Ruhegehalt, čiže penzia

V rámci multikulti sa môžeme naučiť ďalšie slovíčko. Je to Ruhegehalt, ktoré znamená čosi ako peniaze v nečinnosti, čiže penziu. Dostáva jú bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn, ktorý odstúpil po prevalení sa škandálu s podvodmi pri meraní výfukových plynov. Časť tohto dôchodku ide z peňazí daňových poplatníkov, pretože podnik VW v tomto využíva príslušné zákonné normy - Nemecko je holt sociálny štát, ako každý vie.

A tak pán odstúpený Winterkorn dostáva 3100 Euro. To sa na prvý pohľad ani nezdá nejako vela - ale pozabudol som dodať - to je denne. Tak tak, ročne dostane 1,2 milióna Eur tejto renty. 

Podľa vyjadrenia politikov Winterkorn nie je jediný prípad, pri ktorom takto neúmerné vysoké dôchodky sú platené aj priamo z peňazí štátu. Vysoký politik CDU Karl-Josef Laumann  sa vyjadril, že Winterkornov prípad "níčí dôveru občanov voči celému našemu hospodárskemu systému". No, Nemci sú asi nejakí nedôverčiví, to na Slovensku ľudia systému veria. Asi lepšie zarábajú.

Dnes sa vyjadril okresný súd Bratislava 2 k prípadu, keď vdova (a dve deti) požadujú za smrť svojho manžela, ktorý zahynul pri stavbe mosta pri obci Kurimany v okrese Levoča, od firmy  BÖGL a KRÝSL dohromady 150 000 Euro. Súd túto sumu za smrť živitela rodiny ale asi považuje za prehnanú, a znížil ju na púhych 50 000 Eur. Firma sa ale aj tak asi odvolá.

zdroj FAZ a FAZ

 

 

 

 
Náhodný okoloidúci

Takže - pritečenci a votrelci, ilegálne sa pohybujúci po Džrmny, majú často aj 8 a viac rôznych identít. Berlínsky kamionista ich údajne mal až 14. A predstavte si, že na každú z týchto identít by votrelci mohli čerpať sociálne dávky.

http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/nemci-v-precedencni-pasti.html

Viem, že CFP podaktorí podozrievajú z toho, že to je kontrolovaná "opozícia", ale v tomto prípade to je jedno.

nové