Sloven - pripomenutie

Našiel som na webe:

Slovo Slovák je českého pôvodu. Pôvodné a korektné označenie je naozaj Sloven.
Slovo Slovák sa do Európy dostalo z Čiech možno v 14. storočí. Česi všetky okolité národy (iné nie a to je zaujímavé) ákujú: Poďme na výlet postupne okolo Čiech: Skopčák (Nemec), Brandemburák, Slezák, Moravák, Polák, Slovák, Rakušák, Bavorák. K týmto označeniam po roku 1968 pribudlo ešte slovo Rusák (dovtedy Rus), ktoré viac ako iba potvrdzuje hanlivú príponu ák v českom národe, ale ešte túto hanlivosť znásobuje.

Ale vzdialenejšie národy sa už označujú všetky bez ák: Ir, Brit, Španiel, Francouz, Ital, Maďar, Bulhar, Rumun,Řek, Tunisan (nie Tunisák) Maročan (nie Maročák)… výnimka je Bosňák – tých ale tiež myslím nemali radi. V podstate to akoby signalizuje pohliadanie Čechov na blízke národy s povýšenectvom. Moravania si to veľmi dobre uvedomujú (pretože používajú češtinu a dobre jej nuansy poznajú) a okamžite sa ohradzujú sa proti označovaniu ako Moravák. Vždy opravia hovoriaceho a požiadajú ho, aby ho označili ako Moravana. Prípona an/en/un/ín je originálna pre označovanie príslušníkov národov, prípona ák je hanlivá prípona, ktorú sme si my nedali, ale bola nám pridelená zo západu a už ju máme pridelenú. Interne ju ale každý môže odmietnuť a používať doma správnu príponu.

  
----
 
 
Veľmi pekne stručne napísané. Nejde o maličkosť, ide o základ kultúrnej identity. Toto je národ slovenský, jeho člen je Sloven, štát je Slovensko. Malo by sa to zmeniť aj v oficiálnej jazykovede. Aj Moravania si dokázali presadiť svoje, mali by sme aj my.
 
 
Ema

Slovenky sú Slovenkami. Nie Slováčkami.

slaven1

Čo redakcia? Pritom sa tam udialo zopár udalostí, ktoré by si zaslúžili "povinnú jazdu". Netajhu prišiel ukázať. Vraj nejaký iránsky dron. (v Mníchove je populárne ukazovať).

Poliaci prijali zákon, ktorý trestá hovoriť, že koncentráky a ďalšie procesy spojené s udalosťami 2. svetovej vojny boli oficiálnou politikou Poľska (ktoré vtedy ani neexistovalo). To sa samozrejme nepáči podnikateľom z odvetvia holokaustu, lebo to značne znižuje ich budúce prijmi z tejto krajiny. Ústredný zväz židovských náboženských obcí Poľska však tvrdo obhajuje záujmi svojich zriaďovateľov a informačne bojuje.

Následná diskusia tejto témy v Mníchove preukázala nedostatky niektorých ľudí z oblasti výrokovej logiky, alias v tom, v čom nás židia od "rozpadu" Sovietskeho zväzu tak trénujú. Na druhej strane, logika vo výrokoch poľského premiéra Mateusza Morawieckého bola dodržaná. Za čo ho hneď židia klasicky označili za "popierača" a "antisemitistu najhrubšieho zrna", čím vážnosť týchto nálepiek zase o niečo ponížili.

Celý zákon, ide zároveň s procesom českej piatej kolóny a vystavania pamätníka akéhosi cigánskeho koncentráku a lepenie viny za druhú svetovú na český štát. Český zahraniční agenti vidia ako sa na tom ryžuje v "okolitých" krajine (Nemecko), tak by to tiež chceli trošku podojiť. Celé je to zhrnuté tu:

„Hlasatelé české kolektivní viny za holocaust se tváří, jako kdyby nebylo německé okupace, jako kdyby nebyl Heydrich, Lidice, Terezín, Pražské povstání a Osvobození, jako kdyby genocida ‚podřadných‘ etnik nebyla oficiální politikou hitlerovského Německa, které v naší okupované zemi teroristicky vládlo,“ konstatuje Weigl a dodává, že stejně tak „nebyly Osvětim, Majdanek a Treblinka ‚polské‘ koncentrační tábory“.

