Preľudnenie, Šichtařová a božská ekonomika

Šichtařová je česká ekonómka, ktorá píše blogy. Jeden z jej posledných prevzali aj Hlavné správy, a tak mi padol do očí.

Téma blogu je zo začiatku preľudnenie, ktoré paní Šichtařová označuje za "fóbiu".  Nuž, o tom, ako je zákerné používať čiste psychologické termíny či skôr nadávky na svojich oponentov sme aj tu myslím už dosť hovorili. Je to zvádzajúce, príliš ľahké a hlavne to nikam nevedie.

Šichtařová to ani nikam nechce viesť, nechce ani v základoch rozobrať, či sa ľudia množia geometrickým radom a čo to znamená. Nie, ona prešla okamžite k jednému-jedinému aspektu pôvodnej témy, k akejsi údajne novej móde, "antinatalizmu", teda k tendencii nemať deti. 

Nuž, v prvom rade by mohla vedieť, že tendencia nemať deti nie je v technickej spoločnosti nič nové, bola tu aj v minulom storočí, prejavovala sa v populárnej kultúre, vo filmoch otvorene ju prezentovali aj vtedy. Skepsa a nihilizmus ovláda ľudstvo dávno, je len chyba nedostatku historickej pamäte či vzdelania, ak si nejaká šťanda myslí, že jej menštruácia je niečo unikátne.

Antinatalizmus je samozrejme nefunkčná zbraň proti preľudneniu, pretože by sa to týkalo len vzdelaných Európanov so svedomím - poloblbí negroidi by sa ďalej plodili ako potkany. Ale myslím, že antinatalizmus ani nik za nejaký nástroj proti preľudneniu nevyhlasuje - za taký ho vydáva iba sama Šichtařová, aby mala čo kritizovať.

Ale to všetko by mi bolo a aj je ľahostajné, blogy ekonómov či ľudí sa tak označujúcich považujem za neprínosný balast. Čo ma ale zaujalo, to bolo krásne kryštalicky jasne vyjaderné základné šialenstvo týchto ľudí. Su to tieto vety zo spomínaného článku:


Ekonomové vědí, že ještě předtím, než ropa dojde, její cena naopak dramaticky poklesne, protože se už nebude používat. Ekonomika pro ni včas najde náhradu

 

No nie je to krása a radosť?

Za prvé, ekonómovia "vedia". Ekonómovia proste vedia, a basta. Vedia, ako sa bude situácia vyvíjať. O tom naša ekonómka nepochybuje, pre ňu je ekonómia nie veda, ale náboženstvo - a to keď niečo vie, tak to vie a basta.

A za druhé: včas sa za ropu nájde náhrada. Proste ... to tak ekonómovia vedia, vždy to tak nejako bolo, snaživí, invenční a inteligentní ľudia nachádzali nové možnosti, aj teraz určite niečo vynájdu - lebo nové zdroje energie, a vôbec invencia, to je len tak, ako ísť do obchodu a kúpiť si. Niečo také môže napísať naozaj len neinvenčný človek, ktorý nikdy v živote nič tvorivé nerobil, nič sa nesnažil objaviť. V takom prípade by vedel, že to nejde na želanie.

A to posledné - nuž, Šichtařová nebola ani tak presná, že by povedala, že "vedci" niečo objavia, že "technici" niečo krvopotne vyvinú, nie, naša ekonómka pozná iba jednu sektu a tá nam to blaho prinesie "Ekonomika pro ni včas najde náhradu". Našou podstatou je nie vedeckotechnický pokrok, nie práca a hľadanie, ale boh zvaný "ekonomika". Tá sa o nás stará, ta nás ochraňuje, a tak to bude vždy až na veky vekov. Amen.

 

Samozrejme, bolo by zbytočné sa zaobarať výtvorom tohto telaťa, ak by nechtiac nevyjadrilo tak dobre katechizmus celej sekty ekonómov. A cez nich vlastne aj dogmatizmus celej tej rozmaznanej generácie, ktorej rodičia vždy okamžite  dali, čo si zmysleli a tak veria, že im svet vždy bude rovnako všetko dávať. 

Odkiaľ by ale na to svet mal brať, odkiaľ by na to malá zemegula brať nové zdroje, to už je mimo horizont týchto ekonomických idiotov. Doslovne idiotov, obmedzených svojím ekonomickým kultom.

 

Myslenie typu: Nemáte chleba? Jedzte koláče! to tu už raz bolo. Ako to dopadlo, vieme: realita týchto blbcov doslovne zmietla zo sveta. Bude to aj s ekonómami ako Šichtařová,  a dúfajme, že to bude čo najrýchlejšie.

