O úpadku jednej rodiny

Na dnes trochu odľahčenejšie a bulvárnejšie. Priznám sa, že ako niekto, kto tiež podľahol Netflix sérii The Crown, mi nedá stručne nereagovať na veľké interview princa Harryho a jeho manželky Meghan u Oprah Winfrey, ktoré dnes obletelo mnohé novinové titulky.

V rozhovore sa manželia išli vykvapkať z toho, ako sú Harryho kráľovskí príbuzní strašní bieli "rasisti". Dôvod?  Jeden (v rozhovore nemenovaný) člen britskej kráľovskej rodiny sa dopustil niečoho "neslýchaného": opýtal sa totiž, akú tmavú pleť môže mať dieťa, ktoré Meghan v tom období čakala. Nevinná otázka mala spôsobiť údajne myšlienky na samovraždu u Harryho manželky. A naša "prog" rodinka sa musela presťahovať až do Ameriky. Každopádne, mediálne korpo-splašky opäť dostali inak nažrať (majú už Windsorovci dlhšie aj iný význam než ako krmivo pre bulvár odvádzajúci pozornosť od podstatných problémov?).

Ale aj tak je to smutný pohľad - na to ako nakoniec dopadla britská "royal family", aká je jej úroveň. Hovoríme totiž o tej britskej kráľovskej rodine, ktorá by sa mala odvolávať na dedičstvo staré stovky rokov. Ale táto je v súčasnosti z podstaty definitívne „mŕtva“. A nič nedemonštruje túto smrť a úpadok lepšie ako manželstvo princa Harryho so ženou, ktorá by sa, ak zoberieme do úvahy tradíciu a štandardy kráľovského rodu, nikdy nemohla stať manželkou princa (nanajvýš druhoradou "exotickou" kurtizánou na dvore). 

Predovšetkým, táto rozvedená, vyše 30-ročná, Afroameričanka (mulatka) sa vydala do rodiny, ktorá by stále mala byť symbolom rasovej a kultúrnej identity národov Británie. Na takejto identite by malo záležať a zdá sa, že možno, vedome či podvedome, to členovia tejto rodiny stále tak vnímajú napriek svojim verejným slniečkárskym pózam. Napokon o tom, ako im vadili svojho času vzťahy princeznej Diany s inorasovými moslimami kolujú tiež rôzne konšpirácie...

Bolo by to samozrejme celé iné, ak by princ Harry abdikoval zo svojho kráľovského titulu tak, ako to urobil jeho pra-pra-strýko Edward VIII (ktorý si tiež zobral neurodzenú Američanka, ktorá bola navyše 2x rozvedená a fajčila). Potom by to nebol problém. Ale to dodnes nespravil. 

Predovšetkým, kto je vlastne Meghan Markle? Táto mulatka je typický produkt hollywoodskeho „turnaja" šikší o to, ktorá ich viac prehltne. Nikoho by určite neprekvapilo, ak by to táto žena niekedy „vzdala“ pri takých menách ako napr. Harvey Weinstein len preto, aby si mohla zahrať v nejakom televíznom béčku alebo v tuctovom seriáli. Kým princeznú Dianu si svojho času kráľovská rodina vybrala aj preto, že bola panna, čo bola tradícia (hoci psychicky labilná princezná neskôr nezvládla nezáujem Charlesa a jeho vzťah s Camillou a vykompenzovala si to viacerými aférami), tak táto nijako zvlášť talentovaná a úspešná herečka mala s vysokou pravdepodobnosťou (a vzhľadom na dobre známe prostredie Hollywoodu a jeho praktiky) určite tucty či desiatky až stovky sexuálnych partnerov pred Harrym.

Titulovaná vojvodkyňa zo Sussexu prezentujúca svoj pekný zadoček celému svetu. 

Mimo teda faktu, že je to inorasová cudzinka a „veľmi opotrebovaný materiál“  je jej najväčší problém a dôvod, prečo by, za normálnych pomerov, mala byť absolútne no-go pre kráľovskú rodinu, jej slniečkársky radikalizmus, ktorý potrebovala nevkusne vnucovať i na vlastnej svadbe. Nepochybne to preháňala až tak, že už tým otravovala a znechucovala i samotnú kráľovskú famíliu, vrátane Alžbety II, o ktorej (mierne povedané) rezervovanom postoji k neveste sa dobre vie. 

Samozrejme mediálne korporátne splašky sa idú roztrhnúť pri oslavovaní tohto páru, pretože dokonale stelesňuje demografické zmeny populácie na Britských ostrovoch. Takýto pár totiž môže byť skvele využitý ako nástroj propagandy, ktorý takéto zmeny nielen reflektuje, ale najmä poháňa. 

Nuž, ale ako to nakoniec dopadne? Možno podobne ako celý multi-kulti projekt. Toto (nekompatibilné) manželstvo sa postupne môže rozpadnúť pre čoraz väčšie ambície vojvodkyne. Meghan totiž nie je typ ženy, ktorý by sa len tak vytratil do úzadia a uspokojil s málom. Zdá sa, že jej cieľ je dostať sa plne do módu "druhá Diana", t.j. urobiť zo seba maximálnu mediálnu "attention whore" až do katastroficky toxickej úrovne - a čím viac sa bude Alžbeta a spol. chytať za hlavu, tým lepšie pre ňu. Nuž, len aby nakoniec niekomu raz nepraskli nervy a nebola povolaná MI6, ako vraj tomu bolo raz v Paríži... :-) 

 

 

 
Dusanbe

už bulvárne:
Rozprával som sa schlapom s ktorým si Charles podal ruku, keď bol svojho času na propagačnej -marketingovej návšteve v slovenských lesoch. Má poriadnu silnú chlapskú ruku - vraj ju občas aj prikladá k naozajstnej chlapskej práci na svojej farme.
Možno sa Diane bridili gumáky v sobotné rána na vidieckej farme - aj tu mohol byť zárodok ich vzájomného duševného odcudzenia.
Kto vie ?
:-)))
Inak, tieto aférky kráľovskej rodiny zrejme Britské ministerstvo propagandy pretláča pravidelne aj do slovenských masmédií, ale súdiac podľa odozvy v diskusiách napr. na Pravde - úplne prázdne - sú už zrejme absolútnej väčšine ľudí ľahostajní...