Celé je to v širšom koncexte psychologická operácia na prijatie historickej viny za 2. svetovú a oslabenie nechuti prijímať moslimských vojakov v časti krajín V4. Čudujem sa, že nejde vlna ani na Slovensku.

Aj keď... tu sa nedávno "zrekonštruoval" (znovu postavil), nejaký tábor v Seredi. Za 50 rokov si všetci budú pamätať iba, že to bol "slovenský koncentrák". UZNNO na tom zapracuje, tak ako súčasný riaditeľ múzea Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici prerába inštitúciu na Múzeum holokaustu. To tak keď spravíš capa záhradníkom.

Východná Európa sa rozpade ZSSR ocitla bez ideologickej orchrany (formálny zákaz ideológie v našej ústave, i v ústave okolitých štátov).

Norman

To vieš, nedozvedeli sme sa, komu v Mníchove tento rok zas pridelili aké územia, tak niet o čom písať.

Poľsko izraelské ťahanice o holokaust sú určite zábavné, ale tie sú v masmédiách dosť preberané. Holokaust je cenný artikel a izraelci chcú mať monopol na jeho výrobu.

Najzaujímavejšia je tá Sereď, áno, aj ja som v TV zaregistroval, ako to obnovili, prestavali. Aj som sa čudoval, že prečo rovno nepostavili aj nejaké plynvé komory, ako to po vojne urobili v Osviečime a niektorých iných koncentrákoch. Ale kto by mi na moju otázku odpovedal? Keď budem niekedy v TV, naživo, tak tam sa spýtam.

Tá posledná tvoja veta je naozaj závažný problém, to ťa prečo práve teraz napadlo? Lebo naozaj - kto tvrdí, že žiadnu ideológiu nemá, ten má a bude nútený mať tú najhoršiu sračku, aká v danej dobe existuje. No, aby sa to nestalo, práve preto ponúkame už dlhodobo ľuďom najlepšiu prirodzenú cestu - "nordickú mohutnosť". Aby ich chránilo to najlepšie, čo v nich je. To netreba ani vysvetlovať, každý sám pochopí, čo taká nordická mohutnosť je. (a ak nie, tak jej nie je hodný :).

slaven1

Holokaust je cenný artikel a izraelci chcú mať monopol na jeho výrobu.

Tak vieš ako, poctivo a systematicky na tom pracujú. Točia filmy, vykonávajú stavebnú činnosť v priestoroch rôznych táborov, do ktorých potom organizujú zájazdy detí, platia články, pretláčajú zákony, organizujú školenia. A teraz prípadu nejaký "bohom nevybraní" Poliaci a začnú spomínať nejakí "Polocaust":

Poľský Minister kultúry navrhuje spraviť špeciálny múzeum Polokaustu na spomienku ne-židov, ktorý zomreli v Poľsku počas 2. svetovej. "Štát Izrael uspel v pretlačením príbehu, keď obete vojny zredukoval iba na obete holokaustu. Pričom žiadna násilná smrť nie je lepšia [vyvolená] ako druhá."

Poliakom sa nielenže nepáči pripomínanie si iba "vybraných [vyvolených] obetí 2. svetovej" a ani to, že ich židia priamo obviňujú z účasti na 2. svetovej. Páči sa mi, že minister vie, odkiaľ vietor fúka. Jarosław Sellin navrhuje spraviť múzeum Polokaustu, a teraz hádajte kde, na Wall-streete:

Minister diskutoval v rádio-programe zámery na otvorenie múzea zasväteného Poliakom, ktorý zachránili Židov počas 2. svetovej v New Yorku. Také múzeum už existuje v Poľsku a Sellin hovorí o zámeroch otvoriť také múzeum na Manhattane pretože New York "je mesto kde žije najviac Židov na svete, nie Jerusalem alebo Tel Aviv."

Pripomínam, že v tejto chvíli beží na Slovensku "slovákokaust", keď sú vytvárané také hospodárske a duchovné podmienky, že krajina má pôrodnosť 1.4 dieťaťa na každú ženu v plodnom veku.

že prečo rovno nepostavili aj nejaké plynové komory, ako to po vojne urobili v Osviečime a niektorých iných koncentrákoch.

To robia v etapách, naraz by to bolo veľmi okaté. Môžem ti sľúbiť, že "niečo ako plynová komora", za základe "zázračne nájdených dobových plánov" bude v Seredi dostavaná :-)

Tá posledná tvoja veta je naozaj závažný problém, to ťa prečo práve teraz napadlo?

