Roman Ruhig, prezident a Kotleba

Ruhig je autentický človek, hlási sa k reálnemu ľudovému aktivizmu, k hnutiu Spoločne za Slovensko a aj naozaj sa snažil podporovať spojenie tzv. národných síl. Vlastne by ho mal každý poznať.

Náhodou mi padol na stôl záznam jeho rozhovoru na Slobodnom vysielači a výnimočne som si ho práve kvôli Ruhigovi pustil. 

Ruhig v ňom hovorí za prvé o tom, že pre prípad voľby prezidenta je spomedzi súčasných kandidátov predsa len najlepší Harabin. Ďalej uvádza aj ďalšie zaujímavé veci ohľadne toho, že práve Kotleba nedodržiaval a nedodržiava dohody s bežnými národovcami a pre strannícke či osobné záujmy ich znechucoval a vlastne rozbíjal ich spoluprácu. Stupeň tejto kritiky je až prekvapivý.

 

 

Toľko k obsahu. Nerád odporúčam videá a nahrávky, zajtra zmiznú z webu a neostane nič, ale tentoraz výnimočne, aj to len pre tých, čo sa o veci viac zaujímajú. Okrem toho treba pretrpieť či preskočiť druhého účastníka, aktivistu Baláža. Suma sumárum je to aj tak - okrem Ruhigovho prejavu - ďalšia ukážka smutnej neinteligentnej úrovne slovenskej alternatívy.

Autor: 
forma: 
Roland Edvardsen

Vypočul som si to, ale nie celé. Väčšinou sa spomínali veci o Kotlebovi, ktoré som už v minulosti registroval. Takže Ruhig chce vyčítať Kotlebovi o.i. to, že mal spraviť z LSNS vraj štandardnú politickú stranu, ktorá by kľudne mohla ísť do vlády so Smerom či s ktoroukoľvek inou zavedenou stranou? Ako vážne? :-D A ako presne si to Ruhig teda predstavuje? Aj on predsa podotkol, že väčšinu v parlamente LSNS určite nezíska a bude potrebovať koaličného partnera či partnerov. A ak aj by sa dostala do parlamentu ešte nejaká obdobná národná strana, tak je stále málo pravdepodobné, že by dosiahli spolu s kotlebovcami väčšinu, resp. nepotrebovali k sebe prizvať niektorú z mainstreamových strán.
Majú títo ľudia ešte nejaké iné stratégie než tú, že "založím stranu a budem dúfať, že ma zvolí dostatok ľudí, aby som dosiahol väčšinu, pretože s nikým iným nechcem byť" či naozaj momentálne stačí len štekať z radov opozície? A prosím, len nech mi títo ľudia neodpovedajú ako posledne, že je to "neštandardná a málo pochopiteľná cesta, ale treba čakať, lebo možno niečo prinesie". Hmm? Až na to, že taktika izolacionizmu je takpovediac dlhodobý štandard, dlhodobo odskúšaná vec, podobne ako otvorenosť a úprimnosť v postojoch, pre týchto ľudí. Ale ono to časom určite niečo prinesie, áno, áno. :-D

Norman

Keď sa to domyslí, je aj Ruhig príliš radikál, on bezpochyby. Ale to čo hovoríš, vlastne aj on vyčíta Kotlebovi, že chce byť len sám.
Ale škoda písať - samozrejme, že na Slovensku je táto alternatíva naivná a naivná, ako si to v tom citíte uviedol: založim si stranu a nič viac nevidím. Ale už azda to budú chápať, Ruhig má predsa to hnutie Jednotne za Slovensko, či ako sa to volá, veď to chce len zdravý rozum.

Na druhej strane, treba povedať aj tu jednoznačne:
panebože, čo ja alebo my s týmito ľudmi máme. No dobre, je to určitý klin do zabehaného stroja - ale naozaj, čo ja mám s očisťovaním Tisa alebo nejakých prasačích NS gaulíderov (na čele s Goeringom, ktorý prehral vojnu), heh. No hej, partizáni boli svine a Hitler bol prešibaný, to človek občas napíše, lebo to je pravda - ale prečo by som to mal ťahať do politiky, že.

Roland Edvardsen

Ale súhlasím, že z tých (biednych) kandidátov, ktorých poznáme, dáva najväčší zmysel voliť Harabina (hoci ten človek tú proti-systémovosť a "alternatívnosť" fakt hrá. Doslova srší z neho neautenticita). Tieto voľby treba poňať tak, že sú o tom, aby sa k prezidentskému kreslo nedostal Mistrík (u ktorého sa zdá, že môže mať najvyššiu šancu). Minule sa mobilizovalo proti Ficovi, takže teraz to treba poňať tak, že sa bude mobilizovať proti Mistríkovi. :-)

Norman

vVšetci slovenskí moderní prezidenti boli magori, je to skoro jedno, kto tam teraz bude, Harabín je zas len voľba z trucu.

Ceľkovo treba pripomenúť staré známe, že voľby, aj parlamentné či iné, ťažko prinesú skutočnú zmenu. Len nejaké bočné veci.

Náhodný okoloidúci

Kvikot slniečkárov, hercov a novinárov je spoľahlivé poznávacie znamenie, že veci sa uberajú dobrým smerom. Mám dôvod mať voči Harabinovi výhrady, ale odkedy sa začalo o ňom hovoriť ako o možnom kandidátovi, pokladám ho za najlepšiu možnosť.

nové texty