Prebytok ropy

V dôsledku pandémie klesla ceny ropy do mínusu.

To si treba vychutnať ako momet, kedy absurdita ľudskej rasy dosiahla vrchol. Keď sa má dobre, idú ceny zdrojov hore, keď sa má zle, tak cená klesá až do nuly.

Logický výsledok je - o čo sa má ľudstvo horšie, tým lepšie. Ešte že na Zemi ani nikde v okolí nie je nič dostatočne inteligentné a silné, aby z tohto záveru vyvodila dôsledky. Nie, SARS2 je len náhoda alebo blbosť, neverte tomu, že nám ho niekto poslal za odmenu.:)

V každom prípade pád ceny ropy ukazuje, v akom chaose sa pohybuje globálna informačná štruktúra. Ona beztak fungovala takpovediac na "zvykovom práve" a staré zvyky sú dnes očividne už neplatné.

Panika panika?

Doslovne sa píše, že dnes boli obchodníci zaplatiť, len aby ste si odobrali surovinu. To bolo prvýkrát v histórii. A asi aj naposledy, lebo to systém "trhov" usvedčuje z absurdity a nefunkčnosti, z neschopnosti logicky reagovať, predvídať, efektívne plánovať a tak ďalej. Viera v trh, ktorá je rovnako absurdná, ako viera v odpustky, podobne ako iné zbožňovanie modiel, proste nedáva výsledky. Ja viem, boli tu aj iné zlé systémy - otrokárstvo, feudalizmus, nacizmus, komunizmus ... bububu ... bububu bububu .... ale to nijako nemeni fakt, že tento režim stelesňuje aj otrokárstvo aj totalitu a patrí rovnako na smetisko. Aj s jeho hlavami.

Proste, zas jedno nádherné prelomové ráno.

Samozrejme, neznamená to do blízkej budúcnosti nič dobré. Je to proste typický príznak kolapsu. No ale dobu, v ktorej žijeme, si nevyberáme a treba sa s tým zmieriť. Len tých deciek je mi trocha ľúto.

A vlastne ani nie.

 

 
 
 

nové