Rozdiely v medziročných počtoch úmrtí

Padol mi na obrazovku článok o medziročných rozdieľoch v úmrtiach.

Vydal to Robert Koch Inštitút, je to o Nemecku.

https://www.destatis.de/EN/Press/2020/12/PE20_523_12621.html?fbclid=IwAR...

Stačí napríklad aj táto tabuľka:
Mortality figures 2020 for Germany by week
Week  Total
2020
Difference from
2016-2019
average
COVID-19
deaths
Relative difference between totals in 2020 and ...
2016-2019
average
2016 2017 2018 2019
number percent
Sources: total death figures: Federal Statistical Office (as at 18 December 2020, COVID-19 deaths: Robert Koch Institute (as at 17 December 2020)

 

Weeks 1-39

708,292 +9,204 9,468 +1 +6 +1 -2 +1
Week 40 17,522 +888 79 +5 +7 +5 +5 +4
Week 41 17,373 -16 116 0 0 -1 +2 -2
Week 42 17,607 +356 230 +2 0 +3 +6 -1

Week 43

18,422 +1,277 387 +7 +5 +8 +11 +6
Week 44 18,362 +1,181 746 +7 +4 +10 +9 +5
Week 45 18,774 +1,120 1,134 +6 +6 +8 +7 +5
Week 46 19,357 +1,540 1,497 +9 +4 +10 +15 +6
Week 47 19,600 +1,623 1,887 +9 +9 +11 +10 +6
Weeks 1-47 855,309 +17,173 15,544 +2 +5 +2 -1 +1
 
Za celý rok to robí nárast okolo 2%, ale v čase skutočného šírenia infekcie, teda aj teraz, je to plus až 9%. A v niekotrých zemských republikách to je ešte výrazne horšie.
Toto sú presne tie porovnanie, po ktorých mnohí  volali.
 
Je jasné, že Covid má takpovediac "predurčené" svoje obete, z tohto presne nevidno, koľko by ich bolo, nejaké to percento z celkového počtu obyvateľstva. Nech si každý posúdi, či je to málo, pre niekoho možno. Ale v žiadnom prípade nemožno povedať, že je to len chrípčička, ba, ako niektoré naozaj ksichty na webe, že počet úmrtí tohto roka je menej, ako v minulých. No, to určite nie je. 
 
 
 
 
mnkr

celkom dobre nerozumiem Tvojej skoro až obsesii tou virózou, Norman

slaven1

Nemecké štatistiky by som svojou výpovednou hodnotou, vychádzajúcej zo súčastného postavenia tzv. nemeckého štátu, zaradil na rebríčku dôveryhodnosti hneď pred Čínske.

Tak ako sú pedantne zozbierané, tak sú pedantne schvalované v orgánoch riadiacich Nemecko (pozor nepozorný čitateľ, nepíšem "nemeckých riadiacich orgánoch").

Norman

všetko, čo nepasuje do môjho obrazu sveta, je podvod. Nemecké štatistiky sú zlé, ruské štatistiky sú zlé. A vôbec, štatistiky sú všetký zlé, lebo obsahujú čísla, všetky čísla sú zlé. Len Pjakin, ten si sadne, xorošo, a hovorí pravdu a pravdu a pravdu.

slaven1

Jedna z vecí, ktorú vrámci opatrení proti tzv. "pandémii koronavírusu" tvrdím je, že nežiadam za dva roky navyše pre moju chorú 87 ročnú babku liečiacu na srdce a alchaimerom aby si "ty" prišiel o robotu, vyhodili ťa z bytu, rozkrútila sa nad tebou exekučná špirála, tvoje deti nechodili do školy, prebiehala v spoločnosti likvidácia strednej vrstvy atď..

Nemecko má echt prestarnutú populáciu, nie? Aký je priemerný vek Nemca? 47 rokov? Staršie je Európe už len Monaco, so svojimi 53 rokmi. Ďalšie veľké ide v tabuľke Taliansko? Na jar bolo v Taliansku čo?

Na SARS-CoV-2 umierajú hlavne starí ľudia s comorbiditami. 99.3% ľudí tohtoročnú CHOP (chrípka a chrípke podobné ochorenia) vyleží.

