Nezávislá vyšetrovacia komisia

Je šokujúce, že v štáte jestvuje nielen primitívna ministerka, ale aj ostatné riadiace vrstvy spoločnosti nevedia, čo znamená "nezávislosť". Je prekvapivé, že nezačali teraz protestovať proti zlovôli Kolíkovej, snažiacej sa pozametať stopy po vražde exprezidenta Polície.

Ale tak v skratke:

V prvom rade "nezávislá komisia" sa tvorí tak, že sa menuje kritická osoba za predsedu. V tomto prípade sa ponúka napríklad Saková. Tá si potom sama vyberie ľudí zas prevažne z politickej opozície. Plus odborníkov podľa nutnosti. Nezávislosť komisie sa odvíja od nezávislosti jej predsedu!

Táto komisia potom má prístup ku všetkému, hľadá kritické body a dôkazy.

Komisia, zložená z absolútnej prevahy politicky spriatelených elementov k obvinenej strane, je výsmech a sám o sebe zločinný podvod. A áno, hovorím o obvinenej strane, pretože ministerstvo spravodlivosti je zodpovedné za zdravie a život ľudí, ktorí jej boli zverení - a preto sú teraz potencionálne obvinení. Nežijeme v stredoveku, ako si to predstavuje Kolíková. Nežijeme v diktatúre, ako si to predstavuje Naď.


Ešte raz: práca a nezávislosť komisie je závislá v prvom rade na jej predsedovi, respektíve na tom, kto vyberá členov do komisie. Tu vyberala členov sama Kolíková, čo je výsmech do očí verejnosti. A ešte ich nakydala 17, čím spravila komisiu úplne neakcieschopnú. Už len za toto by Kolíková mala odstúpiť, alebo byť okamžite odvolaná premiérom. Ten ale mlčí, lebo je spoluvinný na tejto zločinnej fraške.

 

Opoziční poslanci a iné nezávislé spoločenské sily by mali vytvoriť svoju nezávislú komisiu, a žiadať pre ňu príslušné práva na vyšetrovanie. Áno, na vyšetrovanie všetkých aspektov zranenia a smrti Lučanského. Bez ohľadu na to, čo (údajne) robí generálny či hocaký iný prokurátor. Základ moci v republike vychádza z ľudu a jej hlavným reprezentantom je parlament - takže ten má právo v dôležitých prípadoch robiť vlastné vyšetrovanie, bez ohľadu na prokuratúru (ktoré môže mať a aj má tendenciu nevyšetriť ) .

Toto jediné musia teraz spraviť.

Zobrať do komisie napríklad ľudí ako Žitný a príbuzných obete, akoo aj mladého Gašpara, ktorého otec je podobne ohrozený. Takisto Kotlebu, ktorý sám je politicky odsúdený. Komisia totiž nemá byť "ľahostajná", ale má mať čo najviac energie po vypátraní zločinu, má mať čo najviac záujmu dosiahnuť úspech.

Ak toto opoziční poslanci a hnutia nechápu alebo nepovažujú za nutné, tak robia zásadnú chybu.
Ale dúfajme, že to v najbližších hodinách či dňoch pochopia.

 

 

 

 

slaven1

v ktorej sú mimovládkari* a ďalší zapredanci. To je vtip?

Keď som pozeral záznam, v ktorom tvrdí ako si nepriateľská vysielačka Aktuality.sk zapýtala v nej miesto a ona mu ho dala... tak som ho stopol a už druhý deň čaká na dopozeranie.

Čo obsahuje poverovací list do komisie z jej podpisom?

Poverovací list obsahuje inštruktáž vyjadrený vetou:

...Vás týmto vymenovávam za člena kontrolnej komisie zriadenej ministerkou spravodlivosti Slovenskej republiky v súvislosti s mimoriadnou udalosťou v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Prešov z dňa 29. decembra 2020 spočívajúcou v samovražde obvineného gen. Mgr. Milana Lučanského, ako aj s udalosťami jej predchádzajúcimi týkajúcimi sa osoby obvineného gen Mgr. Milan Lučanského.

Preklad: Bola to samovražda a nájdite prečo sa za 3 dni zosypal, kapiš?!

 

--

* mimovládkar, mimovládka je zlý pojem zakrývajúcich podstatu procesu. Títo nikým nevolení nie sú mimo vládu. Vládu v zmysle mocenský proces. Treba nájsť niečo príznačnejšie.

Náhodný okoloidúci

Ich podstatu a zmysel existencie najlepšie vystihuje pojem "nátlakové organizácie".
Ako "mimovládky" by som označoval iba tie spolky, ktoré sa nemiešajú do politiky.

Norman

mal by to nejaký detektív dopátrať. Nepoznáš nejakého?

Náhodný okoloidúci

Žeby detektív Oriešok?
Ale vážne.
Som znechutený z toho, že zatiaľ čo na poctivého bojovníka proti zločinu Lučanského Matovičova pseudovláda kydá špinu spolu s novinármi, tak usvedčený mnohonásobný vrah a mafián Černák má svoju fanstránku na fejsbúku a svojich úchylných obdivovateľov, napísal knihu, v ktorej opisuje svoje zločiny, na všetky strany poskytuje novinárom rozhovory... Jedným slovom "selebrita".
Je to aj smutné, aj na grcanie.

Norman

hej, je to všade po webe, ale je to pravda, že bol v Prešove?
To, že ten mafian nebol popravený je hrozný dôsledok liberálnej demokracie. Ako to napísal Matovič? Užívajte! Nech si to ľudia teda užijú.

Dusanbe

Áno, to je ono !

Alebo, ako zvykne vravieť jednotka medzi slovenskými urbex youtubermi: "Pozerajte !":
https://m.youtube.com/watch?v=MG-uxSuPJLQ

Lukrecia

Rešpektujem Tvoj názor, ale poprosím Ťa, aby si napísal:
a) ako Ty môžeš vedieť, že, Milan Lučanský je "poctivý bojovník proti zločinu",
b) ako konkrétne "Matovičova pseudovláda kydá špinu spolu s novinármi?

Naozaj si myslíš, že tento národ a štát sú na tom až tak zle, že len z politických dôvodov si ľubovoľne môžu vybrať ktoréhokoľvek nevinného človeka (Gašpara, Krajmera, Lućanského, Kočnera, Ruska, Zsuzsovú...) a obviniť ho zo závažných zločinov?

Myslím, že je nanajvýš potrebné, aby sme práve my zachovali v týchto časoch vybičovanej hystérie a davovej psychózy triezvu myseľ, objektívnosť a rešpekt k pravde.
O to viac si potom budú davy vážiť nás - "alternatívu".

sandro

A co ma napisal, ze bol nepoctivy bojovnik proti zlocinu? To nema zmysel. Navyse, tie vypovede dolezitych ludi, ktori s nim v kritickom obdobi spolupracovali hovoria jasnou recou. Lucansky nasadzoval vlastny krk ako vyborny operativec.. Stretavat sa sukromne(bez krytia) za ucelom objasnenia veci s vrahmi a psychopatmi, ktori nemaju ziadne zabrany je nieco, co asi charakter preveri dostatocne. Poviem to priamo - ak by aj Lucansky zobral od niekoho nejake peniaze(to je vsak stale len v rovine nejakeho ohovarania), tak pre tento stat urobil tolko, ze si zasluzi sochu v kazdom meste. A on tie pamatniky na Slovensku mat bude. Skor ci neskor. To, ake manevre spustili kvoli jeho pohrebu je tragikomicke. Je to ale klasika, toto su stare overene metody, ktore sa casom nemenia. Ked obesili Tisa, tak ludom bolo umoznene tak max. doma len vztycovat cierne vlajky. Z rozpravania starych rodicov viem, ze nimi bolo Slovensko posiate. Ak by zastaval Lucansky vyssiu funkciu. resp. bol istym statnym symbolom, tak by stat nedovolil ani pohreb, ale len nejake spopolenenie a rozptylenie, pripadne nezname miesto.

Lukrecia

"Lučanský nasadzoval vlastný krk ako výborný operatívec ..."

Absolútne súhlasím.

