Opozícia sa nedohodla

Vedúci opozičných  strán sa včera zas stretli, ale nedohodli na volebnej koalícii. Aj vzhľadom na blížiaci sa termín uzavretia kandidátiek je to definitívne.

V prvom priblížení sa média bavia tým, kto je na vine a kto na koho chce zvaliť vinu. Ale nakoniec z toho vychádza, že žiadna zo zúčastnených strán koalíciu nechcela naozaj a predkoaličné rokovania viedli len aby sa nepovedalo - podobne ako nedávno Harabín a Kotleba.

Je tu viditeľná všeobecná neochota vytvoriť jednu koalíciu. Tá neochota je taká podvedomá, nik ju naplno nevyjadrí a možno ju títo jednotliví politici ani nechápu, ale je jednoznanče citeľná. Takže je asi čas vysvetliť si, prečo jednotná kandidátka opozície nie je možná.

Prvý, menej podstatný dôvod je, že by ju už ani nestihli urobiť. Museli by vlastne spraviť užší výber a tým by sklamali príliš vela  svojich ľudí. Museli by sa dohodnúť medzi sebou, tých 5 strán - a to je zrejme priam nemožné.

Podstatný dôvod je ale ten, že táto proglobalistická koalícia, aj so svojimi ďalšími možnými spojencami (Sme-rodina, nejakí Maďari a podobne ), zrejme nedosiahne vo voľbách väčšinu. Je tu výrazná obava, že to tak bude, že sa im to nepodarí. Neveria si a boja sa takej situácie. Vládu by nebolo možné vytvoriť. Smer by bol ešte viac tlačený do dohody o tichej podpore svojej vlády s ĽSNS a podobne.

V prípade, že nebude jestvovať jedna veľká koalícia, ale bude v parlamente niekoľko dnešných opozičných strán, bude situácia iná. Smer bude môcť uzavrieť koalíciu len s niektorými z nich - a s tým už dnes niektoré opozičné strany asi rátajú.

Včerajšia nedohoda teda svedčí o tom, že globalistická skupina to vidí čierne a pripravuje sa na to, že niektorí z nich priskočia ku Pelegriniho Smeru. 

To, čo som napísal, nie je predpoveď o budúcnosti - sú to fakty o súčasnosti, ako dnes konajú a zmýšľajú. A keďže oni majú svoje priekumy verejnej mienky, a majú ich viac a lepších, ako tie verejné, a keďže oni sa spolu denne stretávajú takže sa osobne naozaj lepšie poznajú, ako my ich poznáme, tak tento ich postoj voči sebe mnoho prezrádza.

Ešte dodám trocha strategického pohľadu: jednota a sila atlantického bloku upadá, kapitalistická útópia je zrušená už teraz podobne, ako tá komunistcká v roku 1985 - a začínajú to chápať aj otroci anglosionistov na Slovensku. Putin naopak hovorí o odskoku východoeurópskych krajín z EU v najbližšom desaťročí - a nik mu nijako neoponuje. Aj preto zrejme štvanica na Smer - a cez neho na celé Slovensko - bude prestávať a naopak, strany s dobrými proruskými kontaktami budú stúpať na hodnote.

Takže otázka skôr znie: ktoré strany pôjdu po voľbách zo Smerom? Možno nie hneď, možno až po dlhom naťahovaní a pokusoch urobiť zlepenec, možno dokonca aj vznikne niečo ako Radička 2 ( fuj ), ale to sa rýchlo rozpadne. Kto prvý prejde na národnú a sociálnu platformu ku Smeru? Progresívne Slovensko, ktoré bolo definované ešte nedávno ako ľavicové? Sulík, ktorý má k dobru svoj odpor voči migračnej katastrofe? KDH, ktoré  je vlastne nové a Hlina urobí všetko pre to, aby dosiahol svoj sen - a tak môže aj so Smerom. Žaludi, ktorých Pelegrini nedávno ocenil ako možných partnerov? 

Môžu sa zaklíňať ako čert pref krížom, že so Smerom nie - ale toto ich neminie. Ak sa lepšie pripravia, nebudú dementne klamať a umelo nadávať na Smer až do konca, skončia lepšie ako Procházka.

Jediné nutné je, aby ĽSNS získala dosť hlasov na zabránenie globalistickej väčšiny. A to sa stane. Ale čím bude mať ĽSNS hlasov viac, tým bude koalícia globalistov so Smerákmi natlačenejšia a tým lepšie sa budú procesy hýbať.

