Odborári: Nikdy nedostanete, čo si zaslúžite, ale len to, čo si vybojujete

To bola jedna z najcennejších rád, ktoré dnes na demonštrácii odborov zaznela.
Ináč je hodnotenie tejto akcie opäť viac ako rozpačité.

Pozitíva:

Dobrí rečníci, očividne skúsení
Netrvalo to dlho, len niečo cez hodinu, aj s prechádzkovým pochodom
Slušní zúčastnení, stredná trieda, stredný vek

Negatíva:

Dve miesta akcie (z dôvodu, aby mohol byť malý pochod), sú dosť prekombinované.
Prejavy boli stále podporované potleskom a húkaním sirén v príliš pravidelných intervaloch ako potlesk v tv inscenácii - to bolo príliš umelé
Mesidž prejavov bol predsa len príliš slabý a nemal pointu. Bolo to príliš málo bojové.
Na akcii sa nemali zúčastňovať politické strany - a to chcú naozaj odborári fungovať sami bez politickej podpory? Hovorí sa, že ich vodcovia sú v podstate kúpení - a do veľkej miery to môže byť pravda.

 

Na akciii sa zúčastnil Milan Mistrík so zopár ľuďmi a chápem, že zas museli pôsobiť takpovediac anonymne, len ako diváci, keď si to jeho výsosť Big brother odborár neželal ináč. Ale ak si odborári myslia, že im pomôže dištancovanie sa od Hnutia Republika, či dokonca od Smeru a Hlasu, tak sa veľmi mýlia. Napríklad keď sme si v Starej tržnici, kam sme sa zámerne zatúlali, kupovali kávu, jedna frikulínka sa spýtala druhej:

"Čo sa tam vonku deje, kto to tam pochoduje?"

druhá odpovedala

"Neviem, asi fašisti".

Veru tak - ak nebudete poslúchať otrokára, aj tak BUDTE VŠETCI FAŠISTI. Stále na to pamätajte, znova a znova. Aj tak ste pre nich všetci fašisti!

Sociálna situácia je zlá, naozaj tie prostitútky korporátne nepoznajú mieru a preto je sociálna téma základ, okolo ktorého sa má odvíjať budúca politika každého zdravého hnutia. Ľudia potrebujú politiku zabezpečujúcu im sociálne istoty, potrebujú bojaschopné osobnosti na čele. Národné hnutia toto musia zobrať do úvahy a ponúknuť zamestnancom aj živnostníkom viac, ako im môžu sľúbiť slabé, roztrieštené a niektoré aj umelé (pseudo) odbory.

 

Samozrejme, nakoniec sa k akcii musím ešte spýtať:

Kde sú tie desaťtisíce protimatovičovcov, proticovidovcov a protivakcinérov? Kde sú tí, ktorí po webe dlhé mesiace tak nadšene bojovali proti rúškam a zaprisahávali sa, že keď padne núdzový stav, tak vyjdú do ulíc a ...? Kde dnes boli?
Nikde, lebo to hysterické na webe je prevažne len banda polodementných zbabelých hlupákov, ktorí o svetovej politike vedia veľké guľové, ale hlavne ich zanietenie končí pri pomätených odpadkoch na ich tak nenávidenom, a zároveň milovanom facebooku. Tak kde do boha tí anticovidáci sú???

Lebo naozaj platí citát, ktorý tam zaznel a je v nadpise:
Nikdy nedostanete, čo si zaslúžite, ale len to, čo si vybojujete.

A ja k tomu dodávam: Ak budete stále zbabelí, upišťaní a prispatí, zostanete naveky otroci.

 

Roland Edvardsen

Dobre sa pýtaš, že kde sú všetci tí weboví uhučanci anticovidoví, antimatelkoví. A som zvedavý, čo budú robiť, ak sa naozaj stane, že ústavný súd neodobrí referendum (lebo už prenikajú šumy, že to naozaj neschváli). Lebo ak potom nebudú masové protesty, ak nebude pezinská chrochtomila obhádzaná odpadom, ak naozaj platí, že tu sa masovo protestuje len keď to zorganizujú sorosoidi s plnými vreckami (ako pri Kuciakovi), tak potom s pánom bohom.

