Nech žije nový ujo!

Cirkus sa skončil, za prezidenta bol zvolený Kiska. Prejavilo sa, že sme už "vyspelá demokracia" - v demokracii si úrad môžete kúpiť, pretože amorfná stredná vrstva sa rozhoduje podla kvantity propagandy. Investujete viac, budú vás poznať a voliť. Prejavilo sa ale aj to, že ľudia dúfajú v nové tváre, ktoré neboli sprofanované tým, čo sa nazýva politika. A samozrejme, hlavne sa prejavilo to, že naivní prozápadniari stále dúfajúci v dolár a euro, by volili aj vypchatú múmiu, len nie Fica.

Za Kiskom sú vzťahy a motívy nejasné. Teraz sa tam snaží usadiť skupina proamerických aktivistov, ktorá seba nazýva pravica. Už sa nedá ani hovoriť o politických stranách, pretože SDKÚ je len zvyšok strany a ostatné sú skôr v štádiu vzniku či profilovania. Celý tento proces možno nazvať prefarbovaním povrchu po tom, ako národ spoznal, čo sa skrýva  za Dzurindovcami, Radičovcami, Hrušovskými, Bugárovcami a ostatnou tou svoločou. Takže staré ksichty sú nahradzované naoko novými, často ešte blbšími (Procházka, Lipšic), ale politika zostáva. Tak to bude zrejme aj s Kiskom a jeho politikou.

Na druhej strane je Smer, ktorého široká popularita je daná zrejme tým, ako veľmi ho smetiarenské masédia  nenávidia. Nebyť ich večnej antipropagandy, mal by Smer polovičnú popularitu. Plutokratickí lokaji  ho ale zaraďujú medzi svojich nepriateľov, a tak ľudia veria, že by z neho mohlo niečo byť. A čakajú, a čakajú.... a nie je. Aj tieto voľby boli teda o tom, ako by sa mohla posunúť osobnosť Fica a jeho ľudí, ak by sa stal prezidentom. Ale on sa nestal, takže sa veci budú diať inak, alebo sa diať nebudú. A keď sa začnú robiť nejaké medzinárodné posuny, zas budeme mať za prezidenta zabrzdeného apolitického dedka, ktorý ani nepochopí, čo sa deje.

Taký je geopolitický a genetický osud Tejtokrajiny. Nezostáva nič iné, len klasicky zvolať:

Starý chuj je mŕtvy, nech žije nový chuj!

Náhodný okoloidúci
Za prehru si Ficko môže sám. Keby namiesto pchania sa do zadku Barossovi a podpisovania euroválovov (= bianko šek) robil to, na čo dostal mandát od voličov a keby plnil predvolebné sľuby, mohol vyhrať.
Prasiatko
Ja sa chcem len opýtať, ten Váš prezident to je niečo ako v Benátkach dóža? :O)
hlas od afina
Škrekot z obalamutenia stádových oviec z blavy  zo  Záhoria, pomaďarčených Slovákoch z juhu,  a starých babiek ,ktoré nevedome slúžia kresťanskému sionizmu a devastácií pravej viery je pre Fedora Galla, Lišica,Hriba, Proházku  a ostatných nosiťeľov kultúry smrti cez ich sionmédia  na Slovensku  je varujúca.Ale kde nie je gazdovský rozum tam je len príznačná stádovitosť cez ktorú paraziti dosiahli svoj cieľ podobný ako na Ukrajine.
duo
Zavýjanie a škrekot snajperov s jarmulkami   dosiahli svoje.Lesk zlatého teľaťa  cez parazitné média urobil svoje.Stádo oviec z Bratislavy,južného Slovenska  zo Záhoria,   staré babky kadeháčky aj  oslepená leskom zlatého teľaťa a zfanatizovaná mlaď zabrali naplno. Pravicové gorily a treti sektor s kipmi  dorazil SWlovensko už mäžu  rozkrádnuť aj rodnú  zem aj pitnú vodu.
pipo
otázka redaktora STV:, pán Kiska ak by ste boli prezidentom slovenska pred 15 rokmi, povolili by ste prelet amerických lietadiel nad územím slovenska?  odpoved: poradil by som sa o tom s vládou a s parlamentom. opakovaná otázka redaktora: ale čo by ste urobili vy, konkrétne, boli by ste za alebo proti? odpoved: poradil by som sa o tom s vládou a s parlamentom. koniec citatov   nechýba nám už nič iné len humanitárne bombardovanie, či už Slovenska, možno nejakej susednej krajiny, keby tu niekto neposlúchal.  týpek na samom vrchole je už dosadený!   P.S. ak by prišla na slovenko mimoriadna návšteva, čo by ste zo slovenska ukázal - odpoved -rómsku osadu. (citát Kisku v predvolebnej diskusii dennika sme spolu s Prochadzkom, Čarnogurskym, .....)