Podľa ich včerajšieho nedohodnutia sa nás teda čaká "veľká koalícia" - lebo veď viete, treba "zastaviť fašistov", heh.

Samozrejme, je tu možnosť, že národná platforma sa s globalistami nebude baviť a dodá si odvahy na samostatnú vládu národnej jednoty. To mi nepripadá pravdepodobné, to by slovenská zhnilá motyka musela vystreliť ... to by kotlebovci museli mať nielen hlasy, ale aj politický rozum, svedomie a vedomie zodpovednosti voči celému národu. A to zatiaľ nemajú.

 

 

 

 
Roland Edvardsen

Ja ti neviem, tieto opozičné strany v podstate nič iné nemajú len "Anti-Smer", existujú preto, aby nejako vytlačili a nahradili Smer. A dali si to už aj ako písomnú dohodu. Ak by sa po voľbách spojili hneď so Smerom, veľa by riskovali. Ich fanatickí anti-Smer voliči by im to neodpustili.

Tu je otázka, či sa dostane do parlamentu Harabin a čo spraví Kollár. Koalícia Smer - SNS - Vlasť - Sme-rodina je stále možná a navyše najprirodzenejšia zo všetkých možných kombinácii.

Obrovská škoda, že kdháci sú takí zadubení talibanci. Slovensko si určite zaslúži nejakú umiernenejšiu a racionálnejšie orientovanú kresťanskú stranu. A takáto kresťanská demokracia je typ politiky, ktorá by za normálnych okolností mohla mať na Slovensku väčšinovú podporu. Umiernený konzervativizmus koalície Smer- KDH - Sme-rodina -SNS by mohol byť tým povestným najmenším zlom či "prijateľným stredom".

Ale tu sme opäť pritom, že na Slovensku nie sú normálne okolnosti a KDH-áci hrubo zlyhali vo svojom neustálom spájaní sa s globalistami a vo svojich anti-národných a anti-populistických tendenciách. Voľba Hlinu za lídra bol epic fail.

Norman

Ale jednoducho uvažujem podľa roku 2016. Znova "to dajú", s Pelegrinim, Rašim a podobnými zo Smeru to dajú. Ale pre presnosť opakujem, ja nehovorím, že sa to stane, ale že tak teraz rozmýšľajú a k tomu smerujeme. Toto je jedna silná varianta, ktorá ak aj sa nestane, visí vo vzduchu.

Neverím, že by to ta koalícia Smer-SNS-Smerodina a Vlať čiselne dokázala, ale ani to, že by to bolo dobré.
Pravda, s KDH by to bolo lepšie, ale oni sú, čo sa týka zákonov moci, zrejme od stredoveku úplne nemožní. Asi sa odvtedy svet skurvil do takej miery, že už ho nechápu. Ale zas - veď aj ja tvrdím, že do tej budúcej Smeráckej koalície môže zapadnúť niekto z nich - a môže to byť KDH. Aj s Hlinom - ten je proste flexibilná sviňa.
Veľké koalície (teda spojenie dvoch hlavných protikladov, napr. pravice a ľavice) mali či majú aj na Západe, v rôznych krajinách, teraz napr. Nemecko, ináč by bola demokracia zadrhnutá a neschopná pohybu každú chvíľku.

Roland Edvardsen

Nedovolím si radšej nič predpovedať, lebo celé je to nejasné. Ale na Ficovi bolo posledne vidieť, že bol rozladený z tej opozičnej dohody "nikdy so Smerom", hoci sa snažil on aj Blaha to vehementne poprieť. Takže možno má Dag Daniš (čo je inak taká "Katalin Tara" slovenského mainstreamu) pravdu, že tam bol tento kalkul, že Smer po voľbách pôjde s opozičníkmi (lebo LSNS) a Pellegrini bol nastrčený ako návnada na opozičných "liberálov", ako pekná tvár reprezentujúca "nový" a "slušný" Smer. Ale nebola to od Fica ďalšia naivita? Čo Fico môže očakávať od niekoho ako Kiska? Potom čo ho žaľud tak hnusne podrazil ohľadne ústavného súdu naozaj nič pozitívne pre neho.

