Phylogenetická analýza vírusu SARS-CoV-2

Vírusy samozrejme v princípe mutujú, každý typ ale zrejme rôznou rýchlosťou. A s rôznymi dôsledkami.

Analýzu SARS-CoV-2 možno vidieť na tejto stránke.

https://nextstrain.org/groups/neherlab/ncov/S.N501

Stači kliknúť PLAY a možno sledovať aj prezenciu vírusu na rôznych kontinentoch, aj jeho zmenu. Zaujímavé je si aj všimnúť a zapamätať, ako sa vírusové okolice na Ďalekom východe zmenšili až zmizli.

Teraz nik nevie presne, aké má nový kmeň vlastnosti - ale proste majú neúmerne nakazený Londýn a celé južné Anglicko.

Ale nechcem robiť paniku, je to proste zaujímavé, vrátane tej paniky.

Predpokladám, že sa to zvládne.

Ale je to dobrý príklad toho, že ak sa vírus dlho pestuje, môže z neho byť čokoľvek. Mutácie a náhodné agresívne vírusy zrejme vznikali vždy a boli odumreté z dôvodu izolácie ľudských komunít. Dnešná globalizovaná doba naozaj vytvára úplne fatálne prepojené prostredie. Epidémie SARS či MERS sme v tomto storočí úž mali, táto CoV-2 ale je asi prvý výrazný dôkaz, že ako sa také nóvum naozaj dokáže rozšíriť globálne po celej Zemi. To spôsobuje obavy, hlavne do budúcnosti, a tie veru neopadnú ani po zvládnutí Covidu-19. 

 
Ema

Najglobalistickejšia sekta zatvára hranice - a to je čo povedať, pretože Židia neznášajú, keď ich ktokoľvek, vrátane ich vlády, akokoľvek obmedzuje v presieraní sa hore-dolu po celom svete.

"Izrael v pondelok oznámil, že zakáže vstup na svoje územie cudzincom zo všetkých iných krajín v záujme obmedzenia šírenia novej vysoko nákazlivej mutácie koronavírusu, uviedla agentúra DPA.

Na základe nových protipandemických opatrení, ktoré vydal izraelský kabinet, budú môcť do krajiny vstúpiť len izraelskí občania a návštevníci so špeciálnym povolením. Po príchode budú musieť absolvovať domácu karanténu. Cestujúci z Veľkej Británie, Juhoafrickej republiky alebo Dánska budú musieť po príchode do krajiny pobudnúť v špeciálnych karanténnych hoteloch."

Situácia musí byť vážna, ba priam tragická, keď sa Mileikowski, aka Netanjahu, rozhodol pre extrémne opatrenie, ktorým si zníži popularitu do mínusu.

afík

Ale im tam lezú semiti, nesemitského semitizmu.

slaven1

Bibiho ešte takto pred rokom chceli dať do basy, nie? Takže takzvaná "pandémia koronavírusu" aj v Izraely vyhovuje miestnym "elitným" klanom. V rámci opatrení proti tzv. pandémii môžu nariadiť zákaz vychádzania (protestov).

slaven1

Mínusová popularita.

Náhodný okoloidúci

Podľa vzoru dodávok ruského plynu na Ukrajinu drahším reverzom cez západoeurópske krajiny a Slovensko Ukrajina dostane ruskú vakcínu Sputnik V, nie však priamo, lebo to by bolo politicky nepriechodné a neušlo by to bdelému oku banderovcov, ale drahšou okľukou. Ako povedal nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn, v Nemecku sa bude vyrábať ruská vakcína Sputnik V. Takejto reverznej vakcíny sa už pravoverní Ukrajinci nebudú musieť obávať.

https://politikus.ru/events/133338-satellit-reversnaya-vakcina-dlya-ukra...