elle
To je ale vtipalek :))  teraz mi vrta v hlave, ze ako mohlo Kiska zbohatnut, ked je tak priemerny ale tak strasme jednoducho priemerny  clovek. Este ani to vlastenectvo sa mu neda verit. Obe deti ma vonku, v USA studovali. ale Slovaci uz spievaju.... Nad Tatrou sa Kiska, hromy divo biju...:)) churchill povedal, ze neveri v demokraciu po patminutovom rozhovory s priemernym volicom.
s1
Ako z toho von?   Privatizácia je zdrojom tvojej biedy oveľa, oveľa viac ako nejaký konkrétny politik či EU. Aj keby sme z EU vystúpili a nedostali späť náš majetok o ktorý sme prišli podvodom, budeme otroci nových majiteľov kedysi našej vlasti… Privatizáciu treba urýchlene morálne a potom aj právne odsúdiťvyhlásiť za neplatnú – a podobne, ako bol nedávno v reštitúciách vrátený majetok ľuďom čo oň prišli po r. 1948, potrebujeme zvrátiť neprávosť a zaviesť PRIVATIZAČNÉ REŠTITÚCIE!!! http://spolu.org/privatizacia-najvacsia-vlastizrada/
Prasiatko
Choď sa liečiť na nervy, keď si taký sprostý, že nevieš, že čo sa stalo sa neodstane...:D:D:D:D
s1
Prasiatko, ty sa živíš zamestnanečkým pomerom, že?
Prasiatko
To je realatívne, najímajú si ma na isté akcie, tak na 12-15 mesiacov, a zarobím asi ako riaditeľ školy za 1 funkčné obdobie kroch. Nesťažujem si, prečo? Myslíš, že existuje práca, kde nemáš nad sebou nikoho? Aspoň zadávateľa? Aj napríklad zákazník je povedzme pre živnostníka pán...aj keď nie v zmysle nadriadený.
elle
prosim ta prezdad, na ake to akcie si ta najimaju. Odpust mi moju detinsku zvedavost, ale som naozaj strasne zvedava :o)
marian
je hanbou nasej krajiny, ze sme si za prezidenta zvolili oligarchu...
elle
krajcirov sme tu uz tiez mali....
marian
nie, celkom by stacilo, keby to bola osobnost
elle
alebo bohaty clovek nemoze byt osobnost?
m.
bohaty clovek moze byt osobnost...kiska nie je (osobnost)
elle
na to aby to bola osobnost, musel by si vymenit narod. Alebo zrusit volby a dosadit tam osobnost. Knazko je osobnost...a co? nemal sancu.
Buheh
Elle, tak toto si nám mala povedať skôr. Môžno by voľby úplne inak dopadli.
Elle
knazko by bol slusnym prezidentom. Nic neprivatizoval, svoje chyba priznal, ma vzdelanie aj chovanie. Pozname ho vsetci, myslel to dobre a sklamal sa rovnako ako Ty alebo ja. prochadzka je lepsi? Fico by mal odstupit. Ako premier sa chcel stat prezidentom v polovici funkcneho obdobia. Nebol zvoleny, tak by mal odstupit. Na poste premiera uz nema co hladat. Ale to by musel mat chrbticu. A tu on nema, ako Shooty via kart potvrdil. A tak namiesto jedneho saska bude mat Slovensko dvoch
Norman
Ja viem, sorošovské kydače smetí spôsobili, ža každý politický oponent je označovaný za primitíva, ale v skutočnosti sú na Slovensku len dva druhy politických primitívov. Jedni sú tí, ktorí sú schopní voliť politicku naivtu typu Kiska. Tu nejde o Kisku samého, ale o princíp. Nebudem opakovať, prečo. Druhí sú tí, ktorí považujú za osobnosť úbohého treťotriedneho herca, a to dokonca za politickú osobnosť. Ale nemýlme sa, nie je to len alkoholička Iris, zvaná Elle. Tu naozaj existuje okruh debilov, ktorý Kňažka volil, ako všetci vieme. Viete - hovorí sa tomu spolupáchatelstvo. Je to presne tá vrstva asi 10% spolupáchatelov, úradníkov a drábov, ktorí tvoria systém. Veľkou unikátnosťou Slovenska je, že sú všetci koncentrovaní v Bratislave. Pravda, aj inde sú hlavné mestá prehnité, ale geopolitická zvrátenosť Slovenska je niečo absurdné.   