A veru, ten katoliban/kdh-katolicizmus po konci stredoveku naozaj asi nechápe realitu okolo seba - z rôznych hľadísk. A asi aj preto sa na Západe tie rôzne katolícke režimy či vlády nakoniec rozmelnili a splynuli s tzv. liberalizmom. Nemalo to výdrž, nebolo to pre ľudí dostatočne presvedčivé a ani to nefungovalo ako hodnotová "mraznička" (v porovnaní s režimom východného bloku). Tu odrezanosť vidíš aj na takých prípadoch ako Palko, ktorý ide s kľuďom robiť rozhovor pre Nko a na rôzne spoločenské problematiky argumentuje "lebo Biblia" (sorry, ale konzervatívne hodnoty sa v 21.storočí a pred sekulárnou spoločnosťou neobhajujú tým, "lebo Biblia". A kto to nechápe, tak bohužiaľ). A je jasné, že Nko s takýmito ako Kuffa a Palko veľmi rado ten rozhovor spraví. Ešte nejakého naivného vidieckeho farára by som neriešil, ale mat-fyzák a skúsený ex-politik Palko by naozaj mal vedieť lepšie. Ale nevie, je odrezaný od reality, či už ide o komunikáciu so sekulárnym svetom, alebo o hľadanie politických spojencov. KDH naozaj historicky zlyhalo (a začalo to už Čarnogurským). A jeho zlyhanie malo očividne deformačný vplyv všeobecne na slovenský katolicizmus (stačí zájsť na Postoj, že áno). To treba už takto otvorene napísať.

Norman

Keď jeden tvrdí (Daniš), že opozícia sa dohodla na pevno proti Smeru, a druhý (Fico, Blaha) tvrdia, že je to stará odrhovačka a že sa toho neboja - kto to rozsúdi? Iba ak realita v budúcnosti.
Ale fakty sú, minimálne pravdepodobnosť je že vláda bude musieť byť vytvorená a bez ĽSNS ani jedna strana na to nebude mať.
Fico s Kiskom určite nepôjde, ale ostatní sú viable :)

Slovensko je údajne kresťanská katolícka krajina, ale toto je na Slovensku úplne odumreté. Doteraz z toho politicky nič nebolo a ani nebude. Ja mám pochopenie pre silu náboženstva v osobnom aj spoločenskom živote, ale dá sa vlastne povedať, že na Slovensku žiadne živé náboženstvo nie je. Preto sú takí bezradní a bezmocní. Židia si s nimi vytierajú prdel.

To chce kultúrny posuv, bez neho tu väčšina novej vlny (alternatívy) stavia na vode.

Roland Edvardsen

Na Slovensku je určite tá kresťanská tradícia o čosi živšia než na Západe. Ale nevidím, že by v praktickom živote prinášala čokoľvek navyše. V susedných Čechách cirkev a kresťanstvo nemajú už prakticky žiaden vplyv, ale o čo sú Česi od nás horší? Vo viacerých parametroch sú na tom aj lepšie (vrátane pôrodnosti - a to tam ani nežije toľko cigánov - pretože silnejší sociálny štát, ktorý poskytuje štedrú rodičovskú dovolenku a prídavky na deti má lepší dopad na pôrodnosť než nejaký zákaz potratov/spoločenský konzervativizmus: http://www.unz.com/akarlin/what-the-nordics-get-right/).

Ale problémom je táto extrémna politická naivita kresťanov. KDH mohlo už dávno presadiť silnejšiu ochranu zygotečiek, nad ktorými vkuse vyplakávajú, v rámci politickej dohody so Smerom (rovnako ako sa v minulosti politicky dohodlo so Smerom na zákaze gay manželstiev). Smer je konzervatívna ľavica, s výnimkou Beňovej tam dnes už nikto neotvára tému RP a Pellegrini vráža do cirkvi viac peňazí, než akýkoľvek iný premiér. Tak čo tým KDH-ákom preboha tak vadí?

Oni radšej budú neprakticky uzatvárať dohody s pedofeťákmi - stranou, ktorá doslova vyhlásila miestnym katolíkom vojnu. To je jednoducho úplne šialené, rovnako ako to, že katolíci na Orave väčšinovo volili Čaputovú, lebo Smer. KDH si právom zaslúži reputáciu hodnotovo vyprázdnenej farizejskej sekty.