Však robme ako Čína. V Číne na jar prebehli čistky kádrov miestneho Konsomolu napojených na americkú "elitu" a vírus z Číny zmizol... :D Konsomolci riadili do jari Wuhan.

Náhodný okoloidúci

USA a Čína na seba síce navonok štekajú a rachotia na seba zbraňami, ale v zákulisí sú prepojení ako siamske dvojčatá, veď len nedávno "uniklo" do médií, koľko čínskych komunistických detičiek pracuje v západných bankách a ako je Big Pharma v USA napojená na čínske peniaze. Čína sa tvrdo a nekompromisne pokúša kolonizovať svet, nerobme si ilúzie.

Norman

jedná vec sú fakty, druhá vec sú opatrenia.
Dal som sem len nejaké fakty o úmrtnosti.
Aké opatrenia sa dajú a majú spraviť, to naozaj nenavrhujem. Spomínam prípady, kde to išlo - lebo sa treba držať reality - teda Čínu. Spomínam príklady, kde sa to dosť pomrvilo - a aj keď je možno relatívne, čo je zlé a čo dobré, hovorím o príkladoch, kde samé tie krajiny skonštatovali, že to zo začiatku zopsuli ( od Belgicka, Britániu, USA až po Švedsko, keď už vynecháme klasické Taliansko a Španielsko, a potom Nemecko a nás vo V4, ktoré na jar výborne, teraz dosť blbo).
Nemôžeš sa ani ty, ani podobní, tváriť, že problém je v opatreniach a vo vedení. Ak by ste mali moc, tiež by ste nič iné nevymysleli.

A čo sa týka "likvidácie strednej triedy" - to je na dlhú debatu a ešte tu o tom budeme debatiť (inšaláh :). "Likvidované" sú len služby, a aj to naozaj nik nechce, ale zas to nie je až taký kolaps. A čo sa mňa týka - keď tieto stredné vrstvy zarábajú, nejako sa nedelia so ziskami, nuž tak teraz krachujú, nie je dôvod sa deliť s ich stratami, proste skrachujú. Ty sa chceš staviať do pozície ich hovorcu? Dobre, ak chceš. Ak je to tvoja trieda.

Mňa celá táto pandémia zaujíma hlavne z tej "sociologockej" stránky. Ja uznávam, že ako epidémie je to dosť mierna forma - ale o to horšie, že ani toto spoločnosť nezvláda. Že aj pred týmto kapituluje.

Norman

to je Bohmermann, čím viac šokuje, tým lepšie zarobí, umelec. Ale už sa opakuje. O babke neekologičke písali aj v tom článku nezdegenerovaní češi. Tu sme my písali, ako odrbal kozojeba Erdogana.
http://nadhlad.com/content/je-suis-kozojeb-erdogan-alebo-koniec-slobody-...
Nuž, keď ale sloboda slova ... chápem, teraz si robia srandu z vás .... ale aj tak, načo to rozčulovanie a zlé slová. Alebo je ti horšie? Mnkr ti poradí, ako na virózu.

Dnes som sa dozvedel, že viacerí bratranci-sesternice aj s rodinami sú nielen pozitiv, ale aj chorí. Teplota, strata chuti, bolesti hlavy. Ich rodičia, teda staršie ročníky, bývajúci často neďaleko, na Vianoce a vlastne celý čas sami, alebo riziko smrti, že.
No ano, jedna babka 100 ročná kdesi to prežila, veď aj o nej hneď HS vo veľkom písali.
Krajčí odporúča sa modliť. Pri slovenskom zdravotníctve a doktoroch ani nič iné nezostáva.
https://plus7dni.pluska.sk/nasa-fikcia/vlada-pred-zaciatkom-skolskeho-ro...

Náhodný okoloidúci

Ďakujem za opýtanie, držím sa celkom dobre, aspoň zatiaľ. Teplotu mám po celý čas normálnu, čiže nie izbovú, mierny suchý kašeľ, krátkodobá strata čuchu, ten sa mi už vracia. Ide to aj bez bromhexinu a vodky a bez srdcervúcich statusov na fejsbúku. Ten nepoužívam.

slaven1

Mne hlavná fáza zabrala 2 dni. Viac než po iné roky, normálne mi prekonať CHPO trvá deň.