Elle
Ja viem,ze si z vidieka. Tipujem Kysuce. ak je tu nejaky zufalec, tak je to Arton. Lebo vytlkat peniaze a prilepsovat si financne takymto sposobom je cista zufalost. clovek len nemoze dovolit, aby si tu chytal naivnych ludi do siete ako sardinky. To je hnus. Povysit svoj nazor na nabozenstvo, pchat ho dusevne slabym do gagora ako do krmnej husi. Hanba. Kokotik :) na Eme sa virtualne prizivovat, a pisat kokootinky aj to nie pod vlasnym menom to je jedine co v zivota dokazes. Ale to je jedno. dolezite je pochopit pre ostatnych, ze tu sa obhajuje fico. Clovek, ktory so svojimi kumpanmi ozobracil narod a ukradol mu vsetky iluzie a buducnost. ty chuj
--- nepodpísaný ---
ak chces niekomu nadavat, ze ozobracil narod, zacni u dzurindu, miklosa, kanika, zajaca, bugara a podobnej cvargy
Norman
Neodpovedal by som na tlápanie alkoholika, lebo aj to sú ľudia, vážne, a potrebujú skôr pomoc. Ale k niektorým všeobecným veciam, ktoré možno vrtajú v hlave aj iným. 1. Zúfalstvo je práve si takýmto spôsobom neprivyrábať ani korunu. Ale zas - radšej žiadne prachy, ako malé (to myslím vážne, akonáhle človek nastaví úroveň, už sa z nej ťažko dostáva:) 2.Nik z prítomných nie je "duševne slabý" - to si vážne vyprosím, ty ďalšie urážajúce hovado. Hostí tu nik urážať nebude, to je naposledy, čo som také pindy nevyhodil. Že môj názor niekto berie ako náboženstvo? Ty mi lichotíš, ale neblázni:) 3. Nikdy som  toho v živote moc dokazovať nechcel, "písať kokotinky pod pseudonymom" mi bohate stačí, keby som aspoň to stačil, to by bolo fajn:) 4. Po mojom explicitnom viacnásobnom prejave, že odporúčam voliť Fica, si ty objavila, že sa tu obhajuje Fico? Ej , tomu sa povie inteligencia, si nás prekukla. Ale do Eurovolieb odporúčam voliť Naše slovensko, v zahraničnej politike nestojí Smer  naozaj za nič. Trocha by ma ale zaujímalo, ako Fico "ožobračil národ" - práve on a jeho protiprivatizačná strana? A ešte aj o "všetky ilúzie a budúcnosť". Ps. Keby som bol chuj, bol by som prezident. Tak veľmi toho Kňažka obdivuješ? Už nepi.
Le Bleu
Nebol zvolený za prezidenta, tak by mal odstúpiť z funkcie premiéra? To je čo za kravinu?
Buheh
tak to bude nepochybne pravda. Čudujem sa, že Fico potom, ako to Shooty viackrát potvrdil, neodišiel z nielen že politiky, ale aj zo sveta ako takého. A kto povedal, že ja som sa sklamal? Mne je za daných okolností v podstate dosť jedno, ktorý panák v našej gubernii bude poverený tým, aby podával ruky návštevám a chodil sa fotografovať spolu s buzerantskými beneluxmi a inými indiánmi na recepcie. Ten Kiska sa aspoň (údajne) vzdal poberania prezidentského platu a bude ho vraj rozdávať chudobným rodinám. Síce je dosť možné, že iba vybraným osobám zo svojej scientologickej farnosti, aby tie peniaze nemusel vykazovať ináč, ale aj tak, no nie je to pekné gesto? Kedy dal komu svoj plat Fico? Kňažko ani nehovorím.
Norman
sú vždy príznakom určitej úrovne skutičného populistu. Kiska je fakt magor, to ale neznamená, že s ním nebude sranda a že nezavarí viac tým (politickým ideológom), čo ho volili. Ale samozrejme, ako píšeš, je jedno, kto podáva ruku. Ceterum censeo bankum delenda sunt.
Buheh
či s ním bude sranda, mne príde skôr slizký. Sranda bola napríklad so Schusterom, lebo to bol síce idiot, ale taký romantický. Ale pokiaľ ide o tohto, aj ja som celkom zvedavý, či jeho majitelia budú spokojní s jeho pôsobením a ako dlho mu vydrží ten pridrbaný úsmev. Lebo ak sa má tváriť ako "hodný tatíček" úbohého ľudu, ktorý je ostatnými politikmi len okrádaný, a súčasne byť vykonávateľom vôle majiteľov zemegule, ktorí evidentne teraz celý ten svoj cirkus smerujú k vojne a otvorenému otrokárstvu, myslím, že to nemôže dlho fungovať.
Ema
Ťa anakonda priškrtením o kyslík obrala, že toho prakokota nazývaš romantickým?
