Trump dal príkaz na zabitie iránskeho generála Solejmáního

To celkom oficiálne tvrdí americká armáda a doslovne sa tým chváli. Stalo sa tak v Iraku, na bagdadskom letisku.

Človek nevie, či je na Blízkom východe nejaká otvorená vojna, lebo zabíja sa tam ako svojho času vo Vietname. A Pentagon oficiálne uviedol, že US armáda zabila Solejmánáho na rozkaz prezidenta USA Trumpa. Bodka.

V súvislisti s tým, že USA nemajú žiadny morálny problém vraždiť oficiálne a verejne sa tým pýšiť, je jasné, že tobôž nemajú zábrany pre svoje záujmy vraždiť utajene. Pre nich nie je žiaden morálny problém zavraždiť na Slovensku akéhokoľvek novinára a kohokoľvek z jeho okolia - veď Američania môžu všetko. Bojujú proti komunistom... nie, to už nie, proti ... proti zlu .. to je jedno, proti čomu, proste si ich vybral židokresťanský boh a tak môžu zabíjať kohokoľvek kdekoľvek na svete. 

Američania, utekajte ako potkany!

Zároveň ale americká vláda ukázala svoju slabosť. Svojim občanom v Iraku odkázala: "Občania Spojených štátov by mali odcestovať letecky, kým je to možné, a ak nie, tak do iných krajín po zemi".

Vláda USA nikdy nebrala ohľad ani na životy svojich občanov. Teraz budú v Iraku určité ozbrojené skupiny naháňať Američanov ako potkanov. Pravdepodobne si toto viacerí z nich odskáču. To ale vládu vo Washingtone nezaujíma. 

A medzinárodné právo? A iné mocnosti?

Politici Británie, Francúzska, Nemecka a ostatných štátov EU nie sú politici, ale len špinaví psi slúžiaci Washingtonu. Nemajú odvahu ani morálnu silu, aby vraždenie USA odsúdili. Keď bude niekto vraždiť napríklad Merkelovú, tiež si len odpľujeme.

Samozrejme, takéto svinstvá USA ohrozujú nás všetkých, bez akéhokoľvek preháňania. USA vrhajú svet zas raz na okraj ťažkej vojny a spoliehajú sa len na to, že oni sú ďaleko za oceánom a žiadna zo zúčastnených strán nemá silu strestať ich na americkom území. USA konajú ako zbabelec s dlhšou palicou. Ale zabúdajú, že bez svojich komplicov a základní v Európe a Ázii sú aj oni len polovičná veľmoc. Ak vôbec sú ešte nejaká veľmoc. 

Dokonca aj Irak, krajina, ktorú USA dobyla, sa teraz prieči a Američania ju strácajú. Jej premiér Mahdí označil konania USA za agresiu, ktorá "vyvolá pustošivú vojnu". Mahdí ďalej  uviedol, že útok bol tiež „očividným porušením podmienok povoľujúcich prítomnosť amerických vojakov“ na irackej pôde.

Kto toto zas spustil? Trump osobne? Kto mu poradil? Ktoré sily USA to reprezentuje? Trump bol zvolený s programom, že sa nebude nechávať zaťahovať do zbytočných, drahých a brutálnych konfliktov po svete. Toto nie je tá politika, pre ktorú ho Američania volili.

 
slaven1

zaplavili nositelia "hodnôt" o židovskej nadradenosti. Ak v dôsledku krokov dôjde k rozpútaniu takej vojny na blízkom východe, že to Izreal ako štát neprežije a príde požiadavka "môžeme sa teraz nasťahovať k vám", odporúčam nasmerovať týchto "milučkých" ľudí, ktorí pôvodné palestínske obyvateľstvo jednoducho odgenocídili, sem https://en.wikipedia.org/wiki/Jewish_Autonomous_Oblast

https://www.teraz.sk/zahranicie/pentagon-generala-gasema-solejmani/43864...

Ema

Aj v dôsledku rýchlych klimatických zmien.
Chochloland zanikne a na jeho mieste bude vybudovaný štát rasistických agresívnych Aškenázov. Hrobky svojich zázračných Nachmanov (sic) tam už majú.

slaven1

Kiež by Ema, najpravdepodobnejší je scénár, že skr "lebo holokauza" sa újde každej Stredoeurópskej krajine, vrátane Česka aj Slovenska. Nie nadarmo holokauzu posledných 10 rokov tak intenzívne rozkrúcajú (viď napr. tá reklamná tabuľa na Moste SNP v BA).

Ema

Viac ako doteraz.
Ale popri tom potrebujú strategicky lokalizovanú európsku sioncentrálu na energetickej tepne do veľkej časti Európy. Nepočuješ ten vreskot okolo tranzitu plynu cez Ukrajinu?

Norman

Nič nestihnú.
Okrem toho, nik neverí bubákovi holokauze tak, ako práve izraelci - tí do strednej Európy nejak masovo nepôjdu. Ich projekt Ukraina nie je o nič lepší, ako projekt Izrael.
Okrem toho dobre vedia, že Východná Európa bola a bude v nejakom zmysle bojisko. Vybývali si Európu, vybývali si Palestínu ... zostáva im iba svetlo na kopci, manifested destiny za Atlantikom, zem zaslúbená tam. Dúfam, že sa more rozostupi (aby nerobili Gretke uhlikovu stopu :) Ja ak by som žil v Izraeli, už by som balil. Kým USA ešte prijímajú.

Ema

už má Sion pod kontrolou.

Ani o pokračujúcom tranzite plynu sa nerozhodovalo v Kijeve, ale v Izraeli.
Aj šokujúce sankcie uvalené na Nord Stream 2 majú svoj pôvod v Izraeli, nie v USA. Nemecko síce drobne hryzká, ale kúzlo holokauzy je mocnejšie. To vidno, ako hneď v panike odbehla tučná krysa Allseas so sídlom v sionistickej peňaženke s názvom Švajčiarsko.

Norman

lebo Slovania, špeciál východní, sú tak bezbranní a ľahostajní voči židovskej perfidite, až je na to ťažko sa dívať. ( jeden zo základných dôvodov tejto čiernej moci nad Rusmi a ich rodnými sa volá kresťanstvo, ktoré síce nie úplne, ale do veľkej miery opantalo a udusilo skutočnú duchovnosť týchto drevných národov.

Ale späť do súčasnosti - Áno, Izraelci vsadili na Ukrainu, pričom v opozícii voči nim je Nemecko a Rusko. Hm hm, ako to asi dopadne. Ja viem, holá kauza holokauzu, ktorá je svätá a nemožno o nej pochybovať (tí blbci, čo písali zákony zabudli na robenie si srandy, teda holokauza tu je - ale keď nebude plyn na ohrev bytu, nebude benzín do auta a fabriky nebudú môcť bežať - najneskôr potom budú mať aj všetci Nemci a Rusi holokauzu v riti. Vtedy kúzlo holokazy padne a zmení sa na rozprávku o zlej babe jage, ktorá zakliala biele královstvo na storočie do čierneho spánku, až kým ho nejaký hrdina nepreberie.

Ema

Ale ako vždy - neskoro a nesprávnemu. Bogdancovi namiesto Goldsteinovi.
https://hnonline.sk/svet/2056977-v-ukrajinskom-parlamente-sa-strhla-bitka

Ďalšia z ukrajinských poslankýň - etnická chochlyňa sa z povolenia predaja ukrajinskej pôdy cudzincom priamo vo Verchovnej rade usedavo rozplakala. Jo, to zaberá.

mailer

.

