Technologická diktatúra

Základom ideológie súčasného kapitalistického režimu je téza, že on je  "demokratický" a iné, tie zlé, sú "diktatúry". Toto všetci poznáme a bez toho, aby sme teraz pripomínali, do akej miery je to podvod – isté je, že toto je jeho základná politická myšlienka.

Je preto hneď tak trocha absurdné, že veľká časť opozície/alternatívy proti režimu ide do konfliktu s ním  tou istou paradigmou: "my sme za politickú slobodu a bránime sa diktatúre". Je evidentné, že z boja za "slobodu" sa stala viacmenej fráza. Okrem toho každý "alternatívec" rád používa túto tézu, lebo s ňou síce vyzerá opozične, ale vlastne je bez rizika, lebo zostáva  v prorežimovskom tábore. Títo "opoziční liberáli až anarchisti" sú častá ukážka pseudoalternatívy.

Toto povedané neznamená, že otázka slobody, teda tolerancie režimu voči svojim občanom, nie je dôležitá. Nebezpečné je ale to, čo sme tu už viackrát povedali: nebezpečný je názor, že teraz sme ako jednotlivci politicky slobodní a že nám "diktatúra" ešte len hrozí. Toto je naivný pohľad  a keď sa s ním stretnete,  vedzte, že či už šíriteľ takých myšlienok im verí alebo nie, vždy sú to mylné názory. Toto treba opakovať, znova a znova.

Momentálne ma ale zaujalo, ako si podobní bojovníci proti diktatúre predstavujú spôsob, akým hrozí "zotročenie".  V prvom rade je príznačné, že je dosť ignorovaná nesloboda spôsobená materiálnou nerovnosťou. Len málokedy sa spomína kritické rozdelenie majetku tým spôsobom, že malé percento vlastní skoro polovicu kapitálu. Ešte viac je obchádzaný fakt bežného života, že bežný občan je doslovne vydaný na milosť a nemilosť korporáciám, a to nielen firmám, ale aj štátnym inštitúciám. Tento stav je tu takpovediac odjakživa, ale tento druh alternatívy nie je vítaný, lebo sa týka prítomnosti, a nie nejakej budúcnosti – tento druh kritiky reálneho stavu je pre diktátorov veľmi nepríjemný.

Naopak, dnešní mocní majú radi "alternatívu", ktorá sa sústredí na budúcnosť, na "technologickú diktatúru". Majú to radi, pretože, zopakujme si znova, táto "alternatíva" vlastne klame, že zatiaľ je to dobré. Tento druh "alternatívy" systém naozaj niekedy sám šíri, lebo mu vyhovuje  (podobne, ako mu vyhovovali "konšpiračné" teórie ohľadne falošného letu na Mesiac a podobné absurdity ). Tieto hypotézy nielenže neškodia režimu, nevarujú pred skutočným nebezpečenstvom – ale navyše škodia ľuďom s opozičným postojom, ktorí sa obávajú fatamorgán, míňajú na ne svoju cennú energiu a čas. Aj preto treba pred týmito technologickými bludmi varovať.

Rozoznať možno dve skupiny hypotéz o technologických diktatúrach – elektronické a biologické.


Elektronická diktatúra

Najznámejším pojmom v elektronických fantazmagóriách je "začipovanie". Táto myšlienka vznikla v dobách, keď boli počítače v plienkach, a keď pre zástancov totality bol doslovne sen, že by všetkých obyvateľov mohli mať spísaných a mohli ich pohyb skenovať. Dnes je táto myšlienka do veľkej miery predbehnutá realitou a definovať jej tézy ako "hrozbu" je dosť smiešne. Obyvateľstvo je už dávnejšie zaevidované, o každom režim skoro všetko vie a ľudia najneskôr od dôb platobných kariet a smartfónov nosia svoje čipy sami. Režim nepotrebuje nikomu nič pichať pod kožu. Nič viac oproti súčasnému stavu by nedosiahol.

Druhým bodom je sledovanie na uliciach, rozpoznávanie tvári, dokonca sledovanie nervozity či rovno myšlienok bežných chodcov. Tento nápad vychádza tiež z "hrozby", že režim bude vedieť, kde sa dotyčný pohybuje. Ale toto je "hrozba" tak spred pol storočia, keď sa opozícia musela stretávať osobne, alebo keď opozícia robila rôzne nekalé veci. Dnes sa ľudia dorozumievajú a stýkajú elektronicky, a fyzicky a vonku už nerobia nič podstatné.