Buheh
Šusterove mozgové príhody ako lov anakondy či výlet do Antarktídy, faux pas pri sadení stromčekov s kráľovskými hosťami a podobne boli dosť srandovné. Teda aspoň ja som sa občas zabával. Bol to taký neškodný trkvas. Zato tento vyzerá byť skôr slizký a nebezpečný. O niečom môže svedčiť aj fakt, že prvé čo urobil hneď po zvolení, bolo stretnutie s dvomi hlavnými siónskymi agentmi dosadenými do vlády na stráženie Fica: Lajčákom a Kaliňákom.
elle
jo a este toto...ze vsetkych prezidentov V$ chcel dotiahnut na vrchol Gerlachu, ze si urobia spolocnu turu, aj Havla :o)...alebo ako mu zacal horiet cln... Jemine. ved to bol prezident ! S nim bola naozaj sranda. A este ako upiekol v Kosiciach najdlhsiu makarenu, ci makovy kolac..:o)) Ryle kul...
Náhodný okoloidúci
To je pravda... Fischer spieva neporovnateľne lepšie ako Šusťo.
Sinuhe
Knažko nie je osobnosť, ale obyčajný sliziak. A ak si to ty, na koho myslím, že si, tak sa zamysli nad osobnosťou vášho prezidenta a čo už len ptom s tým vaším "US národom"...
elle
Mozno vies o tom cosi viac, pripustam, ale ake mas na to dovody? Z danych kandidatov bol niekto lepsi, menej slizky? Citala som Knazkov zivotopis, nemal to na ruziach ustlane, dokonca pracoval v bani. Viem o jeho vztahoch s Meciarom, ale rychle z toho vytriezvel. Nemyslim, ze je sliziak. Je to normalny cestny clovek, vynikajuci herec s minulostou, ktora je dobre citatelna. Fakt, co ti nanom vadi?
Nuhodný okoloidúci
No a čo keď pracoval v bani? V bani pracovali a pracujú desaťtisíce ľudí a berú to ako svoje normálne povolanie a nehrajú sa preto na ukrivdených a ublížených a nestavajú si na tom politickú kariéru. Aj ja pracujem prevažne manuálne, aj keď mám VŠ. A baví ma to a zdá sa mi to užitočnejšie ako po vzore hercov mlátiť papuľou a hrať sa na niekoho, kým nie som.
elle
mam dojem, ze tady se jedna o hluboke nedorozumeni :o)
--- nepodpísaný ---
ako keby ze ste i vseci oligarchovia :-)))   Hole rite voli zasadne oligarchi
elle
odkial prichadzas a kam ides? Vies?
elle
odkial prichadzas a kam ides? Vies?
Le Bleu
Predseda vlády je u nás dôležitejší. A keď je ním Robo, tak Kisku dopredu ľutujem. :) Veď uvidíme. Môže to byť antagonická dvojica, ako Mečiar - Kováč, môžu aj rozumne spolupracovať. Len to by bolo treba novému starému ujovi vysvetliť pár základných vecí.
nick88
http://www.youtube.com/watch?v=tITwsnscLkk ... Sladké sny jsou vyrobeny z tohoto Kdo jsem abych nesouhlasil? Procestuj svět a sedm moří Každý něco hledá Někteří tě chtějí využít Někteří tebou chtějí být použiti Někteří tě chtějí zneužít Někteří chtějí být zneužiti...  
Norman
Nový starý ujo môže čítať Nadhľad, aby pochopil viac, ako mu môže ponúknuť Hubbard :-) Ale včera som náhodou zachytil, že zatial má len 2 určitých poradcov - a to druhé meno bolo Bútora. Aha, vsjo jasno. Kdeže, scientológia ešte zďaleka nie je najhoršia sekta - to by pán Fico mal začať spomínať naozaj radšej Sionistov, aby mali voľby nejakú šťavu. To by možno aj ďalších 30% prišlo voliť, bohvie (aj keď - toto asi treba vždy pripomenúť na konci debát o politike - aj tak by to bol len cirkus - kym  banky sú v rukách mafie. Bankum delenda sunt :))  
--- nepodpísaný ---
Úžerník Kiska vyhral predovšetkým vďaka Rómom a Maďarom žijúcim na Slovensku: Luník IX R. Fico 8,55 % A. Kiska 91,44 % Podobne volili Rómovia na celom Slovensku Z okresov, kde žijú Maďari uveďme aspoň: Dunajská Streda Robert FICO 7,25 Andrej KISKA 92,74 Galanta Robert FICO 28,50 Andrej KISKA 71,49 Komárno Robert FICO 13,46 Andrej KISKA 86,53 Nové Zámky Robert FICO 32,51 Andrej KISKA 67,48 Šaľa Robert FICO 26,85 Andrej KISKA 73,14 Rimavská Sobota Robert FICO 37,12 Andrej KISKA 62,87 Rožňava Robert FICO 33,06 Andrej KISKA 66,93 Atď. http://prezident2014.statistics.sk/P rezident… Na Slovensku spolu žije vyše 600 tisíc občanov Maďarskej a Rómskej národnosti. Podrobnejšie sa venujme aspoň okresu Dunajská Streda: Národnostné zloženie Slováci 19.544% Maďari 74.982% Zvyšok Rómovia a ďalší. Počet hlasov v II. kole v uvedenom okrese: Robert FICO 3 553 Andrej KISKA 45 433 Takže len v okrese Dunajská Streda bol rozdiel v prospech Kisku 41.880 hlasov...
