Návrh na zakázanie ĽSNS

Dnes podala generálna prokuratúra návrh najvyššiemu súdu SR na rozpustenie strany ĽSNS. Týmto uzavrela prešetrovanie vo veci vyše 170 evidovaných podaní s požiadavkou podať súdu návrh na rozpustenie tejto politickej strany.

Pravdupovediac, nečakal som, že k tomuto kroku dôjde. Neveril som, že je systém až tak prvoplánový, tupý.

Ale ako je všeobecne  známe, Fico dostal 9. mája na Slavíne záchvat uboleneckého orgazmu a teatrálne vyzval orgány, aby konali. A tak generálny prokurátor Čižnár začal prevádzať pohyby.

Bez ohľadu na to, čo komu tento krok prinesie pozitívne a čo negatívne, je to skutočne klasický príklad demencie systému.

V krátkej debate tu  už bolo spomenuté, že to kotlebovcom v popularite len pomôže. Tak, ako im pomohlo akékoľvek šikanovanie v minulosti.

Tí, ktorí tento krok schvalujú či k nemu priamo vyzývali (naspr. Weisenbacher) explictne argumentovali, že zakázaním strany sa k nej už nedostanú peniaze, ktoré jej patria za posledné voľby. To je postoj "demokratov" ako z učebnice "plutokracia pre ovládanie nežidov". Skutočne skvelý nápad.

Pochybujem, že by si niekto so zdravyým rozumom mohol myslieť, že týmto krokom nejako znevýhodnia kotlebovcov v blízkych župných voľbách. Konieckoncov, tak ani mechanizmy moci nefungujú - prokuratórny mastodont sa proste len zobudil s oneskorením a pre vládnu despociu v najhoršiu možnú chvíľu.

Okrem prorokovania zvýšenia popularity ĽSNS sa dá predpovedať iná dôležitá vec: týmto krokom sa Smer a osobne Fico vydal úplne na cestu straty hlasov a prepadu z vedúcej pozície. Možno by sa z toho Fico sám nejako vyhovoril, ale po tom jeho spomínanom záchvate na Slavíne tentoraz už nebude môcť hrať svätého za dedinou. Definitívne odmietol cestu, akou ide napríklad Orbán, cestu národného zmierenia a ohladenia hrán. Je to jeho najväčšia politická chyba, úplne chybné strategické rozhodnutie, doslovne aj proti jeho typickému plávaniu s prúdom (viď trendy v okolitých krajinách). Ak si Smeráci myslia, že im medzinárodný sionizmus za toto dá nejaké body či ponúkne dôležitejšie miesto v heirarchii, či bude jednať so Slovenskom či východnou Európou serióznejšie, tak nepoznajú nič z mysle talmudistu. To radšej mohli skúsiť dať pusu podráždenej zmiji a dopadli by lepšie, ako teraz skončia.

 

Nakoniec sa ešte trocha zamyslime, ako si sionista a slniečkar predstavuje slovenskú budúcnosť:

- všetky neposlušné strany zrušené, ich poslanci trestaní ťažkými pokutami prípadne basou, takže do parlamentu už žiadni ďalší zvolení nebudú

- alternatívci, reálni aj operetní, ako napr Rostas, Huďo, Lichtner a nejakí iní, budú sedieť za štvanie a popieranie, prípadne prídu o všetok majetok

- niektorí fejsbúkoví ošťávači koránu a iní hrdinovia (okrem riadených provokatérov) budú tiež zavretí, alebo ujdú do Talianska, ako Magát

- internet bude strážený a zrušené všetky portály, na ktoré Žitňanská bude schopná dočiahnuť svojou chamajdou

- havranoidi, enkáči a iní feťáci a židia budú Slovákom neustále zo všetkých strán nadávať, že sú sprostí sedliaci

- ale celý národ bude šťastný vo svojej biede a niektorí budú špeciál happy, že môžu mávať na danka a janka svojimi dúhovými vtákmi na paličke na prvomájom pride pochode.

 

Je toto možná budúcnosť? Trvalý stav spoločnosti?

Dosť pochybujem.

Je štvrtok, 25. mája 2017 a na Slovensku je rozhodnuté - Smer dnes spáchal samovraždu.

 

 zdoj TASR
Vivo

musí sa stále pozerať smerom na Berlín. Pokiaľ chce účinne negovať kvóty a pri vesle ostane Mutti Merkel, musí kompenzovať tento postoj rétorickými gestami. Zatiaľ sa mu darí ostať v závetrí, pomáhajú mu v tom výčiny polského trpaslíka a Orbána. Česi ako najslabší článok V4 (korouhvičky nestydaté) čelia silnému tlaku USA médií a mimivládok.

Podľa môjho názoru ide iba o gesto, ktoré ho moc nepoškodí u jeho voličskej základne. V horšej pozícii je Danko, od ktorého hlasy môžu pretekať na dve stany - k Ficovi a Kotlebovi.

Útoky na SNS sú krátkozraké, príliš silný SMER (nad 27%) a silná ĽS NS (limit 15%) a oslabená SNS s 9% nedáva moc funkčnú perspektívu.

Ak Kotleba uháji napriek tlaku negatívnej kampane a vlastným vidláckym chybám župana BB, bude to veľký úspech. Ak na výhode by získala ĽS NS ďalšiu župu, bol by to obrovský úspech. Nastalo by zemetrasenie na politickej scéne, ktorá by sa musela prečistiť. Ten pľuvanec do tváre od voličov by musel mať aj personálne následky aj v SMERe. Kiska by vyšiel úplne na posmech.

Opakovane sa pýtam - a nie je zosmiešnenie Kisku a opozície primárnym cieľom pasivity SMERu? Nie sú tie gestá určené predovšetkým pre zahraničie?

Norman

Nemám odvahu predpovedať voľby županov (má vôbec niekto na to dosť informácií?), ale po úspechu v BB, keď sa ukázalo, že to ide, by ľudia na východe mohli zvoliť LSNS županov. Just.

Čo sa týka "gést pre zahraničie", zopakujem - žiadne také gestá nik v zahraničí neohodnotí. Neuznajú Ficovi žiadne zásluhy. Ak niekto zo Smeru ráta s takým niečím, bude sklamaný.