Roland Edvardsen

Charles je neobľúbený podivín. Ono to manželstvo s Dianou nefungovalo už len preto, že to bolo typicky naaranžované manželstvo naivnej, mladej a labilnej dievčiny so starším (a mentálne veľmi starým) čudákom (outsiderom i v rámci vlastnej rodiny). Z tej rodiny mi príde najsympatickejší asi ten manžel Alžbety, princ Filip, to je stará škola. Ale ten zbytok zbytočných neurotikov a degenerátov...Mám z nich obdobný dojem ako svojho času stredostavovská snobka Thatcherová. :-) Holt, ja som republikán. :-)

Ono ten bulvár okolo Windsorovcov býval populárny aj na Slovensku. Hlavne v Plus7dní sa tomu dosť venovali. Aj u nás v rodine sa o tom diskutovalo a tak. Predsa len, niekedy mám dojem, že tu na Slovensku je trochu túžba mať tiež "kráľov a princezné", je to pre nás trochu niečo ako exotika. Ale asi to už nie je to "čo bývavalo", možno aj preto, že tá rodina a jej aféry nepôsobia po rokoch až tak tajomne a šokujúco, pri tých všetkých ostatných celebritných degenerátoch. A dnes sa spoločnosť borí s takými ťažkosťami, že nejaký upadnutý rod v hnedoidmi zasmradenej Británii nemôže byť hlavná téma. Ale aj tak som hodil článok, nech tu nie sú len ťažké témy. A ono stále má súvis s problematikou globalizmu a multi-kulti, s tým, ako bola aj kráľovská rodina zneužitá na presadenie týchto svinstiev a ako to sama umožnila, svojou slabosťou, svojim zdegenerovaním.

Norman

Ale Thatcherovku tam dobre zotreli :)) (no, ono cielom takých seriálov je, aby sa ľud zasmial odbavil na celebritách, a už bol spokojnejší).

Len pripomeniem, ak niekto nevie, že Windsorovci vlastne nie sú až tak starobylá rodina, lebo to meno si zobrali až roku 1917, aby zahľadili, že sú stará nemecká rodina Saxe-Coburg-Gotha (to meno používali dovtedy). Je to blbé, byť na čele armády vo vojne s Nemeckom, a doma hovoriť aj po nemecky.

Podobne Philip - pôvodne meno jeho kozmopolitnej rodiny bolo Battenberg - také dynamické a integrované, nie? To si poangličtili na nemožné Mountbatten. To priam symbolizuje prístup britov voči svojmu germánskemu-nemeckému pôvodu - na jednej strane z neho čerpajú a sú naň hrdí, čerpajú z neho silu, sociálne knowhow, kultúru, - ale na druhej strane sa navonok od neho dištancujú. Úplná schiza.

Roland Edvardsen

Hej, Thatcherovku zotreli, lebo bola málo slniečkárska (a to naozaj nie som nijaký jej extra fanúšik a fanúšik jej, popravde blbej, politiky, ale dnes by tá chladnokrvná neoliberálna ježibaba bola za inak brutál fašistku). Tak vieš, čo budeš dnes robiť, keď je lockdown a máš Netflix? Len čumieť na tie nekonečné seriály :-). A Crown je v podstate dejepis, človek sa aspoň pritom niečo zaujímavé naučí (alebo si pozrie neskôr na webe, či to naozaj tak bolo :-)).

Ale áno, to je známe, že sú to Nemci. Ale robia veľa preto, aby to až také známe nebolo.

Norman

Okrem určitej votívnej zábavy ľudu tá rodina odzrkadluje religiózny(okultný) podtón podstaty britského impéria. Královná je zároveň hlava Anglikánskej cirkve (či ako sa to volá). Tieto mýty dokážu výrazne motivovať a spojovať vlastný štát. Británia je "výkvet" atlantickej pirátskej kultúry, a zrod anglosionizmu.
USA sú len potomok, ktorý, ako to už býva, síce silou a rozmermi prerástol svojho rodiča, ale je to už len napodobovateľ.

Geografia určuje podobný vývoj aj na druhej strane Euroázie, v Japonsku. To ale nedostalo do daru nový kontinent, novú Ameriku, oplývajúci prírodnými zdrojmi, bohatstvom.

sandro

Konecne fotka k clanku ktora zaujala. The Crown som nedokazal absorbovat, ale moja zena to zozrala pomerne rychlo. Kto ma Netflix, tak doporucujem oddychovku Cobra Kai, co je vlastne volne pokracovanie Karate Kid po cca 35 rokoch:) Je to skvela vecicka, az mam pocit, ze to Netflixakom nejako nedopatrenim uslo. Je to cele v rezii rovnakych ludi ako povodna vec, hudba 80tych a hlavne perfektny nekorektny humor, kde sa neraz zosmiesnuje dnesna politicka korektnost. Pride mi to ako ked komancom obcas unikla do eteru aj nejaka ta protirezimova skladba. Je to super oddychovka.
Krasny priklad - https://www.youtube.com/watch?v=K9MBJt53bgo
A tu 6 minutova sekvencia urazok od hlavneho hrdinu:) https://www.youtube.com/watch?v=X2SLqLYzJPI