Norman

A to si to povedzme ešte raz na rovinu:
Zygoty nemajú vôbec nič spoločné s nábožentvom a je to jasná ZASTUPNÁ téma. (tvrdia, že bojujú za niečo, čo im síce nik nepopiera, ale ani nemôže dať - ergo téma, ktorá nikoho naozaj nenaštve, ale môže sa tahááááť do nekonečna - a to im stačí) To je ako bojovať s veternými mlynmi a tvrdiť, že sú to obri. Hrajú sa na vojačikov.

Gay manželstvá a podobné veci - porovnateľná blbosť. Samozrejme, treba to odmietnuť, ale to je len druhotná kravina. Ako vieme, anglosionisti zámerne nafukujú tieto problémy, aby sa ľud ruval. A židokresťanská európska kultúra poslúcha.

Samozrejme že KDHkom a cirkvi by na Smere vôbec nemuselo vadiť nič - lenže KDH je od dôb Čarnogura v moci US globalistov - a to je jediný základ ich postojov a politiky.
Ale aj preto KDH tak málo ľudí volí. Palko a Mikloško sú nádherné prípady politickej debility, založenej zrejme na školeniach amerického NEDu. Ovšem kresťania mimo KDH nie sú na tom nič lepšie - opakujem, hadia koža bez života. Áno, globalisti sú z ich hľadiska "satanisti", to ako tak vedia - ale to je primálo. To chce myšlienka a aj skutky.

Ináč neviem, ktorý normálny pracujúci človek volí niečo iné, ako Smer alebo ĽSNS.

Roland Edvardsen

Ono tie potraty sa ešte dajú pochopiť v tom, že je to predsa len jav masovejší a týkajúci sa demografie (UPT sa pohybuje každoročne v tisícoch), ale RP a tzv. homoadopcie sú už úplne dokonalá ukážka zástupnej témy.
Jednak to nie je aj tak u nás povolené (a čudujem sa vzhľadom na slovenské pomery PS, že na tom tak silne bazírujú), a zároveň to z praktického hľadiska nemá žiaden dopad na populáciu (my máme v súčasnosti voľných 1800 detí na adopciu, z toho dve tretiny sú cigánčatá, o ktoré nie je veľký záujem. Nehovoriac o tom, že homosexuáli nemajú o nič väčší záujem o adopcie než heterosexuáli a je ich len pár percent v populácii. A povedzme si na rovinu: aj tak na Slovensku, i po celom svete, žijú homodvojice, obzvlášť tie ženské, ktoré už desiatky rokov majú deti a vychovávajú ich. Ono pre lesby nie je nič ľahšie ako prehovoriť kamaráta nech im poskytne svojich "rýchloplavcov").

Každopádne, ak sa aj zakážu potraty, nič sa demograficky radikálnejšie nezmení (lebo ženy aj tak zväčša využívajú tzv. tabletku po, ktorá sa dá objednať aj cez internet alebo pôjdu do cudziny - takže akurát nám to ešte viac vypadne z evidencie), rovnako ako sa nič nezmení, ak sa schvália nejaké RP (ktoré beztak dnes majú aj v Česku, Slovinsku, Chorvátsku, Estónsku a dokonca aj v Maďarsku, ktoré je určite menej liberálne ako my). Ja viem, nepíšem nič, čo by nebolo známe, ale treba si vyjasniť to, že pri týchto témach ide viac o symbolizmus či ideologický postoj, ktorý spoločnosť či štát navonok formálne deklaruje v zákonoch, než o dopady na každodennú realitu bežného občana.

Cirkvi Smer až tak nevadí, lebo do nej vráža solídne prachy a neuskutočnil jej odluku od štátu (z čoho má RKC istú obavu). Fico chápal, že s RKC si netreba robiť nepriateľa - a ak nie spojenca, tak aspoň nech nie je proti nám. Ale KDH bolo pomýlené od začiatku a jeho vplyv na cirkev a časť veriacich ťažko hodnotiť pozitívne. Tí starí KDH-áci ako Mikloško boli jasne napojení na Západ, na Američanov, podobne ako Wojtyla a obdobné typy. Veď napokon Vatikán to všeobecne už dlhodobejšie ťahalo k anglosionistom. Aj počas 2. sv. vojny s nimi spolupracoval proti 3.ríši. Zaujímavý textík vyšiel napr. aj na Postoji: https://www.postoj.sk/28936/pius-xii-papez-ktory-sa-podielal-na-spiknuti...

