Realita obhajovaná už aj francúzskym klasikom

Vývoj spoločnosti nikoho neobíde a tak aj kultúrne ikony, často celý život žijúce mimo realitu a chránené svojimi "umeleckými" peniazmi, postupne začínajú hovoriť.

Konkrétne teraz sa prejavil Alain Delon, ktorý prehlásil pre švajčiarsky Le Matin, že ľudia chcú zmenu a vyjadril podporu francúzskej Národnej fronte a ženevskému MCG. Ocenil, že sa zvyšuje voličská podpora týchto (tzv. krajne pravicových) strán, čo by im malo umožniť prejsť od slov k činom.

"Le Pen a jeho dcéra bojujú už roky, ale bojovali relatívne samostatne. Teraz prvýkrat nie sú sami. Majú za sebou Francúzov"

Ja dodávam, že rovnako dôležité sú tieto podpory kultúrnych osobnosti. Aj keď sa jedná skôr o osobnosti minulosti - o to lepšie, pretože to indikuje, že tí ľudia mali podobné názory aj v minulosti, len ich museli skrývať. Indikuje to, že tieto názory sú latentne veľmi rozšírené. Postupne ale budú na nové prechádzať aj mladší "umelci", pretože tak budú mocť na seba -pozitívne- upozorniť.

V dnešnej spoločnosti aj priam oficiálne určujú verejnú mienku rôzne "celebrity". Oni sú hovorcovia tých, ktorí manipulujú kultúru a okrem iného aj cez ňu celú spoločnosť. Môže sa stať, že títo ľudia prestanú poslúchať starých pánov, ak ich magický - to jest finančný vplyv, príliš klesne. Priklonia sa k iným siločiaram. Pripomínam jasný príklad československého  októbra 1989, keď kultúrne prostitútky prudko otočili a začali kvákať pre iných zákazníkov.

Pre určitú množinu ovčanov je toto jediný spôsob ako dosiahnuť, aby tiež verejne zahodili staré sprofanované idológie finančného banksterizmu a prešli na akceptovanie nových, reálnejších hodnôt.

zdroj

Autor: 
region: