Ron Paul: Kongres bezhlavě ‚vyhlašuje válku‘ Rusku

Ron Paul

Ron Paul
Prison Planet.com
5. december 2014

Dnes US Sněmovna schválila to, co považuji za jednu z nejhorších částí legislativy všech dob. H. Res. 758 byla schválena jako rezoluce „přísně odsuzující akce Ruské federaci pod presidentem Vladimirem Putinem, který vede politiku agrese proti sousedním zemím zaměřenou na politickou a ekonomickou dominanci.“

Zákon měl ve skutečnosti 16 stránek válečné propagandy, nad kterou by se měli i neoconi červenat, kdyby byli něčeho takového schopni.

Je to takovýto typ rezolucí, na které jsem si dával v Kongresu vždy velký pozor, jelikož to, co se zatím navrhuje jako „neškodné“ vyhlášení názorů, často nakonec vede k sankcím a k válce. Pamatuji, že jsem v roce 1998 rozhodně argumentoval proti Zákonu o osvobození Iráku, o němž jsem v té době řekl, že vím, že povede k válce. Já jsem tomu zákonu neodporoval proto, že bych byl obdivovatelem Saddáma Husseina – zrovna tak, jako teď nejsem obdivovatelem Putina nebo kteréhokoliv zahraničního vůdce – nýbrž proto, že jsem už tehdy věděl, že další Irácká válka tyto problémy nevyřeší a nejspíš situaci ještě zhorší. A všichni víme, k čemu poté došlo.

Proto si i teď myslím, že tohle neprojde jen tak, přičemž tentokrát jsou sázky ještě vyšší: jde o vyprovokování války s Ruskem, která by mohla vyústit do naprosté zkázy!

Kdyby si někdo snad myslel, že ohledně toho, jak je tahle rezoluce opravdu hrozná, přeháním, tak mi dovolte několik příkladů ze samotné té legislativy:

Rezoluce (v paragrafu 3) obviňuje Rusko z invaze na Ukrajinu a odsuzuje ruské porušení ukrajinské suverenity. Takovéto prohlášení se předkládá bez jakéhokoliv důkazu o něčem takovém. Jistěže bychom s našimi sofistikovanými satelity, které mohou z vesmíru číst poznávací značky na autě, mohli mít videa a obrázky takovéto ruské invaze. Žádný nebyl předložen. Co se týče ruského porušení ukrajinské suverenity, proč to nebylo porušením ukrajinské suverenity, když se US účastnily svržení v této zemi zvolené vlády, jak k němu došlo v únoru? Všichni jsme přeci slyšeli ty nahrávky, jak se činitelé ministerstva zahraničí spikli s US velvyslancem na Ukrajině ke svržení vlády. Slyšeli jsme US náměstkyni ministra zahraničí Victorii Nuland chvástající se, že US už utratily 5 miliard $ za změnu režimu na Ukrajině. Proč tohle bylo OK?

Rezoluce (v paragrafu 11) obviňuje lid východní Ukrajiny z uspořádání „podvodných a ilegálních listopadových voleb“. Proč je tomu tak, že vždy, když volby neposkytnou výsledek žádoucí pro US vládu, tak se prohlásí za „ilegální“ a „podvodné“? Copak nemají lidé na východní Ukrajině povoleno sebe-určení? Není to snad základní lidské právo?

 

Rezoluce (v paragrafu 13) požaduje stažení ruských sil z Ukrajiny, ač US vláda neposkytla vůbec žádné důkazy, že by snad Ruská armáda na Ukrajině byla. Tento paragraf rovněž naléhá na vládu v Kyjevě, aby obnovila vojenské operace proti východním regionům usilujícím o nezávislost.

Rezoluce (v paragrafu 14) s jistotou konstatuje, že let 17 Malaysia Airlines, který se na Ukrajině zřítil, byl sestřelen raketou „odpálenou Ruskem podporovanými separatistickými silami na východní Ukrajině.“ To je prostě nekorektnost, jelikož závěrečná zpráva z vyšetřování této tragédie nebude vydána dříve než příští rok, a ani předběžná zpráva nekonstatovala, že by to letadlo sestřelila jakákoliv raketa. Ta předběžná zpráva – vedená za účasti všech zapojených zemí – dokonce ani žádné straně neurčila vinu.

Paragraf 16 této rezoluce Rusko odsuzuje za prodej zbraní Assadově vládě v Sýrii. Nezmiňuje samozřejmě, že pomocí těchto zbraní se bojuje proti ISIS – kterou i my prohlašujeme za nepřítele – ač US zbraně dodávané rebelům v Sýrii si ve skutečnosti nachází cestičky do rukou ISIS!

Paragraf 17 rezoluce odsuzuje Rusko za to, co US prohlašují za ekonomické sankce („donucující ekonomická opatření“) proti Ukrajině. A to, i když US Rusko opakovaně postihovaly ekonomickými sankcemi a uvažují ještě o dalších!

Rezoluce (v paragrafu 22) konstatuje, že Rusko v roce 2008 vpadlo do Gruzínské republiky. To prostě není pravda. Dokonce i Evropská unie – ač ne přítel Ruska – dospěla ve svém vyšetřování událostí z roku 2008 k závěru, že to byla Gruzie, kdo „zahájil neospravedlnitelnou válku“ proti Rusku, nikoliv naopak! Jak je možné, že Kongresu projde i takhle nestoudné falšování? To se snad reprezentanti před hlasováním vůbec neobtěžovali tuto rezoluci číst?

V paragrafu 34 začíná být rezoluce dokonce komická, když odsuzuje Rusko za to, o čem prohlašují, že jsou útoky na počítačové sítě ve Spojených státech a „nekalé získávání informací“ o US vládě. Jak si mohou US, následně po Snowdenových odhaleních o míře US špehování zbytku světa, osobovat morální autoritu odsuzovat takovéto jednání u jiných?

Husí kůži nahání, že tato rezoluce se zaměřuje k útoku proti ruským státně financovaným mediálním kanálům, o nichž tvrdí, že to ty „překrucují veřejné mínění.“ US vláda samozřejmě utrácí miliardy dolarů po celém světě, aby financovala a sponzorovala mediální kanály včetně Hlasu Ameriky a Rádia Svobodná Evropa a Rádia Svoboda stejně jako dotuje „nezávislá“ média v nesčetných zemích v zámoří. Jak asi dlouho potrvá, než budou alternativní informační kanály jako RT ve Spojených státech zakázány? Tato legislativa nás přivádí blíže k takto nešťastným dnům, kdy bude vláda rozhodovat, jaký druh programů můžeme a nemůžeme konzumovat – a bude je prohlašovat za porušení „svobody“.

Tato rezoluce dává (v paragrafu 45) ukrajinskému presidentovi Porošenkovi zelenou k obnově jeho vojenského útoku na východní provincie usilující o nezávislost, když naléhá na „odzbrojení separatistů a polovojenských sil na východní Ukrajině.“ Takovýto krok bude znamenat mnoho tisíc dalších mrtvých civilistů.

Nakonec tato rezoluce do tohoto konfliktu přímo zapojuje US vládu výzvou US presidentovi, aby „vládě Ukrajiny poskytl smrtící i nesmrtící obranný artikl, služby a výcvik potřebný k účinné obraně jejího území a suverenity.“

V této legislativě je příliš mnoho směšných i hrůzostrašných prohlášení, abychom o ní diskutovali v úplnosti. Tou asi nejvíce znepokojující částí této rezoluce je však asi konstatování, že „vojenská intervence“ Ruské federace na Ukrajině „představuje hrozbu mezinárodnímu míru a bezpečnosti.“ Takováto terminologie není náhodná: tato fráze je jedovatou pilulkou propašovanou do této legislativy, z níž v budoucnu vyraší další daleko agresivnější následující rezoluce. Konec konců, když přijmeme, že Rusko představuje „hrozbu“ mezinárodnímu míru, tak jak lze takovou věc ignorovat? Tohle jsou namazané skluzy, které nás dovedou ke sklouznutí do války.

Tato nebezpečná legislativa byla schválena dnes, 4. prosince, s tím, že jen deset (!) hlasů bylo proti! Jen deset zákonodárců je znepokojeno používáním nestoudné propagandy a falšováním k protlačování takovéhoto bezhlavého harašení zbraněmi vůči Rusku.

Zde jsou ti Reprezentanti, kteří hlasovali vůči této legislativě „NE“. Pokud na tomto seznamu nenajdete svého vlastního Reprezentanta, tak mu zavolejte a zeptejte se ho, proč hlasuje, aby nás přivedl blíže k válce s Ruskem?! Pokud svého Reprezentanta na tomto seznamu najdete, zavolejte mu a poděkujte mu, nebo jí, za to, že se postavil proti těm válečným štváčům.

Voting “NO” on H. Res. 758

1) Justin Amash (R-MI)
2) John Duncan (R-TN)
3) Alan Grayson, (D-FL)
4) Alcee Hastings (D-FL)
5) Walter Jones (R-NC)
6) Thomas Massie (R-KY)
7) Jim McDermott (D-WA)
8 George Miller (D-CA)
9) Beto O’Rourke (D-TX)
10 Dana Rohrabacher (R-CA):

 

 

 

 

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

 
Buheh

Budova ukrajinskej bezpečnostnej služby (Služba Bezpeky Ukrajiny – Служба Безпеки України) čiže SBU. Hádajte aká vlajka na nej veje (samozrejme okrem tej žltomodrej handry):

https://www.youtube.com/watch?v=UffhTyUcUwc&feature=youtu.be

Áno, správne, uhádli ste. Viem, nebolo to ťažké, nabudúce skúsim niečo ťažšie.

Norman

kde má celé jedno poschodie CIA?
Ceterum censeo, američania musia byť vyhnaní z Európy.

Náhodný okoloidúci

Musia, lenže kto má gu... ...ráž a prostriedky na to, aby ich vyhnal? Začať ale môžeme ich bojkotom - tovary, služby... Na útok na peňaženku sú mimoriadne citliví. Veď kto nie je... Ale oni zrejme viac ako hocikto iný.

Norman

ale nielen tovar a služby, ale aj ich osobne. Po slovenských mestách behá toľko američanov a angličanov, a konieckoncov iných západných anglicky hovoriacich tupcov, že im treba dať najavo odpor voči bande, ktorú reprezentujú. Jasne, oni sú všetci takí nevinní a nie sú v podstate za americkú politiku ... nech prenesú domov info, že vieme, čo sú zač.
To nie je xenofóbia - to je racionálny a zámerný postoj voči násilnickéj a pokryteckej bande.
Protiamerický postoj sa musí stať bežným a sympatickým štandardom.

Aby to všetci pochopili, v reči dnešnej polodementnej strednej vrstvy:
USA is new Soviet Union.

Buheh

Tak napríklad, koho ukrdemokrati ustanovili za šéfa parlamentnej komisie pre rodinu?

http://www.hlavnespravy.sk/parlamentnej-komisii-pre-rodinu-bude-sefovat-...

Áno, správne, majiteľa bordelu.

Ministrom zdravotníctva by mohol byť... hm, teraz sa neviem rozhodnúť. Manažér pre distribúciu orgánov worldwide, alebo šéf drogovej mafie? Ťažká voľba.

Ministerkou financií... čo takto nejaká Američanka?

Ema

Aktuálne zo včerajšku do Pepeho Escobara

For the moment, let’s appreciate the magnitude of the geopolitical shockwaves after Putin’s latest judo/chess/go combo. And get ready for another chapter of Russia’s "pivoting across Eurasia". Putin hits Delhi next weekend. Expect another geopolitical bombshell.

Putin ide do Indie s návrhmi, ktoré nestrpia odklad

 

Ozaj, dnes začal prúdiť na Ukrajinu ruský plyn, z hraníc sa pohli na územie Ukrajiny vozne naplnené uhlím a Ruská federácia začala dodávať Ukrajine elektrickú energiu. V Novorossiji náhle zavládol pokoj.

A my si, zatiaľ ešte stále v závetrí, počkáme na ďalšie dejstvo geopolitickej drámy.

 

1488

o menovej kríze rubľa (ekonomickej vojne) nám dnes vyplnili trubadúri dennú tlač
http://www.investing.com/currencies/eur-rub

citujem z jedného plátka:
"Zvýšením sadzieb chce centrálna banka podľa guvernérky obmedziť negatívne dopady slabého kurzu rubľa na ekonomiku. Nabiullinová tiež povedala, že ruské firmy budú aj v situácii podstatne slabšieho rubľa schopné splácať svoje zahraničné dlhy."

Majitelia zelených núl tlačia na pílu - uvidíme dokedy budú akceptovať v Rasiji pravidlá ich hry a ako dokážu z takejto kliatby vykorčulovať.

Norman

V hlavných správach práve slintajúc ako Homer Simpson nad slaninou vykotili pre slovenskú verejnosť, že v Rusku dôjde k pádu vlády.
No hej, to je ich jediná nádej, že by sa Rusko vrátilo k nejakej vláde Jelcina - Chodorkovského. Pochybujem ale, že by Rusi po tej lekcii boli ešte takí sprostí a hlavne pochybujem, že by k tomu došlo bez odporu. V takom prípade sa bude zabíjať na ulici.

Stan

V podstate Jelcina aj Putina postihlo to iste, prepad cien ropy, ale rozdiel je v tom ze Putin mal pocas 15 rokov obrovsku prilezitost, aby Rusko zachranil, co trestuhodne premrhal. Jelcin nic take nemal. Takto asi Putka skonci s palicou v zadku ako Kadafi a my si mozme chystat balicky s humanitnou pomocou pre Rusko.

Náhodný okoloidúci

Politika je umenie možného a Putin vynaložil obrovské úsilie, aby totálne kolonizovaný a rozvrátený štát doviedol zatiaľ tam, kde je teraz, a v budúcnosti ho úplne oslobodil od zahraničných pijavíc. Bojuje simultánne na obrovskom počte bojísk a proti obrovskej presile. Je ilúziou myslieť si, že to, čo sa dialo s Ruskom celé desaťročia, sa dá vyriešiť za nejakých 15 rokov. To je práca pre niekoľko generácií.

slaven1

Kde sú tie časi, keď bytosti ako "Veľanechápemstan" nevedeli písať a čítať :) (Našťasie ďaleko za nami).

Z veľkých hĺbok internetu sem prínášam dobré zhrnutie k pádu rubľa:

Je to jasný útok na Rusko.
CB nekope za Rusko, ale za někoho jiného.

Putin buď hraje falešnou hru, nebo slepě důvěřuje komu nemá - Elvira Nabiulina a Yudajeva.

Vždyť celý ten kolotoč s pádem rublu a koncem Ruska začal čtyř- útok:

1. RUSKÁ CNETRÁLNI BANKA nesmyslné v čase relativní prosperity zvedala úrokovou sazbu -> podniky si brali úvěry raději v USD, neboť vysoký úrok v Rub. -> Zvyšil se dopít po USD, neboť splátky.

2. Finanční sankce západu

3. Snížení (částečně spekulativní) cen ropy

4. Burzovní útok na Rubl.

Tak to byl začátek.

A teď to CB doráží
- Že na rozdíl od Norska Svislá úrokové sazby - což může pomoct akorát tak při korektním obchodování. Ne při útok, možná i s paděláním virtuálních peněz.

- Když mohla intervenovat, neintervenovala. Měla k dispozici více USD než peněžní masa Rublů.

- Včera nezastavila obchodování s rublu

Prostě jasný útok na Rusko.PLUS:
Koordinovaný útok na Rusko:

1. v Neděli OPEC prohlásil, že půjde na cenu 40 USD za barel.

2. V pondělí pátá dopoledne kolona v Rusku - Centrální banka s úsměvem prohlásila, že při ceně 60 USD / barel poklesne ekonomika o 4,5%

Náhoda? Ne.

Já být investor a vyslechnu si ty 2 zprávy za sebou, tak se okamžitě zbavuji rublů.

3. O víkendu byla letecký provoz nad Ukrajinou zastavená.
A do Charkova létají Americké vojenské letouny jeden za druhým.

Věřím že Nabiullina a Yudajeva již mají své rodina v těch správných zemích a mají sbalené kufre a nastartovaný osobní tryskáč.
P.S: Nórsko má přibližně stejně velký podíl ropy na příjmu rozpočtu jako Rusko. A vida, Nórska koruna klesla jen o 10%. Ne o 60%. To je další důkaz, že jde o útok. A to asi i falšovaním čísel na burze a generováním falešných Rublů. Čím drive dojde obyčejním Rusům, že nemůžou věřit západním "partnerům" - lhářům a zlodějům. A tedy musí dvrdě dedolarizovat - tém lépe pro celý svět.

http://ekonomika.sme.sk/diskusie/reaction_show.php?id_theme=2375034&page...

