Soľ nad zlato alebo analýza presadenia sa fašistov

Bola raz krajina, kde mal kráľ tri dcéry. Dve ho mali rady ako zlato a diamanty, tretia ako soľ. Král sa nahneval a nechal všetku soľ hodiť do rieky. V krajine sa nesmela žiadna soľ vyrábať, dovážať, používať.

Obyvateľstvo trpelo mnoho desaťročí. Nemohli už skoro nič jesť, trpeli rôznymi skorbutmi a boli z nich len zbabelé bezduché tiene.

Potom prišiel do krajiny cestujúci Kolchleba, ktorý mal taký čudný pohár, že sa z neho sypala soľ, a nikdy z nej neubudlo. Teoreticky ho mali pandúri zavrieť, aj to skúšali, ale boli už takí slabí, že sa na to vykašlali. Kolchleba bol veľmi obľúbený a získal veľkú moc, a bolo evidentné, že ju získava viac a viac.

Do zámku boli povolaní analytici a politológovia, aby rozobrali situáciu. Prečo ľudia podporujú  Kolchlebu? Tu sú ich odpovede z dnešných masmédií:

 

- Podcenili sme to po predošlých župných voľbách, málo sme s ním išli do konfrontácie.

- Príliš sme sa mu venovali a robili mu tak nechtiac reklamu

- Obyvateľstvu nie je zle, nič mu nechýba, len chcelo protestovať

- Ľudia sú sprostí a nevedia, čo je pre nich dobré

- Treba hlasovať nanovo

- Treba ho zakázať. Znova.

- Treba viac hovoriť o holokauste, na jeseň príde odborníčka z Izraela a bude vychovávať učiteľov a deťom prednášať (to nie je vtip, to zaznelo v správach RTVS)

- Môže za to Fico

- Obyvateľstvo sa bojí cigárómov

- Aj inde volia extrémistov

- Nikde nemajú takých extrémistov

- Je to fašista, jeden z najhorších

- Nie je to fašista, sú aj horší a budú aj horší (to ukradli z nadhľadu.com)

A tak ďalej, a tak ďalej. A ak nezomreli, tak špekulujú dodnes.

 

Ani jedného z tých debilov nenapadlo, alebo sa neodvážil to povedať, že kým ľudia budú trpieť nedostatkom soli, budú sa za Kolchlebom hoc aj plaziť a budú aj lízať jeho topánky, len aby dostali aspoň trocha toho, čo im nevyhnutne chýba pre život už skoro storočie.

Pravdu.

 
 
Dusanbe

nechať len tak - aha, SME-čkári už riešia čo bude, keď Kolchlebu rozhodnutím súdu zakážu:

http://domov.sme.sk/c/20113177/ako-sa-zmeni-parlament-keby-sud-rozpustil...

baloo

medializovať, ešte aj mučedníka z neho urobia a tí, ktorí ho zvolili a kvôli smečkárom a iným ľudomilom ho v parlamentne nemôžu mať si uvedomujú, že prichádza čas činov... "Demokratickými matódami" (veď vieme čo si pod tým predstavovať) tu so systémom nepohnú. Nikde ale neni písané, že existujú len "demokratické" metódy, zakázať stranu len preto lebo získala viac hlasov ako predpokladali napríklad nie je zrovna najdemokratickejšia.

Norman

Zakážu, zavraždia. V Rakúsku zabili Haidera, v Nemecku Muelemanna....
Nepodcenujte sionistickú špinavú úderku, ani na Slovensku. Ich nenávisť nemá hranice.

Náhodný okoloidúci

Včera mal byť na Soľničke rozhovor s Kolchlebom, o soli. Za celý čas sa mi nepodarilo prisoliť si večeru, vyzerá to tak, že Soľnička bola vystavená útoku, niekto jej zalepil dierky. V podstate netreba hádať kto, lebo je to jasné, ale zaujímalo by ma, či je možné dopátrať sa ku konkrétnemu útočníkovi. Ako to vidia pitvornícki hackeri?

baloo

ten rozhovor? V telke?

Ľubov

Konkrétne tu http://tunein.com/radio/Slobodny-Vysielac-s190719/

bude to určite v archíve.A problémy naozaj boli,cítila som sa ako účastník odboja,stále to bolo prerušované tichom.

