Smatanov zoznam

Drahí priatelia, dlho mi chýbal ozaj dobrý zoznam alternatívnych stránok. Teda nie že by žiadne takéto zoznamy neexistovali, napokon aj tu v nadhľade jeden je, ale chýbal mi taký naozaj kvalitný. Lebo alternatíva síce žije, ale je roztrúsená.

A zoznam už existuje, vytvoril ho Juraj Smatana, protikorupčný aktivista, poradca bývalej premiérky Radičovej, skrátka odborník a šebejovec ako sa patrí.

 

Vytvoril ho pre svojich súkmeňovcov ako „zoznam stránok, ktoré obsahujú dezinformácie, vedomé lži, bludy a čiernu propagandu" – a ani netušil akú radosť nám priniesol, aký kus dobrej roboty urobil pre nás, ktorým presne o tieto veci ide, nás antisemitov, rusofilov a... ani netreba pokračovať, to najhoršie som už spomenul. Prajem radostné čítanie – a áno, nadhľad samozrejme nesmie nechýbať, aj s pochvalou!

 

Vyšlo na afinabul.blog.cz.

 

*** SMATANOV ZOZNAM ***

 

 

www.svetkolemnas.info

 

www.zvedavec.org

 

www.ac24.cz

 

http://www.rodinajezaklad.sk/

 

www.stopautogenocide.sk

 

www.vzdor.sk - DOMÉNA JE NEAKTÍVNA

 

www.osud.cz

 

http://zemejas.cz/ - tradičná "záhadológia", bez politických cieľov

 

http://czech.ruvr.ru/

 

http://slovak.ruvr.ru

 

http://www.zemavek.sk/ - vychádza aj na papieri, organizuje prednášky po Slovensku, Tibor Eliot Rostas má oficiálne kontakty so zástupcami Ruskej federácie, viď jeho facebook:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203978065242088&set=a.11549104...

 

http://panobcan.sk/

 

www.czechfreepress.cz

 

http://vaseforum.sk/blog/

 

www.slobodnyvysielac.sk

 

www.hlavnespravy.sk - podľa žiadosti o 2% ich vydáva občianske združenie SBMS z Košíc,

http://www.ives.sk/registre/detailoz.do?action=aktualny&formular=ico&id=203847

 

www.badatel.sk, www.badatel.net - apolitické, alternatívna strava a liečba, spochybňovanie ofic. medicíny + predaj produktov

 

www.protiprudu.org

 

www.beo.sk

 

http://obcianskytribunal.sk/blog/

 

www.sho.sk

 

http://www.voxvictims.com/

 

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/

 

http://www.magnificat.sk/

 

Na žiadosť členov FB skupiny "Aktivisti, aktívni a nasratí" zaraďujem aj www.freepub.cz

 

http://vkpatriarhat.org.ua/cz/ - veľmi zaujímavý web tzv. Byzantského katolíckeho patriarchátu. Napriek názvu je organizácia v konflikte s pápežom - ide o schizmatickú sektu. Číry mix tém ako čipy, NWO, očkovanie + protieurópska a protiamerická propaganda + Rusko ako záchranca.

 

http://www.spolocnostsbm.com/ - ďalší zo skupiny webov, ktoré kombinujú "záchranu rodiny pred homosexuálmi" s podporou ruskej politiky voči Ukrajine.

 

http://svobodnenoviny.eu - kombinácia "záhadológie" s podporou politiky Ruska a odporúčaním Slobodného vysielača

 

http://www.auria.sk/blog/

 

http://afinabul.blog.cz/

 

www.dolezite.sk

 

http://www.inespravy.sk/ - RSS rázcestník na mnoho "alternatívnych" webov

 

http://www.tvina.sk/ - MOMENTÁLNE NEFUNKČNÉ

 

http://www.nadhlad.com/ - proruská propaganda okorenená nadpriemernou dávkou antisemitizmu. Vydavateľ anonymný.

 

http://www.ze-sveta.cz

 

http://nwoo.org

 

http://orgo-net.blogspot.sk

 

http://www.cez-okno.net

 

http://www.vlastnihlavou.cz/

 

http://www.neskutocne.sk/ - klasická zmes "fuj USA/EÚ - silné Rusko", obalená veľkým množstvom zaujímavostí zo sveta, anonymný prevádzkovateľ

 

http://www.bezpolitickekorektnosti.cz - vydávané združením Alfa libera, s uvedením mier autorov a redaktorov, v poslednej dobe začali šíriť "protihomosexuálnu" propagandu a "nezávislé" správy z Ukrajiny. Viď napr. článok http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=23016

 

http://www.eiaktivity.sk - anonymný prevádzkovaľ, koktail UFO-záhady-Slovania-dobré Rusko-zlý Západ.

 

www.nazorobcana.sk - autori sú anonymní, portál "Prevádzkovaný pod spoločnosťou Emília Prekopová - SLUŽBY, Pruské 9, 018 52 Pruské.