To, že bol Smer dosť pasívny v županských voľbách, že nedal akndidáta - ako si napísal aj v inom príspevku - to je ich očividne skúsená domáca politika - nechať, nech sa s "fašistami" válajú v blate blbci ako Klus a im podobní. Ale toto s Čižnárom im proste nevyšlo - alebo je to zas pasca prosionistickej opozície, ktorá do týchto bojov a tejto špiny Fica zatiahnuť chce. Nuž, a keď že Fico má v tomto smere vypláchnutý mozog - predsa len bol príliš dlho v tej komunistickej sračke a SZM - tak sa angažoval ako kretén a to mu definitívne dokefovalo budúcnosť.
Nejde mi ale o to, pre koho z tých politických pandrlákov je to dobré - ide o to, že pre celý národ a štát je táto cesta konfrontácie tá najhoršia možná.

A kto rozoštváva? Ako vždy:
http://hnonline.sk/slovensko/653689-zakazu-kotlebovu-stranu-lsns-uz-vyse...

„Výzvu podporilo prostredníctvom webu viac ako 20-tisíc ľudí. Je škoda, že kompetentné orgány nezasiahli už dávno, keď na to aktivisti upozorňovali, no účasť neonacistov v parlamente je zdá sa budíčkom pre celú spoločnosť. Fakt, že sa táto strana do parlamentu dostala formálne demokraticky nič nemení na tom, že je skrz na skrz nedemokratická, oklamala voličov a jej ciele sú nezlúčiteľné s Ústavou SR,“ vyhlásil výkonný riaditeľ Inštitútu Peter Weisenbacher.

(to napísal pred mesiacom, toto sú skutočné sionistické podnety na konanie debila Čižnára - ktorý za celú dobu svojej funkcie nič iné nevykonal)

mnkr

ked GP nieco navrhne, neznamena to este, ze to sud aj odklepne, aj ked zda sa tlak "tradicnych" politikov - rozumej ich chlebodarcov - je enormny a tak je to dost pravdepodobne. Tym by sa ale mohla pripravit cesta pre sofistikovanejsiu alternativu...nic to ale nemeni na fakte, ze system odhodil aj posledne zabrany a ani sa nepokusa hrat na demokraciu....

Vivo

až kamsi na súd pre ľudské práva. Dostali vraj nejaké Z NEMECKA (!) ako na to, ale pri "kvalite" našich právnikov ... Ak by všetko išlo hladko a podanie bolo kvalifikované, môže to pri odvolaniach trvať najmenej dva roky!

Vivo

Ide mu o alibi, nie o zásluhy!

sandro

Ale ved prave o volby zupanov tu ide. Ak ich rozpustia, tak nebudu moct nikoho navrhnut. Ani Kotlebu, ani Uhrika. Je to vsak prekrocenie cervenej ciary.

Náhodný okoloidúci

To jsou pagadoxy, slovami klasika.
Kotlebu obviňujú zo sympatií k nacizmu sily, ktoré podporili banderovský neonacistický krvavý protiústavný prevrat na Ukrajine. Naopak, práve samotný Kotleba otvoreným listom vyjadril podporu legitímnemu prezidentovi Janukovyčovi a prevrat odsúdil.

sandro

Ja by som to nepodcenoval. System pristupil k vyssiemu ochrannemu modu. Ziaden dalsi Kotleba v BB, ani Uhrik v NR uz nebude. Budu zakazani. Ohladne zakazu strany som to tu uz pisal. Bolo uplne jasne, ze to k tomu smeruje. Zakaz bude.

Vivian

Skvelý rešerš toho vládneho a oligarchického cirkusu Norman, som sa z chuti zasmiala na tvojom zhrnutí, ako už dávno na nie. Skvelý článok..

Pri čítaní toho Weisenbachrovho " samobičovania " , mi napadla taká tá parafráza na starý detskýy vtip, ako dve mušky svetlušky zablúdili a ocitli sa na hovienku, a jedna z nich si prdkla, a tá druhá vraví, ani keď zablúdiš, nechovaj sa neslušne ako obyčajná mucha pri jedle....

Ten Weisenbacher si na tej svojej hlave - medicimbale, zrejme fakt zabudol vymeniť gumený letný dezén. Ach , berie toho pána s mávatkom ešte niekto vážne..? Oni zrejme dúfajú, že áno, keď ho platia.

Inak napadlo ma, že predstav si, že ak, tak vrchol všetkého politického marketingu by mohlo byť, keby Orange alebo Telecom vymysleli dáku reklamu proti extrémizmu, vramci predaja telefónov a paušálov, trebárs téma kúpiť paušál - na obrazovke spotu je vrece zemiakov, a vedľa neho zvoniaci mobil, mobil silno zvoní, sila vyzváňajuceho mobilu je neznesiteľná, decibely obrovské, sú tak prenikavé, že prevrátia mech zemiakov..... " - váš mobil dokáže pohnúť bremenom ťažším, ako je on sám ... " a iné hrátky rôznych ďalších medicimbalov.

Spomínaš si, keď som ti písala nedávno v diskusii, ako sa domnievam, že ONI majú veľký strach z budúcnosti. Oni to na toho Kotlebu nakoniec všetko budú chcieť nechať, aby viedol túto krajinu zrejme dáko, možno ešte s niekým ďalším, ...

A teraz si možno myslíš, že som v dobrej nálade, ale nie som. Som velmi smutná, a môj smiech je len prejavom veľkej vážnosti vo mne, že tento cirkus je len intro mnohých ďalších prekvapení, ktoré prídu, a bude to pre LSNS len a len akože dobré, ale vlastne vskutku v budúcnosti, velmi zlé. Pre nich žiaľ a aj pre túto krajinu.

Norman

to preto, lebo nemáš rada Smer. Ale tentoraz naozaj šliapli vedla, a keďže ich kondícia je už dlhodobo slabá ... (moc behania, klikov, športu a z toho prameniace bajpasy a iné choroby) ... perspektíva nie je dobrá.