Dusanbe

tiež najmä o peniaze, pravdaže.
Túto vakcínu bude zrejme platiť EÚ.
Po tom, ako sa Zelenskij posťažoval pre NewYorkTimes, dostalo Nemecko asi pokyn pomôcť rodiacej sa "demokracii":
"Ukrainian President Volodymyr Zelensky has revealed his frustration with the US' coronavirus vaccine export ban, claiming that it is "impossible" for his government to justify refusing help from Moscow if the West stands idly by."
Čiže: "Je pre Ukrajinskú vládu nemožné zaručiť odmietnutie pomoci od Moskvy..."

https://www.rt.com/russia/510251-ukraine-zelensky-coronavirus-vaccine/

Smradi, nakoniec ešte obídu najlepšie - dostanú spoľahlivú a dobrú vakcínu Sputnik.

Ľubov

V Trende sa v článku o ruskej vakcíne uvádza,že bola testovaná na 22 714 dobrovolníkoch.
https://www.trend.sk/spravy/sputnik-ma-podla-novych-dat-ucinnost-91-4-pe... mne sa to nezdá nejako veľa,ale pokial by som si mohla vybrať,beriem tiež radšej ruskú. Haha,je to ale jasné politické rozhodnutie,pretože v skutočnosti nechcem žiadnu injekciu. Poslednú som dostala niekedy na základnej škole a to je už pár desaťročí. A som tu stále.¨
Všimli ste si,že očkovať sa nemá mládež do 18 rokov. To mi odľahlo,ale prečo sú potom zavreté školy?

Norman

napríklad ruskú, bude trvať večnosť. Už len vyrobiť to.
Kedže už dnes ľudia chytajú hysáky z toho, že nemôžu robiť svoje obvyklé kšeftíky, predávať kávu a pizu, z ktorých žijú, že áno, som si istý, že ešte sa budú davy biť o to, aby mohli byť čo najskôr zaočkovaní. Stavíme sa?

Pravda, ak sa zaočkuje najskôr zdravotný personál, a teda nebude hroziť ich kolaps, zas všetko otvoria. Mocným vadí to, že by zdravoťáci boli doma chorí alebo len v karanténe, a v nemocniciach ležali chorí a mŕtvi bez personálu - to nevyzerá dobre, tomu sa chcú vyhnúť. Ale keď bude zaistený personál, nechajú populáciu ďalej v správnom tempe umierať - podstatné bude, že Sulík bude mať svoje teplé rožky.
A čo je najlepšie pre nich, postihnutá bude logicky najmä politická opozícia veriaca na mikročipy - teda ak sa nezavre doma. Taký Čarnogurský, Mečiar, rôzni starší politici Smeru - pamätáte, ako sa blavácka kaviareň nechutne vytešovala z predčasnej smrti smeráckeho Pašku? Mladí frikulíni nielenže budú môcť chodiť do kaviarní - ešte to budú mať aj morálne oštemplované tým, že všetci ťažko chorí a mŕtvi si za to teda formálne môžu sami. Konečne bude tá zgerba so Zomri naozaj spokojná. Naozaj im takto chcete spraviť radosť? Vojna sa nevyhráva vlastnou smrťou, ale zabitím nepriateľa.

Ja som injekciu dostal aj ako dospelý, prinajmenšom protitetanovku si pamätám. A nenamietal som ani sekundu. Čo som debil?Aj nejakú tú náladovku, aj krv mi brali - hm, nemám moc rád túto chemickú tzv. modernú medicínu, o doktoroch ako o triede si myslím tiež svoje, nejaké RNA pokusné morča tiež nechcem robiť - ale brojenie proti vakcínam všeobecne - to zas stúpila určitá časť politickej alternatívy do hovna. Hneď vedľa falošného letu na Mesiac a nacistických jašterov z Aldebaranu. Tí mladší v LSNS a inde si naozaj berú na svedomie dosť karmy - ale tak je to ich svedomie. Zvlášť pri vzatí do úvahy, že vlastne idú populáciu preočkovať a zvyšok premoriť, je veľmi malá spoľahlivosť, že by sa človek nejak vyhol jednej z týchto dvoch možností - teda ak nežije mimo spoločnosť (čo dnes naozaj asi málokto, nech sa nik neklame). Preto varujem pred postojom - doteraz som prežil bez injekcie, a som tu stále. Neprežili sme reálne ani doteraz bez injekcie, aj tvoja generácia, Ľubov, je v socíku zaočkovaná od A po Z, a vďaka tomu si zdravá, áno, tu mal socík svoju silnú stránku, neklamme si - a v budúcnosti, žiaľ, prežijeme bez injekcií ešte menej, to je takmer isté.