Ľubov

Už som to tu raz spomínala,vlani na jar .Nie som padavka,skôr drsňák,a predsa dva mesiace som mala niečo s dýchaním.Fuj,to bol hnus.

Bez medicínskych vedomostí si to vysvetlujem po svojom,podľa vlastnej predstavivosti.-). Boj sa odohráva vždy v našej krvi a tam sa aj rozhoduje o víťazstve,myslím to vážne.( Asi jediná z tohto kolektívu pozerám stále sovietske vojnové filmy:Bež a pozeraj sa,Bitka za Sevastopol,ale aj klasiku Bojovali za vlasť. )

"Naši" sú vo výhode,keď sa nám podarí hlboko zaspať,tak na desať hodín.Neviem prečo,ale spánok imunite pomáha zásadným spôsobom. Pomôže tiež zmeniť postel,tak po troch dňoch horúčky sa presunúť inde. Skúste to,nechajte sa viesť iba intuíciou.Keď rinčia zbrane,múzy mlčia. No a ešte dýchanie,naša hlavná zbraň.
To nie je nič nové. Pre zaujímavosť sem pridám pár záberov,ako dýchajú tibetskí jogíni,majstrovské kúsky,nenapodobňovať.-(,nedá sa .( ukážka trvá 5 minút,medzi 40. tou a 45 .min.)

https://www.youtube.com/watch?v=3327D7qXMoE&ab_channel=tarak

Náhodný okoloidúci

Minulú stredu som bol na testoch, lebo kolegyne do roboty niečo dovliekli, a moje výsledky boli hotové tak rýchlo, že som všetkých predbehol, asi som v sebe mal slušnú dávku vírusu. Poležal som si nejaké tri dni, inak sa celý čas len motám po byte. Slabý kašeľ s vykašlávaním od priedušiek pretrváva stále, zatiaľ to obchádza pľúca a pri troche šťastia ich to obíde úplne. Asi pomohlo preventívne užívanie D3 a zinku.
Bežná chrípka ma do postele zloží tak na 3 - 4 dni.
Ale v tomto roku chrípka úplne zmizla, úplne ju nahradila koroňa.

Ešte nedávno bol za exota ten, čo koroňu dostal, teraz je za exota ten, čo ju ešte nemal.

Norman

títo naši dvaja, a zrejme žiaden covid nemali, Lubov takmer určite nie. Alebo mýlim?
Tento rok chrípky nebolo, lebo rúška ju celkom zastavili - očividne by sa ten zvyk, aby kašlajúci(!) a smrkajúci(!) nosili rúška, mal zachovať tak, ako na Ďalekom východe.

Keď už tu bola tá nechutná ale očividne len pre prachy urobená provokačná pesnička o babke s covidom - mám takú rečnícku otázku, teda takú, na ktorú sa nevyžaduje naozaj odpoveď - Okoloidúci, ty máš ešte rodičov?

Náhodný okoloidúci

Zrušili rúška chrípku v Ázii aj po minulé roky, alebo až v tomto roku?
Lebo po minulé roky boli aj v Ázii obete pripisované chrípke.
A v tomto roku podozrivo nič, ako keby všetci tí, čo po iné roky dostali chrípku, teraz miesto nej dostali kovíd.

Moji rodičia ešte žijú, sú na dôchodku a celkom vitálni.

Norman

rúška chrípku možno tlmia každý rok. Tak, ako ich tam niektorí nosia. Sú tam natlačení viac, ako u nás a myslím, že vedia, čo robia. Ako vieme, nosia ich tí, čo majú infekciu, čohokoľvek.
Tento rok opatrenia boli silné, na Západe nebývalé, a tak chrípka proste naozaj nie je. Aj to svedčí o tom, že je rozdiel v tých dvoch vírusoch.

To som rád , že sú rodičia vitálni. Predpokladám, že patria k väčšine, ktorá covid ešte nemala. Nech im to zostane.

Ema

v nitránskom špitáli. Podľa mňa skončí ako vo Frozen.

Ema

čo má dve riziká naraz: je to experimentálne a dostalo to výnimku z riadneho schvaľovacieho procesu. Navyše nikto nevie, či to bude fungovať aj na mutácie vírusu. Biontechový Ujgur sa už dušoval, že ak nie, do šiestich týždňov je na svete nová mrna (a nové prachy v jeho špinavej kešeni). Ale kto už má chuť nechať sa každú chvíľu vakcinovať - a ktorý štát má toľko peňazí, aby to dokola financoval.

