Predĺženie zákazu vychádzania?

Dnešná vláda vraj predĺžila "zákaz vychádzania" do 14. 11. Teda o 4 dni navyše proti stavu, ktorý sa dohodol pred plošným víkendovým testovaním.

Prvotným dôvodom je zrejme zmätok okolo toho, že pol Slovenska pôjde do druhého kola. A tak sa Matovičovci rozhodli porušiť to, čo súbili.

Ak by išlo len o predĺženie nejakého stavu platiaceho pre všetkých, dalo by sa nad tým mávnuť rukou. Ale teno "zákaz" vychádzania je od začiatku koncipovaný ako karanténa. Karanténa, ktorá mala platiť 10 dní a ako s takou s ňou aj všetci rátali.

Tí, ktorí si boli zobrať modrú kartičku - tým sa jej platnosť predlžuje. Dobre.

Ľudia, ktorí majú pozitívny nález, mali byť 10 dní v karanténe. Majú byť teraz o 4 dni dlhšie doma? Alebo nie?

A tým, čo teda prijali možnosť, že nebudú zaťažovať testovacie kapacity (ešte v sobotu k tomu oficiálne vyzývali ľudí), ale jednoducho sa budú preventívne 10 dní izolovať, sa teraz mení dohoda? Všetci z nich to akceptovali s tým, že ide presne o tých 10 dní a tomu sa prispôsobili. Matovič porušil svoje slovo - ale je to vôbec možné? Veru, bol by hlúpy každý jeden, kto by sa tohto "zákazu vychádzania", ktoré platí len selekčne, ešte držal a kvôli nemu nechodil napríklad do práce. Vláda nemôže svojvoľne meniť predošlé dohody s obyvateľstvom.

Je to len nedomyslenosť, je vláda naozaj tak tupá, že nevie domyslieť tieto paradoxy? Alebo je to zlomyselnosť jedného zúfalého psychopata? 

Matovič je očividne v ťažkej depresii z toho, že jeho megaakcia je totálny neúspech a že mu politické sily pôjdu za 50 miliónové testy po krku, vrátane jeho osobnej hmotnej zodpovednosti. Sľuboval "slobodu", prakticky hneď po otestovaní - a namiesto toho predlžuje reštrikcie - aj preto je plošné testovania absolútny prepadák. Za sto miliónov nemá Slovensko žiadnu slobodu.

Samozrejme, zvrátené je robiť druhé kolo testovania tam, kde antigénové testy ukázali viac pozitívnych ako 0,7 %. Je to čistá svojvôľa Matoviča, odborníci navrhovali robiť druhé kolo len tam, kde prvé kolo našlo aspoň 1,5 % pozitívnych. To Matovič jednoducho odignoroval, ako mnoho iných rád odborníkov - a tak znova opakovane berie na seba celú zodpovednosť za všetky tieto zločiny. Zločiny v stave núdze, teda s vyššou trestnou sadzbou. 

 

Náhodný okoloidúci

Viacero webov prinieslo správu, že primátor Myjavy zverejnil správu, v ktorej sa pozastavuje nad príliš veľkým rozdielom medzi oficiálnou vládnou štatistikou plošného testovania a ich vlastnou štatistikou. Niekde sa stala chyba alebo niekto podvádzal.
Je možné, že v iných mestách to bude podobné.

https://myjava.sk/mesto/aktuality/1766-list-obcanom-od-primatora-myjavy-...

A Matelko sa radšej preventívne stiahol do karantény, aby sa vyhol nežiadúcim otázkam novinárov a opozície.

Ďalšia Matelkova a Mikasova "perla ducha" - ľudia bez modrého papiera s negatívnym výsledkom si môžu ísť zabezpečiť základné životné potreby, ale predajcovia ich bez modrého papiera s negatívnym výsledkom do obchodu nepustia. Čo je toto za debilinu?

Norman

chyba sa stala zrejme v tom, že samospráva si nemala robiť vlastné záznamy. No toto.

Začína sa zvyšovať požiadavka, aby armáda uverejnila všetky čísla, ale najlepšie aj mená či ID zúčastnených, alebo aspoň negatívnych - nie je dôvod to tajiť, nech sa každý môže presvedčiť, či tam je alebo nie je zaevidovaný. Ale Naď samozrejme nechce.

Karanténa Matelka - len na základe kontaktu s nejakou pozitívnou osobou (?!!) je číry nezmysel, čistý útek z bojiska, asi mu už celkom preplo a leží v posteli na liekoch. Pena v hube.