Len sa čudujem, že títo pseudoalternatívci sú zas tak otvorene spolu v jednom tábore so Sulíkom - to u mňa nie je alternatíva, ale antislovenskí kolaboranti. Ako sa to hovorí tak škaredo: žid sa len smeje. Asi by sme sa naozaj čudovali ak by sme vedeli, kto, ako a od koho berie peniaze. Lenže to sa nedá dokázať - ale ako sa píše v biblii - po činoch ich poznať.

-----
Zo zoologickej záhrady utiekol tiger

Verejný oznam: ”Vedenie Zoologickej záhrady vyzýva občanov, aby v záujme vlastnej bezpečnosti ostali vo svojich domovoch a nevychádzali von.”

Občan číslo 1: ”Najvyššou občianskou povinnosťou je odpor voči autoritárskym nariadeniam! Nenecháme sa takto ľahko oklamať! ”
Občan číslo 2: ”Len šíria paniku. Veď tigre sú len druh mačiek.”
Občan číslo 3: ”Štatisticky zabijú mačky len veľmi málo ľudí.”
Občan číslo 4: ”Tigra určite vypustili naschvál. Chcú nám vziať naše slobody!”
Občan číslo 5: “Tiger ohrozuje len starých a pomalých návštevníkov v Zoo. Tí by aj tak čoskoro umreli.”
Občan číslo 6: “Ak mám zdravý životný štýl a veľa meditujem, tak ma tiger určite nenapadne. A na rany z uhryznutia funguje vitamín C.”
Občan číslo 7: “Nie je vôbec jasné, či niekto niekedy umrel po útoku tigra.”
Občan číslo 8: “Profesor X a Doktor Y vysvetlili na YouTube, že tigre sú v skutočnosti milé a plaché zvieratá a ich agresivita je len nepochopením. Pozrite si to!”
Občan číslo 9: “Čo z toho má Zoo, že vám toto nariadi, kto na tom zarába? Toto je môj názor a panuje sloboda slova!”

celý text tu
http://www.nadhlad.com/content/zo-zoologickej-zahrady-utiekol-tiger

Náhodný okoloidúci

Problém nie je v samotnom fakte a akte očkovania, ale v príliš podozrivej kvalite mRNA vakcín aj v zlej povesti výrobcov, ktorí v minulosti museli vyplácať miliónové odškodnenie za poškodenie zdravia aj za smrť spôsobenú očkovaním a liekmi aj miliardové pokuty. Po nete už niekoľko týždňov koluje čierny zoznam hriechov firmy Pfizer, prehľadne ho teraz priniesol I. Štubňa na Zvedavcovi:

http://zvedavec.org/komentare/2020/12/8549-grilujeme-covidovych-odbornik...

Už dávno sú známe aj korupčné prepojenia "epidemiologickej komisie", konkrétne Jarčušku a Krčméryho priamo na formu Pfizer, priamo je na ňu prepojená aj Uršuľa Lajnová, odmietačka ruskej vakcíny. Takéto korupčné prepojenia vyvolávajú závažné pochybnosti o morálnej čistote celého očkovania aj o kvalite vakcíny.