Kolodej
Peter | 30.03.2014 Zle ,zle ,le....absolútne nepochopenie vysokej politiky. Kandidatúra Fica bol geniálny ťah proti pravici. Ficovi bolo a je jasné,že nikdy kandidát Smeru a ani on nevyhrá prezidentské volby, matematika jednoducho nepustí. Ak by však nekandidoval, do finále by sa dostal s Kiskom buď Procházka alebo Kňažko . Pravicové médiá, tj. takmer všetky, by nenechali na Kiskovi suchú nitku , rozcupali by ho na minďár . Pre Smer by bol Kňažko alebo Procházka absolútne neprijateľný vzhľadom mna osobnú neznášanlivosť. Viem si predstaviť ako Kňažko tára niekde na pôde rady OSN o tom akú máme nedemokratickú a skorumpovanú vládu a podobne, neustále útoky predsedu vlády na prezidenta a naopak. Už sme to tu mali za HZDS a Kováča.Bez ohľadu na to kto mal pravdu vtedy, nie je dobré ak idú proti sebe prezident a vláda. Kiska je nula, ktorá Smeru nevadí a je to to nejmenšie zlo, čo im hrozilo zo strany pravdepodobných pravicových víťazov. Nebol by im vadil ani Čarnogurský ,ale ten bohužiaľ nehral významnejšiu rolu, čo je škoda. Čiže svojou kandidaturou Fico odstavil akéhokoľvek kandidáta pravice a zabil dve muchy jednou ranou. Zostal predsedom vlády, čo je u nás podstatnú funkcia, a súčasne zabránil aby post prezidenta získala pravica. Kiska môže pravdepodobne ďakovať za post prezidenta Ficovi , ak by tam bolo namiesto Kisku vrece zemiakov, aj to by bolo vyhralo pri mentalite a volebnej matematike na Slovensku. Z najväčšou pravdepodobnosťou by v prípade nekandidovania Fica vyhral volby pravidový kandidát, pretože Kiska by automaticky prišiel o podporu celého pravého spektra politických strán a Kiska by sa prezidentom nikdy nestal. Kampaň proti Kiskovi zo strany Smeru bola pomerne jemná, v prípade pravice by ho utopili médiá a pravicoví politiky v lyžičke krvi. Pravici to možno dôjde časom, i keď v podstate nemá komu . Gratulujem Smeru ,neviem kto im radil ,ale bol to geniálny ťah. Smer vládne ďalej akoby sa nič nestalo a pravica nezískala nič.
Norman
a terajšiu situáciu to odzrkadluje, ale nik to tak neplánoval. Fico chcel kandidovať  a myslel si, že on osobne má vyššiu popularitu, ako samotný Smer. A že to bude klesať, takže teraz mí poslednú šancu. Je to večná pieseň, Mečiar, Klasu, Zeman - tie isté ambície, zapísať sa do histórie, premier, to je nič, ale prezdent . Deformovaná nesprávna myšlienka  pochádzajúca z kultu osobnosti voči dvom prezidentom: podvodníkovi Masarykovi a ešte väčšiemu zmrdovi Havlovi. Smer nemohol ovplyvniť, kto bude úspešný v prvom kole. Kludne to nemusel byť Kiska, ale iný kandidát tzv. pravice - keby nejakého mala. To, že profesionálni proameričania nemajú kandidáta je dané len ich blbosťou. Ovšem podobné myšlienky predsa len v Smere majú. Postrehol som to na drobných verejných  pozitívnych vyjadreniach vyjadreniach Smerákov voči Procházkovi. Procházka sa im páči, takého vodcu svojej opozície by chceli :-)) (sorry, nemôžem si pomôcť, ale pri slove Procházka sa musím len smiať, fakt)
Kolodej
ale mne na prochazkovi najviac vadia tie kutiky (na pyskoch) dohora. To je taka charakteristicka crta dost vela politikov :) Dal som to ako jednu z alternativ - je to spekulacia, nie su tam fakty okrem % :)
Norman
Keď sa nad tým zamyslím, rozlišujem (domácich) politikov na dva druhy. Jedni, ktorí by mohli byť na niečo dobrí, ktorí by sa dali použiť (podobne, ako akékoľvek iné hospodárske zviera alebo nástroj). Druhí, ktorí by mohli byť na srandu. Procházka je jednoznačne na srandu. Nielen kvôli výzoru, samozrejme, to je hlbšie. Kvôli mentalite. Ale reprezentuje určitú vrstvu populácie, to bezpochyby ... áno, mnohí sú takí. :)
Kolodej
neviem - len si myslim - ze ked niekto ide kandidovat, tak si urobi dost hlboku statistiku co sa tyka moznosti zvolenia a vsetkych tych sraciek okolo. A mne to tak vychadza - aj ked nemam tie statistiky (tzn. fabulujem), ze naozaj bol len velmi tazko zvolitelny. Ze vedel o nizkej pravdepodobnosti jeho zvolenia a plati to, co som pisal vyssie - ako zamer. Zas bez faktov :))
Norman
Nejaké aktuálne prieskumy? Možno. Jeho štatistika bola minulé parlamentné voľby. Ak by dostal toľko hlasov, ako Smer, bol by vyhral (plus mínus). Ale nedostal. Kotleba efekt. Kiska efekt. Ale na tom nezáleží, Ficovi to -z našeho pohľadu - môže len pomôcť. Aspoň vidí, že "definitívu" nedostane a že hranie sa na prímerie nemôže trvať večne. Ak toto čítate niekto zo Smeru, odkážte mu, že to má tým kurvám vrátiť. Nech sa im do boha pomstí akýmikoľvek prostriedkami, aké má k dispozícii. Alebo si myslí, že ho budú raz akceptovať? :-)  
Buheh
Ako som už minule napísal, ani taký schopný a akčný človek ako Fico nemôže dlhodobo jazdiť na viacerých tigroch naraz. Byť súčasne zadobre so sionistami, buzerantskými beneluxskými socialistami a robotným ľudom, to prosto dlhodobo nejde. Navyše, tá jednoduchšia časť ľudu sa tvrdošíjne odmieta na politiku pozerať v akomkoľvek inom horizonte, než len cez svoju výplatnú pásku – no a to je (najmä v dnešnej dobe, keď sa všade navôkol v Európe sociálne a iné istoty rúcajú) pre každého politika poukážkou na skorý koniec, pretože po pár rokoch sľubov a akýchkoľvek (dokonca i úprimne myslených) snáh bude  už v očiach robotného ľudu tým zlodejom, ktorý môže za to, že sa nemajú lepšie. Tá kolodejova myšlienka o taktike ísť do volieb prehrať, aby zlikvidoval iného, silného kandidáta pravice, je zaujímavá. Ale myslím, že až taká diabolská stratégia v tom nebola, Fico chcel vyhrať.
Buheh
Myslím, že Ficovi v určitom zmysle veľa ľudí krivdí. On zďaleka nie je taký suverénny vládca, ako sa zdá po prečítaní smetiarskych novín. Musí poslúchať, lebo... Poviem to inak: do značnej miery Fico je marketingová značka a štít určitej skupiny kuriev, ktoré zneužívajú jeho osobnosť a schopnosti. Predstavte si Smer bez Fica. Koho tam vidíte? Sionistov Lajčáka, Šefčoviča, Počiatka, ďalšieho žida Kaliňáka, zopár starých stroskotancov ešte z HZDS... žiadna veľká výhra.
Norman
Ficove hlasy predsa nie sú založené na ľuďoch, ktorí vedia, čo je sionizmus. Sám Fico je explicitne: 1. antiantisemita 2. vyznavač SNP 3. proeurópsky a proamerický. Toto je jeho doterajšia politika. Kým nebude nútený, toto on nezmení a nik to ani neočakával. Kým nebude okolnosťami nútený ... Po pravde, ešte je tam Maderič. Ten dozrieva. Ale opakujem, to je o ničom, kým držia moc banky. A všetci tí ľudia sú už príliš s bankami zrastení. Toto povolí až vtedy, keď banky nebudú mať - teda, keď sa napríklad banky začnú žrať medzi sebou. Bankae delenda sunt .)   
Kolodej
S bankami sa zhodneme. Ale neviem si predstavit ako napr. Slovensko, ako jedina EU krajina zacne viest boj za vydavanie EUR statom. Ved by nemal podporu ani na SK. A v EU by ho uplne odstavili. Bol by ako Don Quijote. A ekonomicky by nas vysali. Ked teda este je co.
Norman
No to určite nejde, Slovensko je malé a má problémy samé so sebou, so svojimi spoluobčanmi rôznymi. Slovensko európske reformy veru nepovedie. Teda - nemôže viesť, ale tým, že je malé, môže si nenápadne robiť doma svoje veci. Aj iní to tak robia, nenápadne.  
s1
Skôr či neskôr budeme musieť prejsť opäť na vydávanie vlastných peňazí, inač sa s tejto chudoby nikdy nevylížeme.
Ema
Z tejto chudoby sa už nevylížeme nikdy. A bude hůř, ako hovorí klasik.