Veď je, a vždy bolo, celkom normálne, že najväčší podliaci sa najskôr tvrdou prácou, inteligenciou, odriekaním a sebadisciplínou vypracujú do pozície, kde môžu kradnúť vo veľkom. Prominentní a vážení lúpežníci. Nie je to oveľa jednoduchšie, ako byť členom pouličného výpalníckeho gangu?
Samozrejme, že je k takej veci potrebná aj dávka inteligencie.
Musia sa v štáte dostať do pozície, kde už potom s minimom rizika môžu kradnúť takmer bez obmedzenia. Musia si najskôr vydobyť pevnú pozíciu v štruktúrach štátu, lebo skrze štát sa v histórii vždy diali tie najväčšie zločiny, lúpeže a podvody. A štát je pritom vždy nevinný a v bezpečí - jeho prominentní zločinci s ním.
Takí potom najťažšie nesú, keď sa dostanú do nemilosti, keď ich dostihne spravodlivosť. Nechcú už ďalej žiť v hanbe a ponížení, páchajú samovraždy, a naivní ľudia potom fabulujú sprostosti o tom, že ich niekto zabil.
Môžem Ťa uistiť, že Lućanského sa v base nikto ani nedotkol, že mu nikto neskrivil vlas na hlave.
Aj Ernest Valko sa najskôr vypracoval do pozície odborníka a "prominentného právnika", etabloval sa v štátnych štruktúrach, a až potom sa dal na zbojstvo. Inteligentne, v rukaviciach a v obleku s bielym golierom.

Koľko príbehov takýchto ľudí Ti ešte mám vymenovať?
Mám pokračovať Robertom Ficom?

Náhodný okoloidúci

Ako je možné, že novinári usporiadali štvanicu na každého, kto sa stretol s Kočnerom, okrem Sulíka, ktorý s ním dohadoval obsadenie miesta generálneho prokurátora? Prečo kvôli tomu do Sulíka nebijú?
Novinári rozmazali všetky šteklivé písačky medzi Ayou-Ayushkou a jej obeťami (Danko, maznák Glváč), ale to, že si písala, aj s Lipšicom, to novinári nerozmazávajú a automaticky preberajú Lipšicovu verziu.
Môžeš nám objasniť tento dvojitý meter?

Lukrecia

Všetky oficiálne médiá sú na strane ľudí, ako je Lipšic, Sulík, Kiska, Čaputová... To sú ľudia, ktorých potrebuje Amerika a Brusel presadiť na rozhodujúce pozície.
Vôbec nechápem, prečo mi dávaš také ľahké otázky.

Náhodný okoloidúci

Ak sa niekto dopustil protizákonnej činnosti, jeho skutok mal by byť poctivo vyšetrený, musia byť zohľadnené tak priťažujúce, ako aj poľahčujúce okolnosti a páchateľ spravodlivo potrestaný, bez ohľadu na to, v akej je strane, s akým politikom a novinárom je kamarát, s kým je rodina.
Súhlasíš?

Lukrecia

Veď Lućanskému sa dostalo presne to, o čom píšeš.
OČTK nazhromaždili dostatok informácii, aby presvedčili súd aj prokurátorov, že ho treba držať pre istotu v base, aby neovplyvňoval svedkov, aby mali priestor na objasnenie všetkých súvislostí.
Človek to nezniesol, lebo neočakával, že keď ho prichytia, budú s ním zaobchádzať ako s každým iným zločincom, tak sa obesil.
Nakoniec, ako iste vieš, mal sa jeho prípadom v januári zaoberať najvyšší súd. Prečo neveril, že to dopadne v jeho prospech a obesil sa?

Náhodný okoloidúci

Z jeho vyjadrení na fejsbúku aj zo zverejnenej zápisnice jasne vyplýva (v médiách koluje zadná strana zápisnice aj s podpismi), že vinu odmietal, žiadal priamu konfrontáciu s kajúcnikmi, ktorí ho obvinili a chcel sa na súde očistiť. Tomu sa hovorí odhodlanie, nie motív samovraždy.

kali

„Človek to nezniesol, lebo neočakával, že keď ho prichytia, budú s ním zaobchádzať ako s každým iným zločincom, tak sa obesil.“
Bývalí policajný prezident s hodnosťou generál ktorý odslúžil cez 30 rokov v radoch polície neočakával niečo čo vie obyčajný pochôdzkar po 3 mesačnej službe, a od prekvapenia sa tak zosypal, že si najprv rozbil hlavu o postel, pre istotu padol z vozíka, načo následne sa radšej obesil. Sa spýtam na rovinu, si myslíš, že on vážne nevedel jak to funguje v kolúznej väzbe? Nechcete ho náhodou pre istotu vyhlasiť aj za retardovaného?