Bežní pracujúci ľudia volia najmä Smer a LSNS, ale aj SNS a Sme-rodina (čítal som, že voliči LSNS, ak by museli, by si akú druhú stranu vo voľbách vybrali práve Sme-rodina). Ale mnohí aj Oľano. Ja si pamätám, že ešte počas mojich študentských čias medzi mladými dosť letela SaS, aj medzi mladými z chudobnejších rodín. Teraz ich nahradili PS.

Náhodný okoloidúci

Pokladať registrované partnerstvá a homoadopcie za zástupné témy je veľký omyl, sú to dôležité "kolieska salámy" alebo "Overtonove okná" v agende ultraľavičiarov, ultraliberálov a "progresívnych" rozvracačov spoločnosti na ich dlhom a vytrvalom pochode inštitúciami.

Roland Edvardsen

O kolieskach salámy sa dá hovoriť prakticky pri všetkom. Aj pri potratoch to môže začať "len" dopplerom a skončiť basou za umelé oplodnenie a vedecký výskum (ako to navrhoval Kuffa). Môže a nemusí. Vec sa má tak, že RP nie sú nevyhnutne slippery slope. Vieme to, pretože ak by boli, potom by tu neboli krajiny, ktoré som spomenul, t.j. konzervatívne krajiny bez gay manželstiev, ktoré majú už dlhšie RP bez toho, aby sa posunuli ďalej. Také Maďarsko má RP a zároveň ústavný zákaz manželstiev. Mimochodom, aj my už čiastočné RP máme v podobe inštitútu "blízkej osoby" v Občianskom zákonníku (ono Slovensko je, aspoň formálne či zákonne, progresivistickejšie než by asi niektorí neznalí predpokladali: https://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_rights_in_Slovakia#Summary_table. Aspoň teda v globálnej rovine určite). Je to vždy na danej spoločnosti, ako si nastaví hranice. A vôbec zákony sú jedna vec a charakter spoločnosti druhá. Sú to zástupné témy, lebo sú jednak na Slovensku už dávno vyriešené a jednak existujú ďaleko podstatnejšie problémy, ktoré budú mať väčší dopad na majoritu než toto.

Roland Edvardsen

Mimochodom, problém LGBT agendy nie sú nejaké RP (ktoré sa mimochodom dajú chápať dokonca ako konzervatívny inštitút, ktorý prináša väčšiu stabilitu rovnakopohlavným párom), ale to, že sa ti tu po ulici môžu potulovať a obťažovať teba, tvoju ženu či deti kdejakí nechutní, exhibicionistickí devianti (viď youtuber Slaytiina/narcistický hermafrodit v ružovom, s ktorým sa fotila Nicholsonová), že takéto individuá začínajú byť verejne propagované a že politická korektnosť bráni alebo bude brániť pomenovať ich stav, ako to vidíme napr. v prípade tohto mudrlanta zo Smetiarne (viac o jeho klinickom stave tu :-):https://realista.home.blog/2019/06/15/maskot-progresivneho-slovenska/) :

Čiže aj bez RP či nejakých adopcií sa tu už vytvára tento problém v podobe verejného vystavovania sa okázalých a vulgárnych deviantov (ktorých poruchy sú jasne zapísané v DSM a v ICD a ktorí sa chcú legitimizovať tým, že sa tiež ukryjú pod kolónku LGBT+. Už dávno tu teda nie je reč len o nejakých sexuálnych invertoch, ale jasných parafilikoch. Nedávne články o pedofílii v Sme boli snáď červenou kontrolkou pre mnohých). 

Ľubov

Hneď zajtra upozorním na tento Tvoj článok svojho skvelého kamaráta.-). Nie raz sme tému rozoberali ,končili sme otázkou,prečo sú niektorí homosexuáli navonok úplne ako "bežní" muži a niektorí,naopak,sú nápadne zženštilí
Stávali sa preto terčom vtipov a trocha ľudového humoru,kým bola spoločnosť normálna https://www.youtube.com/watch?v=rFqx6HO9f34.

Zas viem niečo viac,dík.