 

http://www.alternews.cz/ - Rusko je dobré, Ukrajina, USA a EÚ zlé. Anonymný prevádzkovateľ.

 

http://pravdive.eu/index.php - proti EÚ, proti Ukrajine, záchrana z Ruska, anonymný prevádzkovateľ. Rázcestník na mnohé spriaznené blogy.

 

www.aeronet.cz - jednostranne pro-putinovské správy. Najstaršie správy sú z júna 2014 (proti Majdanu). Okrem politiky aj rubrika "Mystika a ezoterika" - napríklad článok "Obama je Antikrist". Portál je podľa tiráže pripravovaný "českými a slovenskými krajany žijícími v Holandsku, Rusku a v USA."

 

http://www.slovenskeslovo.sk/: Tento web pomerne dlho unikal našej pozornosti, hoci je jedným z najstarších - funguje od marca 2013. Používa veľmi šikovnú maskovaciu techniku: aj keď je samozrejme vydávaný anonymne, preberaním článkov z rôznych užšie špecializovaných stránok (Slovenské národné noviny, Kultúra...) a grafickou úpravou s odkazmi na "spriaznené" organizácie vyvoláva dojem, že ho vydávajú nejakí matičiari. Inak úplne klasický obsah: všeslovanská vzájomnosť, silné dobré Rusko, zlé Poľsko a Ukrajina, perverzná EÚ, zločinecké USA, Putin bravúrny politik. A samozrejme lživé správy typu prechod rubľa na zlatý štandard.

 

http://www.svobodny-vysilac.cz/svcs/ - v Českej republike vznikol sesterský projekt Slobodného vysielača. Kontaktné osoby sú: Pavel Hlávka, Jaroslav Mencl a Jiřina Holotová.

 

www.vedy.sk - "slovansko-árijské védy". Stránka funguje cca od roku 2010, ale donedávna sa venovala takmer výlučne vynaliezaniu zabudnutej slovanskej mytológie, tradičnej slovanskej múdrosti atď. Po vypuknutí ukrajinskej krízy však sa však zrazu objavili články o "fašistických Ukrajincoch" a súčasne pozvánky na "krátky kurz nácviku bojovej činnosti malej jednotky o rozsahu 2 až 3 dni. Základom je tradičná kazacka príprava osvojovania si bojových návykov v rámci malej bojovej skupiny."

 

http://leva-net.webnode.cz/products/o-putinovi/ Leva-net je prapodivný web, existujúci už niekoľko rokov, momentálne veľmi pro-putinovský. Jeden z najprepracovanejších systémov bludov, s akými som sa v živote stretol. Prekonáva ho snáď iba pán Benda so svojimi Vesmírními lidmi.

 

www.novysmer.cz - dlhšie fungujúca stránka (už z čias protestov v ČR proti americkému radaru), anonymná, silne pro-ruská a protiamerická, dnes protiukrajinská. Nájdete na nej i také skvosty, ako spomienky 5-ročného dieťaťa na august 1968, ako pekne sa pohralo v okupačnom tanku, a teda to nebola vôbec žiadna okupácia: http://novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=152:me-v...

 

http://www.novarepublika.cz/ - starší projekt občianskeho združenia Nová republika, ktorý v posledných mesiacoch nabral tvrdý proruský, protiamerický a protiukrajinský kurz, vrátane preberania materiálov z konšpiratívnych webov a Hlasu Ruska. Má však zverejnených konkrétnych redaktorov, napríklad bývalého ministra za ČSSD, pod článkami je reálna diskusia čitateľov, teda aj s kritickými názormi.

 

http://www.extraplus.sk/ - týždenník ExtraPlus, známy už roky ako bašta ideológie HZDS, samozrejme nemohol zostať mimo aktuálneho trendu. Na rozdiel od väčšiny "rýchlokvasených" webov ide o dlhodobejší projekt s neanonymnými autormi.

 

http://www.maat.sk - web vznikol v septembri 2014, spĺňa všetky kritériá na zaradenie do zoznamu: anonymný, silne protiamerický, EÚ vykresľuje ako zvrátenú civilizáciu, konšpiračné teórie o páde Dvojičiek, ebole... preklady ruskej propagandy, Rusko a Putin vykresľovaní ako záchrancovia tradičnej rodiny atď.

 

 

______________

 

 

ŠEDÁ ZÓNA

Weby, ktoré sa niečím vymykajú zo schémy vyššie uvedených stránok.

 

www.noveslovo.sk - Nové Slovo je tradičný ľavicový web, ktorý v minulých rokoch kritizoval neoliberalizmus, imperializmus a fašizmus, prinášal články alternatívnych ekonómov a pomerne často sa v ňom objavovali témy ako ekológia, ekonomická demokracia alebo práva LGBTI. Pravidelný čitateľ nás upozornil, že cca od leta/jesene roku 2013 aj tu došlo k citeľnej zmene kurzu "valdajským" smerom.