Keď som dnes videla nitránske nácviky okolo mínus 70 stupňov Celzia, tak to je doboha fakt užitočná vakcína, čo si vyžaduje takéto extrémne podmienky - a s nimi spojené vysoké náklady.

Krčméry sa po opichu pochválil, že toto bola jeho sedemnásta vakcína do zbierky, potom zbledol, vzápätí sčervenal a začal viesť prudko náboženské reči. Bola to sranda. Ale najlepšia bola akási ochechula, ktorá stála v úzadí, celý ten cirkus točila na mobil a potom si stiahla z papule rúško a chechtala sa tam - v uzavretej miestnosti plnej ľudí a pred kamerami asi všetkých médií. Následne sme tam zazreli Mikasov veľký tieň.

Náhodný okoloidúci

V tomto článku je popísané, prečo môže byť druhá infekcia mierne odlišným kmeňom vírusu závažnejšia. Stručne - telo si vytvorí protilátky proti jednému kmeňu vírusu a v prípade infekcie iným kmeňom síce infekciu rozpozná, ale stále vytvára len protilátky proti pôvodnému kmeňu vírusu, nie proti novému.

https://zsi-korene.sk/vakciny-a-slovensko/

Tomuto riziku má zabrániť práve to, že očkovanie prebehne v dvoch dávkach s mierne odlišným zložením, takže by sa mali vytvárať protilátky proti širšiemu spektru kmeňov vírusu. Platí to tak pre dve dávky Sputnika V, ako aj pre dve dávky Pfajcera.

Otázka je len, čo potom. Ako dlho vydrží individuálna imunita a "imunita stáda"? Zachytil som tvrdenia, že po prekonaní infekcie sa imunita udrží len tri mesiace, aj keď lekári z Brna tvrdia, že sa udrží aj viac ako rok.
Čo potom? Každé tri mesiace nové očkovanie? Tak to by bola iná zlatá baňa a tunel do rozpočtu všetkých štátov nakupujúcich cudzie vakcíny.

Dusanbe

ktorí sa nechali zaočkovať proti chrípke a do toho schytali Kovid mali veĺmi ťažký priebeh ochorenia, aj s následkami
Presne taký prípad je aj v mojom okolí.

"Matička příroda je dĕvka !", hovorí jeden zmutovaný kmeň Murphyho prísloví - často krát sú súvislosti a následky dopredu neodhadnuteľné. A v takýchto oblastiach je to skôr pravidlom, ako náhodou.
Mali sme v rodine prípad, keď pred pár rokmi vyvolalo očkovanie proti chrípke u dôchodcu veľmi ťažké chrípkové ochorenie.
Dnes som sa dozvedel o podobnej udalosti tiež spred pár rokov - v domove dôchodcov dali zaočkovať všetkých klientov - následne im 5 zomreli.
Je dosť pravdepodobné, že mohlo ísť o ten istý rok. Zrejme boli mimoriadne aktívni zástupcovia pharmabussinesu - a tomu nepriamo úmerná bola kvalita vakcíny.
Ten "náš dôchodca" podľahoĺ intenzívnemu tlaku obvodnej doktorky /následne k nej odmietol chodiť/ - podobne mohol vzniknúť nápad preočkovať celý domov dôchodcov.
Neviem, či tiež prestali "chodiť" k svojej doktorke - ale tí 5 určite.
Už je oficiálne potvrdených 3% veľmi ťažkých reakcií na Pfajzer vakcínu, potvrdená aj aj v niektorých prípadoch život ohrozujúca alergická reakcia práve na materiál z ktorého sú tie super high-tech nanočastice, je pravdepodobné, že sa objavia ešte ďalšie netušené súvislosti /napr. ako píšeš v dôsledku mutácií corona vírusu/ - aby nakoniec ešte nebolo potrebné narýchlo otvárať "Pfajzer oddelenia" v nemocniciach...

Norman

Tento efekt, že organizmus predošlými svojimi skúsenosťami je vlastne pomýlený, sa, samozrejme, týka nielen vakcinácie, ale aj imunity získanej prekonaním infekcie.
Písalo sa o tom pri chrípke, ktorá má viacero mutovaných kmeňov - vraj tam niektorí(!) vakcinovaní pacienti mali horší priebeh - ale ktovie, ako to je, že.