Tá myšlienka, že nechajú všetko na Kotlebu, sa aj tu zjavuje. Nechcem to komplikovať o zložitejšie (spiklenecké) teórie, ale tento systém už zničil viacero národných strán, hnutí. nenápadne a zákerne, v pozadí. Len na Kotlebu ide vždy ako s bubnom na zajace - čo mu vlastne pomáha. Ak v tom nie je nič iné, tak ho aspoň poznajú, považujú ho za menej nebezpečného, ako niečo iné, čo tušia v národe. Politické figúrky myslia svoju hystériu "proti fašizmu" úprimne, ale niekto v pozadí si už hovorí - lepší Kotleba, ako gulka. A má pravdu.

Táto krátka úvaha o konšpirácii v pozadí nijako neznižuje vážnosť toho kroku, čo bol spravený (ako píše aj Sandro). Ja to proste tiež vidím ako síce len symbolickú, ale poslednú kvapku v rozhodovacom kolísaní. Hovorím, Fico má na nohe priviazanú gulu svojho "antifašizmu" - to je jeho zmrzačenie z mladosti, ktoré očividne nedokáže prekonať, aj keď zopárkrát ten nacionalizmus skúšal. Táto gula ho stiahne do hlbiny (ak sa jej predsa len nejakým zázrakom nezbaví - ale na to nebude mať, lebo ho niekto do tej hlbiny príliš tlačí)

V hre je ešte aj to, že niektorí Smeráci a SNS by chceli prevziať kotlebovský potenciál, sami by chceli robiť "národnú politiku" - ale nikdy sa im to nepodarí, keď ĹSNS takto podrazia - to im národne orientovaní ľudia nezabudnú, či už sa im ten podraz podarí, alebo nie.

Vivian

Norman, drahý priateľu, ty si snáď mal niekedy rád dákeho politika ? Môžme mať radi svoju rodinu, priateľov, psa, mačku, milenku/ ca, jedlo, kultúru, pôžitky a koníčky, atď., ale politikov ?

Tu vôbec nejde o konšpirácie. A už vôbec nie o nejakú čistú, alebo špinavú hru. Kotleba je súčasťou plánu a je rovnako kúpený, ako ktokoľvek ďalší, alebo minulý.

Je neskoro Norman. Už to tu bolo povedané. Čo to nechápeš ? Verím, že v skrytosti tvojej duše a plného vedomia a možno aj podvedomia, áno, vieš to.

Ale aj tak ti veľmi ďakujem a vážim si, čo všetko pre ľudí robíš.

Úprimne, neviem v tejto chvíli, čo robiť, ako píšeš, zákony, súdy a moc, vrámci čohokoľvek, ktorá nimi hýbe, je nami neovplyvniteľná. Nijako.

Fakt neviem, rozmýšľam sakra, možno to fakt nakoniec opäť vyrieši Rusko a Amerika. Také stále opakujúce sa začiatky a konce :)

Norman

Nechápem, na čo je neskoro?
Na kopu vecí je neskoro. Už keď sme sa narodili, bolo neskoro na väčšinu vecí. A postupom času je to - pre nás - len horšie a horšie. Priestor možností sa zužuje a nakoniec zomrieme. No a?

Alebo je neskoro pre celú populáciu? Všetci zomrú? Zajtra?
Ok.

Vivian

nikdy nie je dosť a ak vravím, že je neskoro, myslím tým, že sme v minulosti neboli dosť opatrní. A čas sa nedá vrátiť späť. A veci sa stali a dali do pohybu ďalšie súkolia vecí. A v súčasnosti je ťažké sa rozhodnúť správne v duchu dákej dôvery v niekoho, alebo v niečo.

Bože, čo mi ten dnešok pripomína, to čo tu už bolo v ' 89 -om, ? Áno, aj to. Ako sme chvíľu všetkému verili.

Neviem, Norman, ja už to nedokážem, nedokážem veriť tomu, čo na prvý pohľad v politike vyzerá ako spravodlivé a dobré.

Lebo, lebo, ...lebo v politike sa vždy pre masy ľudí čosi ktosi tvári, ako krásna idea, ako čosi dobré. Ale politické dobro je ten najproduktívnejší politický marketing. Produkuje moc.

Samozrejme, že máš pravdu, že ak chceme byť opäť múdrejší, a to by sme chcieť mali, neostáva nám nič iné, len do toho opäť vstúpiť, do toho marketingu, lebo hru môžeš vyhrať len vtedy, keď sa jej zúčastníš.

Ako píšeš v inom komente, ide o prepólovanie. Energia sa prehupne do iného konca, ono totiž pochopiteľne každý tlak na akúkoľvek živú hmotu, v tomto prípade na ľudskú psychiku, vyvolá reakciu. Ale, môže byť, že sa tá reakcia teoreticky niekomu vymkne z rúk, a teda, to je to malé percento možného víťazstva akéhosi dobra už nie v teoretickej, ale v praktickej rovine.

Dejiny samé o sebe sú vlastne tým, že sa niekomu čosi " vymklo z rúk " . A my tu dnes sedíme za compom a rozprávame sa o pokroku, o zmúdrení.

Myslim, že fakt, ako ten mravček Z, mal niekoho rád, alebo niečo, a teda pociťoval lásku, je to zrejmé najväčšie perpetum mobile v akomkoľvek boji za subjektívnu pravdu. Hnacia sila v akomkoľvek boji o idey, je buď láska, alebo šialenstvo - psychopatia. Alebo oboje.

Výsledok subjektívnej sily lásky, alebo šialenstva, sa nazýva objektivny pokrok. Pokrok a aj múdrosť pre tých, čo to prežili.

TrollDetect

Floskule je slohově nadnesený nebo jen obecně platný, ale neprocítěný, prázdný obrat, rčení, průpověď či fráze. Jedná se o výrazy, které nadužíváním ztratily životnost a obsah

Příklady:
Obecné příklady: ono se to nezdá; na druhou stranu; kdyby na to přišlo; kolem a kolem; nicméně apod.
Politická „novořeč“: stavět mantinely; vše zprůhledňovat; mapovat cokoliv; monitorovat cokoliv; časový horizont; vysílat signály; jasná odpověď atd.

Norman

Dohodnime sa na tom, že je to chaos.
A v chaose nikdy nemôže byť na nič "neskoro".

