Spojené voľby 2022

V sobotu sa konali lokálne voľby, a tie by mali stáť za zaznamenanie. Ale nie je príliš o čom.

Voľby ukázali, že ľudia klasicky volia to, čo tu bolo. Nevolili nijak strannícky, ani na krajskej úrovni - proste to, čo tu bolo. Najviac sa to prejavilo v Banskobystrickom kraji, kde si Lunterovci asi založia dedičné grófstvo či čo. Dedičná demokracia ako vrchol liberalizmu.

Za druhé - média tvrdia, že sociálnodemokratické strany utrpeli porážku, a že nacionálne strany utrpeli ešte väčšiu porážku. Možno je to tak, v každom prípade to nebolo žiadne víťazstvo. Dôvodom je aj spomenutý predošlý bod - konzervatívne volenie, ale aj malá mobilizácia opozície. Väčšina nespokojných ľudí zostala proste doma. Ale tento problém je taký trvalý, že je vážnym varovaním aj pred parlamentnými voľbami, ba pred čímkoľvek v politike na Slovensku.

Nevidím teda výsledky ako nejaké podstatné či prekvapivé, len znova ukazujú závažnú sociálnu chorobu Slovenska. Ľudia sa stále delia na širokú vrstvu tych pasívnych, ktorí sa buď nezaujímajú o dianie, alebo sa zaujímajú o jeho vedľajšie nepodstatnosti, folklór. Potom tu máme menšiu správcovskú vrstvu, ktorá sa zmenšuje, ale je stále cez veľké zdroje masírovaná a motivovaná stáť na strane zahraničného režimu. V tej sa ľudia takmer politicky nevyvíjajú,  zostávajú uzavretí vo svojej infantilite svetlých zajtraškov. Samozrejme, popri nehanebnom hrabaní pre seba, to je ich základný svetonázzor. A ak aj časť z nich predsa len začína pociťovať nepokoj a neistotu, tak sa len stáva pasívnou - zalieza a robí mŕtveho chrobáka. To je primálo, to je dnes už skoro zločin - majú svoju moc v rukách ale nie sú schopní konať.

Slovensku tak proste stále chýba aktívna inteligentná národná vrstva, ktorá by mala aj serióznu silu - vôľovú či finančnú. Vzhľadom na svetové udalosti okolo je dnes nejaký disent, zvaný alternatíva, primálo.

Ale teraz už netreba robiť veľké analýzy - Slovensko smeruje aj tak do hospodárskeho kolapsu a po ňom budú všetky kamene na iných miestach a poprevracané. A všetko bude inak, bez ohľadu na to, ako dopadne vojna na Ukrajine, ako dopadne občianska vojna v USA či politické zemetrasenia v Nemecku. Bude to ináč a lepšie - hech, slabý čierny humor :) 

 
Roland Edvardsen

Popravde, toto boli prvé župné a komunálne voľby, ktorých som sa zúčastnil (lebo aj pri nich tu mohli ľudia vyjadriť postoj k terajšej vláde). Volil som v našom kraji kandidátov spojenej koalície Smer-Hlas-SNS- Sme rodina a zrovna v mojom kraji táto koalícia aj výrazne uspela.

Inak naozaj žiadne prekvapenie. Ľudia to ignorujú, lebo väčšinou aj tak tých kandidátov nepoznajú a vnímajú tie voľby ako niečo o kosení a doprave, než o nejakej veľkej politike (čo je pochopiteľné, ale trochu aj chyba). A výhodu majú skôr tí, čo svoj post obhajujú. A značná časť ľudí funguje na zotrvačnosti (obzvlášť pri tomto type volieb), nechce experimentovať.

Ale aj tak je to už na zamyslenie, prečo tie národné sily vždy tak pohoria v týchto voľbách. Dokonca je to o čosi slabšie než posledne. A pokiaľ ide o súboj Smer vs. Hlas, zatiaľ Hlas >Smer. A to Fico kalkuloval, že by sa mohol prehlásiť za víťaza týchto volieb. Ale nevydalo.

