Sme vo vojne

Už dávnejšie a čoraz častejšie zaznieva otázka, či sme vo vojne.

Myslí sa tým hlavne neistota, či sa situácia bude prudko zostrovať, zhoršovať. To totiž spôsobuje vojna. V tomto slova zmysel ale naozaj ťažko povedať, či už sme za naším Rubikonom. Veď je všade okolo zatiaľ kľud a dostatok.

Ale vojna nie je len o dramatičnosti či nebezpečenstve.

Vojna je hlavne o zodpovednosti.

Na Ukrajine bojujú vojská, ktoré sú oficiálne naši spojenci, ktoré sú podporované NATO, v ktorom sme aj my. Naši politici sú oficiálne jednoznačne na ich strane. Na východe Ukrajiny tak teda MY bojujeme proti domácemu ruskému etniku. My sme bezpochyby vo vojne, pretože už teraz na nás padá vina za kolaboráciu, vina za zločiny ukrajinskej armády. Áno, my sme vo vojne, práve teraz v našom mene, v mojom mene, v tvojom mene, sa dejú vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti - a my mlčíme, nič nerobíme. Sme zodpovední, sme vinní. Nebudem písať ako obyčajne o iných, ale keď nás obesia, prípadne ináč odpravia do pekla, budú plne v práve.

To isté samozrejme platí o tom druhom vrede či rakovinovom nádore, zvanom Izrael, ktorý tiež stále oficiálne aj fakticky podporujeme.

Už dávno nasávame vinu, takže sme už dávno vo vojne.

Či na nás príde oprávnený trest, to popravde nie je isté, lebo svet je nedokonalý a chorý,  ale isté je to, že si trest už teraz zaslúžime.

 

Pre ilustráciu, len jedno z množstva videí o zločinoch našich armád v Novorosiji:

Ako hovoria frikulíni, prajem príjemný víkend, len si ho nenechajte ničím pokaziť, veď ste tak snaživo pracovali pre banky a korporácie, tak si tie omrvinky konzumu zaslúžite.

 

Prasiatko

Nesúhlasím, aj máš pravdu, a aj v mnohom súhlasím. Nie, kroch, nie som prívržencom relativizmu, len čo ak...občas rezignovať, nerobiť nič, priznať si svoju slabosť, bezvýznamnosť, a obmedzenosť v možnostiach konania ...je tiež možnosť človeka, ktorý už dávno prezentoval svoje NESÚHLASÍM...či už s touto spoločnosťou, vstupom do EU (v referende), či odmietnutím členstva v ZLONATO!!! Ale ver mi, že nikto sa ma / nás na to nepýtal. Od tuším 2003 je krajina tam a bodka. Pripúšťam, že na 99% je pravdou čo si napísal Norman, kvik, ale 1% sú tí bezmocní, ktorých spoločnosť už dávno vyšachovala, resp. odpísala, a tak sa s ňou "vezú" udalosťami, roky plynú a bytie sa blíži k naplneniu.

Ema

Aid convoy to Ukraine faces disruption, may be attacked

s1

Dnes debata v rodine:
A: ...ale tak aj my sme členmi v NATO.
B: My nie sme členmi, my sme boli začlenení.

s1

Norman, táto reakcia je zároveň priestor pre gramatické komando :)

Le Bleu

Ak ide o tie i, v mene GK si dovolím konštatovať, že je všetko v poriadku.

s1

Vsak komando zakrocilo :-)

Le Bleu

Aha, tak to som si nevšimol; nejaký čas som tu nebol.
Bol som v Budapešti. Paráda. A všimol som si okrem iného takú vec: Asi na polovici úradných budov s vlajkami bola, popri maďarskej, okrem/namiesto vlajky Eurosojuza vlajka čierna. A ja neviem: je to stále kvôli Trianonu, alebo niečo aktuálnejšieho, alebo sa preboha naozaj niečo stalo? Neviete niekto, čo to, napr. baloo?

Norman

Kommando zakročilo schnell und punktlich. Nedalo sa na to pozerať.

Šak si mohol spýtať, čo ten čierny vlajka znamená.

s1

To musiš takto, do predmetu napísať.

Le Bleu

No veď mi to došlo, večer v posteli.
Ale zas také dôležité to nie je.

s1
Kretén Dzurinda vyliezol z diery a dal rozhovor pre SMEtiareň. Naváža sa do Fica za Ukrajinu a jeho postoj k sankciámwww.sme.sk/c/7328340/dzurinda-fico-nam-skodi-nadrza-rusku-do-ukrajiny-ko... Fico reagoval:http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/326843-fico-slovensko-je-pripra... „Ak je tu konflikt, nech sa rieši inými metódami, ako nezmyselnými trojstrannými sankciami, ktoré poškodzujú ekonomiku všetkých,“ vyhlásil Fico. P ýtal sa, komu vyhovuje, že Európska únia z hľadiska ekonomickej výkonnosti klesá a komu vyhovuje, že Ruská federácia má problémy z hľadiska ekonomickej výkonnosti a Ukrajina je ekonomicky prakticky na kolenách. „Ak je problém, riešme ho. Na to sú rôzne metódy, ako riešiť konfliktné situácie,“ dodal. Fico vyhlásil, že ho nikto nebude poučovať o medzinárodnej politike „a najmä nie taký politik, ktorý súhlasil s preletom bombardovacích lietadiel NATO, ktoré zabíjali civilistov v Srbsku“. Bývalý premiér Mikuláš Dzurinda v rozhovore pre denník Sme totiž povedal, že Robert Fico výrokmi, že vzájomné sankcie Európskej únie a Ruska sú nezmyselné a ohrozujú Slovensko, škodí reputácii Slovenska a znižuje jeho dôveryhodnosť. Dzurinda hovoril, že Fico je s vysokou pravdepodobnosťou až s istotou skôr na strane Ruska než Ukrajiny. Premiér vo štvrtok na tlačovej besede argumentoval, že slovenská strana sa jasne vyjadrila k udalostiam na Kryme. „My sme veľmi jasne povedali, čo si myslíme o obsadení Krymu, povedali sme to ako vláda, povedali sme to veľmi presne. Že to bolo porušenie medzinárodného práva a že s tým jednoducho nesúhlasíme. To isté som urobil, keď som ako predseda vlády trval na stiahnutí slovenských vojakov z Iraku, pretože sme tento zásah považovali za nelegitímny – v rozpore s medzinárodným právom,“ povedal Fico. S podobným názorom vystúpil aj Orbánhttp://rt.com/business/180564-eu-russia-sanctions-hungary/ Fíni sú tiež nasratíhttp://www.hlavnespravy.sk/takmer-polovicu-z-finskych-firiem-uz-zasiahli... A medzi tým Američania nacvičujú útok na Rusko z nášho územia zo základni na Sliači.http://www.trnava-live.sk/2014/08/15/nad-trnavou-dnes-viackrat-preletel-...
s1
http://www.trnava-live.sk/2014/08/15/nad-trnavou-dnes-viackrat-preletel-... Info z http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewDocumentHtml/Mater-Dokum-166149?pr... 29) CVIČENIE LETECKEJ JEDNOTKY USAF Cieľ: cvičenie leteckej jednotky USAF lietadlami CV-22 Osprey Termín: 11. – 22. augusta 2014 Miesto: Slovenská republika Účasť: do 100 príslušníkov ozbrojených síl USA Vojenská technika: 10 ks leteckej techniky. Vraj lietajú zo Sliača, a teda vcelku  zvlášna situácia nastala v Bansky Bystrici. Mesto sa chystá na 70. vyročie SNP (zo všetkým, čo táto udalosť v dejinách nášho národa na tejto stránke niekorým užívateľom spôsobuje), a len týždeň pred hlavnou ceremóniou si USA docvičí svojich zabijakov na Troch Duboch. Armáda USA nacvičuje útok na Rusko z nášho územia.
s1
PROSIM ZDIELAT - VLADA SR DE FAKTO SCHVALILA UCAST SR VO VOJNE PROTI RUSKU NA UZEMI UKRAINY - TO JE IBA NA MARGO RUFOFILA FICA A RUSOLFISTVA SLOVAKOV AKO NARODA - RUSOV MILUJEME PUTIN JE HRDINA SLOVANSTVO NADO VSETKO - ALE KED PRIDE VOJNA BUDEME ROBIT TO CO POVIE ZAPAD - TAKTO SA SPRAVAJU NIE IBA SLOVACI ALE O BRATSTVE A SLOVANSTVE NA SLOVENSKU SA ROZPRAVA NAJVIAC - A TERAZ PRIDE NA LAMANIE CHLEBA... - PODLA TOHTO ROZHODNUTIA VLADY SR SA PREMENILO NA CVICNU ZONU NATO KDE SA PRIRPRAVUJE VOJNA NATO NA UKRAINE
s1
Video s myšlienkami Poliaka, ktorému nejebe: Grzegorz Braun o łajdakach i zbliżającej się wojniehttps://www.youtube.com/watch?v=eav21FssUJ8 Czy "Gazeta Polska" to wzorowa agentura Izraela i USAela? -G.Braunhttps://www.youtube.com/watch?v=r9A196vg0-8  Grzegorz Braun - rząd "warszawski" nie kontroluje swego terytorium...https://www.youtube.com/watch?v=Ixw84rFiE-g
Ema

...a buzerantskí beneluxovia v Bruseli už nepapagájujú do poslednej bodky chujstvá Kyjeva. K fantómovému "ruskému vojenskému konvoju" ktorý údajne hrdinsky rozstrieľalo ozbrojené rameno junty - bez jediného dôkazu - niekde pri Lugansku, vydal Brusel veľmi rezervované stanovisko.
Jo, jo. Čoskoro tu máme vykurovaciu sezónu.