Norman

mal údajne kedysi byť aj vo Venezuele, v tých oblastiach, uvažovali o tom tam zriadiť svoj štát. Neviem, či už vtedy boli známe náleziská ropy, ale v každom prípade je to potencionálne úrodná a bohatá oblasť.

Potom, ako vieme, za Hitlera bol určitý nápad židov z Európy vysťahovať na Madagaskar. Nemôžem si pomôcť, dnes by Hitlerovi mohli ďakovať :-) Madagaskar je výborný, už tým, že je to ostrov. Ono to fakt nebolo myslené negatívne od starého maliara, tam by mali židia ako štátny celok kľud.

Keď aj zvyšok ľudstva prejde to šialenstvo uznávať tú blbú knihu o genocídach a vraždení, Starý zákon, tak sa s toho flaku okolo bývalého Jordánu (lebo ten vyschne) a bývalého Mrtveho mora (lebo to bude ešte viac mrtve) stane len nezaujímavá púšť, kde by človek ani psa nevyhnal. Tak prežije Izrael. Hááááálelúja, boh je akbar či čo to je, amen.

Náhodný okoloidúci

Generál tvrdou prácou na porážke "Islamského štátu" a Alkajdy pomohol zabrániť rozvráteniu Sýrie a Iraku, a práve na ich troskách mal vzniknúť Veľký Izrael od Nílu po Eufrat. Nikdy som tam nebol, ani sa tam nechystám, ale nemám dojem, že by to územie bolo až tak "vybývané". Je to veľmi bohaté územie, preto je také lákavé.
Preto tá nenávisť voči generálovi, preto tie neprestávajúce vytrvalé provokácie voči Rusom a ich základniam.

Projekt Veľkého Izraela sa musí odložiť na neurčito, ale buďme si istí, že pri každej možnej príležitosti budú skúšať oživiť ho, aj keď na to územie nemajú ani historický, ani morálny nárok.

Náhodný okoloidúci

Tvrdenie, že generál plánoval útoky na amerických diplomatov, je zjavný nezmysel. Iránci nie sú barbari, nevraždia diplomatov.

Generál úspešne likvidoval americkú proxy-armádu známu ako "Islamský štát". To je pravdepodobnejšia príčina, prečo mu išli po krku, až ho nakoniec dostali.

slaven1

Na stránke Pentagonu píšu, že to bola "obranná reakcia na ochranu amerického personálu v zahraničí zabíjaného Qasemom Soleimanom" v originály "..decisive defensive action to protect US personnel abroad by killing Qasem Soleimani."

No a iránsky minister zahraničia, Javad Zarif, na svojom twitteri upresnil o aký personál sa jedná:

The US' act of international terrorism, targeting & assassinating General Soleimani—THE most effective force fighting Daesh (ISIS), Al Nusrah, Al Qaeda et al—is extremely dangerous & a foolish escalation.

Nejakú skomolenú správu dalo aj Reuters, len to podstatné, vymenovanie personálu, orezali preč.

Ema

Filozof, nositeľ najlepších perzských tradícií.

Čepičkový zákerný vraždiaci odpad dnes bujaro oslavuje, pretože je o jedného ušľachtilého človeka menej.

slaven1

Načo liezol do Iraku? Čo bolo také, že to vyžadovalo jeho prítomnosť práve teraz?

Pripomeňme, že Irak defakto zničili Američania na výhodu Iránu, je to dlhodobá stratégia na posilnenie Iránu. Irak bol / je ničený na objednávku síl, ktoré potrebujú posilniť Irán.

Zjavne to však zabudli povedať niektorým zamestnancom v Pentagone, ktorí Irák považujú za svoje územie a prakticky tam vládnu. Irak je americká kolónia.

Ema

Je to jeden región.

Čo tak položiť si otázku, načo tam lezú židoameričania. Niečo som prehliadla a susedia s Irakom?

slaven1

Pre nich sa aj vojna USA-IRAK v 2003 robila. Nateraz tam však vládnu "Rozdrbávači" (poznámka: aj Rozdrbávačom je vládnuté). Tak načo tam Soleimani lozil, ešte v tak veľkom štýle a takú dobu (buntujúci až v budove amerického veľvysranectva).

Náhodný okoloidúci

Genetika jasne dokazuje, že pred takými 4000 rokmi predkovia nás Slovanov a a predkovia Peržanov boli jeden národ.

Náhodný okoloidúci

Angláni, USA a celkovo anglosionisti nikdy nemali zábrany vraždiť nepohodlných politikov, bez ohľadu na to, že to boli riadne zvolení legitímni zástupcovia svojho ľudu.
Zavraždený Allende, zavraždený Chávez (naočkovaná rakovina vyrobená "na mieru"), vyše 600 našťastie neúspešných atentátov na Fidela...

Ema

Vraj po tejto špinavej vražde je Irán bližšie k "zmene režimu".
No, práve sa od nej o svetelné roky vzdialil.

Vidno, ako bohovsky hentie evangelikánske dvojčatá urezávačov hláv z tzv. Islamského štátu poznajú Peržanov.

Norman

a naši poslanci? Ujo Lajčák ešte nevie, ešte nemá nový flek? Klus, Czefalvayová, Osuský, Dostál, Šebej (už je tak málo aktívnych proameričanov , že aj starý hajzel by sa mal angažovať). A čo noví politici - Beblavý, Truban ... tí na zahraničie ani nesiahnu, tak sa boja. A oprávnen, oprávnene, pri týchto témach, ako vidno, sa zomiera. Tu už nejde o to, sfetovať sa 5 gramami bieleho.

slaven1

Kto ako z našich "dajte mi vládnuť" prereagoval na najnovší americko-izraelsko-britský banditizmus. Treba odsledovať.

Aktualizácia:
SMER, SNS, ĽSNS, PS, SAS, Vlasť - dali na svoj FB presne 0 statusov k tomuto útoku.

vrbovčan

dal status a Ľuboš Blaha. Paškov dosť ostrý. Ukončiť rozhovory s USA o základniach na Slovensku.

https://www.facebook.com/jaroslavpaska.sk/posts/3023601484365300

Roland Edvardsen

Blaha dáva statusy kritizujúce USA non-stop, neviem či ho vôbec počítať. :-) Ale fajn, takže zatiaľ "až" dvaja sa vyjadrili prostredníctvom FB statusu. Wau...

Ema

a Pellegrini sa hneď rozbliakal, že čo si to dovoľuje, obviňovať jednu stranu. A ešte k tomu americkú.

"Pellegrini sa pripojil k vyhláseniu slovenského rezortu diplomacie, ktoré nabáda nájsť riešenie prostredníctvom rokovania, zabraňujúceho eskalácii napätia na Blízkom východe."
https://domov.sme.sk/c/22295475/pellegrini-kritizuje-danka-za-vyjadrania...

Roland Edvardsen

Ja to hovorím už dlhšie, že napriek niektorým Dankovým excesom, vypadnutie SNS z parlamentu nebude dobré. Nič tým nezískame, skôr stratíme a získajú globalisti. Pellegrini bude papagájovať len to čo povie Lajčák, nič nové. To skutočne zaujímavé bude sledovať, kto bude robiť ministra zahraničných vecí po voľbách (a koho by tam nominoval napr. taký Smer v prípade jeho úspechu, potom čo Lajčák utiekol ako potkan, napríklad). Obávam sa však, že nech už voľby dopadnú akokoľvek, zase tam šupnú nejakú obdobnú, v americkom zadku strčenú, sviňu (ešte aby to nedopadlo tak, že si budeme hovoriť, že ten Lajčák vlastne nebol až taký strašný). Je vôbec tu na Slovensku nejaká výnimka pochádzajúca z tejto diplomatickej sféry? Vidí ju niekto? Alebo sú tam už len "lajčákovci"?