Roland Edvardsen

Díky. Ten text je trochu aj sranda, resp. ukážka, že ani text o vedeckej problematike nemusí byť suchopárny :-). :-) Odpoveď, prečo sú medzi sexuálnymi invertmi také veľké rozdiely je veľmi jednoduchá: lebo kontinuum. Základom biológie je variabilita, ktorá vzniká už pri kopírovaní DNA, pri rekombinácii génov aj počas ich expresie (na proteíny). Ešte aj klonálne populácie živých organizmov budú variabilné, keď už pre nič iné, tak kvôli termodynamike, ktorá vnáša "šum" do biologických procesov. Keď skúmali jednovaječné dvojčatá, kde jedno bolo homosexuálne a druhé heterosexuálne, nebývali vždy identické ani vo svojej genderovej expresii:https://www.youtube.com/watch?v=nwT8wid5-E8&t=282s Tzv. gender (maskulinita a femininita) rozhodne nie je sociálny konštrukt, ale biologický. A homosexuáli to v skutočnosti potvrdzujú, nie naopak. Niekto je "posunutý" viac, iný menej - kontinuum. Ono celkovo ľudia by sa mali naučiť uvažovať viac v kontexte kontinuua. Vedeli by tak lepšie pochopiť nejeden jav.

Náhodný okoloidúci

Bodaj by si mal pravdu.
Ale ak sa dostanú k moci úchylní "progresivisti" alebo ak by nešťastnou náhodou získali ústavnú väčšinu, tak jeden z prvých krokov bude zrušenie zakotvenia manželstva ako zväzku muža a ženy v našej ústave. Oni sa nezastavia, nikdy nedajú pokoj.

Ale na odľahčenie dám jeden vtip:

Slovensko je chválabohu normálna krajina. Keď vidíte tlačiť dvoch chlapov kočík, tak viete, že sú to zlodeji kovov.

Roland Edvardsen

Presne tak, na prelomenie budú potrebovať progresivisti ústavnú väčšinu. A tú mať veru nebudú, minimálne nie v nasledujúcom vládnom období. S výnimkou PS ( a dajme tomu ešte rozpadnutej a čoraz viac irelevantnej SaS) tu dnes nie je žiadna strana, ktorá by presadzovala tieto veci. Na Slovensku jednoznačne dominujú strany, ktoré sú v tejto oblasti konzervatívne.

vrbovčan

medzi očami. Ale v tomto prípade musím povedať, že mu verím viac, ako volebným prieskumom. Teda neverím Kiskovým slovám, ale tomu, čo povie medzi riadkami. Lebo ten človek je tak priehľadný ako nikto.
A prekukli ho chvála bohu aj jeho potenciálni partneri. Preto nechcú volebnú koalíciu. On totiž má zaplatený Focus a MVK. Veď včera to prezradil, že sa s nimi radí. Tí mu dvihli jeho preferencie, neviem o koľko, ale reálne má tak 5%. No a teraz chce, aby podľa týchto kúpených preferencií sa zostavovala kandidátka. Tiež to včera prezradil, že strany nemajú toľko vhodných kádrov a preto sa treba dať dokopy a vybrať nejlepší výber. To znamená, že on podmieňoval na základe sfalšovaných prieskumov zostavovať vládu a kandidátku do parlamentu. A vo voľbách by sme sa skutočné Kiskove preferencie nedozvedeli.

Norman

hej, všetci píšu, že SaS môže mať problém sa tam dostať, ale ja vidím problém hlavne pre žalude. A ostatní tiež a preto s ním nechcú ísť. Oni ho podľa mňa už považujú za paka, nechcú ho mať ani v koalícii. Ba ani v paralamente by ho najradšej nevideli.

Ľubov

https://www.youtube.com/watch?v=fBdMxMc8uDU

Mne sa zdá,že pokrytectvo ešte nikdy nebolo také rozdrapené,ako dnes. Aha,aj tu: vidíme jednoznačne magora,ale aj tak ho chcú niektorí voliť. Rozum mi to neberie.

Norman

podla politickej ekonómie, no joke:
ľudia volia podľa svojich hmotných (triednych) záujmov.

Sú ľudia, čo stále vidia zvýšenie svojho príjmu a postavenia vo väčšej integrácii Slovenska so Západom. To slubovali po Prevrate a sľubujú doteraz. Sú to proste mladí nadržaní hlupáci.

Kiska je bezpochyby zo všetkých týchto nových globalistov najviac morálne schátralý.

Roland Edvardsen

Kiska je z nich všetkých naozaj morálne najhorší. A hlavne je aj rozumovo malátny, lenivý (si všimnite napr. ako nikde nechodí ani diskutovať, všade posiela "hérečku" Remišovú ). Aj posledné naťahovačky ohľadne veľkého opozičného bloku ukázali jeho potencionálnym partnerom, ako náročné bude s takýmto chobotom spolupracovať. Si normálne až kladiem otázku, kto v skutočnosti riadi žaľudov, lebo Kiska pôsobí príliš nesvojprávne na to, aby dokázal poriadne riadiť taký kolos akým je politická strana.

