Oslavy SNP 2022 - najabsurdnejšie divadlo

Na Slovensku sa "oslavuje" výročie SNP. Je to štátny sviatok, nedá sa tomu vyhnúť, a tak sa to spraví. Hodinku dve za zatvorenými dvermi.

Slovenské národné povstanie bola vojenská akcia zorganizovaná zo stalinskej Moskvy. Jej účelom bolo prevrátiť Slovenský štát, pasívneho a nepodstatného spojenca Ríše, na ktorého územi neboli prakticky žiadne jednotky Ríše, na stranu Spojencov (ZSSR, USA, GB).

Slovenský štát bol vtedy možno menej zainteresovaný na prebiehajúcej vojne na Východe, než je dnešný Slovenský štát zapojený do vojny na Donbase. V samotnej republike vládol kľud a dobré pomery. Len od leta 1944 sa začali sabotážne akcie, výbuchy a zabíjania sa - zdrojom boli hlavne špecialisti zo ZSSR, zhodení na padákoch. Partizáni.

Samotné povstanie prepuklo v auguste 1944, predčasne a skončilo bez  naplnenia svojich cielov. Jeho jediným výsledkom boli tisíce mŕtvych, masakre na oboch stranách, krvavá a tiež zbytočná Dukelská operácia. 

Paradoxne, na potlačenie povstania boli privolané rôzne protipartizánske jednotky z Ukrajiny. Tak už vtedy vlastne na našom území bojovali Ukrajinci proti Rusom. 

Preto teraz naše figúrky nemajú radi SNP, pretože bolo ruské, komunistické. A zločinci z druhej strany boli prevažne Ukrajinci v mundúroch Waffen SS. Ale dnes sú Ukrajinci naši kámoši, a navyše, ako vieme, oni oficiálne vyhlásili svojho vojnového zločincu banderu za akéhosi svatého. Bude aj náš Tiso blahorečený?

A Rusi, vtedy v židoboľševickej totalite, sú dnes sebestačný národný celok. Naopak vtedajší pojenci - Američania a NATO - sú úplne anglosionistickí (varianta židoboľševizmu). História sa vždy nejako prekrúca, ale ten uzol, čo je dnes obkrútený okolo SNP, je už naozaj na smiech.

Ostáva len menej humorná otázka, do akej miery sa budú dejiny opakovať? Pôjdu zas aj naši chlapi zomierať na Ukrajinu, bude aj u nás povstanie, budú aj dnes utekať Slováci do hôr? A popravíme vlastného prezidenta?

Nevedno, história sa opakuje po špirále a vždy je v niečom iná. Prezidenta zaručene neobesíme.

(je to dobrá správa?) Opäť len žartujem, proste kultúra na úrovni Zomri.

 
Pri príležitosti štátneho sviatku úryvok z Chalúpky Strýčka Sama:
 
A ty mor ho! — hoj mor ho! detvo môjho rodu,
kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu;
a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom:
Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom.

Čítajte viac: https://zlatyfond.sme.sk/dielo/83/Chalupka_Mor-ho/1#ixzz7dGkOYO5b

Tu by som chcel vysvetliť, že slová básnika "a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom"  neznamenajú ten prvoplánový význam, že v boji treba stratiť život, ale je to hlavne vyšší metafyzický koncept, že zabíjanie síce poškvrňuje karmicky vlastnú dušu, ale, holt, aj to treba  občas spraviť. No nie? Veď o tom bolo aj SNP, nie?

Ema

Hodí sa do tohtoročných osláv SNP 

Norman

No hej, dnes všetci bijú fašistov, fašistických fašistov. A všetci sú fašisti. Logicky, pretože keďže sa svet prepadá do bahna, tak je zlo všade, a teda všade je fašizmus. Nemci sú fašisti, Ukrajinci sú fašisti, Rusi sú fašisti, všetci sú to škaredé slovo na F. Samozrejme, aj samotní židia, tí sú tiež naozaj fucked fašistickí fašisti.
Už iba my nenadávame na fašistov (i keď tí južanskí fašisti, Musollini, Pellegrini , Franko a neviem ešte, ako sa volali, sú naozaj len operetní odpad. My sa nedržíme módy. my kritizujeme tzv. liberálov, ale aj tzv. konzervatívcov, aj tzv. veriacich, teda tzv. kresťanov, ale aj tzv. národovcov (hurá folklór odnož najviac, viď dnes ten hnus jebnutých Slukárov v BB). Aj tzv. komunistov, aj tzv. pravičiarov, kapitalistov, tzv. podnikatelov. Hlavne kritizujeme tzv. optimistov - a tak už nezostal skoro nik, kto by s nami udržal tempo. Každý má svoje dogmy, ktorých sa nedokáže zbaviť, a tak pod ich váhou padá na polceste do blata ....

slaven1

Len stručne:
- SNP sme u nás aj v susedných obciach oslávili
- oslavovalo sa vo veľkej početnosti
- ďakujeme aj za tento tradičný "bratislavský" článok :)
- Blaha mal niekoľko nedostatkov v prejave. zabudol na Rumunskú armádu, povstanie bolo organizované aj úzkov skupinou bratislavských (oficiálne) "ľudákov" (nebola to all-exlusive akcia komunistov)...
- Hlinikárne Slovenského národného povstania prestali vyrábať, Penta nevie stabilizovať ceny elektriny a zabezpečiť odbyt výroby.

https://akw.sk/domace-spravy/co-je-za-vysokou-cenou-elektrickej-energie/

Norman

Ak si všimneš, ja dokonca ani tak neútočím na samotnú modlu, SNP, ako minulé roky, ale na súčasnú schizofrenickú vládu, na absurdity v ich oficiálnej ideológii (ktorá SNP nedokáže stráviť, ale ani ho nedokáže dať na jeho pravú mieru).
SNP bol nepodarený štátny prevrat (analógia toho rumunského v tom istom čase). Neúspech tohto prevratu je prvá vec, druhá, ešte horšia, bol následný úplne zbytočný a zločinný NÁHRADNY pokus o akési vojenské pechorenie, ktoré prinieslo na Slovensku len smrť a zbytočné obete.
Ale tak aj zlý pokus si treba pripomínať. Ako varovanie.

slaven1

Ešte odkaz na video https://www.youtube.com/watch?v=_J7-pOizh40

Zaujímavosťou tohtoročných osláv bolo, že hlavné oslavy sa presunuli do Zvolena. Hlavné ostavy sú tam kde je ruský veľvyslanec. Jeho vládna chunta do Banskej Bystrice nepozvala, pozval ho SMER do Zvolena.

To ten aby sme vedeli, kto sa borí za národ a republiku!

Norman

Hlavné oslavy, čohokoľvek, sú tam, kde príde ľud. Preto s tebou súhlasím, že tento rok to bolo vo Zvolene.
Pozvanie a účasť ruského veľvyslanca bol výrazný úspech Smeru. Také ich malé vydarené SNP voči súčasnej dočasnej vlády chrapúňov, psychopatov a vlastizradcov.