Norman

všetko sú to doslovne karierne svine ... ale v Maďarsku majú dobrého ministra zahraninčných vecí, môže sa nájsť aj u nás. On to vôbec nemusí robiť nejaká diplomatická karierna sviňa.

V princípe by to mohol robiť aj Blaha.
Takto sa to črtá skôr na Klusa. Ktokoľvek, Beblavý ... teraz došli s tým, že každý šéf strany má robiť ministra - dôvod je ten, že ináč budú odmietať za ministrov Trubana aj Beblavého ako lenivých neschopákov. A oni, zdá sa, chcú osobne ministrovať. Kreténi :-)

Jasné, môže to byť ešte viac otvorene proamerické, ako Lajčák, ale Lajčák sa naozaj len kamufloval, ináč počúval nie Fica, ale svojich zahraničných vedúcich. Nemôže to byť horšie, ako Lajčák, len otvorenejšie.
Tak rozmýšlam, že politika strany je aj tak v prvom rade o zahraničnej politike. Doma síce pre ľudí môžu niečo robiť, ale je to len v kolajach plutokracie, vela moci vláda vlastne nemá. V zahraničí sa mohol Smer ukázať - ale tam sa rozhodol fatálne, zbabelo. To je jeho najväčšia chyba.

Roland Edvardsen

V Maďarsku majú ministra, ktorý dobre počúva Orbána a pekne rozpráva, ale ono aj tí Maďari v reáli fungujú všelijako alibisticky, pokrytecky (Orbánovo Maďarsko je síce prezentované tzv. alternatívou ako pro-národný vzor, ale v skutočnosti je dnes viac pro-americké ako Slovensko. Maďari napr. už podpísali s Američanmi kontroverznú zmluvu o obrannej spolupráci. Z krajín V4 sú najviac pro-americkí Poliaci, a najmenej práve Slováci, ktorí sú zároveň aj najviac proruskí: https://hirado.hu/belfold/kozelet/cikk/2019/05/13/a-magyarok-meg-a-kozep...)

A Blaha ako minister? Tam by sa viac narobil ako dnes. Hovorím, on je taký ten kaviarensko-povaľačský typ, takže predpokladám, že aj naďalej bude jeho prioritou FB (však ho aj za tie statusy strana platí. A jemu to postačí). Kiska, Beblavý a Truban ako ministri...hej, katastrofa, a preto dúfam, že ak už, tak nech k tomu dôjde, nech sa tieto jelitá aspoň pekne zhovadia.

Politika strany je okolím/zahraničím vnímaná či hodnotená práve skrz jej zahraničnú orientáciu, kým domáci zase budú viac akcentovať vnútornú politiku, ktorá sa ich priamo dotýka. Ako už bolo povedané, Fico to robil tak, že sa chcel zapáčiť zahraničiu - preto si na vonkajšiu reprezentáciu vyberal takých ako Lajčák, Beňová a pod. - a kalkuloval, že takto mu potom bude dovolená väčšia voľnosť doma. Čiže tieto kompromisy sa častokrát robia práve i preto, aby krajiny, resp. ich lídri mali "pokoj". Istý druh poklonkovania, obzvlášť ak je spojený s nakupovaním amerických zbraní a istými ústupkami vo vojenskej sfére (viď ten Orbán), je spôsob či taktika, ako si nakloniť americký establishment bez toho, aby ste museli byť zrovna nejaký príkladný spojenec v iných oblastiach, resp. aby vás USA toľko nekritizovali pri vašej domácej politike.

Náhodný okoloidúci

Predpokladám, že narážaš na to, že napríklad Saudskú Arábiu ani raz nekritizovali kvôli ľudským právam, lebo ako poslušný psík panáčkuje pri všetom, čo zaoceánsky pán povie a spoľahlivo nakupuje ich zbrane.

Roland Edvardsen

Určite, Saudská Arábia je asi ten najlepší príklad, ako to funguje - a ako je Západ odporne pokrytecký. Tu je môj jednoznačný postoj k tejto krajine: https://realista.home.blog/2019/08/25/pokrytectvo-zapadu-voci-saudskej-a...

Norman

S Američanmi dnes spolupracujú všetky krajiny V4, je ťažko posúdiť, ktorá horšie (okrem Polska, to je jasné). Ale nejde tu len o vzťah k USA a ide aj o to, s akým USA a tak ďalej. Nezdá sa mi, že by to Orbán v tomto smere robil zle.

Nemyslím, že by Blaha bol nejaký lenivec. Je ambiciózny.

To, že u Smeru bola zahraničná politika vyslovený kompromis voči Bruselu a Amerike, je jasné. Len pripomínam, že to bol a je jeho omyl - že aj ľuďom doma sa pri voľbách viac na oči derie zahraničná politika viac, ako nejaké sociálne poukazy.

Roland Edvardsen

Samozrejme, že spolupracuje celá V4. Poliaci najviac, Slováci zdá sa najmenej. Pointa však bola v tom, že Orbán nijako zvlášť nevybočuje v tomto od ostatnej V4.
Blaha nikdy nemal žiadnu skutočne dôležitú funkciu. Napokon nie je ani len podpredsedom Smeru. Hej, teraz ho vytiahli kvôli jeho FB propagande na 11. miesto kandidátky. Ale podstatné bude, čo bude nasledovať. Tá ambicióznosť Blahu mne príde limitovaná. On nie je nejaký vodcovský typ, ani technokratický, ani manažérsky...a hovorí sa o ňom, že ani ako poslanec nebol nejako extra aktívny. Istú dobu chcel ísť robiť europoslanca, a vraj sa vtedy dosť strkal do zadku Zalovi - taký je jeho prístup.

Norman

Ja neviem, ale maďarská zahraničná politika dosť zarezonovala v posledných rokoch, je výrazne samostatná. Ten ich minister má ostré výroky. Nie je to samozrejme len o USA, možno viac o Bruseli - ale reč bola o ministrovi a ten ich mi príde dobrý. Minimálne v zmysle, ako sme hovorili, že ľudia sa nájdu (nemienim rozoberať, že celkovo je samozrejme aj maďarská politika ako tancovanie medzi vajcami).

Čo sa týka Blahu - bol predsedom toho EU výboru, to je jeden z najdôležitejších výborov. A ak ničo poslanci robia, tak tam. Alebo ak za prácu budeme považovať ich vyjadrovanie, tak sa Blaha vyjadroval k veciam často. Ja to nedávam ako pozitívum, pre mňa za mňa, ale on má určite ambície.
To, že sa pchal ku Zalovi neprekvapuje. No a? Do EU chodí za ten výbor, hej, tam by sa mu určite páčilo.

Ale nejde o neho. Aktívnu politiku môže robiť ktokoľvek. Aký "vodcovský typ"? Hm. A ešte viac otázne je, čo si predstavuješ pod tým "technokratickým či manažerskym". No, kto iný, ako perohryz Blaha dokáže menežovať politiku ? :-) Neblázni, to predsa nie je problém.

Opakujem, ak by som veril, že Smer dá za ministra zahraničia Blahu, tak majú môj hlas. Už len zo zvedavosti.

Roland Edvardsen

Veď to je moja pointa - že Maďari majú len ostré reči, ktoré rezonujú. A asi ich môžu mať práve preto, lebo v pozadí robia tú dvojtvárnu politiku.