Dusanbe

svoj ucel - informacia o nom nenapadne vytesnila z medii problem ruskej humanitarnej pomoci, ktory dovtedy az prilis okato dominoval v spravach...
Vraj mal az 60 kusov techniky a Porosenko vyhlasil, ze vecsinu znicila hrdinska ukrajinska armada - na mieste musel ale ostat riadny kovosrot.
/Z hladiska filozofie, ten vojensky konvoj naplnal definiciu idealnej veci - splnil svoj ucel, bez toho aby sam existoval ! /
A kdeze je konvoj s pomocou teraz, kam a pod akou ako zamienkou ho zas kyjevska chunta prinutila presunut sa? Ale ved to uz ludi prestalo zaujimat, "jedeme dál", davaj, dalsie kolo informacneho kolotoca pre ovcanov...

Dolezita je podla mna druha vikendova informacia z Kyjeva - vyhlasenie, ze ostrostrelci na malajzisky Boeing mohli byt z ukrajinskej armady. Samozrejme, zatial su to este armadni dezerteri - ale, pomaly, pomalicky sa zrejme blizime coraz blizsie k pravde o tom, kto a z akej zbrane strielal. A mozno dezertermi sa stali az po tej strelbe, ved aj to sa "v lepsej spolocnosti" do akej sa tlaci Ukrajina, moze lahko stat.

baloo

2014.08.15 "http://www.hidfo.net/2014/08/15/szabotalni-akartak-az-orosz-segelyszalli..."
Luhanská domobrana chytila záškodnícku skupinu v okolí dediny Komissarovka, vybavenú 3 mínometmi, 9 mínami (asi myslia iné ako do mínometu) + veľa iných zbraní. Zajatci vypovedali, že dokopy sa 7 takých skupín chystá udrieť na ruský "biely konvoj", 3 z nich sú už zneškodnené.
Možno Valcman pení preto, že toto "krídlo" im rozbili.

baloo

"elitnú jednotku" Ukr. "Národnej" Gardy - 95. parašutisickú jednotku, ktorá už mesiace trčí bez vody a jedla na luhanskom letisku domobrana zlikvidovala, cca. 1500 jedincov. Na rozdiel od druhej jednotky, ktorá tam spočiatku uviazla s nimi - dnepropetrovská parašutistická jednotka - a bola súčasť regulérnej armády a cca. pred mesiacom po "ostrej hádke" s týmito sa vzdala domobrane, tento 95. pluk sa skladá z DOBROVOĽNÍKOV, t.j. z pravosektorníkov, ktorí asi tušia, že nič pekné na nich nečaká. Resp. už čakalo... Keďže milícia zintenzívnila boje neďaleko letiska, chuopci si mysleli, že už idú ich vyslobodiť, tak sa tiež pokúsili o prielom. Načo ich milícia posýpala z Uraganov a bolo po 1500 statočných. Videl som fotky z "bojiska", ešte aj na bežný štandard je to brutál (na priloženom linku je aj video, 18+).
https://balrad.wordpress.com/2014/08/16/a-dnyepropetrovszkiak-megsejtettek/

A teraz Valcman pení - nie kvôli 1500 hrdlorezom, ale kvôli technike, o ktorú prišli, totiž podarovali milícii Uragany, Tulipany a Grady + po chuja munícia. A už mu začína lepiť, lebo z Donecka Uraganom sa dá už aj Dnepropetrovsk ostreľovať.
https://balrad.wordpress.com/2014/08/16/nyalokiraly-orjong/

Prasiatko

Možno sme si my Európania aj sami na vine. Mali sme sa za uplynulých 15 rokov dosť času spojiť s Ruskom a Arabmi i s ČĽR. Skrátka, napadnúť USA na ich pôde. Tu v Euroázii sa môžme len ubrániť, ak sa to ešte vôbec podarí, zvíťazíť sa dá LEN inváziou do Ameriky. Teraz je neskoro lamentovať. Naša vlastná slovanská nesvornosť nás zahubila. U niekoho chamtivosť (oligarchovia s kontami v dolárovej zemi) u iných mäkkosť srdca.

qedstar

Ešte dobre, že ťa tu nikto nemieni vážne počúvať.

Prasiatko

Pre život ? Táto "mierová" otročina sa ti viac páči? Nemôžeš byť tak sprostí, aby si nevedel, že kým nebude mŕtvy resp. zajatý posledný USarmy maršal, generál, major a radový mariňák hovnožrút, nebude pokoj na Zemi!
Ostatne, mier už nie je a sme v každom smere - hospodársky, politicky, duchovne i hodnotovo v takom bahne, v takej kríze...a odkiaľ to prišlo ? Z USA, amerikanizácia, ich sankcie a blbosť, MUSIA byť zlikvidovaný/é.

Ema

Sprostý štetinatý agresor vojnu nevyhráva.

Ty nie si príliš zvyknutý používať rozum, že nie.
No nič. Bež si zahrať erpegéčko Páni Titaniku trojka, načerpaj nové námety do diskúzie.

Buheh

Prasiatko, brzdi. Aj US vojaci sú iba obete. My všetci, každý z nás, bol od detstva tvarovaný a indoktrinovaný, veď sme len obyčajné ľudské, resp. prasačie bytosti s rozhľadom a svetonázorom "odtál potál" – niekto sa pozerá z väčšej výšky, niekto z menšej. Zabíjanie v skutočnosti nie je cesta dopredu, i keď v prípade niekoľkých málo konkrétnych jedincov aj z tohto pravidla existujú výnimky.

Ľubov

Výnimky z pravidla : priateľ Buheh,nedávno si tu mal veľmi dobrý príspevok o neľuďoch.V tomto duchu hovoril už v roku 2001 istý človek,volal sa Josef Studený,viem to od dobrého kamoša,ktorý bol osobne prítomný na týchto stretnutiach. A on bol zas žiak K.Minaříka,všimla som si,že sa občas obtriete o budhizmus niektorí,len preto to spomínam. Skrátka: ľudských bytostí je tu už len 10 %,ale týchto už nedostanú,jednoducho...sú to ľudia. Ten zvyšok,pochopiteľne,že fyzicky sa nelíšia,je však škodná.Zabíjať ,to by som nedokázala,ale výnimky iste sú. Pri obrane.

qedstar

Jej, tak nejak si to myslím aj ja... tak maz 10% dobrých ľudí, zvyšok sú buď vedome zlí alebo indiferentní ľudia. Škodnú zver treba väčšinou zabíjať.... lebo inak prerastie tú dobrú zver :).

Norman

že dá sa k vašim voodoo tendenciám napísať jedno:
10% dobrých ľudí?
To ste ale riadni optimisti:)

Sparafrázujem svoju myšlienku z predošlého príspevku:

Takmer všetko zlo na svete pochádza práve z "ľudskosti".

Môže sa to vykladať rôzne, ale skúste nad tým rozmýšlať. Niečo na tom je.

qedstar

Pojem "ľudskosť" je zdôrazňovaná práve v súvislosti s tým, resp. s intenciou na to poukázať, že sme predsa len slabí ľudia. Za pojem "ľudskosť" sa teda skoro nikdy nemaskuje "ľudské dobro", ale "ľudské slabosti", ktoré sú ľudským zlom. "Však sme len ľudia...", poznáš to. Nie, ja nie som človek; ja som robot, bezchybný, dokonalý. A nestrpím žiadne ľudské slabosti snažiace sa ma oblepiť lepkavým slizom. V chápaní "ľudskosti" sa teda zhodneme.

Norman

Takto to nemá zmysel, takéto postoje sú prudko nebezpečné, nedaj sa s tým zľákať, Ľubov.
Ja sa držím faktov ohľadne schopnosti ľudí a rás tvoriť a udržiavať normálnu čistú civilizáciu, pripomínam potrebnú skepsu v tom, že to väčšina ľudstva očividne nedokáže, ale stále sú to ľudia. Nejde ani tak o to, že to nie sú zvery - pretože aj zviera si zaslúži úctu a ľudskosť. Nejde ani o to, že to nie sú žiadni "démoni" a iné bláboly, hodné akurát tak do woodo černošských hlavičiek. Ide o to, že sú to rovnakí ľudia, ako my, že ich svinstvo vzniká z pomerov, v akých sme aj my, že sú to - ako som už spomínal, naši susedia a kolegovia. Možno to nie sme my, no, možno, ale sú rovnakí.

To celé pravda neznamená, že ich netreba trestať, že zdroje zločinu nemajú byť ničené a to nemilosrdne. Ale sú to ľudia a ch zločiny pramenia práve z ich "ľudskosti".

V tomto zmysle som azda aj bližšie buddhizmu, ako nejaký Minarík - už sa mi tie mená a pofidérne učenia miestnych svatých zlievajú, bacha na nich a duplom na viacnásobné skrivenie informácie.

qedstar

Prudko s tebou nesúhlasím, Norman. Pokiaľ nemáš talent na spozorovanie toho zdanlivo nepodstatného, ale pritom rozhodujúceho v človeku - toho, čo delí ľudí na nadľudí (=ľudí) a podľudí (= zvieratá), tak ozaj vandruješ týmto svetom takpovediac potme, tzn. bez vhodných vedomostí o tom, ako to reálne je. Ľudia (teraz myslím všetci tj. aj nad- aj pod-) môžu mať za svoj cieľ len jednu z dvoch vecí. Len jedna z dvoch hodnôt môže byť hore: prvá z nich je pravda a druhá z nich je sex. A tí, ktorých najvyššia hodnota je sex, sa vždy ukážu ako podľudia (vo všetkých smeroch), hoci masku človeka (aby oblbli iných) sú schopní nosiť pekne dlho. Takže bacha, Norman, na "ľudí", medzi ktorými sa to tu pohybuješ, aby si im naivne neuveril, ako nič netušiaca ovečka.

Norman

Jednou zo základných téz tohto portálu je, že ľudia nie sú rovní, že majú (dúfajme) tendenciu k nadľudstvu, k vývoju. A to samozrejme nie rovnako rozloženú či zrealizovanú.

Ale tu môžu byť dva modely, nazvime ich horizontálne delenie a vertikálne delenie.
Horizontálne delenie je to, na čo varovne upozorňujem, čo slušne odmietam: je to predstava, že časť ľudstva (90%?) je definitívne zlá či dokonca neľudská a spôsobuje tie problémy. Je to teória externého zla.
Vertikálne delenie je založené na fakte, že (každý) človek najprv nie je, potom je zviera, potom dieťa, potom človek, potom občas na krátke alebo dlhšie okamžiky nadčlovek, potom zas človek, dieťa, zviera a nič na tejto zemi. Asi tak, vertikálne stúpame a klesáme, všetci, a často aj v rôznom poradí.
Vertikálny model nevylučuje, že väčšina populácie (90%?) sa nedostane nad fázu zvieraťa-dieťaťa( neviem, či je v tom rozdiel, v dobrom myslené voči našim deťom:) Áno, všetko zlo pochádza z ľudí, sme to my, vždy, a nech by sme boli kdekoľvek, aj časť z nás.

Možno je to detail a pre väčšinu bežnej každodennej politickej reality nepodstatné rozlišovanie, ale nedalo mi nevarovať priateľov, aby si dali pozor.
Ešte vyčíslim, z akých dôvodov sa to rozlišuje:

1. Stratenie zábran, "odľudštenie nepriateľa"... Pred týmto nás často varuje aj politická korektnosť, zneužíva to na ochromenie opozičných hnutí, ale niečo na tom je. Konieckoncov, toto vedie k talmudizmu a zločinom ako na Gaze.

2. Ak uveríme horizontálnemu delenie, externému zlu, stratíme sebakritiku. Ak je zlo vonku, oni, tak my sme dobro, takmer čisté. To je, prirodzene, omyl, ktorý bráni ďalšiemu sebapoznaniu, vývoju, resp. ho ničí a privádza úpadok.

3. Externé zlo je hypotéza o nejakej výnimočnej psychoštruktúre. Nič také nie je, každý bežný človek má v sebe všetky psychoštruktúry, môžu v ňom prevládnuť, aj tie dobré aj tie zlé. A aj prevládajú, raz také, raz onaké. Neexistuje nič iné exotické, všetko, čo sa týka psychiky, máme možnosť spoznať v nás a v nás sa aj rodí.

a sú určite aj ďalšie dôvody...

Ja ťa chápem, problém bežnej reality je vlastne ten, ako rozbehnúť auto a Buhehe so mnou tu priniesli varovanie, že auto treba vedieť aj brzdiť a riadiť. Možno sa to zdá predčasné, keď sa auto len ťažko rozbieha - ale na druhej strane, keď už auto letí, je neskoro sa ho učiť ovládať.
Chápem aj to, že je veľký praktický problém to, že ľudia nie sú schopní trestať zlo. Ale dehumanizácia oponentov a nepriateľov nie je správna metóda. Ľudí treba priviesť k rozhodnosti tým, že ich zbavíš STRACHU.
Ako sa to robí - to je ovšem tá aktuálne nezodpovedaná neľahká otázka. Ale to už je iná téma.
S úctou.

Ľubov

Som celkom autonómna sedliačka,v tomto sa dosť podobáme.Žiadna relígia ma nikdy nedostane,možno tak ariáni (katari)sa mi pozdávajú,ale tí zas boli vegetariáni. Ale to iste vieš. Spomenula som to pretože onedlho môžme naozaj očakávať hocičo,čo sme ešte nepoznali. Napr.prechod banderovcov a ukrov cez naše územie pôjdu na západ predsa,nie? Potom sa budeme báť o svojich.Sme takí bezbrannní,takí nevinní...také teliatka.

Norman

že si autonómna sedliačka, a asi aj autentická myseľ, preto som ťa len výnimočne poopravil.)

Čo sa týka vojenských vecí, tie robia chlapi aj píšu o nich hlavne chlapi a preto ich aj ženy nechápu rovnako, a znášajú to zásadne horšie, zle. Nerád by som, aby sme spôsobovali stres - preto ti hovorím, že reálne cez Slovensko nik prechádzať nebude, toho sa neboj.
Sme teliatka, viem, o čom hovoríš, ale aj tu sa nájdu chlapi, čo svoje komunity ako tak uchránia, keď bude z rôznych spôsobov treba (tu hrozia najmä osadníci, podľa mňa. A čo sa týka maďarov - keď vidia všetci tie zábery z Novorosiji, asi každy dostane rozum a pochopí, že také niečo tu by naozaj nemalo zmysel).

baloo

"reálne cez Slovensko nik prechádzať nebude"?
NATO prechádza už teraz + migranti zo zón, kde sa demokratizácia už začala - Afganistan, Sýria atď.

V tom, čo sa deje v Novorosii nie je zmysel ani tam. Respektíve určitý zmysel v tom práveže je - ale taký zmysel to môže mať aj tu. Aj tam vidíš, ako ľahko sa dajú sfanatizovať davy proti susedovi, tu by to chcelo ešte jednu Malinovú - po skúšobnom predstaveni samozrejme už v drsnejšom prevedení - alebo pár priateľských zápasov a jedeš. O čistote dušičiek politikov či na Slovensku alebo v Maďarsku nemám sebemenšie ilúzie, ale ľudia sú akoby menej blbí a priznajme, že "lenivejší", maďari aj slováci. Takže ak nebude konflikt, tak to bude kvôli mentalite domácich.

Reálne najľahšie aktivovateľnou výbušninou sú cigáni. Keď im z nejakého makroekonomického dôvodu zoberieš hoci len časť prídavkov, začnú kradnúť, lúpiť, vlastne to robia už teraz, len v správach to väčšinou vyretušujú a dajú radšej trojhlavé sloniatko. Príkladom môže byť séria tzv. "cigánskych vrážd" v Maďarsku tuším okolo 2010-11 alebo zníženie soc. dávok a následné rabovačky na východe.
Toť:
"Po rabovačkách hovoria Rómovia o vojne" (2004) http://spravy.pravda.sk/cierna-kronika/clanok/138000-po-rabovackach-hovo...

A teraz niečo novšie z 2011:
"Hlad môže vyvolať nepokoje Rómov" http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/171327-hlad-moze-vyvolat-nepokoje-...

No neviem... keby maďari len spomenuli slovo "vojna" už by bolo haló okolo toho. Ani len nepokoje nevyvolávajú, nieže rabovačky. Zo sociálneho hľadiska slováci a maďari sú na tej istej strane, tie trhliny medzi nimi sú umelo udržiavané, pre každý prípad.

Norman

nie som si istý, je to taký optimistický pohľad, pre povzbudenie, s Ukrajinou máme málo spoločné, aj krátke hranice.
Dlhé sú s Maďarskom, ale ako píšeš aj ty: "konflikt nebuďe kvôli mentalite". No, jedno, aký dôvod, to stačí, nie sme blbci, nemá to zmysel. Samozrejme, kto chce psa biť, palicu si nájde.

To, že najväčší konflikt sú "osadníci", to som spomenul, to bude určite problém.

Norman

ako ja vidím, sú to mesiac staré veci, popravde falošná hystéria, nie?