Podľa amerického úradu CDC má závažné vedľajšie účinky vyžadujúce hospitalizáciu 3% zaočkovaných novou vakcínou od Pfizera. ďalšie tisíce sú tí, ktorí neboli hospitalizovaní, lebo nežiadúce vedľajšie účinky sú len "mierne".

Ešte aj samotný Matelko robí všetko pre to, aby sa vyhol očkovaniu a to isté platí pre zvyšok vlády.

Odpor verejnosti vyvolávajú aj "veľké resety", o ktorých píše Šváb zo Svetového ekonomického fóra.

Norman

Dohodneme sa tak: že každá téma sa dá spolitizovať. Oprávnene alebo neoprávnene, všetko má rôzne uhly pohľadu.
Covid-19 je v diskurze spolitizovaný od začiatku. Potom samozrejme "opatrenia" a teraz logicky vakcína. Treba "byť proti".
Ide o to, aby sa to nepreháňalo.

Ergo. tamtie argumenty, čo dávaš, sú (povedzme, niektoré) v poriadku, ale slúžia v diskusiách len na podporu dopredu definovaných postojov.
Ak by téma nebola tak spolitizovaná, tak by sa efektívnejšie dalo upozorňovať na problémy mRNA pokusov, a aj na iné zločiny farma firiem (ktoré u mňa sú asi dvakrát horšie, ako spomínaná trieda doktorov!.
Ak by téma nebola tak spolitizovaná, dalo by sa lepšie tlačiť, aby sa použila vakcína Sputnik, pretože jej tvorcovia majú lepšiu históriu, a navyše napríklad ju stavajú na geneticky príbuznej populácii, ako naša (na rozdiel od rôznych amerika medicinmanov).

Tá politizácia je niekedy na škodu.
Farma firmy, teda aj vakcinačné, sú všetko explicitný prípad tých najhorších korporácií - doslovne žijú z krvi. Ale to neznamená, že principiálne vakcinácia nie je cesta.

Náhodný okoloidúci

"Dopredu definované postoje" v minulosti neboli "dopredu definované" ale vznikli až na základe zlých skúseností s časťou vakcín a podozrivého správania sa výrobcov vakcín.

A ja sám som v minulosti podstúpil očkovania, na tetanovku som išiel dobrovoľne kvôli robote, ale súčasné dianie vo mne vyvoláva odpor a zhnusenie. Je to otvorené zneužitie choroby na pretlačenie politickej agendy, ktorá so samotnou chorobou nič spoločné nemá.

Norman

Ty hovoríš:
Je to otvorené zneužitie choroby na pretlačenie politickej agendy, ktorá so samotnou chorobou nič spoločné nemá.

Ja súhlasím, že dochádza k zneužitiu choroby, ale nie na pretlačenie "politickej agendy", ale na pretlačenie "finančnej agendy" - ergo súhlasím, že vakcinácia je hra, najmä o peniaze - ale nie je to politikum samé o sebe, nie je to o zotročení a podobne.

Toto je len pokus o zhrnutie toho, čo tu už opakujeme celé dni.

Podobne ako naše plošné testovanie bola šialená akcia, ľudia tam ale museli ísť. Nevyzýval som ani teoreticky nikoho, aby tam nešiel, boli objektívne dôvody, prečo bolo pre mnohých lepšie či nevyhnutné tam ísť. Analogicky vakcinácia má svoje riziká a mRNA by sa povedzme mala odmietnuť, ale zas v jednotlivosti sú ľudia, mnoho ľudí, pre ktorých je to nevyhnutné či lepšie riešenie. A možno im naozaj ide aj o život.

Takže tak. Aby sme to nenaťahovali, aj tak predpokladám, ako som už vyššie napísal, že ľudia aj na Slovensku sa na vakcinovanie budú stavať zas do radov - bez ohľadu, k čomu dospejeme.