Ja miesto predsedu nejakého parlamentného výboru nepovažujem za nejako extra vysokú a podstatnú funkciu. Blaha nemá zatiaľ formálne vysoké postavenie ani len vo vlastnej strane, nehovoriac o skutočne dôležitých exekutívnych funkciách. A ani len do diskusných relácií nemôže akosi poriadne chodiť, tak posielajú skôr Tomáša alebo Blanára. Oni si ho v Smere naozaj pestujú výlučne na tú webovú propagandu (s cieľom oslovovať fanúšikov Harabina, Kotlebu, byť na HS a pod.), ale na nejaké reálne mocenské pozície ho pustiť nechcú - a je otázne, či on sám vôbec chce (raz sa inak vyjadril aj tak, že nemá ambíciu byť napr. predsedom strany - toľko k jeho ambicióznosti). Ministrom ZV nebude (aj keď bude Smer náhodou zostavovať vládu). Ak už, vedel by som si ho možno predstaviť ako predsedu NR SR. Vážne, keď tam mohlo byť tupelo Danko, tak Blaha by to hravo zvládol tiež.

Norman

No, pointa je, že už dnes robí do zahraničnej politiky - a že niet ľudí, tak prečo nie on, že.
Jeho ambície - nuž, tie nepozná ani on sám. Možno jeho manželka vie, čo Blaha chce :-)
Ale ak chceš povedať to, že Blaha nemá v Smere podporu a že sú tam inak založené osoby - tak hej, to je pravda, že Blaha nie je Smer. Ale veď tak to myslím - ak by bol, tak by sa Smer dal ľahšie voliť (a nie je zas treba hodnotiť všetky negatíva s Blahom spojené ).

Roland Edvardsen

Blaha má v Smere istú podporu, ale ja skôr píšem o tom, že on je tiež len taký odžubávač pre naivných, čo pristal na tú klasickú smerácku hru na "zlého" a "dobrého" policajta. Hej, zanietený anti-globalista a "old school" komunista, ale tiež nakoniec musel všelijako kryť aj Lajčáka. Blaha má svoju špecifickú úlohu - priberať ľudí z anti-systému (keďže s preferenciami Smeru to ide dole vodou a treba naškrábať, kde sa len dá). Takto to smerácki poradcovia vymysleli: "nový smer" s Pellegrinim pre mainstream, babky (najmä tie klasické čo chodia do kostola, čítajú časopisy ako Život, Slovenka a pod., pozerávajú soap opery a pod. :-)), všeobecne pre normálov čo sa veľmi nezaujímajú o politiku a pod., a potom Blaha (a čiastočne Fico) pre politicky angažovanejších alternatívcov. A tie dve krídla, ak musia, tak si budú kryť chrbát a aj sme videli, že si ich viackrát kryli. Blaha je z môjho pohľadu skôr niečo ako dvojitý agent - so svojou špecifickou misiou.

Norman

To, ako pôsobí Pellegríni a ako Blaha a Fico, je jasné.
Nemožno si to ale predstavovať,že sa zídu a podelia si úlohy. Blaha samozrejme teraz chytá alternatívu, ale nerobí to "pre stranu" - robí to v prvom rade pre seba, aby zvýšil svoju popularitu a politickú autoritu.
Ani toho Pellegriniho tam nedali zámerne, aby svojím výzorom chytal babky - proste tam vtedy iný vhodný človek nebol. Myslím, že Fico vtedy zvažoval hlavne jeho lojalitu voči nemu, a jeho (Pellegriniho) umiernenú ambicióznoosť. To, že je Pelle umiernený cukrík je výsledok nie nejakej rafinovanosti, ale zhody okolností a nevyhnutností. Ale aj opatrný Pellegrini už objavil, ako chutí moc.
Blaha je výrazne ambiciózny a veci robí práve pre seba. Nakoniec, nebol ani členom Smeru, čo je zrejme indícia jeho samostatných predstáv. Jeho príklon k explicitnému marxizmu je tiež indícia, že nemieni zostať v takom Smere, ako je teraz - buď sa Smer stane bojovnejší, alebo odíde.
To, že Blaha chytá v alternatíve, je predsa každému jasné. Je to preto, lebo, ako sám často si sťažuješ, ĽSNS nemá rafinovaných a politicky inteligentných ľudí. Nuž, tak to zobral Blaha, do určitej miery. Dalo by sa mu vyčítať, že to s tým marxizmom preháňa, ale určite nemožno hovoriť, že nie je naozajstná politická samostatná osoba na slovenskej scéne. Ak nie on, tak kto?

Roland Edvardsen

Ja si to ani tak jednoducho nepredstavujem, hoci predsa len Pellegrini sa stretáva a telefonuje s Ficom relatívne pravidelne (aj keď ten vzťah medzi nimi je taký...komplexný (a konkurenčný) a pragmatický, tak by som ho najvystížnejšie pomenoval) - a určite dohadovali a dohadujú aj stratégiu strany. Fico uvažoval a uvažuje v štýle "dobrý" policajt, "zlý" policajt. Toto bola dlhodobá stratégia Smeru - a takto stále tými nitkami poťahuje. Smer je mašinéria, ktorá má svojich stratégov, imidžmakerov a interných prieskumníkov. Veď napokon žiadna strana zatiaľ nemá takú premakanú kampaň ako Smer - a aj tam vidno, že takto uvažujú a radia.

Samozrejme, že Blaha chytá alternatívu pre stranu - a je priamo za toto aj platený stranou. A oni to aj otvorene priznávajú - že Blaha slúži na lapanie voličov Harabina a Kotlebu, a preto tomu účelovo prispôsobuje svoje písanie (ktoré ani on sám nemôže brať plne vážne). Je to totálny kalkul. Blaha je tiež istá Ficova poistka pre prípad, že by to teda Smeru už nevyšlo ako tzv. štandardnej strane, aby povedzme v budúcnosti mohla časť strany prežiť aspoň takto.

Myslím, že Blahu preceňuješ v jeho ambicióznosti a samostatnosti (tí čo ho poznajú hovoria, že splní ako na povel všetko čo Fico povie a vytŕča z jeho zadnice). On je dosť oportunista - aj názorovo. Rafinovaný je, to áno, ale nie je to ono. Ten jeho marxizmus na mňa (a iných inteligentnejších ľudí) pôsobí ako repelent - a asi aj preto som nakoniec uprednostnil SNS (hoci Danko je ešte väčší repelent - ale tam ide o osobnosť, nie ideológiu, čo je iné).

Norman

No, naozaj nejde o vela v tejto téme - niekto vidí Smer už na kolenách a v rozpade, ja to vidím tak stredne, a ty píšeš, že ešte funguje koordinovane a rafinovane. Nuž, to ťažko zmerať.

Zhodneme sa všetci na to, že Blaha zastupuje tú "ľavicovosť", ktorej sa drží aj Chmelár, ale aj Zala a podobne - a na ktorej si skončí aj Fico. Ale základ rozporu bol, či je Blaha len subjekt, alebo naopak aktívna osoba. Ja neviem, veď je fakt najaktívnejšia z parlamentných politikov. Ale ja to nemyslím ako jeho chválu .. i keď ...

Čo a týka toho, že to všetko, čo píše, "venceremos" a "vivat revolucion" nemyslí celkom vážne - no ale to je súčast nejakého jeho imagu. Nie je to ale "totalny kalkul", respektíve neviem, čo myslíš pod tým kalkulom. No každý sa trocha štylizuje, každý človek v práci sa prezentuje ináč, ako je v súkromí :) Na druhej strane - hovoríš, že tým marxizmom odpudzuje - ako vieš, ja úprimne marxizmus nemám rád, nemám rád bývalých skutočných komôšov, nemám rád tie ruské teórie KGB, či ako sa rôzne volajú, lebo sú naozaj akýsi premalovaný marxizmus - nuž ale práve preto, že ako píšeš. Blaha to nemyslí vážne, tak akosi s ním nemám takto problém. On si, ako všetci, vyberá z marxizmu to najlepšie. Repsektíve - je to kalkul - kedže v Európe jestvuje akýsi marxizmus, robia mu sochy a podobne, Blaha vidí, že na Slovesku je pre to voľné miesto, tak to miesto mieni zabrať.