 

www.lifenews.sk - dlhodobo sa venujú protipotratovej a protihomosexuálnej téme z náboženského pohľadu. Tým pádom sa v zozname správ vyskytujú aj články, tlmočiace názory Putina, pravoslávnej cirkvi atď.

 

http://www.isstras.eu/cs/ "Institut slovanských strategických studií byl založen 3. října 2013 v Praze. Cílem Institutu slovanských strategických studií je posílení role slovanské vzájemnosti v geopolitickém prostoru slovanských zemí, do nichž Česká republika historicky patří od dávných časů. Zejména dnes, ve znesvářeném světě, považujeme za důležité odkrývat kořeny, na nichž stojí naše národy Čech, Moravanů a Slezanů, a seznamovat s nimi také všechny ostatní národy, které žijí v naší i dalších slovanských zemích.

My i ostatní slovanské země máme bohaté historické a kulturní dědictví, které se často prolíná dějinami našich národ, ale také vytváří základ pro jejich další rozvoj. Poznání tohoto dědictví proto může přispět naší vzájemnosti a upevnit slovanské kořeny i v rámci sjednocené Evropy, která tím může jen získat."

 

"Institut slovanských strategických studií" vydáva aj web http://www.borrea.eu/cs/o-nas/ s obdobným smerovaním.

 

http://rodobrana.wordpress.com Stránka naviazaná na kotlebovu Pospolitosť - zatiaľ sa tam však občas vyskytnú aj články kritizujúce Putina, takže má len 3 zo 4 znakov (bludy + proti EÚ + proti USA + za Putina).

 

http://www.chelemendik.sk - v poslednej dobe už priama propagácia vystúpenia z NATO (= neutralita Slovenska) a primknutia sa k Rusku (="Dobrá sila" - 300 miliónov Slovanov)

 

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/ Zakladateľom a prevádzkovateľom stránky je Petr Hájek: "Vicekancléř prezidenta Václava Klause a jeden z jeho nejbližších spolupracovníků a poradců. V novém Institutu Václava Klause vede sekci pro humanitní a mediální studia. Vytvořením "kontrarevolučního časopisu Protiproud" se vrací do mediální praxe."

Od 17. novembra 2014 funguje aj verzia v ruštine. Petr Hájek sa vyjadril, že

"Ruského sponzora zatím nemáme, ale uvítal bych ho,"

http://echo24.cz/a/wbhyg/hajek-spustil-kontrarevolucni-magazin-v-rustine

 

 

______________

 

 

Inkubátor (projekty zachytené vo fáze zrodu - sledujeme, ako sa vyvinú):

 

http://www.kontroverznirealita.cz

 

http://medzicas.sk - web vznikol pred dvomi dňami (12. 8. 2014), zatiaľ sa venuje výlučne Ukrajinskej kríze z pro-ruského pohľadu, ako redaktori sú podpísaní Peter Králik, Ľubomír Vavrek, Juraj Poláček, Dušan Doliak

 
afinabul

Teda odstavec "Články vysvetľujúce fungovanie propagandy" Je nádherný, tam každý musí pochopiť: zpravy.idnes.cz, respekt.ihned.cz, echo24.cz, blisty.cz, etrend.sk, sme.sk, jetotak.sk ... proste už to pochopte, v 2009 sme mohli byť v 2015 jednoducho sme! https://www.youtube.com/watch?v=c1I6RNh99Vw

Ema

...že nás označil ako nadpriemerných? Hm.

Ale dobre, že hovorí. Skoro som zabudla napísať o východoeurópskeho chrapúňa Mileikowského misii v americkom Kongrese, z ktorej je prezident USA Obama antisemitsky znechutený.
Tak to sem priebežne určite zaarchivujem.

Norman

Veď tu niet židov ... posledný bola vraj stará Beogradová, ale aj tá sa už od zlosti zošalela.

Ema

Tiež by si zošalel, keby ti matka zomrela v koncentráku 20 rokov pred tvojím narodením.

Norman

Myslíš rodič1? Oni boli totiž už vtedy určite pokroková família, na nejakom takom konštrukte predsa nemôže záležať.

Nuž ale tak to chodí s tou ich svetovosťou, oni blbnú od depresií, a my ... my jeme :)

Ema

3x ánopalicou do súkolia je už za mňa tam.

Buheh

U nás pred chvíľou bol krúžok tak pri každom cca desiatom mene a sála prázdna.

Ale hádam vidiek bude lepší než dúhové nadnárodné BA City.

Ema

Minulý rok sa na voľbách do europarlamentu zúčastnilo (napriek veľkej mediálnej podpore) 13,05 voličov. Čo samozrejme systému nebránilo vyhlásiť ich za platné.

Pri tomto referende systém vynaložil toľko energie na antikampaň, že je priam povinnou otázka, aká je jeho motivácia.