Čo ma prakticky teraz zaujíma, čo som zvedavý - to je, či vakcinácia vo svete bude zaberať ( budú klesať výrazne počty pacientov?) a za druhé, bezprostrednejšie, či budú teraz slovenské nemocnice preplnené, alebo nie - to ovplyvní či zabije alebo zachráni viac ľudí, ako celá vakcinácia v republike. A veľa to prezradí o skutočnom charaktere populácie - myslím, že to, čo sledujeme teraz na Slovensku, v nemocniciach, to správanie sa celého toho systému zdravotného, je naozaj dosť reálna dráma.

Ľubov

Kedy sa vlastne objavila na scéne u nás? Keď namiesto dvoch lekární v meste ich bolo zrazu desať.
Začali v nich predávať farebné cukríky,moja doktorka mi vraví,nekupuj to,najlepší je stále paralen s celaskonom.
No a potom sa objavili zmrdi v oblekoch,prišli do čakárne,áno,chodili aj do detských ambulancií s tými svojimi kufríkmi a lekári ich nevyhodili,ale počas ordinačných hodín sa s nimi zavreli .

To bolo okolo roku 2000,ak sa nemýlim. Zmeny,ktoré sa začali prejavovať na očkovaných deťoch veľmi rýchlo.
Je to pravda,očkovanie zachránilo veľa životov. Ale to bolo predtým.

Norman

očkovanie detí ide po celoštátnej línii.
Dokonca aj ten exot dr. Lipták je za očkovanie detí - má proste svoju skúsenosť. V iných veciach sa tak nevyzná, takže tam fantazíruje - ale v očkovaní detí má prax, alebo ho tiež zaplatili (to je ten, čo sa svojho času verejne priznal, že bral úplatky, naivka :-)

Smaozrejme, dnešné očkovanie detí je nejaké silné a počul som aj ja dosť konkrétnych prípadov vážnejších a rôznych problémov. V tomto nejestvuje jediná radikálna cesta. Som za právo, aby to rodič mohol všetko odmietnuť - tak to aj teoreticky je - ale zas to určite nie je univerzálnym riešením. Ono ani to bývale, socialistické očkovanie, nebolo štatisticky bez vedlajších následkov a určite aj tragických prípadov. Aj jazda v autách a lietadlách si vyžaduje životy, ba aj bývanie v domoch, ktoré niekto s rizikom postavil, čokoľvek si štatisticky vyžaduje obete - tak nie je dôvod zas teraz preháňať. Tak, ako decko má padnúť a naraziť si frňák, keď sa učí chodiť či bicyklovať, tak aj nejaké vakcíny chcú svohu daň - ne sme slniečkári, aby sme sa pokakali.

A čo je najhoršie - robia z toho politickú hystériu nie preto, že sa boja o životy detí, ale preto, lebo je to dobrá ZASTUPNA TEMA. Opäť raz dobrý prípad zástupnej témy, umelej alternatívy.

Ľubov

Teraz mi nedá nespomenúť Biotiku,vakcín z Biotiky sme sa nebáli,asi je jasné,ako dopadla.
No,aspoň pán Kuracina v Lupči stále prosperuje. On je ale výrobca iného lieku.

Norman

Áno, o tej som počul veľa dobrého a je to zrejme tiež jeden z prípadov ZLOCINU na Slovenskom národe, že ju doslovne zničili.

Nuž, prehnaná tolerancia voči zlu v 90-tych rokoch, vlastne vždy. No, tolerancia, bezmocnosť. Starý systém nevedel, kudy kam, a ľudia tiež nie - tak to takto dopadlo, vtiahlo nás do postavenia kolónie (ale nič iné sa ani nedalo čakať). A na tej bezmocnosti sa moc nezmenilo. Áno, chce to inú medicínu.

