Republika a prieskum preferencií

Dnes vyhodilo pochybné AKO výsledky prieskumu. Jednoducho povedané - je to stále tragédia.

Aj keď si odmyslíme manipuláciu AKO, aj tak je predstava, že Olajno  by dalo ešte vyše 10% voličov, proste odporná. Sú tí ľudia vôbec normálni? Zvyšok malomestských strán priateľov piva ale podobne - títo ľudia neprestanú veriť na maloburžoázny sen?

Ale chcem sa venovať umietneniu hnutia Republika. Tá dostala menej, ako jeno percento. Ale nie je to také zlé, keď uvážime, že nebola vôbec na výber (ale ju zrejme testovaní museli samostatne menovať).

Partajokracia je trápne divadlo, kde boduje najväčší šašo. Neviem, prečo to je doteraz považované za politiku, za vec verejnú, keď je jasné, že je to len vec zamestnania myslí občanov. A tak ako v každom šoubiznise, rozhoduje možnosť zviditeľniť sa. Každému, kto tam vstúpi, nezostane nič iné, iba sa predvádzať (pró-statuó).

Čo by sme poradili novej strane Republika, aby sa dostala do povedomia? Kedže formálne nie je ani v parlamente, do TV sa nedostane. Iba internet, facebook? Chce to nejakú myšlienku, veď ľudia na webe vedia predsa všetko najlepšie :)

 

 

nové