Čo sa týka krátkeho trvania imunity, či už trvalej, či vakcinačnej - no veď to je práve argument, že nad vírusom sa nedá vyhrať inak, ako jeho v podstate vyhubením. Polročná či ročná imunita by mala stačiť, aby sa vírus prakticky stratil - podobne, ako sa stratil predošlý vírus SARS a iné, vrátane kiahní. toto je jedna ZAKLADNA METODA, ako nad infekčnými problémami zvíťaziť.

Druhá možnosť, ktorá ale nezávisí od našeho rozhodnutia, je, že z vírusu bude neškodná chrípka. Tak zmutovala asi aj španielska chrípka, aj keď nik presne nevie. Našťastie imunita biologického druhu je zrejme rafinovanejšia, ako naši školometi vedia, v každom prípade španielsku chrípku porazila. Aj všetky možné morové rany boli porazené, aj keď zrejme nie získaním "imunity", ale proste vykapaním/vytlačením zdroja a/alebo jeho nositelov. Ale to sme vlastne zas pri prvej základnej metóde konca takýchto epidémií.

Je ceľkom možné, že vírus zostane, ako chrípka, a v tom prípade zníži priemernú dlžku života (to je dobrý konšpiračný dôvod na "koronový útok" gatesov - chcú znížiť našu dĺžku života, aby nemuseli na starcov strácať zdroje - s tým budeš aspoň originálny, na to konšpirátori nejako (vo veľkom) ešte neprišli ). A je to možné - keďže vedci a doktori sa zmohli zatiaľ len na to, že sa prví nechali injektovať, a keďže populácia sa ako obranu zmohla len na popieranie, popieranie a popieranie toho, že tu vôbec nejaký problém je - nuž, budú možno žiť v sračkách, kde po 65 roku budú musieť buď nosiť masku, skutočný filter na svoju ochranu, alebo sa 70 nedožijú. To myslím vážne, to je klasická varianta zhoršovania situácie, ako ju prognostici už dávno namodelovali.

Nuž, mohlo by sa povedať, že ľudia majú na výber. Ale ľudia nemajú na výber, je to v nich, ich mentalita a slabosť je v nich, je rozhodnuté, ako to skončí, len to ešte nevieme, ešte to nik nevie.

Náhodný okoloidúci

Zlé jazyky a "konšpirátori" tvrdia, že "španielsku" chrípku pôvodom z USA rozšírilo práve očkovanie. Pri vtedajšej úrovni znalostí by to aj mohlo pripadať do úvahy.
Nie som lekár, ale keď je to takto zhrnuté, dáva to zmysel:
http://svobodnenoviny.eu/spanelska-chripka-z-roku-1918-byla-zpusobena-oc...

Ja v princípe nie som proti očkovaniu, chápem jeho možný prínos, ale toto, čo sa deje, je agresívna masáž mozgov.
Už to, že "slovenská" vláda vôbec ani len neuvažuje o Sputniku V, vyvinutom starou dlhodobo osvedčenou technológiou dokazuje, že tu ide o tvrdú obchodnú vojnu a naše zdravie je len tovar. Zvlášť ak si výrobca presadil právnu imunitu v prípade poškodenia zdravia s tým, že "odškodnenie" uhradíme my všetci z našich daní.
Toto je presne to, čo nahráva antivaxerom a "konšpirátorom".
Veď čo ak to bolo takto?
https://www.root.cz/clanky/komiks-unudeny/
Vyrobiť problém, zarobiť na tom, ponúknuť riešenie, zarobiť na tom.
Pod pojmom "zarobiť" nemám na mysli len peniaze, ale aj iné ciele - mocenské, politické, spoločenské.

Na vykapaní alebo aspoň potlačení veľa chorôb sa podpísala predovšetkým zlepšená hygiena a získanie vedomostí o ich šírení. Aj mor ustúpil vtedy, keď sa začalo s upratovaním ulíc a po zemi sa neváľalo množstvo odpadkov, ktorými sa živili potkany ako prenášač bĺch a baktérie.
Ja pokladám za problém to, že očkovanie obchádza prirodzené cesty vstupu infekcie do tela cez sliznice a ide priamo do krvi. V Pfajcerovej vakcíne údajne už nie sú hliníkové nanočastice, ale problémy a alergie má spôsobovať polyetylénglykol.

