Skladanie slovenskej vlády

Správy z domova sa týkajú hlavne skladania vlády. A to aj v nezávislých médiách.

Neviem, načo taká pozornosť. Na Slovensko bola vrhnutá farebná revolúcia, zabili prestitúta a jeho súložnicu, urobili palácový prevrat a tak sa dostavili dôsledky - vládnuť má blázon. Sledovať blázn samozrejme treba neustále, ako hada v tráve, ale kto si robí nejaké nádeje, že bude vo vláde čo to dobré?

Popravde tieto naivné tendencie vidno u tzv. "konzervatívcov", ktorí ako tak naleteli týmto slovkám, ktoré politické mafie typu OĽaNO a Sme rodina používali v kampani. Robia si neviem prečo nádeje, že niektorí ľudia pri moci sú ich ľudia . A podobne naivní "liberáli" podobne plačú, že niektorí ľudia pri moci nie sú ich ľudia. Ľoď bláznov je jeden oblúbený maliarsky námet v stredoveku.

Reálna politka je o jednom - budú tu prevládať americké mafie, alebo európske sily, alebo dokonca slovenské kluby? Voľby vyhrali predovšetkým tie americké sily, takže čo kto čaká? namiesto Lajčáka tam bude Káčer - no a? A čo iné by tam mohlo byť, ako anglosionistická militantná handra.

Rovnako je to aj s inými menami. Je úplne jedno, kto konkrétne.

K tejto veci treba ešte doplniť  k americkej armáde na našom území - zazneli nejaké články a výroky Naďa, že to už nie je téma. Ale no.

Za prvé - TO nie je témou, lebo ak sa nedarí jeden naratív, obalí sa to do iného, a ajhľa, už je to "iná" téma.

Za druhé - jasné že základne chcené za vlády umiernených národniarov už nie sú téma - teraz to bude ináč a lepšie. Pre anglosionistov lepšie. Štát, ktorý nie je schopný odstrániť ani jeden úplne zbytočný plot na svojom základnom námestí, pred svojim Národným divadlom, ten určite nedokáže zabrániť výstavbe základní pod Tatrami. A možno doslovne pod nimi, či priamo v tých horách. Slováci nie sú schopní sa brániť a jedine vtedy k tomu nedôjde, ak to americká kobyla už nestihne a skôr zdochne.

Císar Caligula údajne mienil svojho oblúbeného dostihového koňa Incitáta urobiť konzulom, nejakým spôsobom ho prezentoval ako senátora.  Ale nie, Caligula nebol blázon, teda nie v tom bežnom slova zmysle - mal len zvláštny zmysel pre humor a pre trestanie, bol to sadista a magor,  to s koňom bol z jeho strany len spôsob, ako dehonestovať senát, aby dal najavo, že úspešný závodný kôň je viac hodný, ako ktorýkoľvek zo senátorov. 

Výber ministrov nie je zaujímavý. Keď uvedie Igor koňa do parlamentu, potom to začne naberať grády.

Ale ... nie som si istý ... nestalo sa to vlastne už?

 

 

 

 
Autor: 
téma: 
forma: 
MilanM

Niežeby som spochybňoval veci spomínané v texte, ale treba sa pozrieť hlbšie a príčiny opísaného stavu sa nebudú dať v dohľadnom čase zmeniť. Naše "demokratické" zriadenie je deravé ako ementál a jeho pravidlá platia len pre tých dole. Určite nie pre tých hore.
Posledné dvoje voľby (myslím prezidentské a riadne) ukázali relatívne nový fenomén emocionálnej mobilizácie naivných ľudí tesne pred voľbami. Konkrétne sa to prejavilo tak, že Igorko nemal problém v posledný deň pred voľbami robiť svoje teátra(vytiahnuť smsky či iné dáta z tajných služieb) a nič tým akože neporušil, hoci už dávno bolo moratórium. V zahraničí sa veselo zobrazovali prieskumy verejnej mienky, hoci u nás už boli zakázané. Nikto to nijako nereguluje. Na teliatka to zabralo a ten kto tieto veci nerobil, nemal nárok na viac ako 5-8 percent. Toto je problém, že podľa toho sa dnes rozhodujú desiatky percent ľudí.
Čo chceme od ľudí, čo pomaly nevedia zrátať veci na faktúre, že budú vedieť rozpoznať rafinované triky médií? Neklamme si takto hneď sa rána.

nové texty