Otrávená mediálna kaša XVIII. – Politici kradnú, ale systém je dobrý

"Systém je dobrý, to len (v poslednom čase) nejakí zlí ujovia "kradnú" a preto je národ bez zdrojov, bez istoty a bez budúcnosti." Nad touto mantrou rôznych komunálnych a mediálnych matovičov som sa rozčuľoval ešte za čias reálneho socializmu. Vtedy sa mi zdala len idiotská, ale teraz chápem, že to je jedno z najdôležitejších koliesok v mechanizme manipulovania jednoduchého občana.

Funguje to ako spojka v aute. Keď nechceme, aby sa energia z motora prenášala na kolesá, stlačíme spojku. Keď nechceme, aby nasraní jednoduchí občania zbúrali systém (ktorý dosiaľ v histórii vždy slúžil iba na to, aby z nich robil ovce), prerušíme ich myšlienkovú niť medzi prvotnou príčinou a následkami – obalamutíme ich, že systém je dobrý a všetkému zlu je na vine Jožo, Mišo a Fero. A keď potrebujeme preniesť energiu z motora na kolesá, spojku pustíme. Keď raz za čas potrebujeme zmeniť hru, stačí, ak debilnú mantru „politici kradnú“ prestaneme používať, a na miesto toho ukážeme (kúsok z toho) ako systém naozaj funguje. Nasratý dav už vykoná svoje.

Politici kradnú. Toto keď počujete niekoho povedať, tak sa môžete spoľahnúť, že má v hlave namiesto mozgu nainštalovanú spojku z auta. Za socíku sa debilom do gebulí montovali spojky z Moskviča, ale teraz sa najčastejšie používajú tie z Kie. Tie z Kie síce pri radení nepríjemne škrípu a pri vyšších prevodových stupňoch vyteká z uší prevodovkový olej a smrdí spálenina, ale kto naozaj veľmi chce, ten si za príplatok môže u firmy Gál&Schutz, s.r.o. objednať luxusnú izraelskú spojku z Mosad ze s dvojitou pozlátenou lamelou – týchto jedincov zväčša poznáte podľa zalomeného predĺženého hriadeľa vytŕčajúceho z ciferníku.

 
Autor: 
téma: 

default

  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.

Plain text

  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <alert>
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.