Náhodný okoloidúci

Jediný teoreticky možný motív samovraždy, ktorý som ja ochotný pripustiť, je ten, že sa mu niekto vyhrážal vyvraždením rodiny, ak povie niečo, čo by sa vyhrážajúcemu nemuselo páčiť a vyhovovať.

Dusanbe

Áno, daj konečne niečo na Fica - ale hodnoverné, nie nejaké Dzurindove a Miklošove diamantové bane !
Nevyšla talianska stopa, nevyšla objednávka vraždy Kuciaka /napriek tomu musel Fico odstúpiť !/,
Gorilu mám zmáknutú, takže nevyťahuj Kolu s Haščákom - to je dobré pre teenegerov.
Ale niečo ozajstné po čom rozvášnený dav aj "demokratická tlač" tak prahne !
Sem s tým, pravda ak to nechceš radšej predať Matovičovi - ten ti za to určite dá toľko, že budeš musieť denne vykázať najazdených aj viac ako 600 km, aby si neplatil k.revské dane tomuto štátu, veď ti poradí.
Už sa na to teším.
Nepíš ale, že Fico je rovnaký hajzel ako 99% politikov - ja si ho neidealizujem
Stále sa ale neviem dozvedieť nejaké jeho svinstvá - čo ja viem, napr. odkupovanie ukradnutých pozemkov od mafie cez nastrčené kone, alebo nejaké dokázateľné korupcie za ktoré by bol priamo zodpovedný a mal z nich nejaký úžitok, alebo niečo podobné.
Keď to nevedeli dať do médií ani spoza plota
oplechovanej ambasády a na odstavenie Fica museli vymyslieť Kuciaka a nasadiť Šeligu a ďalších, aby sa dostali k vláde ľudia ako Naď a Korčok, tak neverím že Ty niečo podstatné vieš.
Ale skús, keď si sám navrhol.

Roland Edvardsen

Ak nerozumieš tej zvrátenosti, že niekto ako Mikloš, po všetkých tých šialených rozkrádačkách a ekonomických a sociálnych zločinoch, si tu stĺpčekuje v Smečku ako kvázi-celebrita a odborník, tzv. mienkotvorná osobnosť, zatiaľ čo niekto ako Lučanský, hoc by aj mal zobrať tie smiešne úplatky, dopadol takto, tak potom ti naozaj niet pomoci.

Lukrecia

Ja som prvý, kto bude hlasovať za to, aby Miklóš spolu s Ruskom a Kočnerom muklovali v kameňolome po celý zvyšok ich života.
Počkajme, možno onedlho dôjde aj na neho. Vďaka Matovičovi.
To na jednej strane, a potom ešte to, že Lučanský dopadol, ako dopadol, lebo sa sám obesil.
Kto za to môže?

Norman

že sa sám obesil? Tak veríš úradom?
Všetka logika nasvedčuje tomu, že to nespravil. Nemal najmenší naozajstný dôvod. A nebol to ani ufňukaný typ, ako Matovič.

Roland Edvardsen

Ty si teda pekne naivný, ak si myslíš, že by Matovič niekedy vyštartoval po Miklošovi a jemu podobných, s ktorými je previazaný. To si naozaj uveril tej oľanáckej propagande, že Matovič je čistý a autentický bojovník proti zlodejom a korupcii? Hej, asi preto má vo vláde aktéra gorily Krajniaka a za predsedu parlamentu podporil ex-mafiána Kollára. Je to pochybný zbohatlík, typický produkt zdivočelých 90-tych rokov, ktorý obchodoval s takými ako Majský. Jeho celý "proti-korupčný" boj sa orientoval len jedným smerom, na jednu stranu a je motivovaný jeho politickými, alebo skôr a najmä osobnými a psychopatologickými, cieľmi. Matovič nemôže odpustiť Smeru, že sa za jeho vlády vyšetrovali jeho daňové podvody. A má určite strach, aby sa mu po páde vláde opäť nová vládna garnitúra nezačala pozerať na zúbky.