Trvanie imunity okomentoval poslanec Taraba na "sociálnej sieti" takto:
„Na otázku, či sa tí, čo prekonali Covid môžu dať očkovať, odborníčka po ľavici pána Krčméryho povedala, že najbližších 12 mesiacov nie. To asi Matovičovi a spol odľahlo. Lenže potom sa ozvala pani po pravici a povedala, že podľa nej najmene šesť mesiacov nie. Potom sa ozvala tretia pani, že nie 6, ale iba 3 mesiace. Predstavte si, že by Vám takto v servise odpovedal niekto ako často treba meniť olej na aute. Jednoducho bolo by Vám jasné, že sú v tejto téme úplne doma,“

Tak čo si máme myslieť o našich "odborníkoch"?

No a pokiaľ ide o nosenie náhubkov, vyšla už druhá štúdia, ktorá spochybňuje ich význam a účinnosť, po prvej dánskej tentokrát americká. Kovíd skrátka nie je typická kvapôčková infekcia, vírusy z tela idú von aj pri bežnom dýchaní a ak vezmeš do úvahy kapacitu pľúc a hustotu tkaniny, tak bežné rúško má pri zastavení vírusu asi takú účinnosť akú majú látkové nohavice pri zastavení fazuľového prdu. Vydychovaný vzduch aj s vírusom prejde cez rúško ako voda cez rybársku sieť alebo ho po bokoch obíde.
https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/26/dalsia-studia-potvrdila-ze-su-rus...

A tu sa píše o dánskej štúdii:
https://www.hlavnydennik.sk/2020/11/24/ruska-nefunguju-potvrdili-danski-...
Podľa Dánov je najúčinnejšou ochranou spoločenský odstup.

Norman

O všetkých témach sa možno rozprávať, a samozrejme že mnoho veci nie je istých. Príznačné je, že je to ale všetko spolitizované, a to nie ani tak oficiálne, ale práve naivná alternatíva sa nechala nachytať na jednoznačné pravdy. Samotná "politizácia" v jej podaní znamená, že niekto riadi buď vírus, alebo veci okolo toho, aby mal z toho konkrétny prospech - diktatúru. S tým ja nesúhlasím.
Ale to už sme tu naozaj opakovali mnohokrát.

Štýl - urobím problém, aby som zarobil a vôbec bol dôležitý - to ano, to som x krát už povedal. Ale to neznamená, že problém neprerástol cez hlavu (podobne ako pri počítačových vírusoch a iných nefér bazmekoch, tajných skrytých špiónov a upravovateľov, zlodejov počítačového výkonu a podobne).

Takže len niektoré jednotlivosti:
- ten link o španielskej chrípke spôsobenej vakcináciou je slabý, má nízku úroveň, je to suma sumárum blbosť.
- náhubky sú určite len relatívne funkčné. Ale takisto nie sú žiadne extra zlo. Myslím, že pravdepodobne výhody vysoko prevyšujú nevýhody. Ale podstatné - mnohí "hrdinovia" sa vrhli na náhubky, lebo je to úúúúplne podradná téma. ( ináč, toto hádzanie "štúdiami" je typické pre krízu dnešného scientizmu - no tak vyšla druhá štúdia, ktorá ich spochybňuje, na druhej strane vyšlo desať, ktoré ich odôvodňuje).
A keď sa na rúška pozrieme politicky - čo by mocní dosiahli či dosiahmu ich nosením? NIČ. Rúško určite NIE je "náhubok", nenahovárajte si to, to potom mýli. Tým pádom ta téma sa u mňa odsúva na úroveň problematiky správneho siakania sopla, alebo k takým problémom.

To, že slovenskí odborníci vedia prd, s tým súhlasím (trocha ich ospravedlňuje, že táto vec je naozaj nová)

To, že sa choroby prekonali izoláciou, teda čistotou, som napísal aj ja, úplne sa zhodneme. Cesta je hygiena, buď osobná, alebo, čo je relatívne nóvum, aj spoločenská. Nestýkať sa s cudzincami, nestýkať sa s ľuďmi, čo sa s nimi stýkali. To je moderná doba. Tak, ako sme kedysi odstránili z ulíc odpadky, tak treba dnes z ulíc odstrániť cudzie infekcie, cudzincov.