Norman

Heh, nik ich neriadi, už na to prišli :-) Karierista Šeliga už určite doma hryzie koberec a vybavuje si iné cestičky, že to tak posral, Žitňanská číslo 2 len mlčí a drží, a Remišová rozmýšla, prečo to s Igorkom nevydržala..

Tak to vidím :-)

Ak neprekročia 5%, tak Kisku nakopú.

Aj Kiska je znechutený. Chcel byť premierom - no na to to teraz nevyzerá.

vrbovčan

komentáre na Kiskovom profile. 99% ľudí ho sprdli a tvrdia, že ho chceli voliť, ale nebudú. Dokonca mu začali jeho vlastní podporovatelia vytýkať jeho kauzy.
Politické strany by mali mať širokú členskú základňu a nejaký transparentný pluralitný systém výberu riadiacich a zastupujúcich kádrov. To je základ pre vygenerovanie čo najkvalitnejšieho výberu ľudí. Podľa takého výberu potom strana navonok aj vyzerá. Ak to tak nie je, je otázkou času, kedy voliči prekuknú, že poslanci nimi zvolení nie sú kvalitní vzdelaní ľudia, ale zastupujú tam svoje súkromné ciele. Snáď výnimkou v tomto je predseda, lebo to je človek, ktorému sa podarilo získať nejaký, nech sa nám to páči alebo nie, legálny alebo nelegálny zdroj financií. Pre správne fungovanie vo vrcholovej politike je vhodné, aby predseda bol človek, dokázal schytávať všetky ataky na stranu a chránil svoj tým v pozadí. Tým nie tak dokonale mediálne vyzretých ľudí, ale kvalitných odborníkov. Tam v straníckych štruktúrach sa rozhoduje o budúcnosti. Parlamentné voľby sú len veľká marketingová mašinéria.
Ktoré teda strany majú ako tak širokú členskú základňu? Vychádza Smer, KDH, SNS, Most, možno SMK, ĽSNS, PS sa snažia budovať.
Napísal by som čosi aj o SNS, ale mám obavu, že budem tu sprdnutý. Ja som ich nikdy nevolil, ale už som mal nutkanie sem tam. Podľa mňa poslanecký klub je plný dobrý kvalifikovaných ľudí, a pri tom skromných. A Danko im vytvára priestor pre kľud na ich drobnú mravenčiu prácu, lebo podujal sa na to, že bude schytávať útoky na SNS a nepustí ich ďalej. Kto sa na to pozrie takto hlbšie, uvidí Danka iného.

Roland Edvardsen

Uvidíme Danka iného? To je naozaj veľmi ťažké. SNS je nevoliteľná v prvom rade a predovšetkým kvôli Dankovi. A to som im tiež chcel dať šancu. Ale s Dankom to jednoducho nejde. Ten človek nielenže nevie rozprávať (a nielen rozpráva, ale občas aj vyzerá ako retard) a ohromne sa preceňuje, ale čo je horšie, on sa všeobecne nevie správať a ovládať, nemá dôstojnosť a charakter (závistlivý, malicherný, narcistický, vydierač a podkopávač koaličných partnerov..proste je to dokonalá ukážka rozmaznaného detinského človeka, ktorý sa správa ako malý, ak mu niekto "zoberie hračku"). Aj teraz na poslednej tlačovke, to čo predvádzal bolo úplne pod úroveň. "Najlepšie" bolo to jeho chválenie, že je prvým predsedom parlamentu v Európe, ktorý presadil anti-semitský zákon, uf, to si nemohol odpustiť, že? Ako na čele SNS si už môžu kľudne dať kohokoľvek, kľudne nech tam dajú radšej Pašku alebo Matečnú. Aj tí by boli lepší ako tento nebetyčný prakkt.
O niečom svedčí aj to, že po posledných voľbách, ešte do r. 2017, zvykla mávať SNS v prieskumoch aj dobrých 12-14%. Ale teraz to nikoho neprekvapí, ak sa nedostane ani do NR SR. A Danko robí veľa preto, aby to tak nakoniec dopadlo.

vrbovčan

Veď potvrdzuješ môj komentár. Všetky blesky sťahuje na seba a ostatní sú v kľude za jeho chrbtom. Ak by Paška kandidoval na prezidenta, volil by som ho.