To posledné - do potravin a drogérie ich vpustia, takže to jenepresné. Všetci samozrejme beháme po meste v pohode. Chcel by som vidieť tú zelenú žabku, čo ma zastaví. Tu ide v prvom rade ale o prácu, u mnohých a mnohých ľudí.
Povedzme tak - ak je to predĺženie "zákazu vychádzania" len nedomyslená debilita, tak neprekvapuje.
najskôr je to ale akože detinská zlomyselnosť voči kverulantom, čo na test nešli. Matovič a jeho banda, ktokoľvek, kto toto podpísal, teda celá vláda, si ale neuvedomuje, že tí ľudia samozrejme nebudú sedieť doma o 4 dni dlhšie. Že ak doteraz tí ľudia rešpektovali dobrovoľnú karanténu (okrem nutných nákupov)), tak teraz vlastne nútia státisíce ľudí, aby to porušili.
Pritom ak si nameraný Covid pozitívny, aj PCR testom, povedia ti, že máš byť desať dní doma ak ak si ok, máš potom normálne fungovať, vraj už nechcú ani ďalšie testy. Čiže nemôže nútiť státisíce ľudí, ktorí z rôznych dôvodov tam neboli, aby sa im predĺžila karanténa.
Ak aj sa to do budúceho týždňa nejak utrasie a upraví, týmto zas doslovne nasral státisíce ľudí do červena.

A hranice naplno otvorené, Čechom už vyteká korona aj ušami, ale hranice sa akosi upravia až tho 15, respektíve potom začnú uvažovať. Ak už budeme konšpirační, tak pokus na ľuďoch, ktorý začal iniciatívny blbec vo Švédsku, bol presunutý do českej kotliny. Ja si to nemyslím, je to blbosť, ale čudujem sa, že už teraz nevrieskajú antifašisti, že ich idú zgenocídovať ako v roku 1939 b Mníchove. ... Nuž, aha... ťažko, lebo covid je len soplíček. To jsou paradoxy.

Ale dosť žartovania.
V pohode - stanné právo ako vyšité. A to ešte osolené moslimskými zombiami so sapíkmi - ako vo filme. Kde sú najbližšie sklady so sapíkmi pre nás. So sapíkov sa striela veľmi ľahko, zvládne to každý, pevne držať a dávka daným smerom, netreba mieriť.

horyslav

testov som sa nezúčastnil, a momentálne spadám do okresu, kde druhé kolo nebude. som v dobrovoľnej karanténe, na úkor dovolenky. práve som volal so šéfom. zamestnávateľ bude odo mňa pri nástupe do práce, aj po desať dňovej karanténe, požadovať preukázanie sa certifikátom testovania, hoc aj z prvého kola. inak ma do budovi nevpustí. a naviac riskujem pokutu pri ceste do zamestnania. podľa vyhlásenia publikovaného na fejsbukovej stránke Polície SR, cesta do zamestnania nespadá do výnimky zákazu vychádzania a pri výzve policajta, by som sa mal preukázať certifikátom z prvého testovania, v mojom prípade. pričom Vestník vlády SR, Úrad verejného zdravotníctva, aktualizovaný 30.10.2020 (neviem o novom), operuje s termínom do 8.11.2020, to isté aj uznesenie vlády, 693/2020, z 28.10.2020 (tiež neviem o novom).
takže zasa ďalšie 4 dni dovolenky...

Norman

pritom po 10 dňovej karanténe má každý mať právo byť považovaný za covid-free.

Takýchto ľudí sú státisíce, takže uvidíme, či v tom nastane nejaký pohyb, či na to zareagujú politické strany - určite si každý uvedomuje, čo sa stalo.

Lenže taký je súčasná stav - Kotleba je odsúdený, Gašpar je obžalovaný a teda na Slovensku je politická scéna pod evidentným policajným tlakom - niečo, čo tu nebolo od roku 1948, keď sa likvidovali politické subjekty. Lenže vtedy za mocnými stál Sojuz so svojou armádou - neviem, kto stojí a či, niekto za Matovičom, Krajniakom, Šeligom, Hegerom, Krajčím, Sulíkom, Dostálom, Osuským a inými prominentami súčasného režimu. Nikto? A to sa neboja božej ruky?

Nejakú pomoc karantenistom sľúbila LSNS, ale nemôžem to teraz narýchlo nájsť, nikde u nich to nevidím, cellý web je zahltený linkami s ich menom, ale ich oficiálne stránky sú mŕtve.

Dusanbe

už naozaj nedá nazvať inak ako sprostá arogantná buzerácia:

"V druhom kole testovania sa podľa ministerstva zdravotníctva nesmú dať otestovať ľudia, ktorí sa nezúčastnili testovania v ostatný víkend. „Nemôžete sa zúčastniť na testovaní, pretože by ste mali byť v izolácii. Čakáte, kým vám uplynie nariadená izolácia. Platí pre vás výnimka na cestu na testovanie, ale len PCR testami,“ píše rezort zdravotníctva na svojej stránke. Zákaz vychádzania sa končí až 14. novembra."

Veď práve tieto pseudo-testy majú vraj akú takú citlivosť práve po určitom čase od infekcie - čiže potenciálne infekční, ktorí neboli na prvom teste by sa odhalili v druhom kole.

Dokonca, na testy v druhom kole nesmú ísť ani rodinní príslušníci jednotlivcov, ktorí boli v prvom kole pozitívni !

O čo tu vlastne ide ?!?
Keď si to dáte do súvislostí s ďalšími sviniarňami čo sa tu práve dejú - kurva, ďalej by som už len sprosto nadával...
Bordelizácia a ukrainizácia, ako sa píše inde.

nové