Takisto treba pripomenúť, že nie sú žiadne ciele a metódou nie je žiadna aktivita pre ľudstvo. Cesta sama je cieľom - to je síce tiež fráza, ale tak sa na to dá hľadieť, žiaden iný cieľ nečakať. A čo sa týka opať toho sprostého vulgárneho termínu "dobro pre ľudstvo" - radšej si dám ruky dolámať, ak mi niekto dokáže, že som niečo spraviľ pre ľudstvo. Nikdy som nič také nerobil a ak k tomu došlo, určite som to tak nechcel a bol to len bočný efekt, za ktorý nenesiem právnu ani morálnu zodpovednosť.

Ak som ti rozumel správne, tak nie je "objektívny pokrok", len tápanie medzi dvoma pólmi - a s tým s tebou úplne súhlasím.
Ale to je ceľkom dobrá správa, ba dokonca výborná správa, ale nebudem to tu vysvetlovať explicitne, aké to má v konečnom dôsledku dobré dopady, aj na mysel človeka, nech si na to príde každý sám, keď tie veci človek postupne pochopí, je to nenapodobitelný pocit, tak by bolo kruté o to ľudí okrádať explicitným vysvetlovaním. Preto sú hodnotné pravdy vždy popísané len skryto a mysticky, aby ľudia o tu zábavu neprišli a mohli si ich dostaviať sami doma ako skrinku od Ikei.
A keď to spravia všetci, a ten deň príde, tak ... sa začnú trápiť nad inými problémami. To už ale budú ceľkom iné, adekvátne a ľudstva hodné problémy:)

Vivian

Áno, je to chaos. Učíme sa techniku jeho zvládnutia. A ty robíš dobrú vec v tom, že dávaš sem mnohé možnosti výberu. To je to dobro. I keď slovo dobro, láska a ľudstvo sú dnes už značne osprostené významy, použiteľné už len akoby na obal dákeho krému, alebo návodu pre pestovanie zeleniny. Žiaľ. Robiť niečo s láskou, je akoby sprosté klišé.

Áno, je fakt, že ľudia často, najmä tí veľmi inteligentní a teda aj často veľmi zaneprázdnení, nemajú čas to tu čítať. Žijú si svoje životy. Sú často frustrovaní, unavení, vyhorení, naštvaní. Rozoberať politiku, ako sa to deje na tomto portáli, už vôbec nemajú chuť. A " stavajú si doma tu skrinku z Ikea " a potom po rokoch sa ňu pozrú a pomyslia si, dofrasa ako sa mi toto mohlo kedysi páčiť ? Ale ty im ponúkaš hneď tú inú, " skvelú dizajnérsku vecičku ", lenže oni najprv zvolia tú z Ikea. A až potom, oveľa neskôr hľadajú inú. Čo s tým spraviť ? Nič, počkať si na to, že najprv zrealizujú svoj vkus.

Len ja s myslím, že dopekla, mnohí ešte neprišli k tomu, aby si vôbec voláku skrinku kúpili. Lebo systém z nich urobil necitiace a nepremýšľajúce bytosti. Defacto šialencov. Ani len zvieratá to nie sú. Ešte sa ani len nedostali ku tomu, že voláku skrinku kúpiť. Ja vravím, je neskoro od nich v súčasnosti čosi očakávať. Neveria a ani nechcú, lebo vieru v dobro nepotrebujú.

Avšak ak správne chápem, tu na Nadhľade, sa už nerieši, čoby bolo dobré, ale ako veci urobiť horšími, aby sa narušila kontinuita plánu mocenských štruktúr. Lebo prax ukázala, že to jediné sa dá. Inými slovami - prestáva záležať na nábytku. A teda týmpádom postupne dochádza k spojeniu dvoch " koncov ". Spojenie toho " s a bez " nábytku. A to je jedna z osvedčených, povedzme že ciest, ako nájsť ten správny " politický obchod v správnom čase ". :-)

Norman

hm, ak by som chcel pomáhať ľuďom, tak by som im ponúkol sledovať jednu scénku (a potom ju nechal v pokoji stráviť). Jednu jedinú.

Kto  nevie po anglicky, nech si ju nájde v slovenčine či češtine (je to začiatok filmu AntZ, Mravec Z)

Ja myslím, že by to ľuďom najlepšie pomohlo, ak by išlo iba o to.

Takmer každému, som si istý:)

 

Náhodný okoloidúci

V konečnom dôsledku ide vládnucim aj kontrolovaným opozičným stranám o udržanie moci, o zabetónovanie sa pri moci a o trvalé udržanie svojich kšeftov s verejnými zdrojmi. Keby sa k moci dostala terajšia skutočná opozícia, bolo by po kšeftoch.

Púpavová

ide im o majdan. Slováci stále príliš málo nenávidia Rusko a aj preto dostanú po papuli.Fico už nie je. To neprišlo náhle,pozorovali sme pár mesiacov,ako sa mení,stráca tvár a meno,zhasínal. Tiež čakajme návrat Mikloša a Dzurindu na domácu scénu.Nie,že by po tom nejako zvlášť túžili,ale ani na Ukrajinu nechceli,no museli,sú poslušní.
Takže to začína.

Vivo

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/430649-barany-o-zruseni-ls-ns-dok...

Citujem: "Pôjde o činnosť strany, jej propagandu. Teda to, čo hlása, môže byť predmetom posudzovania súdu. Pôjde o vyhlásenia predstaviteľov strany, nejaký výrok predstaviteľa vidieckej organizácie strany by asi nestačil."

„Vyhodnotenie rozsiahlych zadovážených podkladov ukázalo, že politická strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu Slovenskej republiky, zákony a medzinárodné zmluvy," vysvetľuje v stanovisku. "Podľa názoru prokuratúry, cieľom tejto politickej strany je odstránenie súčasného demokratického systému v Slovenskej republike."

Nežijeme v Bielorusku, ani v Severnej Kórei. Obviniť je možné kohokoľvek a z čohokoľvek, ale na to, aby prokuratúra mohla podať KVALIFIKOVANÝ návrh, nestačia výkriky nešpecifikovaného množstva občanov podané elektronicky.

Prokuratúra musela konať a je hlúpa predstava, že nemusela zaujať k tomuto cirkusu stanovisko.

Názor prokuratúry nemôže ostať utajený a skutočná zábava nastane vtedy, keď ĽS NS dostane text obvinenia. Nepochybujte o tom, že ho zverejnia. A až potom začne skutočná paráda.