Toto síce napísal Saker k včerajšiemu vystúpeniu Lavrova na Mníchovskej konferencii, ale je tam odpoveď aj na našu otázku:

I have to say that I personally don't recall anything quite like what happened today in Munich. For one thing, I detected a tone in Lavrov's words which I had not felt so strongly before. Of course, Lavrov was calm, composed and polite. But this time I also felt an immense sense of disgust on his part for the audience he was addressing and for what these so-called 'leaders' had done over the past decade. In essence Lavrov told them "Putin already explained everything to you in 2007 but you have not listened to a word he had to say - and now are you really happy with the result?". Then came the Q&A and things only got worse.

Frankly, I am wondering whether what happened today was some kind of setup to try to provoke Lavrov or whether the folks who asked questions are just simply terminally stupid. Listening to them, I though that was was witnessing an "intellectual Conchita Wurst" moment: terminally pretentious and degenerate Europeans who are completely devoid of any sense of reality, truth or even basic decency. Even the very thin veneer of European manners melted away when the German reporter began laughing at Lavrov's mention of the UN Charter. I can only marvel at Lavrov's mental control and thank God that he did not make me a diplomat as I felt like punching my computer screen listening to these clowns.

Dishonesty, intellectual and moral, has been elevated to an ontological principle and foundation of the modern western political thought and culture, it is what these societies do best and all they can do. Not only are "right and wrong" gone in a moral sense, they are now also gone in a logical sense. Something both deeply immoral and completely absurd can now be elevated to an axiomatic status and then be used as "the measure of all things".

Ľubov

či tí,čo sa tešia z 20 percentnej účasti,vedia,čo robia. Beriem to tak,že bez 50 000 nás bolo milión. Ešte nemajú všetkých na tanieri,ešte nie sú všetci tak totálne tupí. O Lavrovi sa vie,že ten jeho intelektuálny náskok je tak nepriehladnuteľný,že to už štve aj Obamu. Toho ,čo si pri rozhovore s indickým premiérom nechal v hube žuvačku.Trpezlivosť.Nechajme ich,nech zdegenerujú celkom na úroveň imbecilov. Pomer síl sa predsa musí raz zmeniť.

baloo

Vot čísla, porovnávam prezidentské voľby s referendom
Kiska: účasť 50,48, z toho získal 24,0
Referendum: účasť 21,41, z toho priemerne bol „áno“ 92,4

A teraz matika, všetko zaokrúhlim na 2 desatinné miesta:
0,50 * 0,24 = 0,12
0,21 * 0,92 = 0,19
Ergo na referende vyjadrilo svoj súhlas s otázkami aj nominálne viac (1,5-krát viac) ľudí ako chcelo za prezidenta Kisku. Je prezident? Je.

Voľby do europarlamentu, citát z Wiktórie:
"Voličská účasť bola 13,05%, a bola tak najnižšou v celej Európskej únii."
Sú tam? Sú. Vie niekto ich meno? Čo robia, čo pre nás dobrého vybavili? Lebo v eurokomisii je za Slovensko Šefčovič, bývalý veľvyslanec v Izraeli.

Za povšimnutie stojí už samotný fakt, že v krajine s celkovým obyvateľstvom 5,4 a s celkovým počtom oprávnených voličov cca. 4,4 milióna sa nazbieralo 400000 podpisov, t.j. 10% všetkých voličov.

Možno organizátori mohli najskôr s týmto začať:
Petícia za funkčné a záväzné referendum...
http://www.funkcnereferendum.sk/?page_id=10

jery

Čo sa týka Samotného Lavrova, vybrala si dobrú časť.
Mne sa páči aj ďalšia (aj keď metafory typu satan, démon atď. sú mimo Normanovho záberu):
Снова и снова прихожу к выводу, что мы являемся свидетелями глубоко цивилизационного раскола между двумя цивилизациями.....
— То, что я вижу сегодня, очень похоже на противостояние фарисеев и Христа 2000-летней давности. Это противостояние можно также назвать борьбой «Кончиты Вурст против Святого Георгия», или борьбой «Хизб Шайтана против Хизб Аллаха». Это все метафоры одного порядка.

Norman

metafory sú v poriadku, horšie je, keď sa to myslí doslovne.

Zaujalo ma ale, že Lavrov používa arabské slová, musel mi web prezradiť či priomenúť, čo znamená Hizb:) Strana šejtana a Strana aláha. To je zaujímavé.

Ale Končita Wurst je výborný symbol, ktorý treba hádzať na všetkých zástancov tohto súčasného smiešneho status quo. Nič iné si nezaslúžia. Oni všetci sú Končita Wurst. Odpornejšiu nadávku si ani nemožno predstaviť, ešte aj to meno samé o sebe je odporné.

Ľubov

Dobré ráno,pôvodne som sem chcela dať nejaké fotky končity ako modelky,ona totiž už patrí medzi "normálne"modelky Carla Lagerfelda,vieš,to je to čudo s bielymi vlasmi a čiernymi okuliarmi a pokazenými zubami. Ale som to stopla,je ráno,možno mnohí z nás práve pijú kávu,a ja si Vás vážim. Nie,nedá sa.Ale inak nám to hrá do kariet. Norman,my len vydržme ,uchovajme náš malý svet ešte aspoň jednu generáciu.Dokážeme to ? Zatiaľ by nám mohla urobiť radosť iná fotka,ale neviem to nájsť, áno,jedná sa mi o ten nový ruský tank pomenovaný po legende T 14.Vraj je to zatiaľ tajomstvo a Rusi ho ukážu až 9.mája.Tak na ten model sa teším.

jery

Tank nepošlem, ale videjko nemeckej tv o ruskom Ďalekom Východe:
http://www.ardmediathek.de/tv/Reportage-Dokumentation/Putins-Volk-Wohin-...

Ľubov

,jasne,že potešilo,dobre poznáš moju krvnú skupinu,). Toto je zas pomerne čerstvé,trochu symbolické mi to príde.Dve civilizácie . https://www.youtube.com/watch?v=6V6rTrYJNYM&feature=youtu.be

ps. Vedel by si mi tak lopatisticky povedať,čo je to sakrálnosť moci ? V tom videu od Teba tam určite niečo z toho bolo a hľa,dnes Putin v krajine faraónov,ktovie,či uhádnem,tipujem nejaké spoločné foto pod pyramídou

Buheh

horší bol už len tadžický orchester, keď hral prezidentovi Zemanovi českú hymnu (už som to sem raz dával, ale dobrého nikdy nie je dosť):
https://www.youtube.com/watch?v=NloApr8sj1U

jery

nie je jednoduchá, ale náčrt:
sakrálna moc - moc s posvätným charakterom, riadenie aj s duchovným rozmerom, vláda zasvätená vyššiemu princípu

Viac:
http://leva-net.webnode.cz/products/vladimir-zaznobin-o-sakralnosti-moci...
"pokud je vláda sakrální, nemusí vysvětloval "lidu", proč dělá to a to, jaký je záměr. Lidé berou všechny úkoly jako své vlastní, takže nesabotují - ani záměrně, ani z nevědomosti. "

firstovka

rusko je multietnicke.. a rozhovor s prvym etnickym rusom urobili az v 40.min.
Kamera vacsinu casu vsetko neprirodzene priblizuje asi aby bol dokument sugestivny, ale taha to oci a toci hlavu. Nemcov zaujima hlavne umenie?

Autori by si mali pozriet ako robia dokumenty francuzi alebo anglicania.

Norman

moc som k tomu nechcel, ale je to kus protiruskej propagandy.
Nemecké média - a verejnoprávne najviac - sú totálne pod kontrolou sionistov a jednoznačne v službách ideológie.
Nevidel som reportáž zo žiadnej zeme, kde by bol vyjadrený taký odpor Všetci černoškovia či Brazílci alebo Indovia v nich sú síce takí či onakí, ale takí nejakí zaslúžiaci si našu toleranciu To Rusko a Rusi -podla médii- nie, to si takú nejakú toleranciu a pochopene nazaslúži Tam je všetko len zlé.
Holt, Rusi žili so židmi, ktorí dnes vládnu v Amerike, pridlho a tá nenávisť, ktorú preto majú sonisti voči Rusom, tú môžete vidieť denne na každom ich čine.

jery

Lavrov nehovoril arabské slová, naviazal som len na Emin príspevok, kde cituje zo Sakera:

http://vineyardsaker.blogspot.cz/2015/02/listening-to-lavrov-in-munich.html

a áno Končita je symbol degenerácie (Saker píše, že Európanov, mne sa zdá lepšie "európskych vodcov" a keď sa tak zamyslím, tak asi zostane iba "vodcov"): I though that was was witnessing an "intellectual Conchita Wurst" moment: terminally pretentious and degenerate Europeans who are completely devoid of any sense of reality, truth or even basic decency.

Слушая их, я осознал, что являюсь свидетелем триумфа «интеллектуальной Кончиты Вурст»: вижу бесповоротно дегенерировавших и в то же время много мнящих о себе европейцев, у которых совершенно отсутствует чувство реальности, правды и даже элементарной порядочности.

Norman

Veď si citoval Lavrova, nie? Či to ty píšeš o rusky? aha.

Hej, Končita nie je symbolom všetkých Európanov, presne, ale je ich aj tak dosť. Každému takému dpadu treba dať na čelo pečiatku "Končita Wurst", nech si užijú to, čo chceli. Presne ako cituješ, chýba im čo len trocha dôstojnosti.

firstovka

mohli ukazat kto sa smial pri zmienke o zjednoteni nemecka. Mozno to boli zvacsa novinari v style slabsieho odvaru chh.

Mozno by si vypoculi co k tej teme povedal G.Janaev, ako gorbik potesil kola aj gensera
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=lZ13bB8JNuQ#t=...

19:25 tocky dolet 450km

22:57 odstupenie 1/2 bohateho beringovho mora a ponechanie si len 250km pobrezneho pasma

Norman

Áno, ty by mali ukázať, kto provokuje na podobných akciách, zväčša sú to tí istí (hm, toto hovorili kedysi aj učitelia .. a tiež mali pravdu:)

K Janajevovi - nepatrí on k skupine tých, čo už v 1990 Gorbačova zvrhli? A teraz všetko to, čo všetko následne dosrali, hádžu na neho? K zjednoteniu Nemecka došlo v roku 1989 a potom si už Gorbi moc nenavládol, aby vec dotiahol. Ale o neho nejde. Prečo Rusi volili jelcina? Po pravde - minimálne vtedy boli takí sprostí, ako dnes Ukrajinci.
Zo súčasných známych Rusov chápu Západ asi len Putin, Lavrov a Dugin. Všetci ostatní sú ako kýblik plný slepých emócii.
Ozaj, už niektorý z Rusov - azda okrem Dugina - spomenul nepochybnú silu sionzmu?Nech sa tam pozrú, kde im uniká polievka z kotlíka a nech sa nehrajú, že to nevidia.
Potom ich bude svet brať naozaj vážne - pretože teraz sa len hrajú, že s Amerikou natančia, ale pritom priťukujú nožičkou do taktu.

firstovka

ano, janaev bol pucista v 1991, ale tu ide skor o to, ze gorbi ako predstavitel zssr nekladol velke prekazky- podmienky zjednoteniu nemecka

Náhodný okoloidúci

Aj ja som bol hodiť tri kamene do súkolia.
http://nadhlad.com/comment/12337#comment-12337

Ale mám rozpačitý pocit. Bol som v miestnosti sám, z vedľajšej vyšiel len starší pán a z jeho rečí bolo cítiť, že asi nepochopil zmysel referenda a predovšetkým že bol zmagorený televíznymi "celebritami", ktoré verejne na obrazovke vyhlásili, že referendovať nejdú. Obávam sa, že štvavá protikampaň dosiahla cieľ.
Ľudia nadávajú. Ľudia sú naštvaní. Na všeličo. Ale keď majú reálnu možnosť niečo zmeniť vo svoj prospech, tak na to kašlú. A potom zasa len nadávajú a sú naštvaní, ale nepriznajú si chybu - že neboli hlasovať, keď bolo treba. Politici robia len to, čo im ľudia umožnia, aj svojou nečinnosťou.

Buheh

keď som pred časom na fuckbooku uvidel ohľadne referenda rôzne príspevky od mojich blížnych, ktorých inak nepovažujem za hlúpych. A rozhodne to, že referendum je vnímané tak silne katolícky, mu urobilo medvediu službu: mnohí ľudia, hlavne mladí, bez hlbšieho skúmania veci automaticky zareagovali tak, že keď farári tlačia na pílu, treba voliť opak, resp. vykašlať sa im na celé referendum.

baloo

pre zázraky. A ignoruješ aj najnovšie výsledky karmo-genetiky, totižto niektoré (teda ten jeden) hrozné zážitky (lebo ZÁ-žitok to je, či prežil alebo nie) dedka sa tak hlboko vypália do genetiky - keby si mal dobrú lupu, určite by si videl, ako niektoré radikály na konci tej goralkovej vývrtky DNA sa vyrovnajú a sčernajú - že aj nenarodené deti ich zdedia. A na tom istom mieste by si ty, hajzel večne hriešny mohol vidieť svoje radikály ako škodoradostne ružovo kučeravejú naďalej.

Ináč ma irituje ten feminizmus, prečo je rodič1 práve tá žena? ... Neviem, v takomto kontexte ešte môžem používať zastaralý výraz "žena"? Ja neviem, také je to oné... A v podstate asi zmizne aj feminizmus, a môžu bojovať za práva "osôb pohlavia 1". Podľa mňa by mali ženskí baníci a hasiči zarábať aspoň toľko, ak nie viac, ako chlapskí.

Ináč včera som mal nápad. Keď už deťúrence budú povinne a osvietene učiť v školičke metódy sebaukájania, ako robiť kamošovi dobre a pod., dal by som do zákona, že všetko musí predviesť pani (kwa, potrvá ešte kým si odvyknem od týchto staromódnych blbostí) učiteľka, určité kapitoly pán riaditeľ, alebo ak tam neni žiadna osoba pohlavia 2, tak by rodičia mohli zahlasovať, ktorý politik tam musí prísť. A nieže bude zase nejaké nové štáty zakladať na Balkáne. A na hodiny môžu prísť samozrejme aj rodičia. Môžu aj fotiť, natáčať, nech je to veselé, osvietené. Samozrejme so súhlasom rodičov to môže učiteľka odmietnuť. Určite by to malo väčší efekt, ako keby posielali nejaké profesisosnálky z úradu. A keď prídeme k určitým kapitolám, v každom okrese musí byť požičovňa psov, resp. predvádzacia mučiareň.

baloo

že bohužiaľ málokedy ich môžeš spomenúť v kladnom kontexte, akonáhle v nejakom texte začnú figurovať, je to antisemitské. Aj za to môžeme my. Ináč čisto teoreticky by bola aj taká možnosť, že by nerobili toľko zlého, že keď človek začne pátrať po zákulisí takmer hociakého svinstva, skôr či neskôr sa na nich natrafí, nech sú to neokoni, IMF a bankovníctvo všeobecne, média, atómové bomby, Palestina, boľševizmus, freudizmus, feminizmus, LGBT, Béla Kun, Tibor Szamuely, Rákosi, Slánsky, Trocký, Zinovjev, Kamenev, Joffe, Rosa Luxemburg, Karl Liebknecht, ba aj Eichmann, a novšie Soros Gyuri báči, Greenspan, Bernanke, Wolfowitz, Perle (príliš aktuálnych som nechcel menovať - našli by sa, aj tu a teraz)... Šlo by to teoreticky aj tak, že by nám nedali možnosť ich objavovať za každým hajzlovstvom lebo by tam proste neboli a hneď by nebol antisemitizmus.

"A ako sa začala tá bitka?"
"No začalo sa to tak, pani učiteľka, že on mi vrátil facku."

Náhodný okoloidúci

Sloboda je možnosť voľby.
Ak sme naozaj slobodní, môžeme si slobodne vybrať, či budeme veriť ruskej propagande alebo americkej propagande. Ja si vyberám ruskú.

Náhodný okoloidúci

V Smatanovom zozname sa spomínajú protiukrajinské stránky. Čo to ale znamená byť "protiukrajinský"?
Ukrajinci sú vo svojej podstate politický národ, ktorý sa odštiepil od materského (veľko)ruského národa. Neboli žiadni Ukrajinci ani Ukrovia, ktorí by si založili mocný štát Ukrajinu. Bolo územie na južnom okraji Ruského impéria a preto nazývané "okrajina", "ukrajina", a Rusi žijúci na tomto území sa počas storočí premiešali s Poliakmi (okupujúcimi západnú časť Kyjevskej Rusi počas trvania Poľsko-litovskej únie), s Chazarmi, s Tatármi a podľa územia, na ktorom žili, sami seba začali označovať ako Ukrajincov. Územie sa tiež nazývalo "Malorossija", obyvatelia sami seba označovali ako "Malorusov". Je to niečo podobné ako keď sa naši Slováci žijúci "za horami", za Malými Karpatmi, nazývajú Záhoráci, a majú vlastné nárečie čiastočne pripomínajúce susedné moravské nárečia a tiež niektoré jazykové zvláštnosti typické len pre "záhoráčtinu".
Teraz k tej "protiukrajinskosti".
Malorusi, v súčasnosti nazývaní "Ukrajinci", túžia po spokojnom živote, chcú pracovať a zarobiť, chcú si užívať život, dobre sa najesť, obliecť, nechcú trpieť strachom z budúcnosti. Sú to skrátka normálni ľudia, takí ako my. Majú však smolu v tom, že sú náchylní na vymývanie mozgov v ešte väčšej miere ako iné národy a že vďaka tomu u nich získali moc kriminálni zbohatlíci, nazývaní "oligarchovia". Okrem toho majú smolu aj v tom, že Západ si ich vybral nielen ako pokusných králikov, ale hlavne ako baranidlo určené na útoky proti Rusku. Najnovšie udalosti to jasne dokazujú, pokiaľ človek nie je zaslepený propagandou. USA budú bojovať proti Rusku do poslednej kvapky ukrajinskej krvi. Západniari potrebujú Ukrajincov len ako zdroj orgánov a ako prostitútky. Inak na nich s... kašlú. Jediný, kto môže Ukrajine a Ukrajincom pomôcť, je Rusko. Časť Ukrajincov to vie, ale tá je násilne umlčaná, zbanderizovaná časť Ukrajincov podľahla americkej propagande v takej miere, že radšej skapú od hladu ako by si mali vziať kus chleba od Rusa.
Fandím Ukrajincom, aby sa zbavili pijavíc, aby sa preprali z "narkózy", aby boli šťastní. To im však prozápadná bábková vláda nedokáže a nechce zabezpečiť. Tá dostala od CIA za úlohu vyvolať čo najväčšiu nenávisť medzi bratskými národmi. Vojnou. Čím viac mŕtvych, tým viac nenávisti, tým ťažšie zmierenie. Preto sú v ukrajinskej armáde útočiacej na Donbass nasadení zabijáci z Pravého sektora. Aby zabíjali tých ukrajinských vojakov, ktorí odmietnu bojovať proti civilnému obyvateľstvu Donbassu. A všetko sa hodí na ruskú armádu, ktorá však neplní želania Západu a odmietla sa dostaviť na miesto bojov. Neprítomná? Nevadí, aj tak ju obviníme.
Takže ak je niekto naozaj protiukrajinský, sú to práve tí, čo podporujú kyjevskú juntu, tí, čo ideologicky podporujú a zbraňami vyzbrojujú hrdlorezov z Pravého sektora. Byť proukrajinský znamená podporiť mierové snaženie Ruska a jeho vedenia.

Standoslav

Veľmi ma potešilo že nám tento "aktivista" urobil takúto službu.Máme to pohromade.

Norman

Chce to kategorizovať, rozdeliť podľa názoru na klúčové veci.
napríklad:

- Názor na sionizmus, finančné mafie
- Názor na nacionalizmus a Nemecko
- Mázor na kresťanstvo, resp duchovno ako také, pohanstvo, hermetizmus,

- Názor na Ameriku
- Názor na Rusko - a názor na Slovanstvo
- Názor na islam

- názor na Slovenskú histŕiu a identitu, či na nej treba budovať, alebo nie

- Názor na genetiku a vedeckú biologickú danosť

- Názor na sociálnu rovnosť či nerovnosť (za alebo proti), ergo aj názor na komunizmus

- Názor na energie, ekológiu a podobne

... a iné, budem dodávať, ak si ešte spomeniem,he.

Smatana si to zjednodušil len na jednoduchý faktor - postoje k súčasnému Rusku. Je jasné, že to bola požiadavka, ale aj tak je to debil. Toto je on? http://www.mogonov.sk/kto-pre-koho-kope/mgr-juraj-smatana
:-)
Ale azda pospisoval ako tak všetko, aj keď už pomaly rok staré.

Náhodný okoloidúci

Dal som si tú námahu a prečítal čo sa o Smatanovi píše na tom linku a vyhľadal aj ďalšie informácie o ňom. Na pochopenie niektorých vecí by bola potrebná znalosť miestnych reálií Považskej Bystrice, ale to nevadí, zmysel je jasný. Vyzerá to tak, že chlapec to má v hlavičke nejaké pomýlené. Bojovať proti korupcii je správna vec, snažiť sa o transparentnosť verejných financií je tiež správna vec, bojovať proti dosadzovaniu kamarátov do funkcií aj proti sedeniu na viacerých stoličkách je tiež správna vec, ale byť pritom napojený na zločinca a vyvrheľa Schwartza - Sorosa, čo po celom svete organizuje prevraty a vojny, to hádam nie! Veď ten Szmatana Gyorgyi svojou činnosťou legitimizuje Schwartzove - Sorosove špinavé čierne peniaze! Mne to pripadá ako schizofrénia. Každý normálny uvažujúci človek kašle na to, čo politici hovoria, ale pozorne sleduje, čo robia. Tento aktivista to viditeľne robí naopak: kašle na to, čo politici robia, ale stačí mu, že majú plnú hubu demográcije a ľudských práv. Dokonale napĺňa definíciu užitočného idiota.

lebleu

No je to od chlapca naozaj chvályhodné, dobré a spásonosné, rozhodne mi rozšíril obzor; škoda, že nemám viac času na toľko stránok.
Ale:
Proruská propaganda okorenená nadpriemernou dávkou antisemitizmu? Nečíta dosť pozorne a nemá slovník cudzích slov, vzdelanec.
A vidím, že už im oficiálne vadia o. i. aj slovanské tradície. Nie je to aj na súd? Jaj, pardon, veď to oni budú určovať, čo je zločin. Mám dojem, akoby som čítal nejaký vnútorný materiál ŠtB, nie že by to bolo prvýkrát.. A podľa takýchto zoznamov sa možno zakrátko bude aj.. všeličo robiť. Jedno zo znamení by mohlo byť, keď začnú miznúť tí, čo sú najviac na očiach, možno práve Zem a vek, alebo keď dobyjú a umlčia Slobodný vysielač. Každopádne, veľmi pekne to zapadá, je to ako pred každou vojnou.
PS. Afinabul sa bude musieť ešte viac snažiť, signál je jasný. :-)

jery

https://www.facebook.com/pages/Seznam-rusk%C3%BDch-agent%C5%AF-na-%C4%8D...

Tak Ruská ekonomika že upadá? A kde berú prachy na toľkých agentov?

Vďaka tomu zoznamu som narazil na dobrý článok. Od geja: http://medzicas.sk/peter-kralik-neomarxisticki-brigadnici-takmer-na-plny...

Buheh

Nemyslím tých debilov, čo robia zoznam ruských agentov. Mám na mysli toho Petra Králika – výborný príspevok a o to vzácnejší, že sám je gej.

firstovka

op

jery

Východňári, choďte ho priškrtiť (argumentmi):
http://svobodnenoviny.eu/wp-content/uploads/kospirace.png

Norman

že ten človek chodí a propaguje náš svetonázor :)
Tu vidno, že ako hovoril už Lenin, každý môže byť užitočný :)

Keď vidím, že je to pod organizáciou VLK, mali by tam spropagovať aj napríklad "Obžaloba človeka" od Savítrí Dévi. Určite to nepoznajú a možno by sa čudovali, kde má korene ich hnutie.
http://www.savitridevi.org/PDF/impeachment.pdf

nové