Kolodej

ak by tu aj niekto prechádzal - to je naša zem, tu sú moje Košice a lesy okolo sú tiež moje :) a tuto šraci z Košíc ako ich poznám (tých čo poznám), tiež sa neposerú a keď si tak pozrieš situáciu na dedinských diskotékach a citlivosť miestnych na svoje ženy vo vzťahu k externým návštevníkom - vždy dostanú bitku, niekedy aj s nástrojmi (sekera, vidly :D) - nie, nemyslím že by to mali jednoduché. A špeciálne východ bol tým známy už za čias socíku. A sme hneď tu - musia prejsť cez nás - verím že si vyberú poľsko, tam ich aj privítajú.

baloo

prebieha tzv. "občianska vojna", prinášam Vám (z BalRad-u) momentku z predmestia Luhanska, z ktorej je jasné, že aj ukrajinská černošská menšina je plne na strane Valcmana, demokrácie, euroatlantických štruktúr. Jedine, že chuopci nie sú etnickí zuluovia z Afriky, čo je nonsens, lebo by sme museli predpokladať používanie žoldnierov alebo iných cudzích vojsk. A to je vylúčené, lebo ani Barroso, ani Rasmussen ani Baroness of Oslia Hlava to nespomenuli.
https://balrad.files.wordpress.com/2014/08/nc3a9ger.jpg
Ale keby náhodou táto a podobné fotky aj prenikli do mejnstrímu, budú okamžite dementované, že to ani nie je z Luhanska, že tie mrtvoly sú spálené a staré, preto vyzerajú ako černosi a pod. Aj keď minule bola aj taká správa, že milícia v noci udrela na nejaký tábor valcmanistov a černôšek sa prevelice prefíkane vyzliekol, aby splynul s okolitou tmou ;-)

Norman

nie som expert na mrtvoly, ale táto je naozaj očividne spracovaná ohňom.
Nejaký černoch na ich strane by bol konieckoncov aj tak menší zločin, ako delostrelecké ostrelovanie obytných štvrtí.
To ja stále čakám na vyšetrenie lietadla - ako tu spomenuté bolo, už zas začínajú s teóriami, že to mohli byť ukrajinskí dezertéri. Ukrajinskí vojaci, ale neposlúchajúci.
Zostrelenie lietadla ukrajincami, pokiaľ by to nebolo možné už zatajiť, by im mohlo dosť zlomiť vazy, ako hovorím od začiatku.

baloo

ekspert na mrtvoly tiež nie som, ale ani na šatách, ani okolo nie sú žiadne stopy ohňa. Čo som videl na fotkách rôzne mrtvoly, tak časom sčernajú a títo borci už tam asi chvíľu ležia, lebo krv okolo nich je úplne zaschnutá, resp. vsiaknutá do asfaltu. Ak je fotka blud, tak skôr preto. Ale cudzí žoldnieri tam "pracujú", to ešte aj Valcman uznal - aj keď on vravel, že sú z Gruzínska a Bieloruska. Boli už pochytaní kadeakí majstri z Academi, Othago a pod. Žoldnieri sú jednoznačne cudzie vojská, len nepatria žiadnemu štátu (ergo ani ženevská dohoda na nich neplatí - ak ich chytia, sú súdení ako obyčajní zločinci, nie ako zajatci), takže podľa mňa možno konštatovať, že cudzie vojská operujú na území Ukrajiny. Valcmanisti to isté tvrdia o novorosijskej milícii.

S tým lietadlom keď tá istá strana každý týždeň vyjde s novou verziou, tak to začína smrdieť. Najpravdepodobnejšie je, že ho valcmanisti zostrelili, táto verzia už vyšla v tlači - ale ruskej. My, spojenci valcmanistov by sme o tom samozrejme nemali vedieť, lebo ako to vyzerá, že podporujeme chlápka, ktorý dá zostreliť civilné lietadlo, že... takže nás naďalej budú krmiť debilinami. Ešte neboli verzie, že 1, zostrelil ho radarom ruský vojenský satelit 2, na diaľku lietadlu pokazili navigádiu 3, na palube bol samovražedný atentátnik a podobné. Keď už také chujoviny vytiahli, že chceli zostreliť Putinovo lietadlo, ale netrafili, tak kľudne môžeme od týchto kreatívcov očakávať hocičo.

Norman

V každom prípade je zožehlý, či nejakým žiarom výbuchu alebo ako píšeš,dlhodobým slnkom, hm.
Žoldnieri tam bojujú - ale dobrovolníci. Ak majú uniformu a označenie, vzťahujú sa na nich ženevské a iné konvencie. To platí aj o povstalcoch a dobrovoľníkov druhej strany. Ovšem čítal som, že tam chodia a strane Ukrajiny strielať úchyli zo Západu a ešte za to azda aj platia. No, psychopati. Fanatickí militaristi. Hm, mali by ich všetkých poslať do Černobylu, nech sa tam strielajú navzájom ako v tej hre Stalker.

s1

Британо-американский Эгрегор управляет психикой народа Украины

С помощью разработок британского Тавистокского института психологической войны специалистам информационной войны Запада удалось создать для населения Украины особый мир иллюзий...Как будто народ что-то решает...Два майданных эксперимента (2004 год - психотронное воздействие на психику киевлян, а 2014 - психотропное в виде легких наркотиков) дали результат задуманный в лондонской чудовищной пробирке. Население Украины искренне считает, что они что-то решают...Но это иллюзия, обусловленная тем, что в их психику внедрен вирус Русофобии и Вирус самоуничтожения... .. Все решают то британо-американские транснациональные корпорации... Руководит психикой британо-американская матрица сетевых НПО или Британо-американский Эгрегор, все равно как назвать.. В роли ретрансляторов выступают гражданин Канады - колонии Великобритании Шустер и 16 офицеров Киберцентра НАТО из Эстонии, прибывших в Киев 9 марта 2014 года... Посмотрите на постмайданное украинской общество, где почти каждый постмайданец готов идти убивать женщин, стариков, детей, младенцев в Одессе, Донбассе, и не думает что то предпринимать для остановки античеловеческих действий... Если мы не поможем народу Украины очнуться от злых британо-американских чар, зимой там будет Духовная Деградация, Холод и Голод.

https://vk.com/id163797967?w=wall163797967_24264%2Fall

Norman

Kakie čary? Vždy to tak fungovalo, ľudia sú rôzni, zväčša blbí, a hlavne bezmocní.

s1
Tu pridávam aj preklad z leva-netu: Britsko-americký Egregor řídí psychiku národa Ukrajiny. Diky výzkumu britského Tavistockého institutu psychologické války, západním specialistům informační války se povedlo vytvořit pro obyvatelé Ukrajiny zvláštní mír iluzí... Jakoby národ o něčem rozhoduje... Dva majdanné experimenty (2004 - psychotronné působení na psychiku Kyjevánů, a 2014 psychotropné s použitím lehkých drog ) přinesly výsledek, vymyšlený v londýnské obludné laboratoři. Obyvatelé Ukrajiny upřímně věří, že oni o něčem rozhodují... Ale to je iluze, podmíněná tím, že do jejich psychiky je zaveden Virus Rusofobii a Virus Sebezníčení... O všem rozhodují britsko-americké transnárodní korporace...Jejich psychiku řídí Britsko-americký Egregor nebo britsko-americká matrice NGO, je jedno, jak to nazveme... Úlohu retranslatorů hrají občan Kanady - kolonii Velké Britanie Šuster (vede nejpopularnější pořad na Ukrajině) a 16 oficírů z Kybercentra NATO z Estonska, kteří do Kyjeva přijěli 9.5.2014... Podívejte se na postmajdannou ukrajinskou společnost, kde skoro každý postmajdanovec je přípraven jít a vraždit ženy, děti a starce v Oděse, Donbase a nepřemýšlí nad tím, jak zastavit toto nelidské jednání... Jestli my nepomůžeme národu Ukrajiny procitnout od zlých britsko-amerických čár, v zímě tam bude Duševní Degradace, Hlad a Chlad. http://vk.com/id163797967?w=wall163797967_24264%2Fall
Norman

Schopnosť ísť a strielať delami do miest im nik nevsugeroval cez noc - militantná výchova Soviet Sojuzu zanechala svoje ovocie, to nie je len propaganda američanov. Musíme byť trocha objektívni.

vrbovčan

Počul som na Slobodnom vysielači toho ukrajinca z Prahy. Myslím, že sa volá Baranov. On tvrdí, že začiatkom 90 - tych rokov sa organizovali bezplatné pobyty v detských táboroch pre nadané deti, kde im vymývali mozgy. On sám sa jedného zúčastnil. Hovorili tam o hladomore spáchanom rusmi v 30 - tych rokoch a všeobecne tam prebiehala silná anti ruská kampaň. V tej súvislosti spomenul meno Soroš. Dnes si ten človek uvedomuje, že to vtedy nebolo len tak. On tvrdí, že ukrajinká mentalita je teraz nastavená tak, že v prvom rade im ide o to, ublížiť rusom. Bez ohľadu na to, čo to spôsobí im.

Norman

Áno, to bude ono, ten tam bude hrať svoju rolu a zatajenie viny sionistov na boľševickom bordeli. Komunizmus bol zhodený zhora a dole nik nemal silu, aby sa išlo ku skutočnej pravde o týchto veciach.

Rola Soroš siete na Ukrajine ani neprekvapuje.

Ale aj tak, ich miera militantnosti je výrazná (na oboch stranách - to nemá so žiadnym nacizmom nič spoločné). Rovnako aj miera krutosti - o ktorej prenikajú prvé správy.

Treba ale oceniť naozaj väčšiu zdržanlivosť Rusov a zvlášť ruských politikov.

vp

Tá generácia, čo teraz strieľa do donbasanov už žiaden Sojuz nezažila. Tá je už vychovaná v anglosaskej démonkracii. Dezertujú a odmietajú strieľať do civilov práve tie staré kádre, čo slúžili za Sovietov.

Norman

ale pol storočia militantnej kultúry riešenia sporov kalašnikovom je tam zadubená prudko pod kožu. Výsledky vidno.
A tie kádre, čo slúžili za sovietov, nedezertujú, lebo sú vo vojenskom dôchodku.

vp

pol storočia militantnej kultúry riešenia sporov kalašnikovom...

už ti haraší z tej nenávisti k Rusom, za to, že vyprášili Nemcov zo svojej zeme.

Norman

kto má iný názor, ako vy, musíte urážať.
Nechceš zobrať kalašnikova a zastreliť ma?

Nenávisť k Rusom? Že ťa huba nebolí, pozri si, na akom servri si a koľko sme sa tu Rusov zastali. Lenže vy ste mnohí zaslepení radikáli, máte čiernobiele videnie, ak je Amerika zlá, tak sú Rusi dobrí, ešte aj tie komunistické opice. To určite.
Ja sa snažím, aby sme boli objektívni a vyvážení. Ukrajinci sú tiež len Rusi a čo si robili navzájom a robia stále, nad tým by si sa mal zamyslieť.

Na tvoje "vyprášenie Nemcov" sa ti dnes môže každý vysrať, hlavne židovskí bankári, ktorí z Rusov a Ukrajincov dodnes žijú a rehocú sa na ich blbosti.

vp

Trafená hus. Ak aj nie očividná nenávisť, tak pohŕdanie Rusmi a obdiv k Nemcom (ak ešte nejaký ostali) syčí z teba v každom príspevku. A že sa zastávaš Rusov? Len tam, kde robia to, čo by podľa teba mali robiť európania. Napíšeš, že majú militantnú kultúru zažratú pod kožou a keď Putin nevošiel tankami na JV, písal si tu o slabosti a ústupčivosti. Ešte tu niekde tie tvoje články z obdobia začiatku konfliktu budú, prečítaj si ich.
Militantnú kultúru máš zažratú ty, chlapče. Keby to kalašnikovom niekto poriešil, bol by si veeeľmi rád, hlavne, nech je to niekto druhý, čo si zakrvaví ruky, aby nastolil spravodlivosť. Nebudem tu vyhľadávať tvoje príspevky na túto tému, urob si dobrý čaj, vypni notebook a pozri sa do svojho vnútra.

Norman

ale nazvi si to ako chceš, pre mňa za mňa aj nenávisť, mňa len uráža tá drzosť, že mi vôbec chceš niečo takým osobným štýlom vyčítať.
Čo sa týka postoja k Európe-Nemecku a Rusku - to sme tu už prejednali napríklad so Slavenom. Mojim záujmom je výrazne zbaviť populáciu fóbie pred kultúrou Európy, pred Nemeckom, pred strašiakmi tzv. fašizmu a podobnými blbosťami. A povedal som tu explicitne, že Rusi majú svoj svet a svoju civilizáciu, svoju cestu, ktorá nie je cesta pre nás - tak sa tu nehraj na objavovatela kolesa a nevyčítaj mi to, čo som tu prezentoval otvorene od začiatku.

Čo sa táka občianskej vojny na Ukrajine - nikdy som nedával nejaké zázračné jednoznačné riešenie, a viem, že som kritizoval Moskvu za ústupčivosť - v tom zmysle, že na Kryme sa ukázala sila a prebehlo to ľahko a bez krvi. To, čo sa vyvinulo v Novorosiji je svinčík a tak, ako som tu napísal, že MY sme členmi EU a teda spoluzodpovední za zločiny Ukrajiny, tak isto platí, že je to celé východoeurópska oblasť so svojimi typickými špecifikami - ktorých mám ale už plné zuby. Opolčenci a Rusi to mali buď silne ohradiť, s normálnou armádou, alebo tam nebojovať a robiť to politicky. Ja viem, že po boji je každý generál, ja nehovorím, že som to tak videl od začiatku, ja som nemal a nemám presné informácie o situácii tam - ale minimálne teraz to vidím tak a je to evidentne tak.

Čo sa týka emócií - hej, emócie vznikajú zo slabosti a síce som zvyknutý, ale o dvoch v noci som už predsa len trocha prepracovaný, takže sa nezdržujem blbosťami. Ale to nie je nič neobvyklé, práve naopak.

vp

Tiež som reagoval emotívne, lebo tou militantnou kultúrou si sa dotkol ty mňa osobne (keďže to bolo napísané všeobecne na všetkých z toho okruhu civilizácie) a myslel som si, že sa ťa nedotkne ani slovo haraší, ani nenávisť, ale "vyprášili", ale zrejme sa mýlim. Keby som to písal teraz, tak by som "nenávisť" zamenil za "zlosť".

Opolčenci a Rusi to mali buď silne ohradiť, s normálnou armádou, alebo tam nebojovať...
Ja viem, že kto sa nevŕta denne v ruskej tlači a má k dispozícii len jednu stranu, nemá šancu sa rýchlo orientovať. Putin však ešte pred referendom verejne v tv prosil JV, aby to referendum ešte nerobili, aby počkali. Chcel to riešiť politicky. Vodcovia Novorosije začali boje na vlastnú päsť.
To viem z tv a čo sa naozaj deje v pozadí, to netuší nik z nás:

http://f-picture.net/lfp/i079.radikal.ru/1408/4e/d407f30bd9f7.jpg/htm
Ako vidí situáciu obyvateľ (vľavo) a aká v skutočnosti je (Obr. vpravo)

Ja som rád, že momentálne sú v čele celej Európy Nemci, ktorí prví zdvihli hlavy a snažia sa vymaniť spod amerického (ostatné prívlastky nech si každý doplní sám a tým nemyslím vulgarizmy) chomúta. Nie sú to len naštvaní farmári, čo sa ozvali, až keď im broskyne začali hniť v odmietnutých bedničkách,
http://politikus.ru/uploads/posts/2014-08/1408807239_o_995952.jpg
ale aj poslanci, novinári a aj ulica a to už pekne dlho. Merkelka, Nemerkelka.

https://www.youtube.com/watch?v=--FGUPobyNI&feature=youtu.be

Norman

Postoje k Rusku sú samozrejme problémom dňa, rovnako ako vývoj situácie v samotnom Rusku.
To, čo sa momentálne vyvalilo rusofóbie je niečo neuveritelné a našinec nechce byť ani nepriamo zaraďovaný k tým, čo to šíria. Problém pojmu "nenávisť" je ten jeho už spomínaný politický aspekt, vyjadrenie apriornej "neférovosti", "zaujatosti" oponenta - to nikam nevedie. Poviem ti tak, že šom sa občas proti Rusom vyjadril s explicitným dešpektom aj pre to, lebo nekritické rusofilstvo tu už moc nabublávalo.
Postoje Moskvy k Novorosiji chápem, moja nechuť smeruje ako k Ukrajincom, tak k povstalcom. Lebo aj u nás prepláchli ľuďom mozgy, asi viac ako Ukrajincom, ale aj tak nik len tak ľahko nepôjde do Rusov strielať. Ja viem, niekedy je strielanie dobré, ale zväčša je to zlé.

S Nemcami sme na jednej kryhe a konieckoncov, ako sám hovoríš, akí už len Nemci, je to táto kontinentálna (severná) Európa ako celok. Súčasná politika Berlína je jeden proamerický hnus, nikdy sme ich nešetrili a ťažko tam hladať pozitívny prvok - okrem naozaj opozičných prejavov mimo profesionálnu politickú scénu, ako ten, čo si sem dal. Ide o určité európske univerzália, ktoré máme spoločné. I keď samozrejme, nik nám nič nedá zadarmo a nik na nás nebude brať nadmerný ohľad, keď sa necháme - ale s nimi sa dá hrať férová hra. To je geopolitika, tomu sa nedá vyhnúť.

PS Ten obrázok so šachom je pekný výklad a súhlasím. To hovorím vlastne aj ja, že ľudia to vidia obmedzene a (tam na východe) rýchlo a unáhlene siahajú po zbrani. Len chcem upozorniť, že pozícia vpravo, "Kak ona esť na samom dele", podľa pravidiel šachu nemôže nastať. Zas nás niekto klame:) Vidíš, my analytici, je to hrôza, to nezastavíš:)

s1

Napisal predstavitel pekneho mierumilovneho slovenskeho naroda.

Norman

Nie sú Slováci mierumilovní?

(keď vynecháme SNP)

slaven1

Dobre si napísal. Treba aj Nemcov pochopiť, nepreba ani Rusov bezhranične ľúbiť, aj Američania sú v zásade cool, len ich vrchom teraz jebe z beztrestnoti, a hlavne, hlavne treba byť proslovenský, lebo sem si sa narodil, tu má domov tvoja duša.

Ľubov

Je to verejné tajomstvo,že ukrajinci sú rusi. Všetci to vedia,ale nikto to nahlas nepovie. Chodím sem,dosť dlho,netajím,som rusofil,celý môj život je dokonca s Ruskom zviazaný,chápete,deti,rodina,priatelia,ale nie som ruska.Tak,ako minule prasiatko tu videlo nenávisť k židom,dnes zas niekto iný k rusom...je to nezmysel.Je to tu vyvážené,inklinujúce mierne k západu,nenávisť tu n i e j e. A to je okrem iného najväčší bonus tohto portálu.

Norman

Ešte Rusi sa nedostali ani spod obklúčenia, a už idú ich ľudia obviňovať iných z "nenávisti", presne podľa holokaust metód o "nenávisti k židom" a aj presne podľa socialistických metód "nenávisť k robotníckej triede".

Kľudne mi niekto môže povedať, že nemám rád staré komunistické ksichty a že pohrdam Soviet Sojuznickou realitou, vrátane ich militantnej hystérie. I keď ZSSR viedol menej expanzíí vo svete, ako USA et comp, ich verzia militarizácie spoločnosti sa im vracia po rozpade. A bohužial je to výraznou zložkou problémov v Donbase

Je to podobné, ako Juhoslávia. Je pravda, že NATO zločinne bombardovalo Srbsko a že väčšina masmeddiálnych štvaníc proti Srbom bola propaganda - ale to, že v určitom slova zmysle prakticky všetci Jugoši sa začali mlátiť a podrezávať hlava nehlava - to sa tiež nedá zamlčať a stojí to za zamyslenie. Nie že by to z nich robilo nejakých psychopatov, ale niečo tam je, čo dokonca môže byť niekedy vhodné - ale treba o tom vedieť a vedieť, keď sa to prejaví. A potom sa nečudovať a nevyhovárať na iných.

Samozrejme, okrem hurá propagandy násilia to tak, ako v Jugoške, môžu spôsobovať aj staré krivdy z čias vojny, banderovcov a predtým, viď spomínaný Hladomor. Ale to je tiež vina systému, ktorý tieto veci neventiloval, vrátane zatuchnutého klamárskeho komunistického systému sojuzu.

Herakleitos mal pravdu, ale ľudia sú sprostí, chcú vstupiť znova do tých istých sračiek:) Nie bez toho, aby som ich varoval.

A svinstvo na východe ukrajiny je už tak rozsiahle, že sa nedá mlčať o VSETKYCH príčinách takého stavu.

Ľubov

Niečo tam je. Je to ale pre nás nedefinovateľné,my to aj tak nepochopíme.Alebo si vieš predstaviť,že by sme aj my raz skákali na nejakom námestí v rytme bubnov : zabi(američana,rusa, atď)? Alebo pálili papierového Obamu a deti by tancovali okolo? Tak takého idiota si predstaviť naozaj neviem,nikoho zo Slovenska.
To radšej Ukrajincom pomôžme,ako píše Ema a to si naopak predstaviť viem.

vp

čo by nebolo aj inde. Never tomu, Ľubov, že sa to u nás nedá zorganizovať. Viem si predstaviť Majdan (pomer počtu obyvateľov a majdanistov rovnaký) aj tu. Nepálili by moskaľov, ale Maďarov, Cigánov..... Režiséri vedia, ako sa zapaľujú vášne. my nie sme zatiaľ dôležití, ale keď budeme moc vyskakovať, taký minimajdaník tu máme za pár mesiacov cielenej propagandy. Vytvorenie žiadúcej psychiky človeka - tvorba verejnej mienky je už dnes učebný predmet( v istých kruhoch odjakživa).

Rozdiel je ešte v tom, že na Ukrajine máš oveľa väčší problém dostať sa k informáciám. Stanice tv blokované, novinári miznú a internet má menej ľudí ako u nás. Pestovaní k rusofóbii celé desaťročia. Presne, ako to naplánoval Brzezinski.

Norman

Nie je pravda, že je všade to isté. Nie je pravda, že by sa Majdan len tak ľahko zorganizoval aj u nás.
Špecifká "východných slovanov" a "južných slovanov" v tomto smere len pekne nezametaj pod koberec. Tí mrtvi, ktorí teraz ležia v Luhansku a Donecku, kričia aj na teba. Prečo, vy blázni, prečo?

Tu to skúšali s Malinovou a vzišla z toho iba fraška pre blbých, skúšali to s hajzlom Slotom a aj keď sa im podarilo zapchať a umrtviť jednu stranu, žiadne násilie sa nedialo - a kedže toto sú zrejme stabilné konštanty, je v tom veľká nádej aj do budúcnosti.
To isté platí o vzťahoch k Čechom a procesoch okolo delenia. Darmo chodil Havel provokačne po Bratislave ...

Len nech sa každý nad sebou poriadne zamyslí.

vrbovčan

Viem, že je to nemorálne. To teraz nechajme tak. Myslite na to, čo týchto ľudí dohnalo hnať zajatcov uličkou hanby. Kurva ešte čoho sa dožijeme? Zlo plodí zlo.
https://www.youtube.com/watch?v=P-EzdyyHQRA

Ľubov

Ty ich vážne ľutuješ? Prešli si uličkou hanby,inde by ich možno rozštvrtili.Ale chápem,čo chceš povedať. Byť velkorysý,odpustiť,prerušiť kruh zla šlachetnosťou? Vedel si,že Caesara dobodali všetci tí jeho nepriatelia,ktorým už raz udelili milosť?
ps. Keď to nevieme,nie sme schopní vykonať spravodlivé tresty,ostane nás pár tisíc s holým zadkom.-(.

vrbovčan

nebol trest. Týmto akurát naštvali iných ľudí a vyprovokovali pomstu.
Veď ja ich chápem. Sami opolčenci sú zrejme pod tlakom obyvateľstva, ktoré sa chce pomstiť. A touto uličkou hanby chceli aspoň popustiť paru negatívnym emóciam, aby sa neudialo niečo horšie. Ak je to tak, potom klobúk dolu. Lebo kľudne to mohlo prepuknúť v linč. Nehovorím, že nespravodlivý. Ale ešte raz zopakujem. Zlo plodí zlo. A áno čakať šľachetnosť v takejto chvíli, by bolo príliš. Na mňa samého tam tá chvíľa pôsobí veľmi emotívne. Je mi ľúto jedných i druhých.

Norman

Myslím, že nad tým moc nešpekulovali - len napodobnili staré paterny, prehliadku zajatcov na Červenom námestí.
Podobne v Kyjeve v ten istý deň napodobili starý patern z Moskvy (oslva VOSR 1941) - o vojskách, ktoré sa tam prevážali vyhlásili, že pokračujú hneď smerom na front (len len že nepovedali, v akom hroznom aktuálnom nebezpečenstve a obklúčení satanskými silami sa nachádza Ukrajina).
Ľudia zväčša nerozmýšlajú, len napodobňujú.

Ľubov

Predsa len rusov viac (je mi ľúto). Stále neviem pochopiť,prečo ich tí ukrajinci tak nenávidia.Býva tu jeden odtiaľ,asi 100 km od našich hraníc,oženil sa na Slovensku. Hnusí sa mi,radšej sa mu vyhýbam. Teraz hovorí,že jeho brat,čo tam ostal, zarába 200 eur a že by bolo dobré posielať mu niečo. Lebo Putin ich ničí.On to takto naozaj vníma. Bude mať 50.Asi tak,tuposť plodí nenávisť a tá zlo.Inak som zvedavá na autentické správy,určite sa s Vami podelím,lebo kamarát,dosť veľký blázon sa vybral služobne do Moskvy vlakom cez Ukrajinu,už tri dni sa neozval,ale dúfam,že sa vráti celý .

nick88

Ďakujem za Tvoje hrejivé svetlo a pokoj, ktoré si vzniesol do nevedomosti. Vidim,že vidíš za oponu tejto hry a aj praktikuješ krasnu myšlienku Lao-c': spoznať druhých je múdrosť ale spoznať sám seba je tá najväčšia múdrosť.

qedstar

Trtko, gule ti odrežem a potom chcem vidieť ako budeš dobrý..

vrbovčan

je inteligent.

qedstar

Pán je vrah a koncová stanica hajzlov, kuriev a démonov. Žiadny trápny impotentný preinteligent.

slaven1

Nemíňaj si ho na svojich. Za chvíľu sa zíde.

 

Čo vlastne znamená qedstar?

qedstar

Nemám pocit, že vrbovčan je z môjho nebeského klanu.

qedstar = múdra hviezda

qedstar

Pred chvíľou som tu videl komentár, ktorý odkazoval i na môj vimeo channel, ale ten komentár bol zmazaný, tak preposielam tu: http://www.dailymotion.com/user/qedstar/1

Jedná sa o odpovede na *písané* diskusné príspevky, a moc som sa zatiaľ nerozrozprával...

