Našich 150 potratov

Na celom svete sa začínajú prejavovať, jemne povedané, následky vyčerpania zdrojov a zničenia štruktúr. Proste ekológia, vrátane epidemických chorôb.

Slovensko vstupuje vlastne prvýkrát do fázy rozšírenie vírusu SASR-CoV-2, a čo to spraví, vrátane vedľajších javov, ako zlyhanie zdravotníctva či verejnej správy a distribúcie, je ťažko predvídať. Sme na neznámej pôde a je treba reagovať pozorne a rýchlo.

Okrem toho dochádza celosvetovo k dlho očakávanému a nevyhnutnému zahadzovaniu ekonomických čiernych petrov, proste k zrúteniu kasínového kapitalizmu, keď multimiliardári nechcú prísť ani o dolár a všetku stratu chcú pripísať strednej triede. Toto tiež začína praskať už aj na Slovensku.

A v tejto situácií náš parlament nemá iné na mysli, ako sa celé dni a noci hádať o zhlukoch buniek v maternici.

Gratulujem, tu netreba nič dodať, systém vyselektoval 150 potratov, aby viedli tento štát tiež niekam do kravskej vulvy.
Nie že by to v iných štátoch bolo o moc lepšie. ale tento zážitok posledných dní skutočne stojí za zapísanie do análov slovenskej histórie.

Okrem toho, že potraty nik nepovažuje za sociálny problém, napriek tomu, že objektívne klesli za posledné desaťročia na nejaku tretinu, a stále to zdravo klesá, aj tak - parlamentných 150 potratov sa tomuto z plnej sily venuje.
A to ako koalícia, tak aj opozícia. A hádajú sa aj vnútri koalície, rovnako ako vnútri opozície.

Navyše je úplne jasné, že táto téma je kanalizácia energie odporu, ktorý sa takto odvádza do stratena. Obyvatelia sú zhrození z toho, ako nemajú ani základné životné istoty, o slobodách ani nehovoriac, ale 150 potratov sa nielen teraz, ale celé roky venuje maternici, sexuálnym úchylkám a v poslednom čase ešte boju s hygienickými vložkami-rúškami.
Je to proste zbor hrdinov a velikánov.

slaven1

Tak to chodí.. v kolóniách, že ich parlamenty upierajú pozornosť na nepodstatné veci, respektíve na veci, o ktorých môžu (v zmyslej je im z metropole dovolné) "rozhodovať".

Technológia ako z toho von, prosím pekne tu http://rusnod.ru/

Norman

NACIONAĽNO.
Fajn. Že už aj tí ruskí komunisti museli uznať, že čo sa týka spoločnosti, jediná pravá metóda a zároven aj cieľ je národ :-)

Mne eto nraviť sja očen. Tovarišči, bite boľševika ... što govorím ... bite fašistov!!!

Roland Edvardsen

Je to už priam až hanebné, ako v takýchto ťažkých časoch musia neustále šaškovať okolo tohto. Povedzme ešte Smer a Hlas sa k tomu stavajú rozumne, ale tie ostatné strany: od SaS cez žaluďov až po LSNS, a samozrejme Oľajno, to je niečo neuveriteľné, priživovať sa tak dlho na téme, ktorej už väčšina Slovákov má plné zuby.

Ale aspoň sa ukazuje na akých vratkých nohách stojí tá koalícia (i opozícia). Záborská sa ukazuje byť totálne kontraproduktívna pre Matoviča. V diskusiách vidím, že 90% názorov je takých, že by tú bosorku najradšej upálili. :-) A keďže väčšina voličov Oľano je proti sprísňovaniu potratovej legislatívy, toto spojenie so Záborskou vyjde Matoviča draho. Matelko chcel zneužiť všetko: aj kresťanov, aj progresívcov (v strane má aj Smatanu, napríklad), ale takto to fungovať dlhodobo nemôže bez toho, aby nakoniec nepadli %.

nové