Prvá otázka bude, kto bol poverený na GP spracovať tento návrh. Ak to bol prokurátor Čentéš, tak to bude podľa toho vyzerať po odbornej stránke a bude aj jasný postoj Čižmára k tomuto návrhu. :-D

Norman

Obviniť je možné kohokoľvek a z čohokoľvek, ale na to, aby prokuratúra mohla podať KVALIFIKOVANÝ návrh, nestačia výkriky nešpecifikovaného množstva občanov podané elektronicky.

 
Nuž ako vidíš, stačí hystéria 170 aktivistov, podnetov, aby prokuratúra konala.
Prtáveže tento systém nie je žiadna demokracia, ani liberálny - je to totalita, ako každá iná a tento trend, zakazovať politické strany, čo už raz urobili, je toho jasným dôkazom - jedným z mnohých.
 
A čo si akože predstavuješ pod tým smeišnym slovkom "kvalifikovaný"? Heh, ja chápem, že strácaš posledné ilúzie a tak sa tomu brániš a je ti to nepríjemné  ... ale "kvalifikovaný" je KTORYKOLVEK  podnek, ktorý POLITICKE OSOBY schvália. Alebo si myslíš, že "najvyšší súd" funguje "NEZAVISLE"? 
 
Najvyšší súd rozhodne len a len SUBJEKTIVNE. V tejto veci absolútne subjektívne.
 
Jediný problém, čo teraz majú politické vrstvy po tom, ako ten debil Čižnár sa prebral po 7 rokoch z letargie a podal svoje prvé podanie (tak nejako to je, nie?), teda jediný problém je - "ČO vlastne lokálni politickí vládcovia Slovenskej kolónie vlastne chcú?". Nuž, a to nevedia ani oni sami. Ale keď sa rozkývaju, vecami tebou spomínanými,  "KVALIFIKOVANYM návrhom", si akurát tak vytrú zadok.
 
Ale to máš pravdu, že paráda nastane po zverejnení toho návrhu. I keď zákony sú známe aj dnes, a sú rovnako smiešne.
 
 
 
 
 
Vivo

Norman, pokiaľ sa pamätám je Ti šachová terminológia blízka ... Už sme sa raz zhodli, že väčšina našich politikov, politológov, ... a samozvaných „expertov“ – všetko mediálne simulakrum – neoplýva inteligenciou a nevidia ani jeden ťah dopredu.

Tvrdím : Ak Kotleba z tohto prvého veľkého politického procesu, naviac spusteného v tom najnevhodnejšom predvolebnom termíne, nevytlčie sociálny a politický kapitál, tak si ĽS NS nemá čo na našej politickej scéne čo hľadať.

Poznáš môj názor na vidláka Kotlebu, ale nie je až tak sprostý aby za pomoci právnych poradcov nepremenil rokovanie na NS na svoju politickú tribúnu v štýle, ako to urobil napr. Georgi Dimitrov v roku 1933. Zacitujem :
Proces sa konal v Lipsku. Dimitrov odmietol súdne určeného obhajcu a obhajoval sa sám. Proces trval takmer dva mesiace a Dimitrov sa obhajoval skvele. Azda častejšie útočil, ako sa bránil. Vysmieval sa z obvinení a z polície. Žiadal: „V súvislosti s výpoveďami svedka Grotheho by som prosil o dodatočný výsluch komisára polície Heissiga, prečo našiel takého idiotského svedka.“ Do nepríčetnosti rozzúril aj Göringa a Goebbelsa, ktorých prizvali na súd ako svedkov. Göring sa vyhrážal, že odvisne na šibenici.
Dimitrov, Popov a Tanev neodvisli. Proces bol natoľko stredobodom svetovej verejnosti a nemecké súdnictvo ešte nebolo natoľko pod kontrolou nacistov, že ich súd pre nedostatok dôkazov oslobodil. Odišli do Moskvy, kde ich oslavovali ako hrdinov.“
A to si prosím nacisti nepotrpeli na právnu čistotu ... :-D

Už premysli len pár ťahov dopredu a sa jasne ukáže, aká fraška nás čaká.
1. Kotleba bude namietať zaujatosť sudcov – čo pri minulosti väčšiny sudcov NS a politický charakter súdu nebude problém.
2. Bude žiadať účasť verejnosti a sám za pomoci svojich provokatérov zabezpečí, aby sudca vylúčil verejnosť.
3. Bude žiadať možnosť robiť si vlastný videozáznam procesu, čo mu zamietnu. Diktafón mu zamietnuť nemôžu ale aj keby urobili takú sprostosť, nemôžu mu potom zabránil aby ľubovoľne komentoval verejne priebeh procesu.
4. Už v tomto bode, a to sa proces ani nezačal, vytvorí si dobrú pozíciu pre predvolebnú kampaň!
5. V návrhu sa použil výraz „politická strana s fašistickými tendenciami“, čo dáva hneď v úvode Kotlebovi možnosť vyžadovať definíciu „fašistických tendencií“. Prizvaní „experti“ môžu byť škandalizovaní postupne jeden za druhým aj s ohľadom na ich politickú minulosť.
6. Prokuratúra bude musieť zverejniť kto „udával“ – na základe čoho podala návrh. Ak túto sprostosť prokurátor urobí, Kotleba môže začať ich intelektuálnu a morálnu integritu a ak oni mu podsúvajú zámer „odstránenie súčasného demokratického systému v Slovenskej republike“ tak on pokojne ich môže obviniť z toho istého a naviac zo zámeru likvidovať SR ako samostatný štát.
7. Ak aj polícia zadovážila nejaké dôkazy, bude môcť jeden za druhým riešiť právnu čistotu ich pozbierania.
8. ... atď.!

Norman

Je fakt, že Dimitrovov proces dokazuje, že v nacistickom nemecku vládla menšia právna despocia nielen ako v Soviet Sojuze, ale aj ako v USA. (napríklad https://en.wikipedia.org/wiki/Sacco_and_Vanzetti). Dimitrovovi hrozilo ovela viac, že ho obesia neskôr v Moskve, tak ako stovky iných medzinárodných komunistov. Dnes o ňom nik nevie nič.