Kolodej
urcite sa ucite madarsky :)) ... ako v tom starom vtipe. Optimisti sa ucia anglicky, pesimisti madarsky a realisti sa ucia strielat.
Norman
rozmýšľť treba voľne, ja len že ty tých politikov preceňuješ:)
Kolodej
s tymto si dovolim suhlasit :)
s1
Poviem ti strašné tajomstvoZ tejto chudoby sa už nevylížeme nikdy.A bude hůř, ako hovorí klasik. S takto nastavením myslením sa to skutočne nikdy nepodarí :D
Norman
chcel zavesiť tam nižšie na teba - ale to je jedno, hlavne že sa dohodneme.    
Norman
pkus.
Buheh
miestami začína byť tá debata taká trochu ezoterická.
Norman
x :-) Už sa to vyriešilo štýlom múdrejší ustúpi. V zmysle 150 azda bude stačiť. Veď čo tu chceme riešiť? Američania a Izraelci sú naši nepriatelia, Európa  je neslobodná, ľudstvo je slepo iracionálne. Amen.
s1
Amon
Norman
Presne tak. Amon, všeobecný skrytý princíp. Ten je na začiatku aj na konci. Esoterická diskusia.
Kolodej
ze statistiky ma velmi podrobne. A nie su to len minule volby. Das si urobit prieskumy - ake len chces. Ked ides do niecoho investovat 2-3 mil. EUR - verim ze nikto nie je taky sprotsty, ze si neurobi domace ulohy. O tom ja osobne vobec nepochybujem ze vychadzal z nejakej strategie. A jedine relane cisla mohol ziskat z prieskumov.  Pomstit? No nech skusa dalej s rozumom. Ludia sa menia, aj ked pomaly. Z partie okolo mna, cca 15 ludi - mna neratam - boli vsetci 15-ti modry. Tak klasicky modry. Ale pri tychto volbach 13 z nich volili Fica. 2 Kisku - beriem to ako uspech :)
Norman
13:2. Nejde ani tak o tie hlasy, ale o tvoje schopnosti. :) Domáce úlohy si môžeš robiť, ale nič ti nepovedia. Napriek tomu musíš ísť niekedy do toho, aj kvôli tej malej šanci, aj kvôli tomu, že aj taká porážka je lepšia ako porážka bez boja. Napríklad keď Hitler napadol Zvaz :)   Ale never tomu, že to títo politici majú tak pod palcom. Keď Fico ohlásil kandidatúru, ani boh nemohol vedieť, či postúpi Kiska, alebo Procházka alebo kto. A konieckoncov, medzi tými kiskovcami nie je pre Smer rozdiel. Kôli tomu by si volebnú porážku na čelo nevešal, neblázni.      
Kolodej
len je to tak trochu vyssia matematika - ale zas len matematika. Plus socialny inziniering. Teoretizujem, fabulujem - v podstate sa tu bavime o nasich nazoroch :))) ok. mozno nemaju. okrem pripadu ked maju :)
vrbovčan
dôvodu som v prvom kole volil Kisku, hoci som si ho za prezidenta neprial. Nechcel som, aby do druhého kola postúpil Procházka alebo ktokoľvek z pravice. Sranda, že mi to vyšlo. Aj keď viem, že takto uvažujúcich nemohlo byť toľko, aby ovplivnili prvé kolo.
Ema

Zrovna sa podávali daňové priznania - a do toho voľby. Ľudia dali hlasy strýcovi, ktorý ich síce odrbával cez akýsi Triangel, ale mimo štátnych štruktúr.

Vraj má nový starý ujo pre záležitosti medzinárodnej politiky ako tútora Bútoru. Ani sa netreba rozpisovať, tým menom je povedané všetko. Len Kiska ešte nevie, do akých hován ho budú proameričania sácať.

 

Ale iné som chcela. Pýtal sa tu nedávno niekto na let MH 370? Pýtal. Tu je to najrozumnejšie, čo sa k téme zatiaľ vyskytlo na internete:

Disappearance of Malaysian Airlines Flight MH 370: The Trillion Dollar Question to the U.S. and Its Intelligence Services

--- nepodpísaný ---
rad by som sa spytal ... koho volila Ema 
s1
Na Globalresearch ma nenapadlo nazrieť :)
Le Bleu
To na globalresearch píšu, koho volila Ema?
s1
Nie, na globalresearch iba nepíšu nič nové. Však vieme, že v tom má prsty USA, otázka je - čo nám to zase ukazujú (demonštrujú).
Norman
od niekoho, čo si ani nick nenapíše. Vám aby naozaj všetko strážili a prikazovali počítače, ináč nedodržiavate žiadne pravidlá.