Norman

také video, kde sa varovalo pred naivitou, keď sa ide provokovať do jamy levovej bez zbrane.
Lenže všetci sme v jame levovej a je preto lepšie, keď sa chránime.

slaven1

Nazvi si tie videá nejako rozumnejšie.

qedstar

Jedná sa o odpovede na prebiehajúcu diskusiu. Keď urobím tematické video (ak vôbec niekedy), tak mu dám aj názov... Ale ono je to beznádejné - robiť videá mi nezvýši šancu presvedčiť ľudí.

Ľubov

Čau qedstar,v jednom iste súhlasím. Že informácie (pravdivé) skôr ,či neskôr sa budú šíriť iba ilegálnou cestou. To si myslím už 10 rokov.Čo sa týka Tvojho názoru na svetovládu sionistov,je tiež ťažké nesúhlasiť,a teraz to podstatné: Druhy ľudí.Spomínaný ornitológ Saniga hovorí,že len sýkoriek je niekolko desiatok druhov,atď. Otázka je ,podľa čoho ,akého pravidla sa tie druhy rozdeľujú. Doteraz sme tu mali(aj máme:farbu,rasu). Evidentne je to iba hrubé,vonkajšie anatomické rozdelenie.Niektorí,napr.spomínaný J.Studený ešte robil kategórie podľa kvality duše,ale to jednoznačne znamená,že bral reinkarnáciu ako hotovú vec.Častokrát hovoríš"ste ovce,ovce".Myslím si,že máš za sebou nejakú skúsenosť,nejaký záblesk poznania.Som veľmi staromódna,ale súčasne rovnako extravagantná ako Ty.-). Pochopím viac,ako to vyzerá takto zvonka.Predsa si len myslím,že ohňa trochu uber,pridaj vodu a vrbovčanovi by si sa mohol ospravedlniť,lebo štipka pokory je tá skutočná frajerina.

vrbovčan

Nemusí sa ospravedlňovať. Tiež mám rád oponentúru v diskusii. Tak sa diskusia posúva dopredu. Čítam ho. Aj som pozrel video. Jedno. Dve. Ale obávam sa, že by sme si nepodiskutovali. Na mňa je qedstar príliš složitý. Ja rád vecne. K téme.
Mimochodom, qedstar, nie si Ty fanúšik hviezdnych vojen? Ale to len tak. Na okraj. Qedstar, star, starwars.....

qedstar

Som fanúšik bojov medzi hviezdami. Vlastne v jednom takom boji práve som. Je to ja - hviezda vs. 100 zlých hviezd. Nejde to dobre, asi prehrám.

qedstar

Kvalita duše = ? ale kvalita tela, kvalita genetiky, je mi zrejmý pojem. Inteligencia a iné vlastnosti sú určené predovšetkým genetikou, genetika z rozhodujúcej časti určuje naše schopnosti, možnosti a danosti. Ak hovorím ovce, dá sa to chápať minimálne dvojako - ovca ako človek, ktorý sa rozhodol použiť svoje prednosti pre osobné (miesto spoločenské) ciele vs. ovca ako človek s chabou genetikou, tj. bez schopností, daností a silných vlastností.

Kolodej

ale tiež je mi to nízke, prízemné. Už som to tu písal Normanovi - že bojovať treba za niečo, nie proti - bojujú za Novorosiju - a nie proti pár špinavým zajatým otrhaným vojakom.

Norman

ale už mám dojem, že sa to žiaľ nedá rozlíšiť, či niekto bojuje za niečo alebo "len" proti niečomu.
A to aj v zmysle diskusného boja či v podobnom slova zmysle. Stále je to aj za niečo, ale aj vždy proti niečomu.
To je len otázka toho, ako si to človek (na rúžovo) namaluje.

Kolodej

Ak bojujem za niečo, môj postoj je pozitívny a tak vplývam na svoje okolie "vyžarujem" moju pozitívnu myšlienku do okolia.
Ak bojujem proti niečomu, je môj postoj negatívny ...
A nejde o namaľovanie - môžem bojovať za spravodlivosť pre všetkých rovnako - alebo proti zvýhodneniu cigánov, proti beztrestnosti politikov a pod ... raz sa pochopíme, verím tomu :)

Norman

ak mi napíšeš ako príklad jeden boj proti niečomu, ktorý sa mi nepodarí prepísať ako boj za niečo.

Ale určite je to tak, že o svojom boji treba hovoriť pozitívne:) Len to nie je to, čo si myslel, nie? Prinajmenšom sa tak vyhneme kritikom, že sme negatívni.)

Ergo: nie je v tom rozdiel morálny, ale v efektívnosti:) Lepšie nás pochopia. Som za.

Norman

Chcem napísať, že skôr, ako pozitívne intencie do budúcnosti (boj), je dôležité (ale ťažké) myslieť pozitívne o minulosti.
O vlastnej minulosti.
Brrr.

qedstar

súhlas (škoda, že na tejto stránke nejde lajkovať)

Kolodej

isteže taký príklad nie je, keďže stačí doplniť "ne" prípadne ubrať "ne" a vec je vybavená. Taký chytrý ako ty, som aj ja :)
Ide presne o tú nosnú myšlienku a energiu ktorú v sebe nesie.
Napríklad teraz na UA. Oni bojujú za svoje právo na existenciu v zásade - a za svoje právo mať priateľské vzťahy s Ruskom a za svoj pokojný život. No a otoč to, skopíruj pred to to moje a prečítaj si ove varianty. Z čoho máš lepší pocit. A presne o to ide, o tú energiu, ktorá z toho ide.

Norman

Ale tvoje príklady sú nejaké nejasné:)

Vieš, poviem ti tak, v dobrom: postoje, ktoré prezentuješ, sú motivované tým, že dotyční chcú potlačiť to, že s niekým bojujú. Dokonca aj ak je to len vo forme slovnej, je to útočenie na niekoho. Aj keď ho neosočujú, aj tak s niekým bojujú.
A tomu sa ľudia podvedome bránia. Nielen zo strachu, že sa im to rovnako vráti, je tu ešte jeden aspekt, špeciál na Slovensku rozšírený: neschopnosť niekomu vedome spraviť zle. Národ holubičí - toto je ono. Už som tu viackrát spomínal rôzne aspekty - neschopnosť odporovať, neschopnosť trestať.
Neschopnosť prameniaca z nedostatku pokusov, skúseností..
Len vedomá neschopnosť - samozrejme, že v praxi zlo páchajú veselo - ale nechcú o ňom nič vedieť. Ľudia si nahovárajú, že bojujú za dobro - a popierajú, že zároveň zákonite s niekým bojujú, niekoho zraňujú.

Takže - pozitívne bojovanie je ako propaganda dobré, ale je to (seba)klam.

nick88

To čo tu tak obšírne rozbaľuješ je určite Tvoja pravda, ktorú Ti neberiem. Je Tvoja, je to Tvoj pohľad. To v čom je ešte ľudstvo je stale prvý energetický systém, v ktorom je zaprogramovaný príkaz, ktorú určitá časť ľudstva svojou nevedomosťou ešte rozširuje. Je to program - boj o prežitie z ktorého to všetko vyplýva. Takže nie je boj ako boj. Tu by sa dalo správnejšie hovoriť o výzve a jej prijatie je niečo ako premena v harmoniu ale nie vo význame ľudskej predstavy. Preto ak sa operuje slovíčkami dobro a zlo je to stále v tom prvom systéme - vieme, že pre niekoho čo je dobré je pre druhého zlé a naopak. Takže neschopnosť vidíš Ty z Tvojho systému. Kolodej sa dotkol ak v ňom už "nepláva" toho vyššieho energetického systému bolo to krasne cítiť.

Norman

je to to, čo hovorím aj ja:
neochota či neschopnosť akceptovať realitu, realitu konfliktov a stretov a únik do sveta, kde nejestvuje boj, kde ľudia nezomierajú a kde nejestvuje zlo.

Nikomu nechcem kaziť jeho bubliny, nemá to zmysel a ak aj by malo, nemusím robiť všetko, čo má zmysel - ale musím povedať alebo varovať:
nie je to žiadna vyššia duchovnosť.
Droga nie je duchovnosť - a to ani droga memetická.
Sorry.

nick88

Nezabudaj, že každá bytosť je vo svojej podstate multidimenzionalna.Tak hadam si nemyslíš, že táto realita 3D je jedinou a skutočnou. Tu nikto nehovorí o duchovných veciach. Ja ani nikto iný nebude predsa bojovať za Tvoje predstavy, za to ako Ty to vidíš. Každý musí zapracovať sám na sebe a tak ako to povedal Kolodej je tu to vyžarovanie ta sila ktorá má tu silu vplývať na okolie. Sú rôzne praktiky, z ktorých bytosť prejde na iný energetický system a v tomto 3D mení tou pravou cestou spôsob života a raz Zem bude bez konfliktov. Si taká rybka v akvariu. Ale iní chcú plavať v potokoch, riekach, v moriach. Ty si ešte asi nebol mimo telo, že?