A k Lučanského otáznej sebevražde: ty si fakt neuvedomuješ, že aj keby to bola samovražda, tak je to stále prúser pre túto vládu a na demisiu Kolíkovej? V takom Poľsku odstúpil minister, keď sa človek zabil vo väznici. A to bol odsúdený, nie obvinený ako Lučanský. Či už je to otázka nejakej vojny policajtov alebo zlyhania bacharov či sudcov, ideovým či duchovným vrahom Lučanského je Matovič. Ten tu spustil tento bordel a naplnil spoločenské ovzdušie nenávisťou a túžbou po pomste. To je základná vec, ktorú treba chápať.

Lukrecia

Rozvinula sa tu celkom dobrá diskusia s dobrými argumentmi aj protiargumentmi; hlavne nikto nikoho neurážal. Tak to má byť, a tak to rozumným vyhovuje.
Teda až dovtedy, kým si neprišiel ty s tvojou hlúpou agresivitou.
Ty mňa nenazývaj nechápavým ani naivným, lebo ti urobím psychologický rozbor, a pôjdeš do tvojho zvyčajného nervového berserku. Nemáš trpezlivosť rozumne argumentovať, tak sa uchyluješ k skratkám agresivity a urážok.
Takže s tým prestaň. Ty nie si generálny riaditeľ tohto klubu, aj keď by si tak veľmi chcel. Trochu sa uskromni. Ty neoplývaš nejakou výnimočnou bystrosťou, takže ti skromnosť len pristane.

No, a teraz k veci:

1) Igor Matovič má približne jeden milión chýb a slabostí (ako každý z nás), ale určite nie je psychopat. To označenie vzišlo z nejakého ľudového pseudopsychológa, ujalo sa u jednoduchých ľudí, ktorí ani nevedia, čo to presne znamená.
2) Je celkom normálne, že v štátoch s vysokou mierou korupcie politikov a štátnych úradníkov bude pospolitý ľud (hlavne ľudia usilovní, príčinliví a šikovní) robiť všetko preto, aby štátu zabránili okrádať ich násilím alebo hrozbou násilia o ovocie ich obety a úsilia.

Všeobecne sa tomu vo svete hovorí "tvorivý prístup k plateniu daní".
(Za čo presne dostal nejaký Balciar 70 000 eur prémií v priebehu troch mesiacov? Ja osobne sa mu na jeho vojenské spravodajstvo môžem vykašľať, a nechcem ho platiť. Napríklad. Aj na Harabinove zásluhy a prémie.)

Ty to však nemôžeš chápať, lebo ty si sa v živote rozhodol vždy žiť z toho, čo tvoriaci zaplatia vo forme daní. Ty nikdy nebudeš skutočný tvorca hodnôt a platič daní. Tvoj typ sa vždy bude zamýšľať nad tým, či tí druhí platia dosť.
3) Že Matovič "obchodoval" s Majským? No a čo!!??? To je čo za primitívny argument?
Ak by si vedel o tom, že Majského rodina, Epstein alebo Baštrnák predávajú nejakú nehnuteľnosť, ktorá sa dá obratom streliť s dobrým ziskom, nechaj mi vedieť. My, čo nežijeme zo životnej energie, ktorú štát ukradol od tvoriacich a pracujúcich, vždy oceníme nejaký dobrý kšeft.
Veď aj my musíme z niečoho žiť.

Roland Edvardsen

Nie, táto diskusia sa určite neuberá dobrým smerom a je jasné, kde skončí a kam ju máš v pláne zmanipulovať. Bystrostou neovplyvas práveže ty, ak si naivne myslíš, že nevieme kto si a čo si zač. Ty si ten posledný, kto by mal niekomu vyčítať agresívnu hlúposť a konfliktnost, ako niekto s dlhoročnou reputáciou nervaka, ktorého nikto nemá rád a odvšadiaľ ho vyhodia. Ale aj tak to niektorých prekvapilo, že si sa nakoniec stal podporovateľom podvodníka a degeneráta Matoviča. Ale nemalo.