Zaujímavý záver sa nám podaril :-)

Ema

so západnými vakcínami, a nie všetky boli dvojdávkové. Jedna dávka bola určite AstraZeneca - to je tá, čo spolupracuje s Gamalejovým inštitútom epidemiológie a mikrobiológie, a preto o nej v korporátnych mediálnych splaškoch nepočuť, tie robia agresívny marketing len Pfizer-Biontechu.

Nemôžeme vidieť do zákulisia, ale môžeme vidieť toto: Francúzsko nechalo cez vianočné sviatky na pôde Spojeného kráľovstva trčať 1500 kamionistov - a nepomohol ani nátlak z Bruselu, pre ktorý je voľné bezhraničné presieranie sa posvätnou kravou, aj keby tá mala na pandémiu skapať. Japonsko sa pre istotu totálne odizolovalo. Po Európe sa zas podozrivou mega rýchlosťou rozšírila podchladená spása od Pfizer Biontechu, aby sa aspoň čo-to pomíňalo, kým sa to ukáže bezcenné, ak nie kontraproduktívne.

Mohol by si konečne niekto z našich odborníkov odpovedať na plne legitímnu otázku, prečo sa nedal cestou mRNA ruský Gamalejov inštitút a čínske špičkové pracoviská? Sú Rusi a Číňania blbí, nevedia vyvinúť niečo také primitívne, ako je mRNA vakcína? Mimochodom, zmrdnutý turecký Ujgur, "majiteľ" Biontechu parazitujúci na nemeckých vedomostiach a skúsenostiach, mRNA opichy testoval na onkologických pacientoch, kde je to, povedzme si úprimne, dosť egál, to nie je široká, prevažne zdravá populácia, ale veľmi špecifická skupina ťažko chorých ľudí.

Ak niekto podceňuje svetovú úroveň gamalejovcov, je proste chuj. To, že Rusko nejde cestou mRNA, musí mať racionálne dôvody. Rozhodne ušľachtilejšie ako sú pohnútky žravých západných farmafiriem, prevažne vlastnených etickými špinami, podvodníkmi a dobrodruhmi najhoršieho rangu, ktoré sú schopné a ochotné nechať vykrvácať na ich pochybné sračky štátne rozpočty všetkých krajín sveta a ešte aj prinútiť štáty zaplatiť obetiam za škody.

Dusanbe

plánuje /prehnane optimisticky, podĺa mňa/ zaočkovať 3,3 milióna Slovákov.
Vie niekto, načo objednáva naša vláda 18 miliónov očkovacích dávok ?
To sa počíta, že sa do každého očkovaného človeka PRIEMERNE vrazí vakcína 6 krát ?!?

Zachytil ste niekto nejaké vysvetlenie či zdôvodnenie či nebodaj odpoveď na otázku zvedavého presstitúta ?
Alebo ide vari aj v tomto prípade o klasické % provízie z objemu objednávky !?!

Norman

to češi objednali 18 milionov, lebo chcú vakcinovať 80% obyvateľstva
čo je tiež na 10 milionov čechov zbytočne veľa.

Dusanbe

nájdeš v Národnej stratégii... potvrdených/kontrahovaných cca 9,5 miliónov vakcín pričom niektoré vyžadujú len 1 kolo, ďalšie sú označené ako v jednaní - spolu cca 6 druhov vakcín.

Áno naša - 18 000 000 dávok - iba ak by som špatne počul ,čo asi nie.
Česi chcú dosiahnuť 65 - 70 % preočkovanosť.

Tú Národnú stratégiu... je celkovo zaujímavé pozieť si - okrem iného napr. taký detail - pred očkovaním musí byť vykonaný test - Matovičove AG testy nevyjdú na zmar.

Norman

sú teraz rôzne, ja som zas zaručene počul v TV, že češi chcú tých 80%, ale dal som to sem len ako ukážku určitej vyšinutosti. Samozrejme, rôzne české autority hovoria o rôznych číslach, a rovnako aj slovenské.

nové