Norman

Rozprávala sa na Titanicu skupinka pasažierov o tom, koľko ťažkej a špinavej ľudskej práce treba na plavbu, či je to na uhlie alebo naftu, a či tá trhlina v boku predsa len nespôsobí naklonenie či dokonca potopenie lode.
Pasažierka z prvej triedy ich ubezpečila, že na horných palubách sú poháre na stoloch plné šampanského, hudba hrá a že ona sa rada kúpe v mori takže vie výborne plávať.

PS. mimo telo som stále, najmä v utorok a štvrtok.

micha

Zdravím budhhisty. Berla se mi třese v ruce.

Kolodej

ja ti Norman rozumiem. Budeš aj vekovo tam niekde kde ja, možno o trochu menej, ale v princípe asi rovnako. Minimálne nás kresalo rovnaké školstvo a záver socíku, následné všelijaké farebné revolúcie.
Je v tebe určitá forma zatrpknutosti, zlosti a z toho prameniaca potreba pomsty? Je to totiž vo mne, keď vidím, ako dobrí, nevinní ľudia trpia.
Ale, tým že bojujem za niečo, myšlienku, za svojich ľudí (vyššiu spravodlivosť) mi minimálne na úrovni môjho chabého vnímania reality prináša niečo pozitívne. Bojom proti niečomu, si vytváram okamžite sám v svojej mysli minimálne virtuálneho nepriateľa. Bojom za niečo nemusím vytvoriť žiadneho :) Ja myslím že ma veľmi dobre rozumieš čo píšem. Iba že by nie hehe
A že sme národ holubičí? Ja myslím, že si nesieme ako národ v sebe hlbokú traumu minulosti, ktorá zapadla (bola zapadnutá) prachom dejín. Nie sme národ holubičí ale v dôsledku boja o holé prežitie za posledných pár sto rokov nám neostalo veľa času na samovzdelávanie, aby sme pochopili, že vojna nie je len tzv. horúca vojna - ale aj informačná a všetky spôsoby novodobého vedenia vojny. Zároveň sme príliš malý aby sme mohli nejak výrazne vplývať na dejiny ako také, prípadne si robiť v tom našom malom štáte to, čo chceme. Posledných 100 rokov nás stavajú proti Rusku a vlastne všetkým ostatným okolitým národom a stále vzdorujeme. Od 1. SV až po dnes. Vždy vieme ku komu máme bližšie. Preto naši vojaci pod cudzími vlajkami prebehávali na stranu Ruska. Ešte chvíľu vydrž, zmeny idú. Už deti našich detí budú žiť oveľa lepšie.

Norman

Veď aj aj ťa úplne chápem.

Raz ma tu jeden obvinil, že môj boj nie je skutočný - tak som mu vysvetlil, že ja nebojujem. Boj nie je žiadna sranda, akýkoľvek boj, ja neznášam ani hádky. Ale to je aj pre to, lebo viem, že nejestvuje "pozitívny" boj, nejestvuje boj bez nepriateľa a hlavne nejestvuje boj bez porazených a rozdrtených. Nebojujem pre samotný boj a vôbec sa boju vyhýbam. Možno pre to, že viem, čo znamená boj, aj ten nevojenský.

Ja vlastne nekritizujem ten psychologický sebeklam pozitívneho boja. Len, ako každý klam, mi to pripadá neudržateľné. Aj ty, keď bojuješ za niečo, aj vtedy máš nepriateľa, len, ako píšeš, nemáš toho virtuálneho, čiže ho nevnímaš, odfiltrovávaš ho.

Hovorím, nič v zlom, má to nejaký psychologický význam, podobne ako obrazy na stenách alebo hudba, prekrývajúca zvuky ulice.

Prasiatko

Ha, boju sa vyhýbaš, ale iba preto, lebo MôžEš, keby si žil v Sýrii a bol Alavit, bol by ti už vyše 3 roky boj vnútený! Nikto nemá zásluhu na tom, kde, do čoho sa narodil. NIKTO!!! Ema by ti rýchlo objasnila, že ak ide napr. o zem predkov, ak nebojuješ, si mŕtvy, alebo utečenec. :)

Norman

napísať explicitne:
nebojujem, keď nemusím.
Ako väčšina ľudí.

qedstar

Tomu sa hovorí pasivita: keď dotyčný čaká až dovtedy, kým mu boj nie je vnútený. Treba sa proaktívne brániť, vyriešiť problém v zárodku, nie až keď to dospeje k vojne.

Norman

Čokoľvek, čo výnimočne napíšem akože o sebe, je určité vynútené vysvetlenie, najčastejšie nevyhnutná obrana postoja - to neznamená, že to je dávané ako nejaký vzor. Každý má svoju situáciu a svoj osud.

Ale rovnako platí, že bojovať, "až keď musím", neznamená, že to je až potom, keď niekto po mne začne strielať :)
Neviem, pre začiatok si prečítajte aspoň klasika Sun c.

qedstar

Všetci musia stále bojovať, lebo na celom svete je útočené na všetkých ľudí. To, že ľudia EŠTE nebojujú znamená, že keď vo vojne budú bedákať "ááách, však my sme len šťastné ničnetušiace ovce a my sme si tu chceli len tak žijkať a spásať našu lokálnu trávičku", znamená to, že takej ovci musíš ale fakt mega poriadne tuti fruti prijebať, pretože je jej po tej vojne bolo ešte málo a potrebuje ešte viac, aby sklapla a pochopila, že bola sprostou ovcou a že práve kôli tomu sa ocitla vo vojne. Tieto ovce ma už serú, fakt.

qedstar

Inak povedané, ovce si zaslúžia byť potrestané za to, že nevedia predpokladať.

ushiro

Veľmi zaujímavo naaranžovanú fotku som našiel na tejto stránke, celkom dole:

http://znak.com/moscow/articles/25-08-19-49/102823

Pod ňou je uvedený názov objektu, názov spravodajskej agentúry a meno autora:
КПП Изварино. Фото РИА Новости / Александр Гейфман

Na snímke je pôvodný rusko-ukrajinský hraničný prechod Izvarino. UA štátny znak "Trizub" je strhnutý, UA zástava chýba - namiesto tej je vztýčená zástava LNR, pod ňou na pripomenutie bývalého jednotného štátneho útvaru Ukrajiny a Ruska - zástava bývalého ZSSR.

Ale najzaujímavejší je pozmenený nápis (pôvodne UKRAINA) "RUINA".

Tá snímka je vysoko virálna, hodiaca sa do titulky pre článok a podobne...
... a možno ide o "mesidž" pre (J)elitá do Kyjeva, možno až pre tie vo Fašingtone - že projekt menom Ukrajina je na konci svojej životnosti, resp. že obyvatelia východu bývalej Ukrajiny si svoju budúcnosť nepredstavujú vo zväzku s úplne odlišne mentálne, psychicky orientovaným obyvateľstvom Haliče, ktorí sa modlia k Banderovi, robia na Jewrejov, hynú za Američanov a za všetko zlé vo svojom živote vinia Rusov!

Ľubov

Tak to je sranda,to ja som fanúšik všetkého vesmírneho,ako som sa naučila čítať. Ži dlho a prosperuj,vrbovčan.No a čo sa týka tej genetiky,treba skutočne začať a to zostavením vlastného rodostromu,pretože drvivá väčšina z nás nemá potuchy o svojich predkoch.Malo by to byť cca tých 250 rokov späť,to by sa mohlo dať realizovať bez nejakých veľkých obetí. Čiže naša rodina zhruba od roku 1750.

vrbovčan

nemá nič spoločné s tým, na čo som myslel. Film "Hviezdne vojny". Byť fanúšikom tohto filmu, nemá nič spoločné s vplyvom vesmíru na človeka a snahou pochopiť ho.
Ak som sa qedstara tým prirovnaním nejako dotkol, omlúvam sa. Ale on zrejme tiež má rád konfrontačnú diskusiu.
A Tebe Ľubov vďaka, že máš starosť o úroveň diskusie. Palec hore.
Len ma mrzí, že sme sa už dostali úplne niekde inde. Nezabudnite, že "Sme vo vojne".

qedstar

Už len tu chýba naozajstná vojna, keď ju všetci tak maľujete..

vrbovčan

mám. Akýsi. Len som sa doň ešte podrobnejšie nezahĺbil. Nerobil som ho ja, totižto.

vrbovčan

To je pred reformami Márie Terézie. Vtedy sa vraj zaviedli priezviská. A vôbec evidencia obyvateľstva. Tak najdávnejší termín rodokmeňa zrejme len odvtedy.

firstovka

za - pohanani dopaminom?
proti - pohanani adrenalinom?

plus rusi mali svojich 200gr vodky pred utokom a nemci, o tom bol teraz niekde clanok, dostavali udajne afvitamini (takze tak to bolo mozno s ich legendarnou odvahou)

nové