Lukrecia

Ani vo sne by ma nenapadlo, že "neviete". Veď sa už za tie roky všetci tak dobre poznáme.
Keď nemáš argumenty, prejdeš do roviny osobných útokov.
Nediskutuj o mne, ale o téme. Tam na mňa nemáš, tak presúvaš ťažisko diskusie do osobnej roviny a preskupuješ sily, voláš pomocníkov. Ja také veci nerobím, ja si verím, a ja snáď nikdy nepoužívam slovo my.
Ten výraz "nevieme", to je žobranie o podporu za strany iných:
"Sám ho nezvládnem (jedine, že by som ho bomzol šéfovi), tak mi príďte všetci na pomoc, veď sme v tom spolu, veď sme MY , a je on, v jednote je naša sila."
Si chorobne ctižiadostivý, a nemáš hrdosť. Nechceš mať oponentov ako som ja, lebo na mňa nemáš, vieš, že ja ti vidím až do žalúdka, vieš to, a bojíš sa ma, bojíš sa konfrontácie argumentov, lebo vieš, že so mnou by si to nezvládol. Preto na mňa vždy bomzuješ.
Túžiš po prostredí slaboduchých, lebo tam by si chcel mať svoje malé kráľovstvo.

A ešte toto:
To, že všetci myslíte takmer rovnako, je len znakom toho, že málokto z vás skutočne myslí.
A ja sa len pokúšam stimulovať vaše myslenie. Mali by ste mi byť za to konečne vďační.

sandro

Sorry, prist sem v tejto dobe a pod temou Lucansky s otvorenou podporou Matovica a tejto vlady, to je naozaj na uterak. Myslim si, ze portalov, kde sa da vyzurit v diskusiach ''Ficoovce vs Matelkoovce''je vela. Sem to nepatri, tu sme snad vsetci pri zmysloch a diskusia v tomto priestore sa skor hybe v rozmeroch alternativy k tebe lebo tam je potrebne hladat a pomenovat veci spravne. Podla mna si sa len ocitol v zlom case na zlom mieste:)

Lukrecia

Čo si myslíš o tomto mojom postrehu?:

- To, že "myslíte" všetci rovnako, je znakom toho, že v skutočnosti nikto z vás nemyslí.

Prípad Lučanský je hystéria a davová psychóza. Nepodstatná vec, náhradná téma.
Pozri sa,kí ľudia to živia, kto sa na tom priživuje:

Teleki, Rostas, Harabin, Michelko, Baranek, Fico, Kaliňák, Murín, Flašík...

Zamysli sa nad tým.

Roland Edvardsen

Jaj, tak ja som ťa bonzol, ale ty si inak sem neprišiel v utajení, prezlečený do ženského mena. :-D Prosím ťa, nikto ťa nemusel bonznúť, pretože sme mimo diskusie na Nadhľade konštatovali, že sme nezávisle od seba, rýchlo prišli na to o koho ide. Tvoj rukopis je celkom priehľadný, aj keď zo seba spravíš tranvestitu. :-)

Samozrejme, že sa bude diskutovať práve o tebe, len si nemysli, že to tu zmanipuluješ svojim smerom. Je neskutočné, že niekto, kto tu má ban pre mnohonásobné porušenie dobrých mravov, potom čo tu stálych diskutérov a ľudí, ktorí to tu vedú, niekoľkokrát, behom dlhého časového obdobia, dourážal tým najnecitlivejším spôsobom a zhadzoval ich prácu a aktivitu, má tu drzosť ešte sem prísť, takto podvodne (!), a začať tu kydať špinu na Lučanského, označovať ho za zločinca a zároveň obhajovať monštrum Matoviča (!!!) a následne sa zase drzo osopyť, že sa mu na jeho podlú a falošnú hru prišlo. Ty akože čo očakávaš? Že ťa tu budeme všetci hladkať a potlapkávať po pleci ako starí kamaráti? Už si sa naozaj dočista zbláznil?

Máš akurát malé bezvýznamné + za to, že si konečne odkryl karty a dnes už otvorene stojíš na strane nepriateľského anglosionistického režimu. Ale stále chceš hrať na dve strany a manipulovať, tak píšeš, že Sulík a Mikloš sú problém, zatiaľ čo zločinný dement a proti-národný živel Matovič má byť akože niečo iné, hodné podpory. Akoby Matovič nestál v jednom šíku s tebou menovaným Lipšicom, Sulíkom, Kiskom, Čaputovou, ach.