Dusanbe

toho kšeftára sa pozemkami, zdá sa, že toto je presne tá fajta ľudí čo sa našli v SAS:

"Pozemková mafia. Sulíkov poslanec Žiak skupuje od ministerstva pozemky. A kšeftuje s nimi ďalej.
Zo Sulíkovho poslanca Miroslava Žiaka sa vykľul kšeftár s pozemkami. Nakupuje ich za podozrivých okolností priamo od štátu. Zaujímavé na tom je, že kupuje na prvý pohľad bezvýznamné pozemky, ktoré sú pre neho nevyužiteľné. Prečo má teda o ne taký enormný záujem? Slúžia vari na finančné vydieranie bežných ľudí, ktorí ich potrebujú na svoju existenciu?!
Scenár je takmer vždy rovnaký. Ide najmä o parcely pri rodinných domoch, ktoré slúžia aj ako prístup k týmto domom. Takže sú zaujímavé a vlastne aj nevyhnutné iba pre miestnych vlastníkov týchto nehnuteľností.
Akýkoľvek iný nadobúdateľ v dražbe sa javí len ako špekulatívny držiteľ pozemku s cieľom možného finančného vydierania susedného vlastníka domu.
Pozemky, ktoré nakupuje Žiak sa nachádzajú v obciach po celom Slovensku - od maďarských hraníc, cez stredné Slovensko až po ukrajinské hranice.
Poslanec Sulíkovej SaS využíva pri týchto kšeftoch aj svoju poslaneckú asistentku Timeu Husárovú.
Obaja tvoria zaujímavý tandem, ktorý už dlhodobo skupuje štátny majetok a manipulujú elektronické aukcie.
Prihlásia sa do súťaží a jeden z nich dá nízku ponuku, druhý dá ako poistku vysokú ponuku. V prípade, že sa vysoká cenová ponuka ukáže ako zbytočná, Žiak sa vzdá poradia v súťaži.
Keď pozemok získajú, takmer vždy ho obratom predajú bežným smrteľníkom. Tí tento kus zeme nevyhnutne potrebujú, aby mali prístup k svojmu domčeku. Častokrát sa to rieši darovacou zmluvou, zrejme aby sa Žiak vyhol daňovej povinnosti.
Prinášame zopár konkrétnych prípadov:
Pozemok 1.: Kúpa pozemkov v obci Okoč. Slovenská republika predala pánovi Žiakovi pozemok v katastri obce Okoč, okres Dunajská Streda o výmere 697 m/2 za sumu 3403 EUR. Stalo sa tak 14. januára 2020. Pán poslanec je dodnes vlastníkom týchto pozemkov, ale na liste vlastníctva už svieti plompa. Je teda zrejmé, že Žiak ich už predáva niekomu ďalšiemu.
Pozemok 2.: Tento prípad je omnoho zaujímavejší. Ide o kúpu pozemkov v obci Lutila, okres Žiar nad Hronom o výmere 256 m/2 za sumu 3521 EUR. Tento pozemok poslanec Žiak kratúčko po kúpe predal rodine Beňovej.
Tá ho totiž nevyhnutne potrebovala. Pozemok je tiež pre nich nevyhnutný ako prístup k ich domčeku z verejnej komunikácie.
Pozemok 3.: Poslanec Žiak sa snažil kúpiť od ministerstva vnútra aj pozemok v obci Strihovce, okres Snina. Keď sa však o túto podozrivú kúpu začal zaujímať miestny aktivista, pán Žiak sa radšej z tohto kšeftu stiahol. Zaujímavé bolo to, že všeobecná hodnota tohto nehnuteľného majetku bola stanovená znalcom na sumu 7712 EUR. Zmluvné strany sa však dohodli na kúpnej cene iba v polovičnej výške 3333 EUR.
Ešte zaujímavejšia je však skutočnosť, že tento pozemk slúži ako jediná prístupová cesta miestnemu podnikateľovi, ktorý tam ma výrobňu. Mal poslanec Žiak v úmysle tohto podnikateľa vydierať?
Mimochodom, akonáhle do toho začal vŕtať miestny aktivista, tak náš šikovný obchodník so štátom - pán Žiak - svoju ponuku v panike stiahol.
Pozemok 4.: Podozrivá kúpa pozemku v obci Dolný Lopášov o výmere 284 m2. Žiak tento pozemok kúpil, ale vzápätí predal, resp. daroval rodine Uváčikovej. Potrebovali ho, ako inak, ako prístup k svojmu domčeku.
Takže pán Sulík, TOTO je to moderné podnikanie, ktoré presadzuje strana SaS?
Poznámka:
Pozemok č.1.: parcela registra C, nachádzajúceho sa v katastrálnom území Okoč, obec Okoč, okres Dunajská Streda, parc. č. 2015, L.V. č 2207
Pozemok č.2.: pozemok nachádzajúci sa v katastrálnom území Lutila, obec Lutila, okres Žiar nad Hronom, L.V. č. 2102, parcela číslo 951/35
Pozemok č.3.: parcela 489 v katastrálnom území Strihovce, obec Strihovce, okres Snina, L.V. č 73
Pozemok č.4.: pozemok nachádzajúci sa v katastrálnom území Dolný Lopašov, okres Piešťany, L.V. č. 2225, číslo parcely 3063