Roland Edvardsen

To, že je tá strana v úpadku sa nevylučuje s tým, že koná rafinovane - dokonca práve preto, že jej boli uštedrené ťažké rany a pomaly sa potápa, musí uvažovať rafinovanejšie. Samozrejme, že nie všetko je koordinované - a hlavne Fico dnes už nemá dostatok fyzických a mentálnych síl to poriadne držať za opraty, napokon jeho problémy sú všeobecne známe. Ale to, že sa vôbec nerozpadli, nedopadli ako SaS, SDKÚ a podobné podvodné strany, tiež vypovedá o tom, že si tam vedia nejako sadnúť za stôl a vypracovať plán.

Blaha to až tak vážne nemyslí, ale čo jeho fans? Manipuluje s ľuďmi a ponúka im tento sladký jed, ópium ľudstva. Tie jeho marxistické naratívy sú slepou uličkou - aj na Slovensku. Samozrejme, je tu stále priestor na spoluprácu a diskusiu aj s takýmito ľavičiarmi. Ale to neznamená, že budem na všetko len prikyvovať. Blaha v tomto prípade prestrelil.

Norman

Vela nakecáva zomristická propaganda, hlavne to o pití je podľa mňa bohapustá tupá kravina.

Nuž, uzavrime to tak, že nik nie je dokonalý. Blaha má ten marxistický naratív. Kotlebovci zas nevedia byť v strednom prúde. A tí ostatní .. nebudeme sa opakovať.
Nuž, možno si vybrať len parciálne. Si dobre zdôraznil, že Blaha to nemyslí vážne - nuž ak je to tak, tak je mi hneď sympatickejší :-)
Ale vážne - nielen tu a nielen teraz už si človek ani nemôže vyberať podľa názorov, ale podľa osobnosti. To je vlastne tiež spôsob videnia týchto vecí v rôznych dynamických ale tradicionalistických hnutiach minulého storočia. Dá sa staviť na osobnosť, aj na jej budúci možný vývoj.
Samozrejme, nie vždy to vyjde.

Já sa o Blahu nejako nezaujímam, poznám jednu osobu, čo pozná ich rodičovskú rodinu aj Blahu, a tá o nich nepovie nič pekné, nuž asi vie. Ale zas teda - toľko tu nadávame na nevzdelancov a hrubošov, tak tento je aspoň intelektuál. A na rozdiel od Chmelár sa trocha dostal aj do politiky. A je okolo toho aj pretras, dianie, nechcem povedať že zábava. Myslím, že ak sa bude Blahovi dariť, nebude to žiadna tragédia.

Píšeš, že je nesamostatný. No, dobre. Skôr by som sa naozaj bál egocentrikov, ako Danko, či Harabín, alebo možno aj ten Kotleba. A zo Smeru Raši, ten už čaká. Čaká na marec 2020.

Roland Edvardsen

Ficove problémy so srdcom sú všeobecne známe, jasne priznané. A aj dlhšie na ňom vidieť, že je akýsi strhaný a spuchnutý. O pití nehovorí len nejaké Zomri, je tu dosť indícií na to predpokladať, že to tak bude. Ale to je jedno, čo si ty alebo ja myslíme. Blaha je navonok, názorovo, lepší ako Chmelár a aj o dosť rafinovanejší (a teda aj úspešnejší). Chmelár je zase autentickejší - tak nech si ľudia vyberajú.

Egocentrici ako Danko, Harabín, Kotleba sú naozaj horší ako tímoví hráči typu Blaha, to je pravda. Nie je veľmi z čoho vyberať, takže možno ten Blaha aj bude najschodnejší - aj keď ja ako zvyčajne v nič extra nedúfam, však ma poznáš. Raši? Podľa mňa nemá na to nejako to tam prevziať. Dodnes nechápem, prečo práve on priťahuje tak tvoju pozornosť? Mne oproti iným v Smere neprišiel nijako extra zaujímavý a výrazný, ani názorovo niečim extra vybočujúci od smeráckych štandardov. A je tiež skôr taký sluhovský typ. Ak už, možno Sáková bude tá nová, čo to v r. 2020 reálne prevezme (ak už to tam vlastne neprevzala). Ministerstvo vnútra nie je sranda, to netreba ani vysvetľovať. Hej, Kaliňák v sukni - tak jej hovoria, a zdá sa, že je tiež obdobne rafinovaná ako bol Kali, a asi aj ešte viac.

Norman

nuž, môj odhad. Moc starších ksichtov už v Smere ani nie je. Ale no dobre - popravde som ho videl v nejakom prenose, ako zákerne útočí kotlebovcov. Odvtedy viem, čo je zač.

Roland Edvardsen

Ja viem, Rašiho sme už rozoberali - ale chcel som si to pripomenúť, že prečo. Nuž, na kotlebovcov útočil kadekto - akože na tomto má byť niečo neobvyklé? Však všetci (myslím strany) okrem kotlebovcov sú proti kotlebovcom (no dobre, len Harabin je výnimka - ten jediný neodmietol spoluprácu. Hoci aj ten zákerne na nich útočil a samozrejme vice versa). Napokon, ja si stále ešte pamätám, čo svojho času o kotlebovcoch vypisoval a hovoril súdruh Blaha (niekedy si hovorím, že dobrá pamäť je možno aj mojim prekliatím :-)). A ten, kto útočil najzákernejšie, nebol smerák, ale podľa mňa Danko. SNS distribuuje anti-kotlebovskú propagadu aj vo svojich predvolebných letákoch. A to, že sa Moskva prudko dištancovala od kotlieb - nuž, koho to bola práca? Čo môžu nejakí Rusi vedieť o Kotlebovi? Kto im čo nakecal, hmm? :-)

Norman

Nejde o to, že kto na koho - hovoríme o charakterizácii človeka, proste som ho vtedy videl v akcii, aký naozaj je.

Pri charakterizácii človeka nik nemôže dať na stôl presné čísla, proste je to môj odhad. Niektorí ľudia sa vezú, na niektorých si treba dať bacha. Ja byť v Smere tak si dám bacha na Rašiho. A je to faktor, ktorý treba vziať do úvahy, aj keď sa rozmýšľa, čo je Smer a kam vlastne pôjde v budúcnosti.

vrbovčan

je póza. A v tej svojej pózy extrémneho marxizmu zostal teraz uväznený. Tým ho nekritizujem. Len analyzujem. Blaha je sčítaný inteligentný človek. Zrejme ale podvedome je exhibicionista pózér a zistil, že svojim marxizmom sa odlišuje a urobil si z toho píár. Ako sčítaný človek má dobrú slovnú zásobu a zmysel pre novinársky štýl. Tým si prilákal veľkú sledovanosť. Fico to len privítal. Nemyslím, že by za tým bola nejaká premyslený stranícky marketing.

Roland Edvardsen

Je jasné, že robí pózera. Len treba zohľadňovať, že na mnohých ľudí na národno-konzervatívnom spektre pôsobí marxizmus alergicky - a práve takým sa dnes chce Blaha prihovoriť a presvedčiť ich, aby volili Smer.