--- nepodpísaný ---
vsak ja dodrziavam pravidla, ktore ste zaviedli, podpisanie je nepovinne, a obdrzal som nalepku --nepodpisany--
Norman
Ak ťa systém k niečomu neprinúti, tak kašleš na slušnosť a logiku? Tebe nezáleží na tom, aby ťa bolo možné rozlíšiť od iného? Alebo si fakt myslíš, že nálepku "nepodpísaný" máš iba ty? Len ma tak zaujíma, ako také myslenie funguje. Je to tá istá zásada ako: "čo nie je priviazané možno ukradnúť"?
--- nepodpísaný ---
Norman, bojim sa o tvoje dusevne zdravie. Ak nie si schopny rozlisit kradnutie od nepodpisania sa pod prispevkom, potom je na mieste otazka, ako vlastne funguje to tvoje myslenie. Ake sudy si schopny vynasat? Ma sa ta tvoje okolie bat? 
Norman
Myslím, že moje okolie by sa malo bať.  
--- nepodpísaný ---
svojou urovnou arogancie patris medzi galovcov, samsonovcov, meseznikovov a podobnych. nie je medzi vami rozdiel
Truhlík
Až na to, že nepíše židoviny.  
Norman
to dúfam že ich aj prekonám. Keď som vo forme:)   (samozrejme, iba na internete, ja som v reále hotový tichý boodhisatva .. hm hm.. ale aj to je vlastne také židovské. Ja sa za to nehanbím, som z evanjelik prostredia, a to už k židovi naozaj namá ďaleko :)
Ema
Máš ešte doplňujúce otázky?
Kolodej
ved napisal, ze rad by sa opytal - tak nech sa opyta :)
--- nepodpísaný ---
bavi ta sikanovat druhych? zhadzovat ich, vyzivat sa v cynizme, povysovat sa? normalne ma zaujimalo, ci a koho volila v tychto volbach Ema. Myslim, ze sa mojej otazke dalo lahko porozumiet, zakial co som sa odpovede nedockal, iba niekolkych urazok. Ja som volil Fica, poviem to normalne a zrozumitelne. A som rad, ze som sa nepodpisal, naco...vasu uroven ste tu predviedli. Len je otazkou, co ste si tym chceli vlastne dokazat.    
Kolodej
toto ucim aj moje deti. Tata, chcel(a) by som sa opytat ci (dopln co chces) ... odpovedam - opytaj sa. Co sa hned urazas, ako si tam vycital povysovanie, kde tam je cynizmus - a zhadzovanie?? A kde som ta urazil? To o nepodpisanom - to ti arogantne vysvetlil Norman - ale to je jeho modus operandi ako pomaly zistujem - ale v principe ta len upozornil - ze by bolo celkom vhodne tu vystupovat pod nejakym nickom. Dovod je asi jasny. A tak skusim priamo, nebolo mojim cielom ta zhadzovat, sikanovat, vyzivat sa v cynizme a uz vobec nie povysovat sa. Nie si ty zena? :D
Norman
akú si jeho nick zasluhuje úctu. Ja za to nemôžem, že jeho nick nevzbudzuje žiadnu úctu.  
Kolodej
to je tu problem vseobecne vsetkych nickov :D
Norman
je to aspoň nejaká značka, to je rozdiel. Toto proste nevieš, či to je niekto tunajší, alebo niekto cudzí. Hm, prvotná chyba je v systéme - ale ľahko by sa dalo spraviť tak, že by komentáre nemali žiadne nicky. Žiaden komentár by nemal autora. Hm, to som ešte nevidel, to by sa dalo vyskúšať, čo povieš?  
Kolodej
v tej otazke na konci tusim nejaky umysel hehh :)
Kolodej
nevidim to ako problem - menim na vlastnost :)
elle
Nechapem ,preco si nedostal normalnu odpoved. aj mna by zaujimalo, koho volila ema. To predsa nemoze byt take strasne tajomstvo. k nickom.... Ano, zruste ich.  let's get the same nick, all of us. It would be a healing step.
--- nepodpísaný ---
Veď dostal normálnu odpoveď, tak o čom to kvákaš? A píš po slovensky, ty krava.
--- nepodpísaný ---
ty si Ruska? alebo to ma byt nejaka metafora?
Le Bleu
Prezradím - ale nikomu nehovorte - že ja som v týchto prezidentských voľbách volil Putina. A to ani nie som Rus.
edo
Kiska_ Prichádza ako sekulárny pápež, princezná Diana, dalajláma a Matka Tereza. Sľúbil nám, že tu bude pre ľudí a tí vnímavejší z nás sa už čoskoro dovtípia, pre ktorých. Nie, toto nie je vzopätie slovenskej spoločnosti. Toto je jej umŕtvenie a navoňanie rozkladajúcej sa zdochliny. Habemus praeses. http://www.aktuality.sk/clanok/250483/komentar-eduarda-chmelara-renesanc...
nepodpísaný

nové