Ale nemyslím, že by u nás boli potrebné nejaké teátra na súde. Na Slovensku to ľudia zaregistrujú mimo súd. Sám píšeš, že to proste bohate okomentujú. Ale dobré rady okoľo obštrukcií im určite nezaškodia.
Na druhej strane ani druhá strana sa nemusí zastaviť v obštrukciach. Ako je bežné v kapitalizme, snažia sa im zobrať peniaze (tieto sionistické bytosti si totiž nevedia ani predstaviť, ako by niekto mohol fungovať bez peňazí, ako by mohol byť motivovaný niečim iným, ako peniazmi). Veď už spomínali - pokuty v parlamente až do ožobračenia. Znova hovorím - len sa dobre dívaj - TOTO JE tzv. "DEMOKRACIA", jej skutočná tvár.

Ak by boli mohli voľby niečo zmeniť, tak by ich zrušili - to nie je len prehnaný bonmot, ale realita, ako vidíš.
A samozrejme že nejde (len) o kotlebovcov. Najprv oni, potom ktokoľvek. Niektoré zločiny sú návykové hneď po prvom ráze.

Vivo

v rýchlosti a v tlaku u z nedostatku času ... :-D

Nultý ťah! Ak majú na NS dostatok pudu sebazáchovy, návrh GP odmietnu a budú požadovať ďalšie dokazovanie! :-D

Dôvod : Predstav si útoky Harabína na senát nešťastníkov, čo by dostal tento proces pridelný! Mediálne vyjadrenia, kritizujúce sudcov ako osobnosti, ako hlúpo vedú proces, tie nepriame Harabínove rady a informácie, ktoré bude podsúvať Kotlebovi cez médiá. :-D

"Ale nemyslím, že by u nás boli potrebné nejaké teátra na súde."

Bola by obrovská hlúposť nevyužiť túto tribúnu, ktorú postavili idioti Kotlebovi! Mediálna pozornosť, diskusie, škandály.

Priznám k jednému hnusnému hriechu. Ak ma niekto podrazil, najväčšiu radosť som mal, ak mi dal možnosť nacpať do gágora jeho vlastné drísty a udusiť ho!

Norman

Nespoliehal by som sa nai najmenej, čo majú na Najvyššom súde:)
A na Harabínovi a jeho videách tiež nezáleží.
Píšem to preto, že z tvojich úvah stále zaznieva príliš spoliehania sa na oficiálnu logiku súdov. A na to, že nejakým deklarovaním na súde či kde dosiahneš nejaký úspech. Ak pôjde o hlbšie politické veci, pôjde aj toto pokrytectvo systému nabok.
V tomto nech si nerobí nik z čitatelov ilúzie. Hech. Pravidlá šachu prestávajú platiť - proste ti zhodia figúrku z vyššej moci. Toto nie je nemecko 1934, aby si sa mohol dovolávať práva. No smile.

Vivo

to môžu, ale až potom ako rozsudok nadobudne právoplatnosť. A to môže trvať pokojne celé budúce volebné obdobie. Ak nie je Kotleba sprostý vidlák! Ale ak sa im to podarí, tie peniaze si nezaslúži!

Aman Againsttime

Ako spomenul už Vivo, ťah je teraz na kotlebovcoch a uvidíme, ako dokážu danú situáciu využiť vo svoj prospech.

Samotné rozpustenie strany systému aj tak veľmi nepomôže. Také niečo malo význam v prípade Slovenskej pospolitosti, keď sa strana nachádzala vo svojom embryonálnom štádiu a nemala vytvorený dostatočný elektorát. V čase verejného dopytu po takýchto stranách pôjde len o výkrik do tmy. Voliči tu už sú (Bránikov odhad bol, že cca 13% populácie má "extrémistickú" orientáciu) a tých tak ľahko nezastavia. Ak to nebudú kotlebovci, tak ich agendu preberie iné zoskupenie. Istá výrazná časť obyvateľstva jednoducho požaduje nacionalizmus, a preto musí byť v parlamente prítomný.

Tieto tlaky majú teda skôr symbolickú rovinu. Asi podobne, ako keď sa RKC snaží formálne zakázať potraty. Nie, nebude ich menej, len systém (alebo RKC) bude na oko demonštrovať svoju silu, avšak realitu nezmení. Samozrejme, že ak ich pripravia o financie, tak to zabolí, ale v reáli sa strana z toho pozviecha a pôjde ďalej. Skôr všetky tieto útoky povedú k tomu, že sa kotlebovci či nacionalistická scéna vo všeobecnosti "zdokonalí". Budú sa musieť naučiť byť sofistikovanejší - v rétorike i v programe, čo následne môže rozšíriť ich voličskú základňu. Presne to isté sa stalo na Západe - napr. vo Francúzsku či vo Švédsku. Viac reštrickcie= viac kreativity :-):https://www.youtube.com/watch?v=pzlKkfFJR8Q

Inak tento posledný Magátov "rant" ste videli?:https://www.youtube.com/watch?v=Ozo3eZpnUHg&t=1s

Magát je tiež kontraproduktívny, ale pokiaľ LSNS naozaj smeruje k tomu, že sa z nej stane rigidná, uzavretá sekta, potom ťažko dúfať v nejaké veľké zmeny. Strana, ktorá chce dosiahnuť úspech by mala robiť presný opak - rozširovať základňu aj tým, že ponechá relatívnu voľnosť pri menej dôležitých témach (niektoré ekonomické či spoločenské otázky ako napr. spomínaná odluka cirkvi od štátu atď.). To naozaj tá strana nemá žiadnych poradcov? Žiadnych stratégov? Nevidia, čo fungovalo pri takom Smere? Je naozaj priemerné IQ LSNS až tak nízke? :-)

Aman Againsttime

Dokonalá ukážka v čom je problém LSNS :-D

Norman

Za prvé, zas ako minule - keď systém vyťahuje nové zbrane, minule holokaust na Uhríka v TV, teraz zrušenie celej ĽSNS, tak nie je zrovna taktické ale ani ľudské sa smiať, že tak im treba. Tie zbrane, čo si dnes zmrdi nabrúsili na nich, zajtra použijú na teba. Mne je úplne jedno, aká je LSNS a dokonca nakoľko kolaboruje - mňa zaujíma, aké pandorine skrinky vyťahuje systém (a začínam pomaly zisťovať, kde je najbližší sklad s ostrými zbraňami) (no dobre, ja nie, ale odporúčam každému, kto chce prežiť dôstojne, nie ako otrok).