Naozaj trochu ako z rozprávky o múdrom Maťkovi bola reakcia M.K. na otázku poslucháča,či bude protestovať proti výrokom M.Zemana,že je fašista,však ste to iste tiež počuli. Na to ma prekvapila Marianova reakcia,asi v tomto zmysle. Prezident Zeman má vlastných starostí dosť a o dianí na Slovensku má také informácie,aké má. Skreslené. "Preto je to zbytočné ,najlepšie bude,ak sa objaví osoba,ktorá ho bude o nás objektívnejšie informovať". Ani zenový majster by neodpovedal lepšie:).
Čo sa týka tej pravdy,mňa veľmi prekvapil aj náš 80 ročný dedko,ktorý už nechce počúvať mejstrým.Občas mi sprisahanecky povie" Prečítaj mi,či píšu na nodbungu!:),tak mu čítam Emu,Normana,len niektoré výrazy mierne upravím,(oni zdochnú),vlastnosti soli to nemení.

Norman

je naozaj príjemné vedieť, že aspoň niekomu spôsobujeme radosť:)
Deda osobne pozdravuj a že mu hlavne odkazujeme, aby sa nebál o budúcnosť svojho rodu: znova, znova a znova sa budú rodiť zdraví ľudia, aby to posúvali - to je absolútne isté.

ps. možno výrazy upravovať nemusíš a urobíš mu ešte väčšiu radosť:)
pps. čo je to "nodbung"? Internet v nejakom nárečí?

Dusanbe

typujem "notebook" v stupavskom nárečí, :-)

Truhlík

Dal som to do gúgla a gúgel ma opravil na notebook. :-) Gúgel ovláda novojaz.

Norman

predpokladám, že v parlamente bude lepšie miesto na prezentovanie myšlienok.
Na parlamentnom webe je archív všetkých vystúpení ( ten nezakážu, lebo by si sami nasadili na krk šmyčku)
Ak tam Kolchleba vystúpi, alebo neiktorý jeho ako tak nadaný rečník, stačí to už len šíriť po fasbúkoch.
20% ľudí to nič nové nepovie, ale polovica zvyšku bude šokovaná.
Šokovaná.
Už len tým, že nemá rohy, chvost a kopytá.
A budú pociťovať prekvapenie a úľavu, že to predsa už DAVNO mal niekto povedať.

A stačí, keď tam vystúpi a pripomenie, čo sú to EURÓPSKE HODNOTY.
Sú to predsa tie isté, ako aj slovenské.

baloo

"Boris Kollár kritizoval politikov za prístup ku Kotlebovi. Pridal sa aj Rozboril. Občania organizujú petíciu na odvolanie Kisku"
http://www.hlavnespravy.sk/boris-kollar-kritizoval-politikov-za-pristup-...

...a ja teraz neviem či je obbyčajný slizký had, ktorý taktizuje, lebo videl výsledky alebo to myslí vážne... neviem, neviem, nejako mu nedokážem dôverovať.

Náhodný okoloidúci

V prvej televíznej debate na RTVS sa Kollár dosť rázne zastal Kotlebu, keď moderátor mal na jeho adresu blbé reči. Takže Kollár je síce mediálna "celevrita" a šašo, ale ctí si určité zásady a princípy. Dovolím si tvrdiť, že toto bolo z jeho strany úprimné.

Ľubov
Truhlík

Boris Kolár ako narkomafián vie, že silných bojovníkov typu Kotlebu si nesmie znepriateliť. To takým trtkom ako Matovič, Lipšic, Danko nikdy nedójde.

Buheh

to veľmi pekne povedal:

"Voľby na Slovensku zasadili úder putám politickej korektnosti. Doteraz sa nesmelo povedať v médiách čokoľvek pozitívne o strane Mariána Kotlebu a táto strana zaznamenala vo voľbách veľký úspech. Doteraz sa neodporúčalo povedať v médiách čokoľvek proti prijímaniu migrantov z Blízkeho východu a o príčinách ich úteku do Európy a do parlamentu sa teraz dostali strany, ktoré to budú hovoriť na plné ústa."

Buheh

Ronald Reagan: „Politika je druhé najstaršie remeslo na svete, a veľmi sa na to prvé podobá.“

nové