Ale aby som to ujasnil - ja netvrdím, že v Smere postupovali nejako strategicky od začiatku. Blaha začal nejako sám, ale s tichým súhlasom Fica. A strana (so súhlasom Fica) začala Blahovi túto propagandu aj financovať. Istá časť smerákov bola z toho istý čas celkom v rozpakoch. Ale teraz, pred voľbami, sa tam už nejako dohodli a chápu to ako stratégiu "dobrý, zlý policajt" (ešte aj Beňová, s ktorou mal Blaha verejný konflikt, bola posledne voči nemu ospravedlňujúca - hovorím, tie tzv. dve krídla sa dohodli a teraz pred voľbami sa kryjú a budú kryť).

Norman

Nejde len o Dankove excesy. SNS je dosť bez ľudí, bez politikov - i keď ministerkine sa mne pozdávali. Strana je ale ako klub najhorších dôchodcov.
Som ti napísal, že logika dostať SNS do parlamentu, je správna. Ale voliť už len podľa tohto princípu ... to už človek sa musí riadne premôcť. A naopak - obdobie mimo parlament stranám pomôže. A vôbec je otázne, načo takáto chromá strana vlastne je, že len zaberá miesto a voličov. Podporiť stranu idúcu zlým smerom, aby sa ešte raz tam dostala a mohla ďalej pokračovať zlým smerom, a potom už sa celkom prepadla do stratena?

Konieckoncov, sú tu naozaj princípy. Antisemitizmus naozaj nie je maličkosť, že áno. Pre poučenie by mal byť Danko naozaj defenestrovaný až do Dunaja. Aby pochopil aj on, aj iní.

Roland Edvardsen

A myslíš, že to SNS nebudem hádzať s ťažkým odporom? Mne sa napr. na Dankovi nepáči aj to, ako je len ruským ekvivalentom "lajčákovcov" strčených v americkej riti. A keď sa išiel do Ruska vnucovať Putinovi, tak mám za to, že aj ten a iní Rusi si z neho museli robiť srandu. On nemá žiadnu dôstojnosť (v tomto smere). A najväčšie dno prerazil pri oslavách výročia ČSR, kedy prosíkal českých "bratov", aby nám odpustili našu trúfalosť, že sme chceli samostatný štát. To je v kontexte toho, že ide o predsedu národnej strany, na okamžitú defenestráciu, ako píšeš. Ako som už písal, v niečom je on ešte horší ako Slota. Rozdiel je totiž v tom, že Slota sa aspoň na nič nehral, ani na intelektuála, ani na kresťana, ani na kapitána a zberača titulov, ani celkovo na supermana, ktorý všetko vybaví a všade bol a všetko videl.

Lenže situácia je jednoducho natoľko zlá, že aj mnohé princípy musia ísť bokom. Poviem to veľmi jednoducho: tu v strednej Európe ten vývoj ukazuje, že to čo má šancu poriadne preraziť je, ak si väčšia centristická strana adoptuje populistickú politiku. Taký bol vývoj v Maďarsku, Poľsku a do značnej miery aj v Česku (Babiš). Na Slovensku bude vývoj teraz odlišný, lebo globalistickým silám sa podarilo rozvrátiť či výrazne oslabiť strany Smer a SNS - a to aj za cenu výrazného nárastu LSNS. Preto hovorím, že globalistom bude viac vyhovovať síce radikálnejšia, hlučnejšia, ale neefektívna strana ako LSNS, než veľký Smer a SNS. SNS mávala v r. 2017 preferencie okolo 14% a Danko už básnil o premiérskom kreslo a o tom, ako tu spraví poriadok ako Orbán v Maďarsku. Tomuto sa muselo zabrániť - a áno, poslúžila k tomu aj LSNS.

Norman

Veď ja zas nechcem nejako vyhodiť celú SNS, ak ju niekto volil, nech ju volí aj teraz.
Rozpor a boj medzi SNS a LSNS je naozaj podozrivý a negatívny.
Slovenský národ si asi naozaj nemá čo vybrať. Nejde len o voľby, ale o podporu vôbec. A skoro nik ho politicky nevzdeláva. Tu by mala vládnuť jednota, čo vlastne chceme, čo je pre nás dobré - a volebný boj by mal byť len o tom, kto na to naozaj má a kto len kamufluje.

SNS a LSNS by sa aj mohli pred volbami hádať, ale po volbách by mali vedieť spolupracovať. Tu je situácia jasne taká, že to nedokažu ani bohovi. Ani národovi.
To je choré.

Podobne Smer, ktorý dokázal zlúčiť do koalíce NSS aj Maďarov, ale nedokáže akceptovať ľudovejšiu stranu. Aspoň nejako parciálne. To je tiež choré.

Ale opakujem, voľby sú len jeden checkpoint, horšie je, že naozaj je situácia na Slovensku takáto.
A v podstate všetky strany sú nakazené globalistami-anglosionistami. Aj LSNS, to hej. Nedá sa radiť voličom, dá sa len napísať, čo by mali robiť strany.

Smer by sa mal dať na cestu národného štátu. A mal by sa deklarovať ako cesta stredu, národné zjednotenie. Ale mal by aj akceptovať a chápať ľudí podporujúcich LSNS aj ľudí podporujúcich myšlienku EU ( oni, tí voliči SaS a podobných za to nemôžu, že EU zlyhala, že).
Hnutie proti korupcii by bolo treba tiež podporiť. Zvrieť naozaj pár oligarchov - napríklad Kisku a podobne. V iných krajinách to už dokázali, tak nech si užijú.

Na toto samozrejme Smer nemá ani ľudí ani prostriedky. Je to len taký sen, model. Možno k tomu dôjde postupne.

Roland Edvardsen

Ja som SNS ešte nevolil - v živote som volil len dve strany: Smer a LSNS - a tentokrát to tam budem hádzať s takým odporom ako nikdy. Ale som už pevne rozhodnutý a nebudem to meniť, nech už by degén z Revúcej vyparatil hocičo. Je to čisto len a len strategický krok dúfajúc, že ak sa nás rozhodne takto strategicky voliť dostatočne veľa, tak tu bude aká taká šanca na pokračovanie súčasnej vlády, t.j. menšieho zla, resp. sa zabráni kiskoidom ovládnuť najvyššie exekutívne funkcie, kde môžu narobiť najväčšie škody. To je naozaj všetko.

Samozrejme, že by všetky národné strany mali spolupracovať, ale proste sú to všetko takí sebeckí kripli. Kotleba zakopáva LSNS tým, ako do popredia dáva rôzne tie pochybné klišoidné existencie, no a Danko to potom vidí a robí následne hystérie okolo holokauzy. No, proste obe tie strany sa nechávajú takto lacno manipulovať globalistickým molochom. A vôbec s Kotlebom, a najmä s Dankom, musí byť peklo spolupracovať, dohodnúť sa. Nádej je už len v tom, že sa po čase snáď vymenia ľudia a prídu tam nejakí lepší, menej malicherní a premýšľavejší - ako my :-)

Ema

Lavrov: Dobrý deň, prepáčte, že vás vyrušujem, môžem sa vás opýtať jednu otázku?
Pompeo: Samozrejme, jasneže, v pohode.
Lavrov: Čo si myslíte o situácii, ktorá vládne na Blízkom východe?
Pompeo: Na Blízkom východe je to dosť akože napiču. Ja si myslím, že je to úplne napiču, pretože tí americkí kokoti, čo tam akože vládnu, sú čistí kokoti, ja sa na to nemôžem pozerať. Vyjebaní úplní kokoti.
Lavrov: A vidíte nejaké riešenie tejto skurvenej situácie?
Pompeo: Áno. Odjebať sa z Blízkeho východu.

https://www.youtube.com/watch?v=08d74lMBSZU

Norman

https://www.rt.com/on-air/477493-soleimani-funeral-procession-iran/

masový pochod - pohreb v Iráne

No, bude naozaj dynamicky.