Norman

To sú dve alebo aj viaceré vrstvy opozície/alternatívy.
Kým režim držal opraty a sluboval svetlé zajtrajšky (myslím tento anglosionistický, ale aj ten socialistický kedysi), teda ešte tak pred 5 rokmi - to skoro všetci držali zobáky. Prečo sa stavať do opozície, že? Napríklad Bukovsky obrábal tlsté baby (v zmysle, že na nich zarábal), Mišík robil vo svetovej banke a písal jedovatiny do Jetotaku proti Rusku, plne v súlade s režimom... a podobne. To len napríklad, nie že by zrovna to boli najhoršie exempláre, ale títo dvaja ma napadli.
No a potom prišiek covid, za prvé prikvačil ľudí a obral ich o ich ilúzie zlatej doby, ku ktorej smerujú, a za druhé im poskytol možnosť kritizovať nepodstatné blbosti (vložky, zavreté kaviarne a podobne). A tak sa vytvorila iná vrstva, vrstva covidovskej alternatívy.
Ono aj normálna alternatíva obsahovala dosť čudákov a iného odpadu - ale toto, čo sa vytvorilo okolo covidu - to akúkoľvek alternatívu zadusilo, to celkom zničilo jej meno.

Je prirodzené, že v alternatíve sú často ľudia, čo nie zrovna vyhrali svoj osud. Takí "frustrovaní" ľahšie strácajú omámenie režimovou ideológiou, takí majú menej čo stratiť, je to logické. Ale ak bolo predtým podporovanie takých ľudí dosť otázne, po vytvorení covid-alternatívy je proste nemožné mať akúkoľvek nádej, že sa títo ľudia spamätajú a že pôjdu správnym smerom, ba ani to, že vôbec niečo spravia - pretože pribudlo mnoho nových, ešte horších, amatérov a posadnutých krikľúňov. Covid kríza ukázala, že aj tie predošlé umiernené ideológie alternatívy, teda také to negativistické hafkanie, ako sú ľudia ekonomicky ukrivďovaní a ako je svet nespravodlivý, och bieda, och bieda, a podobné veci - že aj tie boli myšlienky nedostatočné a máločo v praxi priniesli. V čase covidu už definitívne vidno, že to, že má niekto tvrdší život, ešte z neho nevytvorilo tvrďáka. Z dôvodu covidu začala polovica populácie frflať - ale nepochopili nič, čo mali pochopiť, vôbec nič z tých takých alternatívnych myšlienok. Len to celé zahltili svojimi covid blbosťami. Pod tlakom sa rodia diamanty - ale zďaleka nie vždy.

Ako nie je nutné, aby našinec podporoval režim, akýkoľvek, tak ani nie je nutné, aby podporoval akúkoľvek alternatívu. Samozrejme, nehovoríme tu o tom prvý raz, aj ja som príliš tolerantný dobrák, ja viem (vážne som, to je sebakritika :), ale doba sa niekam posunula a veľká časť populácie sa ocitla v takom vzduchoprázdne, vznikol taký lumpenproletariát, ktorý sa síce ozýva, ale nemá predstavu o tom, kde je, čo je a čo má robiť.
Tak, ako sú slabé predstavy "odborárov", ako sú slabé rôzne tie "matice" a iné národovecké dôchodcovské kluby, či futbalovo-vzpieračské kluby, tak je samostatne slabá aj tá polovičná a rozdvojená sociálna demokracia .. všetko to doterajšie hranie ukázalo svoje hranice. Na tej úrovni sa už proste nedá pokračovať, prestáva to strácať akýkoľvek esprit.

nové