Lebo zákaz ideológie ide ruka v ruke z "holokaustizáciou Slovenska" (aj Česka, Ukrajiny, Ruska...). Je to priamy dôsledok.

Zákaz ideológie v ústavách krajín sveta

Formálny zákaz ideológie v ústavách krajín sveta (čierna [diera]). Zdroj obrázku https://youtu.be/dzpVG5age-U?t=13m45s

No, aby sa to nestalo, práve preto ponúkame už dlhodobo ľuďom najlepšiu prirodzenú cestu - "nordickú mohutnosť".

Vždycky keď vchádzaš do priestoru ideológie, tak máš pod nohami taký blatistý, nepevný podklad. Treba opatrne aby sa nešliaplo vedľa. Ideológia má byť podľa možností celoštátna tj. aj Cigáňom ju bude treba dať. Neviem nakoľko sa Indovia stotožnia s "nordickou mohutnosťou" :-)

Norman

No Polocaust je vážna vec, bez irónie, kedysi podobné veci (že si treba pripomínať aj či v prvom rade naše obete) vyjadrovali len extrémisti a hľa, už sú to vládne návrhy. Kde urobili súdruhovia sionisti chybu?

Súhlasím, že ideológia či svetonázor je háklivá vec - preto sa tomu tu venujeme už roky a pracujeme na tom uvážlivo, s rozhľadom ba až nadhľadom.
Súhlasím aj s tým, že aj Cigáňom ju bude treba dať. Nuž ale nordická mohutnosť výrazne zjednocuje Európu, Rusko aj Ameriku - to už je samé o sebe viac, ako sú platné iné ideológie. Ale je tu aj jedna vlastnosť podobných zdánlivo rasových svetonázorov,
tieto svetonázory, dokážu platiť pozitívne aj pre tých, čo do nich akoby nepatrili. Pretože cigáni, ako akákoľvek iné etnikum, nie sú len "cigáni", ich rozdiel voči zvyšku populácie nie je absolútny, ale relatívny. Spoločnosť, ktorá dokáže dať dôraz na správne schopnosti človeka, dokáže prebudiť tieto správne vlastnosti aj u menej obdarených menšín.
K tomu treba povedať, že v prípade správne fungujúcej spoločnosti, prosperujúcej v dôstojnosti a mentálnej sile, by aj menej silné menšiny mali lepšie podmienky na svoju existenciu. Lebo podobne ako dážď v suchom období je bezpochyby všeobecný dar, tak aj nordická mohutnosť bude znamenať prínos pre všetkých. (no, načo vlastne ten budúci čas, už teraz to tak je - cigáni prosperujú do tej miery, do akej prosperujú nordici).

Náhodný okoloidúci

Pred dlhými rokmi, keď ešte naplno zúrila internetová doba kamenná a pospolitý slovenský ľud mal správy len z televízie, rozhlasu a papierových novín, som sa v ktorýchsi národných novinách dočítal, že naše územie bolo v jednej starej listine označené ako "slougenzin", v súvislostiach "in slougenzin marcham", čiže "v marke Slovenčine".

Marka nie sú len nepoužívané nemecké peniaze, ale tiež územná jednotka.
A prečo je možné tvrdiť, že "slougenzin" sa má prekladať ako "Slovenčina"? Latinčina a nemčina nemali a nemajú písmená na zápis všetkých zvukov vyskytujúcich sa v slovanských jazykoch. Veď aj meno Svätopluk - Svętopъlkъ Nemci komolili na Zuendibolch a tak podobne.
Okrem toho je známe, že písmeno "g" sa často používalo aj na zápis zvuku - hlásky "j" - napríklad "on gest" sa čítalo ako "on jest", on je.
Zakorčuľujem ešte na skok k ukrajinčine - Nemecko sa po ukrajinsky povie Nimeččyna, Slovensko sa povie Slovaččyna. Čiže koncovka -ina, -yna v názvoch označujúcich nejaké územie nie je úplná výnimka, aj keď nie je to ani pravidlo.

http://www.hrnko.sk/2011/07/31/udalost-ktoru-by-sme-si-hadam-mali-pripom...

https://sk.wikipedia.org/wiki/Slougenzinmarcha

P.S. upresním - najstaršie doložené v našom jazyku, aj keď v cudzojazyčnej listine.

nové