  
 
Autor: 
forma: 
Náhodný okoloidúci

Preľudnenie sa naplno prejaví vtedy, keď sa nebude kam sťahovať, keď všetky obývateľné miesta budú zaplnené.
Ale je tagédia, keď sa k tejto téme vyjadrujú ekonómovia a politici. Ekonómovia sa síce satli tým čím sú vďaka tomu, že to vyštudovali, zatiaľ čo politik je obyčajný jedinec, ktorý sa dobrovoľne vrhol na politiku a bol niekam zvolený alebo menovaný, bez ohľadu na jeho skutočnú kvalifikáciu a životné skúsenosti.

Pritom jediní, kto by mal mať právo vyjadrovať sa k preľudneniu, sú populační biológovia, poľnohosdpodári, lesníci a energetrici - v úzkej spolupráci. Oni jediní sú schopní posúdiť, či ešte má populácia kam rásť alebo či už dosiahla strop a ďalej to nejde, jedine vojnou na úkor niekoho iného.
Toto ekonóm ani sociológ nevyrieši.

Roland Edvardsen

Prečítal som si text tejto pani ekonómky a zvažujem, že na toto napíšem rovno celý elaborát, lebo toľko hlúpostí, čo tam posplietala si zaslúži poriadne ostrú reakciu. Až provokačne tupá baba.

Ale predsa len napíšem v rýchlosti niečo stručne i sem. To, že elity nemajú deti nie je vôbec nič novodobé a neobvyklé. Historicky to bolo typické pre Európu napr. v období stredoveku s jeho kňazskou a mníšskou elitou, ktorá požívala tú najvyššiu vážnosť a rešpekt (ale nájdeme podobné prístupy i v Indii, v Tibete a inde), pričom išlo stále o tradičnú spoločnosť, kde sa rodilo kopec detí. Každá spoločnosť bude mať istú časť obyvateľstva, ktorá nie je stavaná na to mať deti a/alebo z rôznych dôvodov nebude môcť a chcieť mať deti -a títo ľudia nie sú ani menej hodnotní ani nemusia byť nejakým spôsobom chorí či skazení. Je normálne nemať deti a je normálne nemať sex (to len v dnešnej extrémne presexualizovanej dobe, stále ovplyvnenej pseudovedeckým Freudom, sa musí podsúvať opak, a preto to niektorí majú problém pochopiť).

To, že Hitler bol bezdetný starý mládenec (ktorý sa len pred smrťou symbolicky oženil), ktorého ženy a sex veľmi nezaujímali (nuž, boli tu pre muža podstatnejšie záležitosti ako takéto malichernosti - a to boj za národ a jeho dobro :-)), nijako neovplyvnilo jeho pro-natalistickú politiku, rovnako ako celibát katolíckych kňazov nemal negatívny vplyv na pro-natalistickú politiku RKC. Človek môže mať svoje osobné dôvody a osobné preferencie bez toho, aby to ovplyvnilo jeho racio, pokiaľ ide o všeobecné dobro celku. Nič neobvyklé. To, že terajšie elity robia ľavičarsku a anti-natalistickú (ale to prevažne voči bielym, to si treba dôsledne všimnúť) politiku teda nesúvisí s tým, že nemajú mnohí z nich deti.

A hlupani by som naozaj odporučil prečítať si niečo o evolúcii od E.O.Wilsona alebo Phillipe Rushtona a ich teórii o skupinovom altruizme. Wilson pekne demonštroval na mravcoch ako sterilné robotnice stále zabezpečujú reprodukčné benefity tým, že pomáhajú svojim plodným príbuzným. A mravce a ľudia sú si podobnejší než by mnohí povedali. :-)

A k tým sebevraždám sa radšej ani nevyjadrujem. Ďalšia ukážka toho aký odpad s absencou základnej logiky nám vylieza dnes z vysokých škôl. Otras.

K dôchodkom tiež škoda reči: treba zreformovať daňový systém a získať peniaze inde - napr. znížením ekonomického bremena tým, že by sme zabránili premnoženiu kdejakých asociálov. Pretože nie ľudia, ktorí nemajú deti, ale práve asociáli, ktorí ich majú priveľa, sú zásadné ekonomické bremeno pre štát.

A hlavne toto teľa zabudlo spomenúť zásadnú vec: anti-natalisti budú predstavovať len veľmi zanedbateľnú časť populácie. Dokonca i rôzni "inosexuáli" a veční starí mládenci alebo staré dievky nebudú tvoriť až takú veľkú skupinu. Väčšina ľudí chce mať deti a chcela by vytvoriť dlhodobejšiu párovú väzbu v rámci ktorej by ich vychovávala. Lenže z ekonomických dôvodov majú dnes problém si to dovoliť. Kto ich dnes podporí? Ako ich štát k tomu motivuje? Všetci dobre vieme ako je to s bytmi a bývaním dnes extrémne ťažké. Kde sú nápady ako znižovanie hypotéky po každom dieťati (až na nulu pri určitom počte - napr. 4 alebo 5), ako to bolo v NS Nemecku? Kde sú také nápady aké som nedávno navrhoval v prípade žien, ktoré by chceli študovať vš? (Preplatiť im štúdium, ak budú mať dieťa). Prečo tá krava toto vôbec nespomenula?