Za druhé, k tej básničke - nemyslím, že by to malo veľa spoločné s ĽSNS. Napriek tomu emblému na pódiu. Ak, tak je to slabosť celého národa, vyše sto rokov vychovávaného v slabošskom romantizme. Ale zas platí - ten národ má vrodenú živú silu a nie je racionálne sa mu vysmievať za to, že nie je (zatiaľ) dostatočne vyjebaný, bezcitný, tvrdý a zákerný - aby mal rovnocenné zbrane, ako jeho sionistický parazit. No nie je, keby bol, nemuseli by sme už o ničom písať. Ale vidíš - kto je pripravený? Romantický chlapík básniaci o matke je ti na smiech, ale tiež nie si, zopakujem, dostatočne "vyjebaný, bezcitný, tvrdý a zákerný". A to platí o všetkých nespokojných v tomto podtatranskom regióne, vrátane mňa, takže sa neurážaj. Ale ani, pokiaľ možno, neurážaj tých ľudí, je to nefér.

Aman Againsttime

Takže upozorniť na to, ako LSNS hrá do kariet nepriateľovi je urážanie ľudí? Kto má väčšie právo kritizovať LSNS, ak nie jej voliči - čiže i ja? Keď je niečo objektívne zlé, tak na to treba poukázať. Videl si tie dislajky a komentáre? K čomu je to dobré? Kam sa chceš pohnúť bez sebareflexie?
Mimochodom, mne nie je na smiech romantický chlapík básniaci o matke. Očividne vidíme na tom videu niečo iné. Veľa ľudí vidí na tom videu niečo iné než ty. A nepodsúvaj mi, že sa vysmievam z toho, že "národ" (ja sa vysmievam z národu? LSNS sú národ?) nie je dostatočne bezcitný. Neviem odkiaľ berieš takéto myšlienky? Ja poukazujem na to, ako je LSNS vnímaná ostatnými ľuďmi a čo jej zbytočne škodí. Čiže sa jej vlastne snažím pomôcť. :-)

Či zajtra systém použije svoje zbrane proti mne? Možno. Ale ja sa budem, na rozdiel od kotlebovcov, snažiť mu nič neuľahčovať. :-) Treba sa vedieť prispôsobovať a taktizovať - i do budúcna. To je pointa.

Sloven

Len nvm, že či si myslel tým nič neuľahčiť napr. schvaľovanie mlátenia žien a podobne pretože ako vravíš, ostatní ľudia to môžu vnímať trošku ináč a nie ako niečo ušľachtilé..

Naproti tomu dobrý motív prevedený zle je stále ľahšie obhájiteľný v očiach verejnosti..

Aman Againsttime

Zase provokuješ. Aké schvaľovanie mlátenia žien? O čom tu zase píšeš? Kedy som ja schvaľoval mlátenie žien, preboha? A nie, nevyťahuj ten prípad z Berkeley. To nebolo o schvaľovaní mlátenia žien, ale to by si musel použiť trochu viac rozumu. Ľudia ako ty sú naozaj nepoučiteľní a nedáte si pokoj. A potom budete vrešťať, keď vás slušná spoločnosť odvrhne. Spamätaj sa :-)

Sloven

Ja som vedel, že tak zareaguješ už vtedy som si bol na 90% istý, že budeš takto hlúpo urážlivo reagovať, ale spravil som taký kontraproduktívny pokus a,dal som ti príležitosť dokázať ti, že sa mýlim no žiaľ som sa nemýlil,

Robil som to presne z toho dôvodu ako teraz ty snažil som sa ti pomôcť a poukázať na chybu, lenže ako sám vidíš takýto prístup je kontraproduktívny pretože takmer nikto nieje naozaj schopný sebareflexie a treba s tým už dopredu počítať..

Takže Spamätaj sa :-) nieje správna reakcia z mojej strany na teba..

Ak chceš škodiť ĽSNS a vôbec slovenskému národu, tak to je tvoja vec, lenže uvedom si v zmysle našich spoločných národnoliberálnych hodnôt, že za svoj prístup, svoje komentáre a svoj život nesieš zodpovednosť hlavne ty sám, takže aj chyby hľadaj najprv u seba a až keď ich odstrániš u seba potom raď druhým, v prípade ak o to stoja..

Aman Againsttime

Som rád, že si sa nemýlil a že si to konečne pochopil. :-) Hej, viem veľmi dobre, čo si zač a že nemá veľký zmysel s tebou diskutovať. Takých ako si ty tu už bolo...Naozaj ste dosť nudní. Takže toto je moja posledná reakcia na teba, troll.
Ocením, ak už nebudeš na mňa a moje príspevky reagovať.

frooyo

dovolim si nesuhlasit. Cakal si od strany ktora pouziva heslo za Boha a za narod ,ze bude bojovat proti nabozenstvu ? Toto musel vediet aj Magat ktory sa dnes citi frustrovany. Raz Igor vykrikoval ,ze kazdy moze hlasovat podla svojho svedomia, za co ho ostatni vysmiali, ze to takto nefunguje a klub sa musi dohodnut na spolocnej linii. No co sa stalo s tymi 3 co si dovolili zahlasovat proti NATO ? Tam uz svedomie neplatilo.
LSNS je strana ktora myslim chce demonstrovat akusi sudrznost, mozno to ma efekt aj ovcovitosti ale v tomto pripade hovorim ,ze v jednote je sila.

Aman Againsttime

O akom boji proti náboženstvu tu píšeš? Magát sa sťažuje na personálne čistky pre (vzhľadom na dnešné pomery) také banality akou je postoj k viere či k odluke cirkvi od štátu (btw, to naozaj nie je boj proti náboženstvu. Je chybou to takto vnímať): http://marianmagat.blogspot.sk/2017/05/neveris-v-boha-podaj-si-prihlasku...