Ale nie je to ani nijaká tragédia tieto voľby. Lepší prieskum o náladách národa budú až parlamentné.

buko

lebo klasika - priklad z BB: proti Lunterovi az traja protikandidati ktorych sily sa takto roztriestia a samozrejme Lunter z toho vysiel ako jasny vitaz.
Slovak proste ako ten baran vzdy urobi tu istu chybu a mysli si ze ked ma pekne parohy tak prerazi ten betonovy mur.
Dalsia vec - v komunalkach vyhraju vzdy ti co su najviac zmobilizovani - a oni potom valcuju vsetko. Toto sa ciastocne podarilo kotlebovcom ked vtedy vyhral v BB a teraz za to podarilo vallovcom v BA kde zobrali uplne vsetko.
Z Bratislavy sa stala basta progresivcov a euroatlantistov a ked sa stane realitou aj ten hoax o akejsi CIA europskej zakladni v srdci BA - tak sa rovno mozeme premenovat na ten Wilsonov

Truhlík

Pelegrini už prvý raz podporil geronta Luntera. Potom, po kolapse autobusovej dopravy, na neho nadával. Teraz zas podporil Luntera následníka.
Ale Pelegrini vyhrá parlamentné voľby. A americká ambasáda zostaví vládnu koalíciu. Toto je cesta do pekla.

Roland Edvardsen

Ešte si prechádzam tie výsledky a ono sa to veľmi nedá interpretovať ani ako víťazstvo súčasných vládnych strán. Napr. také Olajno dosť výrazne pohorelo v komunálkach (ani jeho najznámejšie tváre nebodovali). A progresívci dominujú len v BA. Je to skrátka mix, z ktorého sa pre budúcnosť parlamentných volieb až tak veľa odhadnúť nedá.

slaven1

"Minulý týždeň prišlo okrem zvláštneho IT incidentu v parlamente aj k ďalšej zvláštnej udalosti v štátnom IT a to počas volieb, ktoré sa konali v sobotu 29. októbra. Kvôli posunu času totiž štát v noci na nedeľu na 70 minút pozastavil elektronické zasielanie zápisníc volebnými komisiami, na centrálnej úrovni bolo teda pozastavené sčítavanie výsledkov volieb."

https://dsl.sk/article.php?article=26650

Z technického pohľadu podobné pozastavenie nie je dôležité. Podobné zastavenie je potrebné na "korektúru výsledkov". Prečo dali voľby na víkend, na ktorý pripadol posun času? Zase nie su zverejnené výsledky za okrsky.

https://hnonline.sk/slovensko/96049031-sas-vyzyva-borisa-kollara-aby-sch...

Dobre to bolo zhrnuté tu: Okrem zosnulých si dnes pripomeňme aj to, ako nám pred 2 rokmi táto banda psychopatov vo vláde, ale aj v kooperácii z väčšej časti so znovuzvolenými primátormi a starostami zakázala návštevu cintorínov pod hrozbou pokút.

https://t.me/casusbellilive/77649

slaven1

Malé á lebo „afrika“ ako sociálny úkaz, nie ako kontinent.

https://t.me/s/casusbellilive/78656
https://t.me/s/casusbellilive/78659
https://www.rt.com/news/566183-trump-midterms-polls-lines/

Na Slovensku sa falšujú voľby podstatne elegantnejšie

Štátna komisia pre voľby stále zasadá a rozhoduje tajne?! Kto to ukáže - do basy #ginn22x108
https://www.youtube.com/watch?v=1he-fsDXzeU

slaven1

Toto vyskakuje už druhý deň:

https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2022/10/covid-response-forgive...

The Atlantic zverejnil článok navrhujúci amnestiu za zdravotné pokusy na ľudoch prostredníctvom "vakcín" počas Plandémie Controlla-vírusu. Článok sa volá "Let’s Declare a Pandemic Amnesty". Čo dodať, teší ma, že si aspoň uvedomujú, že sú kriminálnici.

nové