Stav bojov

Osem rokov trvajúci konflikt má dnes stav, aký je vidno na mapke. Vojnový stav je neúnosná vec, postavenie majdan revolucionárov je beznádejné a je preto vec humanizmu, aby kyjevskí extrémisti zložili zbrane a podpísali zmluvy o odzbrojení a denacifikácii, aké po nich vyžaduje Ruská federácia a medzinárodné spoločenstvo. 

 ukrajina 3 marec
 
Väčšina sveta - Čína, India, Brazília - je na strane Ruska a ich predstavou je, že Rusko si urobí vo svojom mocenskom priestore čo najrýchlejšie poriadok. 
Ukrajinských neonacistov podporuje iba USA (a ich vazali, teda Európa, Kanada, Austrália). Tieto proamerické strany sa dokonca proxy zúčastňujú konfliktu, konfiskujú majetok ruských bánk a korporácii, a naopak, na Ukrajinskú stranu posielajú zbrane, strelivo a PHM. Tým pádom je bohužiaľ americká strana členom konfliktu a nikdy nebolo ľudstvo bližšie jadrovej vojne, ako teraz.
 
Je naozaj hanebné, ako sa správa vláda USA (i keď čo čakať od prezidenta, ktorý si mýli Ukrajincov s Iráncami). 
 
Je naozaj hanebné, ako vojnu podporuje európsky Brusel, tá banda nezodpovedných infantilov v EU komisiach a parlamente.
 
Je naozaj tragické, že k vojnovému štvaniu sa pripojila aj slovenská vláda. Zrejme sa tak dopustila zločinu proti mieru.
 
Jednoznačne vyzývame na čo najrýchlejší mier, na zloženie zbraní a podpísanie dohôd o neutralite a tzv. denacifikácii. Ak to kyjevská vlády neurobí, a zotrvá na svojej banderovskej neonacistickej arogancii, preberá na seba zodpovednosť za úplne zbytočné straty na životoch a majetku.
 
 
 
0
Norman

Henry Kissinger

Ak chcete vyriešiť ukrajinskú krízu, začnite od konca.

Západ musí pochopiť, že pre Rusko nemôže byť Ukrajina nikdy len cudzou krajinou. Ruská história sa začala v tom, čo sa nazývalo Kyjevská Rus. Odtiaľ sa šírilo ruské náboženstvo. Ukrajina bola po stáročia súčasťou Ruska a ich dejiny boli dovtedy prepletené. Niektoré z najdôležitejších bitiek za ruskú slobodu, počnúc bitkou pri Poltave v roku 1709 , sa odohrali na ukrajinskom území. Čiernomorská flotila – ruský prostriedok na projektovanie sily v Stredozemnom mori – má sídlo na základe dlhodobého prenájmu v Sevastopole na Kryme. Dokonca aj takí známi disidenti ako Alexandr Solženicyn a Joseph Brodsky trvali na tom, že Ukrajina je neoddeliteľnou súčasťou ruských dejín a vlastne aj Ruska......

https://www.washingtonpost.com/opinions/henry-kissinger-to-settle-the-uk...

(dávam tu veci, okrem iného, z Casus belli, ale je to teda výber toho podstatnejšieho)

nové