Učitelia v Novosibirsku odmietajú vyučovať podľa moderných učebníc

V meste Novosibirsk v Rusku učitelia prvých stupňov niektorých škôl odmietli učiť deti podľa moderných učebníc a používajú sovietske šlabikáre, matematiku a prírodovedu. Pedagógovia vysvetlili, že súčasné učebnice sú určené pre deti s veľmi nízkou úrovňou inteligencie a normálne deti otupujú.

Agentúra AKSIO uskutočnila sociologický prieskum na tému vzdelávania. 83 % respondentov vyjadrilo nespokojnosť s existujúcim systémom. Dokonca aj medzi pedagógmi, vrátane vysokoškolských, iba 20 % verí súčasnému systému vzdelávania v Rusku.

Andrej Fursenko, bývalý minister školstva (2004-2012), jeden z reformátorov, povedal, že hlavným cieľom vzdelávania je „vychovať kvalifikovaného spotrebiteľa“. Fursenko a jeho tím takmer splnili úlohu, ktorú dostali od zámorských zostavovateľov ruských reforiem a vychovali generáciu spotrebiteľov.

Napriek tomu prieskum ukazuje, že 81,5 % ruskej populácie nestratilo zdravý rozum a nechcú vidieť svoje deti ako „kvalifikovaných spotrebiteľov“. Veria, že úlohou vzdelávacieho systému je vychovať človeka tvorcu. Účastníci prieskumu sa vyjadrili v prospech zvýšenia počtu vyučovacích hodín literatúry, histórie, fyziky a chémie. Základy náboženských kultúr a sekulárnej etiky považuje 56,5 % Rusov za zbytočné predmety.

 

Zdroj: http://www.biosferaklub.info/ucitelia-v-novosibirsku-odmietaju-vyucovat-...

Odkaz na pôvodný zdroj v ruskom jazyku: http://www.nsk.aif.ru/culture/novosibirskie_uchitelya_otkazyvayutsya_pre...

 

Otázka znie - kedy sa naše Ministerstvo školstva prebudí a miesto chorej genderovej a politickej propagandy zavedie do školských osnov to, čo je naozaj potrebné pre zdravé fungovanie spoločnosti ako celku? Nepotrebujeme každý rok nové učebnice, stačí znova vydať tie staré osvedčené.

 

Pre ruskojazyčných návštevníkov pitvora ešte jeden zaujímavý článok o školstve v Ruskej federácii - ako sa učitelia snažia vrátiť do škôl niečo ako pracovné vyučovanie, lebo pochopili, že iba tak z detí vychovajú poriadnych ľudí. Samozrejme, nezaobišlo sa to bez zasahovania "juvenilných" inštitúcií, snažiacoch sa pod zámienkou zabránenia "detskej práci" zvrátiť tento pozitívny vývoj:

http://ya-russ.ru/uchitelya-vozvrashhayut-elementy-sovetskogo-vospitaniy...

téma: 
forma: 
Dabog

Do skol na Slovensku sa vratilo v roku 2014. Zaroven bola zrusena povinna anglictina. Deti si mozu vybrat ine jazyky. Nemusi to byt len ten, ktory nie je na europskom kontinente doma. V roku 2014 sa tiez zrusil predmet Vychova umenim. Vyrastie nam viac rafinovanych kastelanov http://brno.idnes.cz/obrazy-v-milionove-hodnote-nechal-znicit-kastelan-v...
:-)

Ľubov

Presne o tomto to je. O každodennom ,nenápadnom,rafinovanom odboji s netvorom!
Tento odvážny chlapík zašiel už síce trocha ďalej,ale v podstate je to chucpe v opačnom garde:).

Páči sa mi tá predstava,že budú dostávať na tanieri presne to,čo dávajú žrať nám.
Ešte si pripomeňme,že treba zničiť Lidl.(aj za grécky týždeň) Bude to ťažké,lebo sa to dá jediným spôsobom,a to tak,že sa vrátime k robote na poli.
Moja známa,čo robí v mäsiarstve napojenom na Lídl mi povedala,že za týždeň sa predá 6 ton mäsa. Nevadí,máme radi výzvy !

