

ale to komolenie mien ... hm, ja tiež hovorím o kiske ..., ale Ližpičís, a tak často, mi pripadá dosť detinské. Ber to ako moju dobre mienenú radu, veď vieš, že som ti vždy dobre poradil :-)
Vieš, nadávky a výsmech majú byť úprimné. Okrem toho, Lipšic ako meno je samo o sebe už nadávka. A to meno je v jeho prípade ten najmenší problém.

Harabín ma v mnohom pravdu, žiaľ, nemáme v našich radoch dosť právnikov. Hm, poznám na webe (okrem Harabína) vlastne len jedného :-) To je potom ťažko, keď nemáme ľudí, čo by sa do tých vecí naozaj obuli.