Náhodný okoloidúci
Bitku začal ON, keď mi vrátil facku!
Náhodný okoloidúci

Zaujímalo by ma niekoľko vecí, aj keď odpovede asi nedostanem.
Akými prostriedkami PVO je vyzbrojená iracká armáda? Zaznamenala vôbec iracká armáda, že sa niečo deje v jej vzdušnom priestore, že "niečo" letí? Alebo je vyzbrojená len americkými Patriotmi, ktoré útočiaci dron vyhodnotili ako "svoj"?

Je najvyšší čas predať Iránu S-400.

slaven1

Iracký parlament dnes odhlasoval žiadosť vláde aby zrušila prítomnosť zahraničných vojsk na svojom území.

Dobre sa vyjadril aj Fico: https://www.facebook.com/robertficosk/videos/3435119379862682

Irak nebude mať S-400, Irán mu predá jeho systém Bavar-373.

Náhodný okoloidúci

To by bol gól, keby iracký parlament spolu s vládou pozvali ruskú a čínsku armádu, aby im pomohli proti teroristom.

slaven1

Píšeš ako keby sa Rusi alebo Číňania do Iraku hrnuli. Mimochodom šíkmáči dnes dali takéto fotky z Kene. Je to horiaca základňa amerických vojakov, ktorú vraj podpálila Al-Dačo.

Al-Dačo attacks U.S. military base in Kenyan coastal county

slaven1

Spolu, predĺžené chápadlo veľvyslanectva USA , dostalo notičky a dalo náležity "patriotický" status k udalostiam v Iraku:

Z MISIE SA BEZHLAVO NEUTEKÁ, ALE ODCHÁDZA KOORDINOVANE‼️

NATO pozastavilo výkon výcvikovej misie v Iraku, ktorá sa uskutočňovala na základe žiadosti a dohody s oficiálnou irackou vládou. Úvahy o stiahnutí našich vojakov sú na mieste. Kompetentní konať sú vláda a ministerstvo obrany. Rozhodnutie by malo byť prijaté po dôkladnom zvážení všetkých možností, v koordinácii so spojencami a po zohľadnení bezpečnosti našich vojakov počas jeho realizácie. Okamžité vyslanie špeciálu nie je jediné možné riešenie. Naopak, takéto otvorené a časovo odhadnuteľné kroky môžu výrazne zvýšiť riziko a ohroziť bezpečnosť a úspešnosť takejto operácie.

Z vojenskej misie sa bezhlavo neuteká, ale odchádza premyslene a plánovito. Odmietam politicky motivovanú hystériu a neuvážené kroky, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť našich vojakov. Akciu USA a spôsob jej realizácie kritizujem. Nepodporujem však emotívne vyhlásenia politikov SNS a niektorých ďalších strán, ich prvoplánový útok na spojenca a de facto obhajobu iránskeho islamského režimu. Takúto reakciu považujem za vyjadrenie nedôvery vláde a vlastnému ministrovi.

Je zvláštne, že viacerí obhajcovia našich národných a kresťanských tradícií prehliadajú, či nepriamo obhajujú islamský iránsky režim a jeho aktivity. Ten sa už niekoľko desaťročí snaží o vývoz islamskej revolúcie a destabilizuje celý región. Tieto aktivity boli predsa prítomné už aj pred Američanmi vedenou inváziou do Iraku.Objednávateľ: SPOLU - občianska demokracia, Tallerova 5/10, 811 02 Bratislava-Staré Mesto, IČO: 51224836
Dodávateľ: Facebook Ireland Limited 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour Dublin 2, Ireland VAT Reg. No. IE9692928F

Degresívne Slovensko stále nič, asi sa ešte nespamätali z kalby na Silvestra.

slaven1

"Harabin nazval zabitie iránskeho generálmajora Solejmáního vraždou a pustil sa aj do prezidentky. „Kde je teraz váš humanizmus?!“ Ďalej vyzýva na zrušenie nákupu stíhačiek F16" z https://www.hlavnespravy.sk/harabin-nazval-utok-usa-pri-ktorom-prisiel-z...

Roland Edvardsen

Musíš to tu zahlcovať takýmito trivialitami, ktoré si ostatní vedia ľahko vyhľadať sami? Nebol si už viackrát na tieto móresy upozorňovaný? Ako v čom sú tieto postoje Spolu alebo Harabina zaujímavé, netradičné, hodné nejakej špeciálnej pozornosti? Ak už, radšej nám tu daj svoj vlastný komentár k týmto odkazom, no nie?

Náhodný okoloidúci

Ja som nikde nepísal, že sa tam hrnú, písal som o teoretickej možnosti, že by ich tak Irak mohol oficiálne pozvať.
Pripomínam, že medzi islamistickými teroristami je veľa Kaukazanov a Ujgurov a ich návrat je pre Rusko aj pre Čínu nežiadúci.

Náhodný okoloidúci

Iránci tvrdia, že by mal byť lepší ako S-300. Tak dúfajme, že je to pravda a že ich majú dostatočné množstvo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bavar-373

vrbovčan

5. januára iracký premiér Adil Abdul-Mahdí údajne poskytol ďalšie podrobnosti o americkom atentáte na veliteľa Qods Force iránskej islamskej revolučnej gardy, Qassem Soleimani.
Podľa dostupných údajov iránsky veliteľ pricestoval do Bagdadu na oficiálnu žiadosť Iraku. Bol pripravený prijať návrhy na odstránenie eskalácie, ktoré Saudská Arábia zaslala Iránu cez Irak. Americký prezident Donald Trump túto myšlienku údajne podporil počas telefonického hovoru s irackým premiérom.

USA túto iniciatívu údajne použila na vytvorenie pasce na iránskeho vojenského veliteľa a zavraždili ho.

Prezident Donald Trump hovoril telefonicky s irackým premiérom Adelom Abdul Mahdimom 31. decembra po tom, ako demonštranti zaútočili na veľvyslanectvo USA v Bagdade.

https://warsonline.slobodnyvysielac.sk/2020/01/05/iracky-premier-soleima...

slaven1

Zaujímave info, odkiaľ to majú Warsonline?

Inak nadpis vrchného článku je sporný. Ja by som si nedovolil tvrdiť, že Trump priamo dal príkaz. Mohli to byť nejaké tie "vyvolené" klany, ktoré to chcú na Trumpa hodiť. Veď správa "to Trump" prišla z Pentagonu. Samotný Trump na svojom twitery dlho držal bobríka mlčania. V čase keď som písal prvý koment tam nebolo žiadne hrdé priznanie, akurát toto:

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1212924762827046918

Aktualizácia:

Tuto si to všimol aj Igorko Panarinovie, že 13 hodín bol Trumpov tviter bez nového statusu: https://youtu.be/4xpluye1IDU?t=197

Trump analyzoval situáciu a čakal na notičky.