Samozrejme, sú aj iné, reálnejšie pokusy režimu dosiahnuť totalitu, hlavne kontrola všetkej siete. To je ale už konkrétnejšia technická vec, a projekt, ktorý rastie do nekonečna, takže ho ťažko v plnom rozsahu dosiahnu. V každom prípade je to zas niečo, čo je tu už desaťročia, web a akékoľvek siete nie sú "slobodné", nikdy neboli. Možno ešte tak bývalé "listové tajomstvo" papierových dopisov režim čiastočne dokázal dodržiavať. Pri elektronických sietiach nepozná zábrany už dávno.

 

Biologická diktatúra

Táto je výrazne viac v popredí teraz, keď je vo svete fenomén Covid-19. Najradikálnejšia je teória, že mocní sveta chcú zmeniť DNA obyvateľstva. Je to absurdná obava nielen preto, že technológia tak ľahko neumožní zmenu DNA žiadaným smerom. Za druhé je otázne: ktorým smerom? Aby bolo obyvateľstvo ešte viac pasívne? Ešte viac nerozhodné? Ešte viac pomýlené? Načo by to robili nejak cez DNA, keď im na to dokonale stačia masmédia.

Ako druhé koluje mýtus, že mocní chcú ovplyvniť ľudstvo a znížiť jeho populáciu. Tu treba povedať, že je to evidentne presne naopak, populácie Afričanov a Juhoameričanov sú využívané mocnými sveta ako zbraň. Tak, ako to prebehlo v Indii, chcú zničiť živú (bielu) civilizáciu záplavou ľudí z tretieho sveta. Práve preto mocní sveta sa starajú o očkovacie programy v biednych krajinách, o prívod liekov, antibiotík - ale o antikoncepcii tam nie je ani počuť.

Rovnako mimo dosah reality je aj predstava, že mocní chcú pomocou vakcinácie privodiť smrť či neplodnosť európskej populácii. Nemajú na to technológiu a okrem toho, degenerácia bielych prebieha dostatočne pod vplyvom súčasnej kultúry už storočie, myslieť si, že mocní k tomu potrebujú a majú nejakú zázračnú injekciu je ako strach zo zelených mužíčkov.

Biologické technológie, respektíve ich politické využitie, sú hudba budúcnosti. Samozrejme, režim vyvíja všetky možné zbrane aj v tomto smere, pre svoje prípadne žabomyšie vojny – ale určite nepotrebuje meniť genetiku druhu homo sapiens – vyhovuje mu absolútne tá ubohosť, ktorú má už dávno k dispozícii.

 

Disclaimer

Režim nepotrebuje technologické hračky, stačia mu psychologické a kultúrne zbrane. Táto ľahká analýza nechce povedať, že alternatíva robí chyby, ale to, že priamo veľká časť takzvanej "alternatívy" je cielená propaganda režimu. Toto tvrdím odjakživa, len teraz sa tento druh zvádzania obyvateľstva stal masový, tak by nezaškodilo trocha varovať. Nedajte sa zas zvádzať do boja s veternými mlynmi. 

 

 
0
kali

Alternativa uverila ilúzii o akejsi bájnej slobode a miesto toho aby ľuďom povedala jasnú a tvrdú pravdu, že nie sú nič viac len otroci nadnárodných velkokapitalových spoločností, ich nabáda k neposlušnosti, k rebelii a principialne odmieta akúkoľvek kázeň a disciplínu aj keby mala mať v sebe všeobecné dobro a múdrosť. To sú prvotné symptony akéhosi duchovného a morálneho úpadku. Alternatíva ktorá neponúka alternatívu, konzervatívci ktorí zlyhávaju v konzervovaní, progresívci ktorí nie sú schopný byť progresívny, a nad to všetko liberáli a pacifisti ktorí hysterický kričia po centralizácii a vojnách. Ide o príznaky hlboko zakorenenej neurózi spoločnosti ktorá je na pokraji svojho konca.

slaven1

Moskvička žaluje moskovskú radnicu za systém rozpoznávania tváre, pretože sa na čiernom trhu dá kúpiť kade sa pohybovala za posledné mesiace.

Vieme si prečítal článok v angličtine alebo potrebujeme preložiť?

Poprípade si môžete pozrieť toto predajné video Hnojveju od detsky nainvého Pavla Dvořáka.

Norman

Vyhodil som ten chat, lebo to bol iba rozhovor mimo tému. Je to naozaj pod úroveň a si naozaj dôkaz, kam klesá či kde sa pohybuje mnohá "alternatíva".
Vy ste vždy kamaráti, len keď má portál rovnaké názory, ako vy. Ak nie, tak sa správate ako posadnutí. Fakt ľutujem, že som aj ja bol na vás príliš tolerantný. To vám len škodí.

slaven1

Aha, aj nejaký pracovník TASR dostal úlohu napísať článok o tom, že povinná vojenská služba je dobrá vec. Hlavne v týchto časoch, keď prakticky nemáme armádu.

https://www.teraz.sk/slovensko/posledni-branci-odisli-do-civilu-pred/515...

nové