Zbytok už poriešil Norman. Áno, preľudnenie je reálne a je to obrovský problém - obzvlášť pre životné prostredie, zdroje a otázku migrácie. A týka sa to samozrejme hnedoidov, u ktorých treba uplatňovať anti-natalistické politiky. A to čím skôr, lebo už včera bolo neskoro.

Norman

čo odstavec, to je u nej blbosť, ale mňa znova rozosmieva jednoznačne ten ich prístup:
Ekonomika nájde riešenie.
:-)))

Nie, títo ľudia sú beznádejne osprostení a zaslúžia si, aby narazili. Títo ekonomovia sú doslovne ťažkí zločinci.

Wotan

Je morálne podporovať krajiny, v ktorých vládnu amorálni gauneri čierni rasisti?
Je morálne pestovať parazitický prístup k životu tým, že rozdávam koláče bez práce?
Je morálne pestovať predstavu o zlom bielom mužovi, ktorý má na svedomí biedu rozvojového sveta a má povinnosť živoť darmožráčov iba na rasovom základe?

Kam to vedie? Nádherný príklad je Zimbabwe
https://guardian.ng/wp-content/uploads/2017/11/Robert-Mugabe-957x598.jpg
Čierny rasizmus, na čele s ukážkovým nacistom Robertom Mugabe spôsobil v krajine hladomor. Stačilo vyhnať zlých bielych farmárov z pôdy.

A poučili sa čierni rasisti? Ani náhodou! V JAR idú vyvlastňovať pozemky bielych farmárov iba na základe rasy, aby odčinili krivdy z minulosti!

https://en.wikipedia.org/wiki/Racism_in_Africa

Sloven

Že, čierny rasisti :) bodaj by, ale skôr ich už vidím ako v EU skočia na prvú bielu nemku čo stretnú..

V Afrike nech sa zabijajú koľko sa im zachce, zatiaľ je to stále ich zem..

Prvá otázka - pomáhať černochom je principiálne antirasistické..
Druhá otázka - pomáhať cigošom je principiálne antirasistické..
Tretia otázka - ak si beloch a nie černoch, tak je to principiálne antirasistické

Áno je to choré, ale práve presne preto, že je to antirasistické...

Rasizmus je prírodný zákon života.

Riadi sa ním úplne všetko živé, dokonca aj samotný chorý antirasizmus sa riadi týmito rasistickými princípmi, len sa ich neúspešne snaží prevrátiť na ruby..
Postaviť svet na hlavu..

Antirasisti napr. kresťania, či iný slniečkari letiaci si vesmírom, vo svojich vzdušných zámkoch, vždy raz tvrdo dopadnú na Zem a okúsia si tieto prírodné zákony z blízka..

Bola raz malá, malá hviezdička......

Náhodný okoloidúci

To len preto, lebo počas dlhej cesty nemali do čoho pichnúť, neviedli si so sebou stádo kôz.

Sloven

To je síce pekné no Nemcov, ktorí si nebránia svoje životné prostredie to nijak neospravedlňuje, teda ak sa raz, myslím, že už čoskoro bude čistiť Európa, tak aj spolu s Nemcami..

Nejakí nemeckí zaostalci, ktorí len nedávno zliezli zo stromov a mechanicky okopčili ľudský jazyk od skutočnej starodávnej zvyklosti nikomu chýbať v Európe nebudú..

Ich pochybné Be-fehly sa zmenia späť na naše po-vely..

Nemci sú..
posadnutí - pôvodný jazyk
posseduti - napodobnenina 1
possessed, obsessed- napodobnenina
obsessi - napodobnenina
besessen - napodobnenina

Norman
Jozef Novak

Máš pravdu Norman, k tomu sa ozaj nedá nič napísať, len to čo si uviedol. Odporovať nemá žiaden zmysel, a súhlasiť s tým vôbec nemožno.

Sloven

Som rád, že to berieš pozitívne.

Ak neodporuješ, tak súhlasíš, presne tak to už vo svete chodí.

Presne tak boli na Slovensku prijaté aj všetky protislovenské zákony, len mlčiacou väčšinou, ktorá sa rázne nepostavila proti menšinovej nadvláde a presne tak budeme postupovať aj my krôčik po krôčiku.

Navyše s obrovskou výhodou, že si nemusíme nič vymýšľať, bohate nám totiž stačí držať sa skutočnosti a prírodných zákonov.

Na počte ľudí, ktorí s tým nebudú súhlasiť vôbec nezáleží, akostnému čistiacemu prostriedku totiž stačí len kvapka aby sa zbavil obrovskej hŕby mastnoty a špiny.