Samozrejme, že strana si môže určiť také pravidlá, aké chce. Len otázkou na pretrase je to, či smer, ktorým sa chce LSNS vydať jej v konečnom dôsledku neuškodí.
Áno, v jednote je sila, ale v rámci tejto jednoty je potrebné mať i istú politickú diverzitu, pokiaľ chceš dosiahnuť širší vplyv v spoločnosti. Takto to úspešne fungovalo i s ľavicou (či v prípade Slovenska so Smerom).

frooyo

ok, pochopil som to zle , ale aj tak si myslim ,ze odluka cirkvi od statu nie je top tema. Tato tema zaujma skor intelektualnu lavicu Hava a spol. Toto nie je moja tema, ale myslim ,ze katolicka cirkev by neutrpela take straty ako evanjelici a ine cirkvi, pretoze ma vacsi pocet dobrovolnych prispievatelov.
Marian K. ma skor blizsie k akemusi slovenskemu tradicionalizmu a toto je urcite blizsie Slovakom ako Magatov narodny socializmus. A myslim ,ze pritomnost Magata a inych talentov by LSNS skor uskodila, mozno by mali o percento viac ale 5x viac by stratili.

Aman Againsttime

Súhlas. Odluka cirkvi od štátu je naozaj banálna téma v porovnaní s problémami, ktoré dnes treba riešiť (inak keby niekoho zaujímal môj postoj, tak som za odluku podobne ako ľavičiari :-)). Avšak vyhadzovať za toto ľudí mi príde na hlavu.
Hej, Marián má bližšie ku slovensko-katolíckemu tradicionalizmu, ktorý tú má hlbšie korene než NS, čiže definitívne súhlasím, že ide o akceptovanejšiu cestu pre Slovensko než Magátov hitlerizmus. Na druhej strane v našej krajine žije i veľa ľudí bez vyznania, pričom práve LSNS patrí k stranám, u ktorých značná časť voličov nie je nábožensky založená:https://www.postoj.sk/23295/ako-padla-velka-teoria-o-kotlebovych-volicoch
Z toho dôvodu nejde o správny prístup k veci.

Vivo

dokáže verejnosti, že nemá v politike miesto. Nahrajú im na smeč a oni začnú najprv plakať, že do nich hodili loptu a potom sa rozvadia. Asi naozaj bude lepšie, keď ich zakážu, vidlákov sprostých!

Keď už tak obdivujú Hitlera, tak nech si z neho zoberú príklad. V krimináli napísal Mein Kampf, poučil sa a za 10 rokov uchopil moc. Ale to by nesmeli byť zmesou sentimentálnych básnikov, ospevujúcich mamičku a dupajúcich násilníkov, hulákajúcich na uliciach. Takáto zmes je oprávnene terčom posmechu.

Aman Againsttime

Vivo, som rád, že to vidíš podobne. A upozorňujem ešte raz, že som kotlebovcov volil a celkom i bránil. Avšak každý má nejaké hranice. Nechcem ešte nad nimi lámať palicu, ale poviem na rovinu, že momentálne stačí málo k tomu, aby som ju zlomil. Sú niečo ako Trump - skôr sklamanie. :-(

Norman

Vceľku dobre som sa zabával na debate Kotleba, Sulík  na TA3 (bolo dnes, v nedelu ?).

Je jasné, že kotlebovci sú dostatočne ohybní a nedajú sa ľahko (v tom im treba držať palce, v tom je každý zdravý občan na ich strane). 

A všeobecne - je dobré, keď sa hovorí o fašizme a nacizme. Je to veľmi dobré, lebo táto skurvená spoločnosť, sionistická, sa bude musieť raz vysporiadať so svojou minulosťou. heh :-)

Jozef Novak

Tiež so pozeral. Zhulík bol celý nervózny, Kotleba ho musel zopárkrát napomenúť ako malého chlapca. Zdieľam s tebou tvoj názor.

Koralka

Prepacte, ale to je povazovane za urcite" frajerinu" alebo ako to nazvat, ked si muz da sako, koselu a rozopne si horny gombik na koseli?
Absolutne faux pas, vazeni, to je horror!
Preboha nerobte to!
K tomu este slnecne okuliare na hlave a mate tred sebou obraz....
Nekritizujem nazory, ale vizaz. Do telky zasadne s kravatou, o Tom bez diskusie.

Náhodný okoloidúci

Kravata mnohým symbolizuje psí obojok. Alebo horšie veci.

Odmietnuť kravatu v takom prípade znamená byť slobodný.

A nám sú vidláci bližší ako kravaťáci, od kravaťákov v politike sme sa zatiaľ mnohého dobrého nedočkali. Skôr naopak.

Horalka

Je uz za na nami.
Slovak z hor alebo dedin vzdy vedel, co sa patri. K lekarovi cistu koselu a do kostola vylestene topanky.
Ale hned vedel, podla reci alebo pisma, komu trci slama z topanok a tam ani kravata a cista kosela nepomozu. Ale zavazia. Ostaneme nesmrtelni koli malickostiam. Ja som mala spoluziaka na zakladnej, ktory si sparal do nosa a z vylovku si usulal medzi prstami gulicku. Nech to v zivote dotiahne akokolvek daleko, ja si ho budem pamatat Ako si vysulal z nosa gulicku. davam si na to pozor :)

Vivo

Pozrime sa na
https://dennikn.sk/754782/prvy-prieskum-z-banskej-bystrice-kotleba-je-v-...
a tam je možno vidieť celú biedu poltiickej scény na Slovensku.

Aký zmysel má kandidatúra pánov, čo majú menej ako 10%?

Aj keď každý pozorovateľ musí pochybovať o kvalite prieskumu verejnej mienky na Slovensku (nerozhodnutí voliči sú najpravdepodobnejšie voliči Kotelbu), tie čísla aj pri veľkom tolerančnom intervale nazančujú podstatu problému.

Mičev - kandidát tajnej spolupráce ŠtB, komunista;
Klus - mimovládkový parazit metrosexuál;
Lunter - klamár s maslom/cicerovou pomazánkou na hlave ...

atď. ... Nepoptrebuje komentár!

Koltebovi bide stačiť menšina odovzdaných hlasov. Napriek hádkam v ĽS NS, ktorú úspešne rozbíja, napriek tomu, že sa ako župna správa v štýle tureckého bimbašiho.

Poviem otvorene, naši "politici" by si zaslúžili, aby bol zvolený! To by bol cirkus!

nové