Ladislav Uváčik:Manželka si podala žiadosť o odkúpenie pozemku od SR,pozemok je prístupová cesta k jej ďalším nehnuteľnostiam. Bolo vyhlásené výberové konanie kde výhercom bol samozrejme Miroslav Žiak. Druhý v poradí bol Andrej Kováč. Žiak od zmluvy so SR odstúpil a daný pozemok kúpil Andrej Kováč a do schránky manželke vhodil tento pozdrav vid. foto preložené.keď manželka nereagovala, sám sa telefonicky s ňou spojil aj osobne za účelom predaja pozemku,samozrejme s 300 % navýšením. Keď manželka nepristúpila na cenu, prišiel s pilčíkom vypiloval stromy a zakázal prechod cez jeho pozemok,proste psychický nátlak,a tým ju donútili ku kúpe."

Text je skopírovaný z diskusie a trochu dlhší ako sa patrí - ale nedalo mi to nedať to sem, keď si spomenul Sulíka ako "alternatívu".

Norman

Je v poriadku, že to sem dáš, ak by to pomohlo, by som to kľudne dal ako článok - ale to je samozrejme zbytočné. Nie sme masový portál, to by sme tu museli dávať 9/10 rôzneho šokujúceho balastu, ale potom zas by sa podobné aj lepšie informácie strácali. A potom by sa to muselo "overiť", a potom nastupuje autocenzúra - vlastne sú dôležitou témou Nadhľadu média a masmédia a v tomto smere sme získali, a nielen na tomto portáli, naozaj cenné skúsenosti. Iná zločinnosť - pozemková, finančná a podobne - to si musia mafie vybaviť takpovediac medzi sebou. Na to majú ľudia politické strany, od nich nech žiadajú túto prácu.

Dusanbe

prekonáva toto ochorenie oveľa ľahšie, čo však neznamená, že vírus neprenáša.
Takže školy sú zatvorené z dôvodu potlačenia šírenia vírusu.
Presne koľkými % to prispieva k zníženiu prenosu a počtu chorých neviem, ale má to racionálny dôvod.

Ako decká sme prešli sériou očkovaní - socialistické Československo to malo naozaj dobre a systematicky zavedené a uskutočňované.
Bez týchto dlhodobo prevádzaných očkovaní by svet vypadal odlišne - choroby o ktorých počujeme z tretieho sveta /aj to už nie, aj tam sa už dnes očkuje/ by boli bežnou súčasťou nášho života.

Máloktorý liek má jedine a len kladné účinky - veď si dúfam čítaš príbalové letáky.
Vždy sa objavia aj nejaké nežiadúce účinky.
Tak odmietneme antibiotiká, keď máme ťažké infekcie alebo zahodíme acylpirín, keď sme nachladení ?
Vždy je to o posúdení miery kladných účinkov lieku oproti tým negatívnym.
Veď mnohé perspektívne liečivá sú vyradené z nasadenia v procese testovania práve kvôli prílišným negatívnym účinkom.