Roland Edvardsen

Trump je asi to najväčšie sklamanie zo všetkých. A asi už je na čase prestať ho neustále ospravedlňovať a prehliadať jeho vážne činy, lebo "Deep state", lebo jeho senilita, lebo jeho údajné 4dchess a neviem čo ešte. Trump dnes pôsobí ako klasický neokon, sionistický poskok non plus ultra - holt, previazanosť s klanom Kushnerovcov asi robí svoje. Ani Obama nerobil a nerozprával takéto svinačiny, ako je tento jeho nechutný status, kde sa vyhráža zničiť perzský národ a jeho dedičstvo:

...targeted 52 Iranian sites (representing the 52 American hostages taken by Iran many years ago), some at a very high level & important to Iran & the Iranian culture, and those targets, and Iran itself, WILL BE HIT VERY FAST AND VERY HARD. The USA wants no more threats! https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1213593975732527112

Norman

Opäť - veď sme od neho nečakali zázraky. Pri minimálnom optimizme sa len čakalo, že spôsobi v Amerike rozkol a problémy.
Je to znova ten problém akéhosi maximalizmu: ten a ten politik nevyhovuje, lebo má tie a tie zlé vlastnosti. No áno, žiaden nástroj nie je dokonalý, lopata je na odhŕňanie, krompáč na rozbíjanie, hrable na zarovnanie ... A dokonca keď sa nástroj časom otupí či zlomí, neznamená to "sklamanie" - proste sa vyčerpal, nič netrvá večne.
Takže človek si musí vybrať, či aj do lokálnej politiky bude tlačiť krompáč, alebo hrabličky. A já teraz netvrdím, že krompáč je lepší, niekedy je lepšia pružnosť a ústupnosť, ako voda - ale treba sa rozhodnúť. A potom, keď nastane nevyhnute aj to, že daný nástroj v niektorých prípadoch zlyhá, sa nedá hovoriť o "sklamaní". Vždy sa niektoré bitky vyhrajú a niektoré prehrajú.

Trump je starý kšeftár, plutokrat. Republikáni sami vedia, prečo si ho zvolili. Bolo to najmenšie zlo. Trump sa od začiatku vyjadroval, že zavedie doma poriadok na úkor zahraničia. Preto sa od Trumpvej vlády dalo čakať zhoršenie sa vzťahov so svetom, aj s Európou - čo môže mať ten pozitívny dosah, že sa Európa začne preberať a oslobodzovať.
Teraz sa USA prejavili otvorene ako medzinárodný chrapúň. To sa dalo čakať, doslovne sa čakalo na to, kedy sa to Američanom začne vymkýnať z ruky. Ich medzinárodná politika, diktovaná americkými židmi, je proste jedna hrôza musí byť porazená a každému jasné, že nielen že nie je morálna, ale diktujú ju židovskí debili. Musí prestať aj ten mýtus, že tie svine sa vyznajú a vedia, ako na to. Nevedia a to, že Trump pokračuje v ich diskreditácii, by som nenazval sklamaním. Nemyslel som si a nechcem, aby bol Trump jedným z nás - je to len jedna fáza - lepšia fáza, ako Clinton či Bush. Ale vôbec nie dobrá.

Roland Edvardsen

Ja nepíšem ani tak o našom sklamaní - napokon poznáš ma už dobre a vieš, že ak ide o politiku a politikov som dosť cynický :-) - ale sklamaní bežných ľudí, čo Trumpa volili a podporovali, lebo naivne dúfali v nejaký veľký obrat. Nemusím ti snáď popisovať aká vládla atmosféra počas Trumpovej kampane a čo rôzni ľudia, aj tu, vypisovali, aké nádeje si kadekto robil.

Náhodný okoloidúci

Každému súdnemu človeku je jasné, že ktorýkoľvek prezident USA (a nielen USA) je len hovoriaca hlava mocného politického zákulisia. Výnimkou je zrejme len Putin a možno tiež Kim a čiastočne Zeman, ktorý v jeho veku nemá čo stratiť.

Roland Edvardsen

Putin tiež robí všakované ústupky a kompromisy, o ktorých ani nevieme. A Zeman nemá nejakú väčšiu moc a zodpovednosť, ostáva mu hlavne kecanie, takže by som ho ani veľmi nepočítal. Veru, to kórejské prasa môže byť asi aj najsamostatnejšie.
Každý rozhľadený človek vedel, že Trump je tiež silný filosemita napojený na slobodomurárske kruhy. Ale malo vôbec význam sa nad tým pozastavovať? Kam by sa vlastne dostal bez akejkoľvek podpory sionistov či Židov vo všeobecnosti? Určite nie tam, kde je teraz. On túto podporu musel dostať. A Izrael zase na oplátku potrebuje podporu USA – finančnú, vojenskú a inú. A tú mu Trump veľkoryso poskytuje. Ale aj tak sa od neho očakával iný prístup k Blízkemu východu, nie až tak agresívny. Naozaj, to už aj Obama bol oproti nemu mierotvorca, bez srandy.

Norman

no veď ja to zas nepíšem len tebe.
Ale ani neviem, či si cynický. Hej? No len aby :)
No, neviem, nejak ľuda chceli, aby tam bol trump, aby porazil Clintonku, to im stačilo.

Náhodný okoloidúci

Tu je to potvrdené.

https://www.hlavnespravy.sk/blaha-soleimaniho-do-iraku-vylakal-trump-mie...

Civilizovaný svet by mal s okamžitou platnosťou ukončiť akékoľvek rokovania s predstaviteľmi USA a uvrhnúť ich do karantény. Ukončiť, nie prerušiť.

Norman

je to tá istá správa, krútenie v kruhu.
Mne príde správne tvrdiť, že ho pozval Trump a potom ho zabili, priam ako toho Sauda v Turecku, ale nie je to potvrdené, keď HS dajú tú istú čudnú správu z toho istého zdroja.

USA treba trestať, s tým súhlasím. Aj Američanov, ktorých stretnete. Alebo fanatických zomri proameričanov. Už im neustupujte.

vrbovčan

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7854971/Soleimani-Iraq-discuss-...

Odtiaľ to asi prebral Casus Belli. Tí to na Slovensku zdiaľali prví. Ale neuviedli zdroj.
Ale aj tak to nemusí byť pravda. Teda to, že Saudov požiadal o sprostredkovanie rokovania medzi USA a Iránom práve Trump. Možno sa práve v USA deje nejaký prevrat s cieľom zatiahnuť Trumpa do tej vraždy. Irán už vypísal odmenu 80 mil. dolárov za hlavu Trumpa.

slaven1

 

Britský sračkomet to má z Amerického štátneho rozhlasu (NPR) a ten to má z protitrumpovského Washinkton post. Tí už nepíšu zdroj (aspoň ja som ďalej nič nenašiel):

In Saudi Arabia, the U.S. Embassy released a security alert Sunday advising Americans of “the heightened risk of missile and drone attacks” against both civilian and military targets.

The United States blamed Iran for a drone and cruise missile attack on Saudi state oil facilities in September, a strike that knocked half of the nation’s oil production offline.

While Saudi officials have long urged the United States to take stronger action against what they say is Iran’s unchecked expansionism in the region, they have also expressed discomfort at the rising tensions between Washington and Tehran.

Abdul Mahdi suggested Sunday that Iran and the Saudis had been engaged in dialogue to tamp down their feud, with Iraq playing the role of mediator. Abdul Mahdi said he had been expecting to meet with Soleimani on the day he was killed. “He came to deliver me a message from Iran, responding to the message we delivered from Saudi Arabia to Iran,” the prime minister said, without providing details.

K nášteve Soleimaniho v Iraku píše podobne aj Reuters:

Abdul Mahdi said he had been due to meet Soleimani the day he was killed, and that the general had been due to deliver an Iranian response to a message from Saudi Arabia that Abdul Mahdi had earlier passed to Tehran.

Sunni Muslim Saudi Arabia and Shi’ite Iran, bitter rivals for influence across the Middle East, had been about to “reach a breakthrough over the situation in Iraq and the region”, Abdul Mahdi said.

Zdá sa, že na programe dňa Soleimaniho dňa bol aj mier s "Britmi" kontrolovanou Saudskou Arábiou.

nové