Roland Edvardsen

Všetky blesky padajú na neho, lebo on sám pomerne rád priťahuje pozornosť - a aj vtedy, kedy by nemusel (si myslí, že keď bude často v TV a často robiť TB za každú cenu, tak mu to pomôže zdvihnúť padajúce preferencie?), zatiaľ čo ten zvyšok SNS-ákov je jednoducho nevýrazný, nudný. Ja napr. ani len netuším aké politické názory má niekto ako Lubyová a mnohí ďalší. Akurát občas počuť Hrnka a Pašku, ale inak nič (a verím, že aj títo určite musia nejedenkrát krútiť hlavou nad tým, čo rozpráva a stvára ich šéf).
Dankovi síce nemožno uprieť, že má aspoň nejakú víziu (otvorene rozpráva o inšpirácii v Orbánovom Maďarsku a Kaczynského Poľsku) a že sa mu podarilo tú stranu pozviechať z úplného úpadku po Slotovi (v čom mu ale pomohla dosť aj TA3), ale v istých aspektoch je na tom ešte horšie ako Slota. Slota napriek všetkému ako tak poznal svoje limity a nehral sa na niečo čím nebol, ako to okato robí Danko.

vrbovčan

lebo je uchránená ostakizovaniu médiami. A to je dobre. Ver mi, že keby sa do nej pustili, poznal by si farbu jej spodného prádla. Zato o Dankovi vieš, že týral svoju partnerku a podobné hovadiny.
Za Slotu ešte neexistovala Kotlebova strana. Tá mu zobrala voličov.

Roland Edvardsen

Kde sa písalo, že Danko týral svoju partnerku? To čítam prvýkrát. Z tých klebiet o Dankovi je taká pikantnejšia tá, že mal vraj aj on pomer so Zsuzsovou, ktorá sa vraj vyjadrila, že po sexuálnej stránke je to dosť úchylák. :-) Aj to ukážu Za sklom? :-)
Ale inak o jeho osobnom živote som toho veľa nečítal (ale zlatokopku si našiel celkom peknú, to hej: https://www.cas.sk/clanok/582429/danko-preziva-tazke-dni-mlada-priatelka...).

vrbovčan

že si to tu zlíznem. Haha. Ale v poriadku. Náhodou diskusia na tomto fóre je mimoriadne korektná ale pritom idúca na koreň veci.

https://www.cas.sk/clanok/486447/katrinec-obvinuje-andreja-danka-z-toho-...

Roland Edvardsen

Dík, toto mi nejako uniklo (a to bulvár zvyknem v primeranej miere sledovať). Ten Katrinec je neskutočné hovädo.

Ľubov

Je to primitív,ale to je jedno.

Predpokladám,že nesleduješ tie rôzne signály z "iných" zdrojov.-),ako je napr.Lazarev.(ruský expert na diagnostiku karmy) Nuž,ten jar 2020 hodnotí ako jednoznačne čas kvalitatívnej zmeny,čas obrovského zrýchlovania karmy.
Občas sa tu to slovo objaví,tak som to spomenula.Jar 2020 je tu.

Pred volbami 2020 si položme otázku,na čom nám záleží najviac a na čom najmenej. Mne najviac záleží na tom,aby Slovensko nezaplavili hnedoidní paraziti. Najmenej mi záleží na osude novinárov ,politikov a Bratislave.

ps. https://www.youtube.com/watch?v=Wp41wPn4OPo&feature=share&fbclid=IwAR2Pw...

Veď to vidíte sami,sú to pokrytecké špiny.

Náhodný okoloidúci

Bez preháňania, Danko tým ako podlieza sionistom uškodil SNS viac ako ožratý hulvát Szlota János.

vrbovčan

tam v pozadí budú. Ešte pred voľbami a začiatkom jeho mandátu často spomínal Rakúsko. Zrejme je nemecky hovoriaci a mal príležitosť sa tam stretávať s ...neviem kým. Taktiež často bol pred voľbami v TA3, čiže tam bude pozadie Kmotríka. Potom už vo funkcií veľa hovoril o kúpeľnícstve a teraz o turistickom priemysle. Čo je v pozadí jeho stykov v Izraeli neviem nič. O jeho návštevách v Rusku tvrdí a o iných tvrdí, že on chce rozvýjať vzťahy na všetky svetové strany.

nové