Mám taký dojem, že sa jedná o cielený špekualtívny útok proti ruskej mene. S tým rozdielom, že tentoraz nejde útočníkom o svoj vlastný zisk, ale iba o maximálne poškodenie druhej strany.

Amerika a Wall Street majú vyspelý know-how na manipulovanie so všetkými možnými kurzami. Amerika napríklad dlhodobo oslabuje pomocou rôznych špekulácií cenu zlata. Keď sa im to hodí, špekulatívne zdražia ropu alebo zvýšia cenu akcií.

Úplne najtriviálnejší spôsob, ako zrážať kurz rubľa, je hodiť na trh veľké množstvo rubľov v dobe, keď sa veľmi málo obchoduje - typicky v noci cez víkend. A naopak počas doby s množstvom transakcií vhodenú sumu pomaličky skúpiť naspäť.

V posledných dňoch sa nestala žiadna udalosť, ktorá by oprávňovala k výpredajovej panike rubľa. Jediné logické vysvetlenie takto prudkých útokov proti mene je to, že amerika stráca nervy a má dojem, že sa jej míňa čas a zužuje manévrovací priestor. A tak namiesto pomaličkého devalvovania rubľa vsadila na prudké údery.

Od 1.1.2015 má začať fungovať BRICS banka, ktorá môže dramaticky otriasť významom doláru. Taktiež Rusi naznačili, že od 1.1.2015 budú predávať ropu a plyn iba za ruble alebo zlato. Toto môže byť ten dôvod, prečo sa Amerika tak ponáhľa zničiť rubeľ

http://ekonomika.sme.sk/diskusie/reaction_show.php?id_theme=2375034&page...

Video k téme pre Veľanechápemstan:

https://www.youtube.com/watch?v=Z65G3CQ6HvE

Евгений Алексеевич Фёдоров. ЦБ против России. Беседа 16.12.2014

Nužno znať rusky. Kagda nezname, nužno učiťsia.

Buheh

celého tohto svinstva, ktoré bezpochyby je spoločným dielom najjasnejšieho svetla demokracie a (nielen) obrezaných zapredancov v Rusku, by mohol azda byť ten, že sa títo odkopú. Lebo teraz už ide do tuhého, masky dole. Ak to Rusko ustojí, tak by mohlo mať šancu sa pritom konečne aj očistiť. To je ten optimistický variant.

Norman

Tentoraz sa ceľkom reálne môže anglosionistom odrezať celá Európa.

Len škoda, že všetky tie proamerické pandravy a larvy tu zostanú (obrátia kabát).

Buheh

kde pradedo bol stúpencom tatíčka Masaryka, dedo ľudák, otec komunista a syn je člen koalícice SDKÚ/Smer/KDH/SNS/SMK?

Žiaľ, s tým sa nedá nič urobiť...

Norman

i keď ešte viac na tých, čo oficiálne nie sú stúpenci ničoho.

Urobiť sa s tým ovšem niečo dá - ale nie so stopercentnou efektivitou. Niečo vybaví aj sám osud - karma.

Ema

Asi omylom propagandistická stoka neuvádza, že nahnutné to má gumená tlama Obama. Západné ropné korporácie sú besné a demolujú Oválnu pracovňu. Nie je žiadne tajomstvo, že žijú z upstreamu - z toho, čo vyťahajú zo zeme (je jedno, z čiej), a nie z downstreamu, ktorý nebol ani za lepších čias extra výnosný - a navyše ho teraz valcujú veľké ultramoderné rafinérie v Rusku, SAE a pod. Veľmi je nakrknutý aj Halliburton, a jemu by sa veru Obamova vláda nemala príliš priečiť, lebo to obamuje.

Náhodný okoloidúci

Neviem, kam odkaz na toto video dať, tak ho dám sem, do tematicky blízkeho článku. Ale vzhľadom na informačnú hodnotu by sa to hodilo aj na hlavnú stránku.

https://www.youtube.com/watch?v=5cXMA_zwTxo

nové