Očkovanie vo všeobecnosti je len jeden z nástrojov, pomocou ktorého si ako biologický druh uľahčujeme cestu vpred touto džunglou reálneho sveta a bojiskom prírodného výberu.

To ale samozrejme nevylučuje možnosť, že za konkrétnou vakcínou či liekom neprevažujú záujmy bussinesu, že za tým nemôže byť najmä špinavý lobbing politikov a manipulácia verejnej mienky.
To sa v tomto systéme skutočne deje, to je jeho súčasťou, ak nie priamo podstatou.

Dostupných informácii ale najmä dezinformácií je veľa, o to ťažšie je racionálne ich posúdiť a vybrať si.

Mne pripadá porovnanie Sputnika V s vakcínou od Pfizeru analogické s porovnaním ruskej rakety Sojuz s raketoplánom.
Sojuz - osvedčená, mnoho krát odskúšaná, robustná, pomerne jednoduchá ale vysoko SPOĽAHLIVÁ technológia. Spaceshuttle - nová, imidžová, komfortná, moderná high-tech.
Nech sa páči - je demokracia - vyberte si, čím chcete letieť do kozmu, :-)

Pardon - v tomto prípade nemáte právo na výber - práve finančné a špinavé politické záujmy rozhodli už vopred za vás.
Môžete si len vybrať, či áno, alebo nie.
Vlastne - podľa všetkého, asi aj to nám vezmú...

Norman

výborné porovnanie. Pokiaľ viem, na sojuzoch už 50 rokov nik nezomrel, na raketopláne majú 2x7 fatálnych prípadov.
Čo ale tiež nie je až tak veľa, hm.

Ale iné chcem - Maďari nakupujú Sputniky,nie? Ten náš trnavský sputnik by mohol zamachrovať a nakúpiť ich tiež. To by si predsa u ľudí vylepšil imidž :) Veď on má rad excentrické šokujúce metódy.

Poradte mu to - ale nech je to samozrejme jeho nápad. Je to jeho posledná šanca :)

Dusanbe

Vitajte na palube raketoplánu !

Život ohrozujúce alergické reakcie od vakcíny Pfizer:

"Severe allergy-like reactions in at least eight people who received the COVID-19 vaccine produced by Pfizer and BioNTech over the past 2 weeks may be due to a compound in the packaging of the messenger RNA (mRNA) that forms the vaccine’s main ingredient, scientists say. A similar mRNA vaccine developed by Moderna, which was authorized for emergency use in the United States on Friday, also contains the compound, polyethylene glycol (PEG).

PEG has never been used before in an approved vaccine, but it is found in many drugs that have occasionally triggered anaphylaxis—a potentially life-threatening reaction that can cause rashes, a plummeting blood pressure, shortness of breath, and a fast heartbeat."

https://www.sciencemag.org/news/2020/12/suspicions-grow-nanoparticles-pf...

Ale je to všetko "high-tech" - nano-častice, úplne nový spôsob vakcinácie pomocou messenger RNA, atď.

Náhodný okoloidúci

Už dávno koluje "čierny humor", že koroňavírus zabíjajúci prednostne starých a chorých je istý druh "dôchodkovej reformy". Po zverejnení prvých výsledkov očkovania to začína vyzerať tak, že tou drsnou "dôchodkovou reformou" bude skôr samotné očkovanie pokusnou vakcínou.
Ak má pravdu francúzsky doktor, ktorý poskytol rozhovor pre Le Parisien, ako ho priniesol "konšpiračný bulvár" Aeronet, tak veľa ľudí z vlády a úradov by si malo posedieť v Leopoldove.

https://aeronet.cz/news/sef-francouzske-infekcni-kliniky-promluvil-neco-...

nové