Musím sa smiať, že zrovna ty spomínaš nejakú hrdosť. Hrdý človek určite nebude opakovane chodiť niekam, kde mu už xkrát povedali, že ho nechcú a nemajú záujem o jeho opakované žvásty a žlč. Ty, úplne bez hrdosti, sa však ešte chodíš doprosovať Normanovi, lebo ťa nikde nechcú a odvšadiaľ po čase vždy vyhodia. Toto robí hrdý človek? Prečo nejdeš niekam na Sme alebo na Postoj (tam máš teraz dosť svedkov Igorových, tak zapadneš), ale vkuse sa pcháš niekam, kde nepatríš, kde ťa nechcú a ešte ťa odtiaľ aj opakovane vykopnú? Ty si masochista? Na argumenty z Kolíkovej tlačovky ťa tu naozaj nepotrebujeme. Tie si rozoberieme aj sami, bez provokatérov. Ty bohužiaľ trpíš utkvelou predstavou, že si nejaký skvelý autor a diskutér, ktorý má veľa čo ponúknuť druhým. No jednoducho to nie je pravda, nikto si to tu o tebe nemyslí a potrebuješ sa z tohto sna už prebrať, lebo budeš donekonečna padať na hubu. A radím ti, vyslovene pre tvoje vlastné dobro, radšej už neodpisovať a nechodiť sem.

Lukrecia

Ja si myslím, že najväčší problém medzi nami je ten, že vy dánski anglosasi ste voči nám podtatranským Slovanom nikdy nedokázali prejaviť aspoň minimum úcty. Čo chcete, aby sme vám bozkávali čižmy?

Náhodný okoloidúci

Bod a) Ti objasnil sandro.
K bodu b) - "adventný kalendár" s vyškrtávaním fotiek zatknutých, Remiškine pexeso, obvinenia z korupcie skôr ako prebehol súdny proces s dokazovaním - to nie je kydanie špiny? Dopredu verejne oznámili, komu pôjdu po krku! Toto sa nedá označiť pojmom "právny štát".

Tento národ je na tom tak zle, že si zvolil za prezidentku úplne neznámu Bárbinu len na základe masáže mozgu pochybnou zahraničnou reklamnou agentúrou, podozrievanou z účasti na prevrate v Čiernej Hore. Tento národ je na tom tak zle, že si zvolil stranu blázna Matoviča takým percentom hlasov, že blázon zostavil vládu. A pritom národ mal možnosť sledovať jeho vyvádzanie v parlamente niekoľko rokov.
Niektoré podozrenia sú možno oprávnené, o tom musí rozhodnúť súd. Ale nezabúdaj, že vládu zo zákulisia riadi agent amerického Deep State Lipšic.

kali

Tá fascinácia časťou verejnosti nad Černákom je len ďalším zo symptómov degenerácie ľudstva pod vládou kapitalistickej mašinérie demokratického typu. Všimol som si to už dávnejšie väčšinou tá mladšia generácia vykazovala až neobvyklý záujem o slovenské mafianské pomery v 90 rokoch. Bol tam cítiť akýsi obdiv a rešpekt nad niečím krutým čo musel tak ostentativne sa prezentovať pred verejnosťou. Postupne som ale zistil, že je za tým podvedomá túžba byť niečim podobným, byť nejaký mafiansky boss alebo aspoň byť v tých štruktúrach, lebo predsa taký nemusia pracovať a každý sa ich bojí, je to čistá pózerina prameňjaca z frustrácia vlastného biedneho a prázdneho života ktoré im pripravila kapitalistické usporiadanie spoločnosti. Toto sa dá pozorovať jak táto generácia doslova žrala všetký tie hollywoodske mafianske filmy od Krstných otcov až po Kasíno. Toto všetko značí len vykorenenosť a strátu hodnôt dnešnej generácie, je to jeden z mnohých prvkov pred zrutením civilizácie ktorá stratila svoju vlastnú dôstojnosť.

nové