Náhodný okoloidúci

Priznám sa, že v Lidli som nakupoval raz v živote, keď sme boli na exkurzii po dunajských lužných lesoch a v ktoromsi mestečku tam na dolniakoch sme sa zastavili doplniť si narýchlo zásoby. A povedal som si, že ten obchod teda naozaj nemusím. A aj keď už dlhé roky máme u nás v meste Lidl, nikdy som v ňom nenakupoval a ani sa nechystám. Zaklínadlo mojich príbuzných "Ale je to tam LACNÉÉÉ" na mňa neúčinkuje. Takže ako vidíš, vážená a milá Ľubov, mňa k bojkotu Lidlu nemusel nikto vyzývať :)
Ale teraz k tomu, že veľavážený pán premiér sa vyjadril k dvojitej kvalite potravín, že on nebude jesť šmejdy. Ale povedzte nám, veľavážený pán premiér, načo sa sem na Slovensko tie šmejdy vôbec dovážajú ?!?!?! A keď, tak už z princípu iné zloženie = iný výrobok. Ak to má mať jeden názov, musí to mať rovnaké zloženie.

Ľubov

Vieme,že reťazce sú len zástupný problém,prišli,odídu,my zostaneme.Pre našu bezpečnosť sú bezvýznamné,dokonca aj tie družstevné predajne domácich potravín nie sú hlavným riešením.Písal si o vybývaní Afriky,to je hlavný problém.
Hlavný problém je ochrana územia.Armáda,ktorá má dosť streliva.

Norman

Lidl je v podstate zastupný problém, a to s armádou a strelivom je napísané presne. Škoda, že nie všetci z obyvateľstva majú tvoju bojovnosť.
Zatiaľ.

Náhodný okoloidúci

Ale aj ochota brániť svojich a strhnúť ich svojím príkladom, aby sa aj oni zapojili. Tak ako na Donbasse. Vyhráva ten, kto má na svojej strane verejné aj tajné silové zložky.
Naša polícia to zatiaľ robí presne naopak, a to isté v oveľa väčšej miere platí pre políciu v členských štátoch "jadra" Európskej múmie.

Norman

postoje polície sú smutné.
Ale upokojuje ma vedomie, že tam sa zmeny prejavujú iba skokovo a že tie procesy, aké sú v celej spoločnosti, dozrievajú aj tam. Len ich zatiaľ nevidno.
Naozaj sa neobávam, že globalistická mocenská pakáž pôjde (aspoň načas) do pekla. Jediné, na čo sa oplatí sústrediť je, aby nedošlo k nejakému sametovému procesu a aby si ich to odskákalo naozaj čo najviac.
Ak toto niekto chápe ako vyzývanie k násiliu ... tak buď nech sa pridá, alebo nech si vyserie oko. Ja samozrejme nikoho k násiliu nevyzývam, len hovorím, čo budem robiť ja a ďalší milión aktivistov - nezávisle od seba a samostatne.

Aby sem zas náhodou nepribehlo nejaké lajno a ako kedysi mi nehovorilo, že som príliš optimistocký, tak dodám - áno, viem, že som prehnane optimistický, ceľkom tak to nebude, ale risknem aj svoj posledný dych za to, aby to tak bolo čo do najvyššej miery. A viem, že podobný postoj nebudem mať len ja, ale aj rôzne silové zložky.
Ceľkovo teda pozerám na budúcnosť optimisticky.
Len ma otravuje to (dočasné) čakanie :)

afinabul

https://youtu.be/OXOM9gWJwCM
a
https://www.youtube.com/watch?v=nyxCd72RW54
Kiska povzbudil študentov v Tisovci, aby vrátili úctu a rešpekt vzdelaniu
https://www.webnoviny.sk/kiska-povzbudil-studentov-v-tisovci-aby-vratili...
Prezident Kiska by zavrel tretinu vysokých škôl na Slovensku
https://www.webnoviny.sk/prezident-kiska-by-zavrel-tretinu-vysokych-skol...

Sinuhe
Norman

Dobrý článok, dobrá skúsenosť, heh.
A čo teraz, odporúča ďalej s tými ľuďmi diskutovať? Kým oni pre "liberálnosť" odmietajú aj diskusiu aj slobodu prejavu, zdravá spoločnosť stále akoby dúfa, že ich asi presvedčí.
Ako vidno, nezaberá to. No ale už to aspoň zisťujú.

Keď už ale voda siaha po krk, je trocha neskoro učiť sa plávať. Teraz si môžeme všetci tipnúť: bude voda šorošovskej mafie ďalej stúpať a bude treba začať plávať, alebo sa stane nejaký zázrak a ono to prestane, voda začne sama klesať, zafunguje to na nejaké dobré slovo a samé to klesne.